Živý terč

V New Orleanse vyčíňa psychopatický zabijak Emil Fouchon (Lance Henriksen) so svojou bandou. Za veľký balík peňazí organizujú pre zvrhlých zbohatlíkov poľovačku na človeka. Pretože starostlivo vyberané obete sú väčšinou bezdomovci, ktorí nemajú žiadnych príbuzných, beží "obchod" pomerne hladko. Komplikácia nastáva v okamihu, keď sa objaví právnička Natasha Binder (Yancy Butlerová) a hľadá otca, ktorý bol poslednou obeťou lovu. Zabijaci by si s touto komplikáciou určite hravo poradili, lenže na scénu prichádza aj námorník Chance Boudreaux (Jean-Claude Van Damme), ktorý ako bývalý príslušník elitnej jednotky používa svoje profesionálne schopnosti bojových umení. Teraz pracuje pre Natashu a čoskoro sa dostáva na stopu gangu sadistických zabijakov. Netrvá dlho a dochádza k prvej prestrelke, pri ktorej zomiera niekoľko zabijakov a detektívka Carmine (Kasi Lemmonsová). Chance preto s Natashou utečie do blízkeho lesa, kde neľútostný súboj pokračuje. (TV Markíza)

Qitek

Největší, nejnesmyslnější, absurdní Van Dammův kousek, který se dá užít pouze v devadesátkovém "Hong Kong moodu". Komediální ( která se bere snrtelně vážne ) jízda na motorce, nesmyslné típnutí hada pěstí, tatínek žijící v lese se spoustou zbraní (sen každého kluka) a monstrózní přestřelka v karnevalovém skladišti plná kotrmelců, salt, otoček, bezedných zásobníků (pokud se zrovna střílí), zpomalených záběrů, střepů a dalších krásných devadesátkových laskomin. Smál jsem se tolikrát nahlas. Ale všechna čest! Btw brokovnicí ustřelená hlava v autě s s následnou reakcí střelce je hodně “badass” a cool i na dnešní dobu. Nejpitomější, nejakčnější modern-age western ever! ()

Iroquaise

dřív jsem to vnímal jako Van Dammův vrchol...to jsem byl teda hodně naivní....vystřihal bych z toho tak půl hodiny mixu vyprávění a akce...jinak je to hrozně utahaný, dějově vyprázdněný, místama až cukrkandlově melodramatický a iritující tou Woovou snahu za každou cenu to povýšit a dramatizovat.....zpomalovačky mi po hodině lezly i ušima.... ()

ywo666

Ale celkom vydarené. Van Damme s crazy účesom, woovské prestrelky, občas hláška zlou francúzskou angličtinou, dobrí záporáci ako Vosloo tak Henrikson. A to tak všetko. JCVD trochu nevyužitý, ale zas občas pôsobil skôr ako bremeno filmu. Dokopy tak slabé 4*. ()

Luk80

Kde je Poe ? Pan Poe tady není, dostal ušní infekci. Rendle, já se vrátím ukrojit si řízek. Snad se na mě nezlobíš Piku - nezlobím se, jsem profesionál. Perfekní hlášky a akce. Van Damme je tady takový kovboj co střílí, kope, střílí a pak zas kope. Vynikající Henriksen a Vosloo jako záporáci. Jeden z posledních dobrých filmů od Van Damma ( můj názor ) ()

noriaki

Mám to úplně opačně než zbytek světa. Nevadí mi plytké dialogy, tupý scénář ani herectví hlavní hvězdy. Naopak režie Johna Woo je něco, k čemu si asi cestu nikdy nenajdu. Všech těch zpomalovaček, kašírovaných záběrů a tklivého vybrnkávání na strunné nástroje jsem měl plné zuby už před půlkou filmu. Akce je naštěstí pořád fajn, takže druhá půlka je velice slušná. ()

JohnSmith

Americký debut Johna Woo sice nepatří k tomu nejlepšímu,co kdy natočil,ale rozhodně je to to nejlepší,co natočil van Damme. Akce je výborná,záporák Henriksen nemá chybu a to že je scénář děravej nijak moc nevadí.Hlavně,že to vypadá dobře. ()

shantim

Kladně se dá tento film hodnotit jen díky několika akčním scénám, u kterých se člověk nenudí. Ovšem ty zpomalovačky byly zbytečné. 55% hvězdiček ()

Trustme

Rok 1993 představuje dosud netknutému laickému světu styl akce v uměleckém podání a citu na detaily, fetišistické záběry vybuchů a zpomalování scén pro důraz skutků postav. Světu action movie se tak otvírá druhá etapa režijní tvorby Mistra Woo. Živý terč je ještě takovým "hybridem" mezi hongkongskou splašeností a scénáristickou asijskou ..ehm.. jednoduchostí - a americkou ukočírovaností v rámci nižších stavů úmrtnosti na počet postav za minutu. Woo se zde ještě opatrně drží svých elementárních postupů a zvyků: spousta zbraní, černý jezdec na motorce, kvantum explozí, holub - posel štěstěny, stará továrna, skladiště jako místo hlavní přestřelky. Dostává však k dispozici skupinu herců, kteří nejsou sice zrovna v nominacích na Stříbrného medvěda, ale výtečně zapadají do svých postav. Jean-Claude je zde dokonce natolik mýtizován, že může poděkovat režisérovi za životní film ve kterém vystupoval a L. Henriksenem byl vytvořen vzor pro charakteristiku záporáka - psychopata. Oprostíme-li se od jednoduchého příběhu a místy zřejmě omylem vstřižených scénách z jiného filmu (scény se strýčkem Douvee), tak nás čeká krásná režijní práce ve stylu "Marlboro Man" z cigaretových spotů (Van Damme u baru a jeho další zadumané postoje v plynoucích, vrstvených záběrech) a hřejivé scény s teplotou hořících barelů. ()

