Reklama

Reklama

Rakeťák

  • USA Lightyear (viac)
Trailer 1

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (CinemArt SK)

(viac)

Videá (3)

Trailer 1

Recenzie (203)

johnn333 

všetky recenzie užívateľa

Jinýmu studiu by mi bylo trapný do toho takhle rýpat, ale opravdu by si Andy v roce 1995 oblíbil tuhle unavenou a rozvleklou variaci na Interstellar s podobně posmutnělým hrdinou, jíž si teda moc nelze oblíbit ani teď, ani ne tak proto, že svoji inkluzivitou nepřipomíná nic, co by mohlo vzniknout takřka před třemi dekádami, zato si během ní lze jen bolestivě vzpomenout, jak to s podobnými motivy Pixar uměl dřív třeba ve Vzhůru do oblak či VALL-I. Přitom si jsem jistý, že by Pixar dokázal zábavně replikovat devadesátkový dětský film, jak úvodním titulkem slibuje. ()

EvilPhoEniX 

všetky recenzie užívateľa

Za mne moc příjemné překvapení. Lightyear je parádní animovaná Sci-Fi jízda napříč časem i prostorem s fakt úžasnou technickou stránkou  ( CGI je až revoluční), zábavnými postavami ( Rakeťák i kočička Sox hodně válí), skvělá akce ( Roboti- Warhammer style- to jsem čuměl), alien brouci, působivá mimozemská krajina, dostatek humoru i jeden nečekaný zvrat. Přišlo mi to nejen zábavné, ale i dost refrešující v žánru animovaných filmů.  Měl jsem pocit, že sleduji nový Sci-Fi blockbuster s poutavým příběhem i cool akcí, než pohádku pro děti. Nejsem od plného počtu daleko. 8/10. ()

Reklama

tron 

všetky recenzie užívateľa

„Bolo to veľmi desivé. Úprimne ľutujem, že som tu s tebou.“ Čakal som to oveľa, oveľa horšie. Vlastne ma to bavilo viac, ako väčšina pixaroviek z posledných rokov, ktoré boli ambiciózne, ale ambície nedokázali naplniť. Rakeťák sa aspoň na nič nehrá a možno aj práve v tom sa ukrýva jeho čaro. Pôsobí dojmom, že pôvodne bol o niečom úplne inom, trval dve a pol hodiny a bola to sci-fi dráma, ale testovacie projekcie dopadli katastrofálne a tak sa trištvrte materiálu vyhodila, narýchlo sa natočil nový (scenár tak vyzerá) a stala sa z toho situačná sci-fi akčná komédia s úžasným kocúrom, ktorý je nepochybne najväčšou hviezdou filmu. Scenár je fakt priemerný (v lepšom prípade) a celý čas sa nesie v duchu hrdina má plán, niečo sa pokazí a aby mohol pokračovať v pláne, musí najskôr odstrániť nový problém. Bolo by to únavne monotónne, ale vďaka svižnému deju, zdravej minutáži a práve tomu, že sa to na nič nehrá, to utečie rýchlejšie, ako sa nazdáte. Len mám tak nejak pocit, že Pixar chcel viac. A kedysi pradávno mu o viac rozhodne aj išlo. Ale raz darmo, každého z nás napokon dostihne realita. Skôr, či neskôr. Ale dostihne. Inak, jedna časť dokonca pripomína vrchol Pixaru (= úvod Hore). Nie je to síce až také dokonalé, ale i tak sa jedná o príjemné prekvapenie. ()

MrHlad 

všetky recenzie užívateľa

Pixarovka Rakeťák je velká pocta klasickým sci-fi filmovým dobrodružstvím a nostalgicky zábavná podívaná pro každého, kdo si jednou za čas pustí Hvězdné války. Starosvětská podívaná plná skvělé akce se sympatickým hrdinou, který je trošku jiný než jeho kolega z Toy Story. S nečekaně menším množstvím vtípků a humoru, ale zato docela zajímavým a ve správných místech dojemným příběhem, nenucenou retro atmosférou, našláplým tempem a natočená s tím správným fanouškovským nadšením. Více zde. ()

3DD!3 

všetky recenzie užívateľa

Velká dobrodružná jízda časem i prostorem. Příběh od startu chytne a nepustí. Pixar vytáhl nečekaný nápad natočit ten film, jehož hrdinu musel Andy z Toy Story mít. Rakeťák vlastně asi není pro dnešní děti jako spíš pro ty co byly děti v roce 1995 stejně jako právě Andy. Dnešní prckové tam mají tak maximálně božího kocoura Soxe. Vizuálně je to úžasná podívaná. Nádherné propracované vesmírné lodě a krásná mimozemská krajina. Pastva pro oči. Giacchinova hudba znovu parádní. Dočkáme se dvojky nebo sólovky pro Woodyho? ()

Galéria (29)

Zaujímavosti (9)

  • Jedná se o první animovaný film společnosti Pixar, který má premiéru v kinech po dvou letech od pandemie covid-19. (petr.koca)
  • Jedná se teprve o první spin-off studia Pixar. (PaTeXx)
  • Při uvedení filmu v kině IMAX se Rakeťák stal prvním animovaným filmem v historii, kterému byl upraven poměr stran z 2,39:1 na 1,43:1 ve vybraných sekvencích filmu. (LUKICKK)

Súvisiace novinky

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi…

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers…

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi…

Chris Evans v prequelu Příběhu hraček

Chris Evans v prequelu Příběhu hraček

14.12.2020

Studio Disney před pár dny oznámilo animovaný prequel Příběhu hraček soustředící se na postavu Buzze Rakeťáka, respektive postavu, jež inspirovala danou hračku. Tu pak ztvární herec Chris Evans …

Reklama

Reklama