Dívka se po přestěhování do nového města stane svědkyní bizarní vraždy na večírku, kterého se zúčastní. Navíc začne mít podivné vize a nezvyklé touhy. (Netflix)

ARI50

Spokojenost asi jenom z vlkem, jinak celkem slabší kousek na horor, viking no já nevím co bude příště. Herecky celkem slušný ale prostě něco mi tam chybělo si to pustit třeba znovu. ()

JASON_X

Překvapivě zdařilá norská popkulturní pohádka o vlkodlacích. Se zajímavými herci s civilním hereckým projevem, se zádumčivou atmoškou a přitom vcelku akčním dějem, slušně krvavá a stoprocentně braková, ačkoliv se snaží o realistickou věrohodnost. Holka v hlavní roli sice ve skutečnosti není heterochromická, ale na rozdíl od většiny teenagerů v amerických filmech je určitě sympatická. Jenom tu její "dojemnou" hluchoněmou sestřičku si mohli tvůrci odpustit, ale to už je holt Netflix, že ano. ()

Morholt

I když je to erko, tak jsem měl skoro neustále pocit, že se koukám na horor pro děti školou povinné. Jako ne že by se na to nedalo koukat. Herecky je to celkem fajn, jakous takou atmosféru si to drží a nakonec i ta CGI potvora se dala přežít, ale kdyby se tam někde zpoza stromu vyloupli Zilvar z chudobince s Péťou Bajzou, vůbec by mě to nepřekvapilo. Navíc i když se tvůrci krve neštítí, tak scény s největším potenciálem kamera nezabrala, což je škoda. Autobusová řež měla být lahůdková. Prostě jsem z toho poněkud rozpačitý a proto volím zlatou střední cestu. 50% ()

Astaroth12

Začiatočná legenda o Vikingoch a ich prvom kontakte s beštiou mi prišla ako dobra a zaujímavá voľba a dúfal som, že tento film sa bude niesť v tom duchu. Ale nie, Vikingovia sa tu ukázali len v tom začiatku, potom sa už príbeh preniesol do súčasnosti, škoda. Potom je zo už celkom neoriginálna, dá sa povedat predvídateľná fraška. Je tu neohrozená policajtka, jej problematická dcéra, nejaký ten namyslený lovec a samozrejme besný vlkodlak, ktorý so svojim drsným zjavom sa mi celkom páčil i keď po trikovej stránke to nebolo celkom ideálne, ale po tých viacerých celkom hnusných prešľapoch, toto bola celkom prijemná zmena. Páčilo sa mi i to, že dlho sa jeho vzhľad mohol len tušiť, v celej krase sa ukázal až v jaskyni a práve tam si ukrojil najvzrušujúcejšiu časť filmu. Body count bol dosť veselý i keď to dlho tak nevyzeralo, ale po autobuse sa to riadne rozbehlo. Škoda len toho, že okrem krásne naaranžovaných mŕtvol z toho fanúšik hororu moc nemá, lebo všetko podstatne je mimo zaber. Ale aspoň je tu krásna a drsná Nórska príroda, besná beštia, veľa mŕtvych a Liv Mjönes, ktorá tam bola jediná, čo to tam ťahala, ostatní za veľa nestali. V mojom prípade, keď niekedy príde na znovu pozretie nejakých vlkodlačích filmov, tento na tom zozname nebude. Slabé 3*. ()

maddy

Bezproblémov znesiteľná vlkolačia jednohubka, ktorá získava body hlavne na tom, že sa odohráva v pútavom prostredí Nórska, niečo málo si požičiava z nórskej mytológie a hlavne keď Nóri točia horor, tak sa skutočne neboja aj pár brutálnejších, explicitných záberov na odhryznuté končatiny. Príbeh je síce iba variáciou na dvadsať rokov starý film Moja sestra je vlkolak, no minimálne prvú hodinu si drží dostatočnú pútavosť. Celé sa to však rozpadne v záverečných 30 minútach kedy má prísť na rad nejaké to akčnejšie, hororovejšie dianie a na scénu nastúpi fakt otrasné CGI (vlk akoby vypadol z Twilightu), nastúpi retardované chovanie postáv a do kopru ide aj akýkoľvek náznak atmosféry, ktorú dovtedy film ako tak budoval. Škoda toho záveru ako z Céčkového braku, kde film rýchlosťou blesku klesne zo slušného priemeru do silného podpriemeru. CELKOVO: 5/10 ()

JasonCZ

Vikingulven řadím na 10.místo mých oblíbených hororech s vlkodlaky. Bylo to super! An American Werewolf in London (1981) Silver Bullet (1985) Bad Moon (1996) The Howling (1981) The Company of Wolves (1984) Dog Soldiers (2002) Ginger Snaps (2000) The Wolfman (2010) Lobos De Arga (2012) ()

M.i.k.e

od norského netflixáckého béčka se asi těžko dal čekat zázrak a výsledek je tak koukatelná vlkodlakárna s řídkou atmosférou, nějakými těmi rodinnými hodnotami, relativně slušně vypadajícím vlkodlakem (na podobnou produkci) a samozřejmě bez krve, nejspíš proto aby u vlka vikinga mohly usínat děti ve školce při poledním klidu. Horor to zcela určitě není, protože bát se tady opravdu nebudou ani pětileté děti, ale jako moderní fantasy to nakonec celkem ujde...50% ()