VanTom

Akční superhvězda na vrcholu popularity se spojila s kultovním hongkongským mistrem režisérem (při jeho první hollywoodské misi, nutno zdůraznit a podtrhnout) - a vzešlo z toho jen průměrné "country" béčko s pekelně pitomým scénářem a dialogy, prasácky (pro)stříhané a úsměvně přepalující schopnosti ústředního bijce (kaskadérský dublér se nadřel). Ale stále zůstalo slušně stylové, zručně natočené, se skvělou záporáckou dvojicí a v druhé polovině neúnavně akční. ()

Sany33

Príbeh: Pomáha dolapiť lovcov ľudí, kým sa sám nestane ich terčom. Herecké obsadenie: Ak ste v 90.tych rokoch obsadili v akčnom filme Van Damma vedeli ste že na 80% sa vám aspoň prachy za natáčanie vrátia. Prevedenie: Ak ste k tomu pridali aj celkom logickú zápletku, dobrého záporáka (Imhothem) a sexi bondgirl, mohol sa kľudne dostaviť aj komerčný úspech. Pocity: Pre mňa bol ale film odvarom toho čo sa v 90.tych rokoch točilo ako na bežiacom páse. Akcia, akcia a zase akcia bez pútavého príbehu, ktorý by dokázal diváka priklincovať do stoličky. Pridaná hodnota: Nehovorím, že to bolo zlé, ale dalo sa z toho vyžmýkať podstatne viac. 61% ()

blackJag

Už kdysi v kině to pro mne byla bomba, plakát mi vysel nad postelí a Van Damme byl Bůh... Van Damme už pro mne sice není Bůh, tento film ale stále zůstává parádní akční jízdou. Pro sebe jsem tak třeba objevil Johna Woo, což je zásluha docela výrazná. Dvojka záporáků Vosloo & Henriksen ukázková, lepá děva Yancy Butler v dostatečných nesnázích (škoda, že se této herečce nikdy nepodařilo opravdu prorazit), Belgičan to ještě mimo opravdu kaskaderské kousky rozkopává bez dubla (a že má nohy proklatě vysoko), holubice lítají... co víc si má (měl) člověk přát :-) ()

Ravi

Tento kousek je případ, kdy se sejdou béčkoví herci a tvůrci a vytvoří perfektně zábavný a akcí nabytý film. Myslím, že americké prvotiny se Wooovi ještě celkem povedly. 70% = 4/5 ()

Nepi

Van Damma si tentokrát vzal do parády mistr hong-kongských akčních filmů John Woo a natočili film plný akce,pomsty a výbuchů...Van Damme zde dokazuje,že pod taktovkou zkušeného režiséra ze sebe dokáže dostat víc,než to co předvedl do teď... ()

Styxos

JCVD na téhle nemožné misi čelí tváří v tvář téměř zlomenému šípu zabodnutému v hrudi_________Z toho co jsem měl možnost o mistru Woo slyšet, nechybí nic na co jsou jeho fandové zvyklí, akorát v americkém podání. Nemohl jsem si pomoct, ale silně mi to připomínalo western a to hlavně díky vzhledu dlouhovlasého JCVD. Myslím si, že tohle je nejlepší film téhle legendární akční ikony a to hlavně díky režisérské taktovce mistra Woo. Škoda, že už spolu nespolupracovali. Jistě by byl jejich další film ještě větší pecka. I tak Hard target řadím mezi nezapomenutelné a to hlavně díky efektivní závěrečné přestřelce, která trvá 40 minut filmu. Tu bych si mohl pouštět stále. Bohužel kvůli neznalosti starý Woových hitů nemohu dat víc jak 4*. I tak je to ale film mého dětství, na který jsem v noci koukal tajně, aby na to rodiče nepřišli. Jo, to byly časy... ()

ssfan

Díky Johnu Woo se z průměrného filmu stal velmi dobrý akční snímek s Van Dmmem v hlavní roli. Film je velmi dobře herecky obsazen a má i netradiční děj. Jedná se o jeden z nejlepších filmů s Jeanem Claudem Van Dammem. 85% ()

spikey1

A máme tu legendární spojení Johna Woo a JVCD, pro mě solidní tři hvězdy protože Scénář je prostě velmi kvalitní, zápletka je přesně taková jakou u akčního filmu devadesátých let potřebujete a JVCD tu pod vedením Woo předvádí skvělé kousky. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)