Encanto: Čarovný svet rozpráva o neobyčajnej rodine Madrigalovcov, ktorí žijú ukrytí v kolumbijskom pohorí v zázračnom dome na kraji živého mestečka, na úžasnom, čarovnom mieste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť od supersily po moc uzdravovať – každé okrem Mirabel. No keď Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození, povie si, že ona, jediná obyčajná Madrigalová, je azda poslednou nádejou pre svoju výnimočnú rodinu. (CinemArt SK)

Lachtaan

Barvičky, magie i zasazení do nádherné džungle Jižní Ameriky by mohly dohromady hrát opravdu prim, neustálé přesvědčení, že se dají příběhy pro celou rodinu vyprávět pomocí vyšroubovaných písniček, už je ale velkým trnem v patě. Jako malý jsem to byl schopen mnoha Disneyovkám odpustit, teď už to ale považuju za neodbouratelný handicap, proti němuž asi nikdy nepřestanu bojovat. Ono ale ani ústřední zápletkou Encanto nepřináší příliš svěží vítr. [viděno na Disney+ 21.6.2022] ()

filmmovier

Nic moc, průměr. Atmosféra parádní, písničky fajn, hlavní hrdinka sympatická. animace nádherná. A to je tak všechno. Příběh je jako nápad jistě zajímavý, zpracování ale bohužel není nápadité ani trochu. Humoru tu moc není, naopak temné je to místy až příliš. Nehledě na to, že si z toho příběhu už vlastně nic nepamatuju. Tak nějak mi to prostě připadá jako úplně zbytečný film. Naštěstí to není Pixar, takže Oscary to nevyhraje, na ty to fakt není.  60 %. ()

oveckaoa

Spoiler Ten film se pohřbí sám jelikož je nedomyšlený. Posuďte sami Dolores věděla, že tam Bruno je (na konci o tom i zpívá) a přesto to nikomu neřekla a řešila až jak bylo pozdě. Mirabell věděla, že Dolores Mariana miluje přesto ji to nezajímalo a řešila to až na konci hlavně, že si celý film hraje na tu hodnou. Brunovi je vyčítán jeho dar, ale za prvé on nemůže za to co dostal jelikož  je tam řečeno, že se neví co dostanou za dar a za druhé  co on udělal špatně? Řekl jakési ženské, že jí umře ryba a ona umřela pak jakémusi chlápkovi, že bude tlustý a on ztloustl nicméně ty jeho  věštby byly měnné tak, že kdyby ten chlápek chtěl mohl zchudnout  a Pepě, že na její svatbě bude pršet což na konci vysvětlil tím, že bude s tím svým nešťastná pokud se má někomu nadávat tak té svíci za to, že mu to dala ne mu za to, že ho používal. Mirabell je vyčítáno, že nemá žádný dar, ale to není pravda Abuella taky žádný nemá a film to neřeší a nikdo do ní nerýpe. Je zde řečeno, že jejich schopnosti pomáhají jiným, ale čemu pomáhá to, že se někdo může měnit v jiné lidi nebo to, že Dolores vše slyší to by mělo spíše škodit jediní co pomáhají jiným jsou Luisa, Mirabellina matka  a Isabella zbytek je spekulativní. Jinak český dabing ty písně kazí (nejvíce to schytala ta Isabelina) navíc si pomáhá kombinací španělských slov  s českými což vypadá divné  60 procent ()

venison

Napoprvé se mě Encanto zas až tolik neoslovilo. Na můj vkus je hodně barevné a hlavné motiv "superhrdinů" nebo "polobohů" mi nebyl úplně nejbližší. To, co mě naprosto instantně uhranulo, byl jednoznačně soundtrack poskládaný ze samých chytlavých a líbivých písniček. S každou písničkou jsem si postupně zamilovala charaktery hlavních postav. Na druhý pokus už byl příběh daleko podmanivější. Aktuálně je to jeden z mých oblíbených animáků. Věřím, že se do něj pustím opakovaně. ()

hroubek

Na Encanto jsem se nijak zvláště netěšil. Trailery mi přišly, takové nijaké a "obyčejné", a už vůbec nedokázaly prodat příběh. Jenže já mám rád animované filmy, tak jsem si řekl, že nejnovější kousek od Disneyho zkusím. Tvůrci filmu se rozhodli vsadit na dospělejší téma, na které přidali kouzelnější příběh pro děti. Ve výsledku dospělí dostanou animovaný film, jenž má nosné myšlenky, a děti dostanou zábavnou a hravou podívanou, ze které si odnesou, že největší síla je v rodině. A já jako divák jsem spokojený. Samozřejmě bych ocenil, kdyby se šlo více do hloubky, konec mohl být silnější a dojemnější, mohlo to mít taky méně písniček (i když jsou luxusní). Přesto tyhle výtky nemění nic na tom, že se film povedl a má co říci. Disney a tvůrci vsadili na trochu "jiný příběh než jaký mají klasické disneyovky", a z mého pohledu uspěli. Nedokážu říci, jestli to děti bude bavit tolik jako jiné disneyovky či jestli ocení pointu. Nicméně, já jsem odcházel z kina spokojený a jsem rád, že Disney zkusil udělat film, který není zas taková sázka na jistotu. ()