Sludger

Rozhodne jeden z lepších „vlkodlačích“ hororov. Oceňujem, že príbeh je rozdelený do dvoch častí – sledujeme starého vlkodlaka a zároveň aj vznik nového. Film sa nebojí prejsť aj do drsnejších scén a niektoré scény sú slušne mrazivé a plné napätia. Dokonca aj podoba beštie vyzerá dobre aj napriek tomu, že je celá digitálna, čo sa nedeje často. Dielu kazia kvalitu menej kvalitní herci a dosť veľa logických prešlapov. Žena strieľa do vlka, on aj tak ide pomaly k nej, bez dravého útoku, injekcia zaberie podľa vôle scenáristu... Ako celok – slušná žánrovka. ()

okkac

Je to eRko, ale v brutalitě se to překvapivě drží zpátky, i když jsou tu roztrhaná těla, ale samotný útok vlkodlaka je většinou střihnutý nebo mimo záběr. Přitom taková scéna v autobuse se přímo nabízí. 6/10 ()

DJ Rocco iNc

Nakoľko mám horory o vlkolakoch rád, tento ma sklamal do určitej mieri. Prvá polovica nudná a dosť veľké klišé. Druhá už nabrala na obrátkach so slušným CGI vlkolakom. Trol je na dosť veľkej úrovni, ktorý mal dej a aj atmosféru preto som očakával niečo podobné z nórskej mytológie aj v tomto prípade. Za mňa, ako fanúšika to až taká strata času nebola, ale beriem to celé s rezervou. V porovnaní s céčkovými papierovými drakmi, ktoré sa produkujú pre americké televízne kanály, je tento o niečo lepší. ()

lykan9

Že umí Seveřani točit kriminálky, to jsem věděl, ale že s noblesou zvládnou i horor, to mě překvapilo. Vlk viking začíná komorně a plyne lehce tajemným a temným tempem. Následně se však přerodí ve velmi povedený vlkodlačí horor s hutnou atmosférou a spoustou mrtvol, krve a vnitřností. Já jsem rád za každý vlkodlačí horor, který vznikne a ještě raději jsem, když se povede a Vlk viking mezi ty povedené patří. ()

Skeksis

Nič nového pod Slnkom, ani pod Mesiacom. Proste vlkolak, a čo má byť? Keď je spln Mesiaca, tak sa zvyčajne rýchlejšie opijem a mám tiež červené oči ako vlkolak. Ráno sa preberiem v posteli bez toho, aby som si pamätala, ako som sa do nej dostala, prípadne mám červenú papuľu buď od rúžu, od vlastnej krvi - ak mi niekto prijebal v krčme, a ak od krvi niekoho iného, tak sory. Ak som prípadne niekoho zožrala, tak sory. Ak som z vás urobila vlkolaka, tak tiež sory. Potom si zvyčajne urobím praženicu, ktorá nemá chuť, rovnako ako tento film. ()

JohnSmith

Velice předvídatelný horůrek, který není ani moc děsivý. Vlkodlak taky nebyl žádná hitparáda a doufám, že otevřený konec nebude směřovat k dalšímu dílu. ()

coscarelli

Prírastok do vlčích vôd z lesov severných dopadol pod moje očakávania. Keďže pozošívaný je rôznorodo, dal som sa prenastaviť na Iný Žáner a už som vnímal plusovo. Nórske pecky majú svoje štandardy, v tomto prípade ale "utkané" podľa šablón (no a že mýtus/legenda +) s veselým digi-psom (na horore uberá) ale na 2hú stranu s PÁR peknými momentkami, ktoré síce nezmrazia, ale preberú. Rodinná pohoda. ()

sedm.1

Někde jsem četl, že je prý tento filmík v Norsku docela slušným hitem, čemuž se tedy upřímně dovolím od srdce zasmát, stejně tak jako si dovolím označit tuto podívanou za prostinkou báchorku, která krom kupy nezáživnosti už nic dalšího nenabízí. Žánrově se zde každopádně tvůrci snaží o mix hororu a nejspíš jakéhosi rodinného dramatu, tato kombinace tu ovšem vůbec nezafungovala, zápletka má pak sice spád, ale nic zapamatování hodného se po celou dobu nestane, k nějaké akci pak dochází až v poslední třetině filmu, nicméně i tak k zásadnějšímu oživení nedojde, a navíc úplný závěr filmu jsem úplně nepobral, tyhle konce mě fakt serou, na druhou stranu ale chápu, dvířka pro případné pokračování jsou otevřena. Kvalita efektů jinak není nejhorší, zároveň je ale i vidět, že peněz neměli tvůrci též nazbyt, dále se zde absolutně vykašlali na navození jakékoliv atmosféry, nefunguje ale ani napětí, a ani emoce, které v závěru dostali poměrně slušný prostor, ale zkrátka to ani v tomto ohledu nepůsobilo vůbec přesvědčivě. Navíc veškeré postavy, stejně tak jako jejich představitelé, jsou nevýrazné a nezajímavé figurky, které mi vesměs byli lhostejné a charakterově mi přišli vážně ploché. Jak jsem nicméně již zmiňoval, naštěstí je to celé docela svižné, a to i díky krátké stopáži, takže jako házet to do podprůměru asi úplně nemohu a ani nechci, ovšem opakuji, víc než za tuctovou a nevýraznou jednohubku Vlka Vikinga považovat nelze. ()

Kienast

Vem čert, že CGI vlkodlak mohl být lepší, že to mohlo více využít krásu norské přírody, že se postavy nechovají zrovna chytře. Při sledování jsem si vzpomněl na "Moje sestra vlkodlak". Norové nám po Trolovi servírují další mýty inspirovanou podívanou o vikingském vlku a já jsem opět spokojený. 7/10 ()

666Carnage

Norský příběh o vlkodlakovi je spíš takový thriller než horor. Vlk je hodně CGI což tomu nijak nevadí. Průměrný snímek s vlkodlaky, v pohodě stopáží co ne každého oslní ale fanoušci těchto stvoření by si mohli přijít na své. 55% ()