LEGACY

Na můj vkus přeslazený a přespříliš barvitý opojení, kde se však dá vypíchnout spousta kreativity a originálního pojetí. Já dnes měl možná jen chuť na jiný typ filmu, a nutno podotknout, že jsem stejně jako u filmu Coco vůči latinskéamerice v animovaných filmech nějak nedůvěřivý. Prostě mě ta záležitost s giftama a rodinnýma trhlinama ze srdce nezajímala. ()

VanTom

Absolutně famózní, nádherná, pestrá animace nepřestala okouzlovat do samotného "budovatelského" závěru, kterému ovšem, na rozdíl od osobitého magického domu, předchozí (rodinné) konflikty pevné základy nepostavily – a pohádkový happy end pak celou snahu o silnou myšlenku (rodina nad schopnosti) poněkud setřel. Jinak jsem se ale nechal unášet fantastickými muzikálovými čísly (bóóóže, zase písnička… Wow!) a neodolatelné hlavní hrdince, chytré, odhodlané, dobrosrdečné, zaujatě držel palce. ()

Sany33

Príbeh: Rodina Madrigal je pretkaná zvláštnymi schopnosťami, ktoré im dáva čarovná sviečka. Čo sa ale stane ak jedno dieťa schopnosti nezdedí? Príbeh krásnej Mirabel, ktorej srdce bije za rodinu aj keď to nikto nevidí. Prevedenie: Už som ani nedúfal, že by nijaká rozprávka v očiach mojej dcéry mohla byť konkurenciou ľadovému kráľovstvu. Ale čuduj sa svete tu to všetko funguje a je to v oveľa krajších farbách a pre mňa aj v krajšom svete Columbie a Encanta. To som ešte nenapísal o chytľavých melódiách a textoch ktoré si každý deň môj malý poklad spieva. Pocity: Pri rozprávkach sa riadim názormi mojich detí nakoľko ja nie som cieľová skupina a popravde, Encanto milujú a ja som si ho zamiloval tiež. Pridaná hodnota: Krásna rozprávka plná melódií a farieb so sympatickou hlavnou hrdinkou a jej rodinou. 98% ()

vyfuk

Disney už jenom zkouší, co lidi vydrží. Film, který nemá záporáka, nemá body obratu a nemá příběh obecně. Minimálně nejsou tolik zajímavé a průbojné, aby byla jakkoliv zajímavá a z filmu vyzařovala. Hudba krásná a tím pádem zapadá do spádu něčeho tak nekvalitního. Oscar už je jen výsměch toho, jak kouřit péra utlačovaným komunitám, které má  film portrétovat a tím  pádem vůbec nejde o hodnocení filmu. A tím pádem je Oscar celkový o ničem. ()

Hollohlaway

V podstatě bez děje, humoru, akce... Skvělá animace a některé pasáže jsou sympaticky rytmické a roztančené, ale jako celek je to mdlá podivnost. ()

Tejkina

Animace a grafika je téměř dokonalá, ale dějově film bohužel dost pokulhává.  Hlavní zápletka přichází skoro až v polovině filmu a je vyřešena až překvapivě rychle. Pořád jsem čekala, co přijde dál až začaly běžet titulky... Takže za mě mírné zklamání.  Ale vizuálně to je opravdu nádhera, stojí za to vzít na to děti do kina. ()

psychoJoa

Velmi milá a barevná podívaná s ještě hezčím poselstvím. Musím se však přiznat, že mě nijak zvlášť neuhranula. Byla taková hodně rychlá, písničky byly na mě občas až moc oddrmolené a celkově to bylo prostě nějaké chaotické na mě (pohyby, spád, zápletka, rozuzlení, postavy). Prostě jeden velký barevný, ale milý chaos! ()

Maynard.

V temných dobách nemoci a domácího léčení dcerušky sme si spolu dali další díl ze skládačky " Disney"  a je to prima, povedlo se to. Krásně barevnej a vlastně i tak trošku mysteriózní příběh. Trošku mi vadilo, že se vlastně celý odehrával uvnitř malého městečka, sice kouzelného, ale malého. Pointa fajn. A samozřejmě, aby se udržel celosvětový mír, muselo se dostat i na hlavní hrdinku, který byla mexikánka :o). ()

Kienast

Barevné, rozjuchané a písnička každých 15 minut, asi nejsem cílovka. Od tvůrců Zootropolis jsem přeci jen čekal silnější kalibr. 5/10 ()

DavidS.

Skvělá animace, hravost, barvičky a zejména muzikálově podmanivá scéna "We Don't Talk About Bruno" v  područí až příliš nedětsky angažovaného příběhu... ()

JamesSi

Jak může být něco tak technicky dokonalý a zároveň tak strašně nudný. Příběh se rozjede skoro až v půlce filmu pokud jsem optimista, a pokud jsem pesimista tak vůbec. Hudba je použitelná, ale skvělá není- song o Brunovi je dobrej (až na tu jednu popíkovou část), ale zbytek už si nepamatuju. Když to srovnám s Hamiltonem od stejného skladatele nic moc. Jako vůbec nechápu o čem to bylo a co jsem si měl z toho odnést. Postav je moc a některé z nich mají snad ve filmu jen pár vět. Překlad/dabing jako vždy u Disneyovek super, ale stačí to? ()

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (viac)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)