Dívka se po přestěhování do nového města stane svědkyní bizarní vraždy na večírku, kterého se zúčastní. Navíc začne mít podivné vize a nezvyklé touhy. (Netflix)

iXtr3m3

Pekné prostredie a príroda, Nórsko sa asi nikdy neomrzí, severské drsnejšie spracovanie taktiež, žiaľ má to dlhý rozjazd a napriek slušnému Gore a mytológii okolo vlkodlakov, nedostaneme skutočný koniec a to je na facku. Ak by malo byť pokračovanie, malo to mať väčší cliffhanger, ak nemalo, tak by to malo mať uspokojivejšie uzatvorenie doterajšieho deja. CGI samozrejme poslabšie, ale to sa dá pri takomto malom snímku odpustiť a na druhú stranu, určite to nebolo vyslovené slabé, to by som tomu zasa krivdil. ()

borec999

Neurážajúci príspevok do vlkodlačieho subžánru. Technicky (tak ako býva zvykom na Netflix) v pohode a rutinne natočený, dejovo predvídateľný, s mytológiou rešpektujúcou klasiky žánru a pridávajúcej minimum niečoho nového. Vyslovene strašidelný Vlk viking nie je, na druhej strane atmosféry a gore sa dočkáme, avšak znova žiadny z týchto aspektov nebol výnimočný. Kto nečaká veľa, môže byť spokojný, ten kto by chcel v danom subžánri niečo hororovejšie, odporúčam debut Neila Marshalla. A kto by chcel niečo podobne mytologické a hororovo odľahčené, tak odporúčam nedávneho, taktiež nórskeho, Trola. 55% ()

Prochy38

Dlouho se tu nějaký ten vlkodlačí biják neukázal a hle na seveřany! Povedené, nápadité. Jede si svou cestou bez větších inspirací klasickými legendami a fakt to funguje. Do toho solidní efekty, nádherná příroda a fakt koukavé psisko. Za mě potlesk a upřímně bych byl rád, kdyby se nebáli a točili dál podobných. ()

Shimargh

Docela mě to sralo, ale zároveň mě to i docela bavilo. Mám rád vlky, vlkodlaky, norsko. Nevím, nechte mě bejt, jsem děsně vyhulenej 😄 ()

b.dragonfly

"Všichni vlkodlaci mají svůj příběh. Toto je ten norský." Tak tohle mi příjemně sedlo a jsem za to ráda, protože pokusy o vlkodlaky/upíry atd. většinou nebývají úplně vydařené. Sedmnáctiletá Thale se právě přestěhovala s rodinou do městečka Nybo, protože její matka má novou práci u místní policie. Krátce poté je na plážové párty s místními mladíky brutálně zavražděna studentka, čemuž je Thale svědkem. Nikdo neví, kdo to udělal, ale stopy naznačují, že by to mohlo být zvíře. Možná vlk. Při vyšetřování vyjde najevo, že možná mají co do činění s něčím úplně jiným a neznámým. Zároveň Thale začíná vidět nápadné věci a chová se divně. A úplněk se blíží... Ani chvíli jsem se u filmu nenudila, za mně prostě povedená vlkodlačina. ()

bozka10

Nórom sa podaril veľmi sympatický vlkodlačí kúsek, ktorý nenudí,na nič extra sa nehrá a hlavne nám ukázal vlkodlaka namiesto plyšovej hovadiny.Dobre sa to pozeralo.3-4*. ()

petikacka

Já tenhle film neberu jako hodor, ale jako domácí drámo. A to je solidně vystavěné a každý si v něm může najít to své...Kdokoliv si zažil něco hnusného ve své rodině si zde najde to svoje a může to přetvořit v něco pozitivního...Za mě měsíčnoproměnlivých 85% ()

Warhorr

Mno...na to, jak za mě spojení horor a Netflix nikdy nejde dohromady, tak jsem čekal daleko větší katastrofu. Norové se s tím poprali celkem zdatně ale o žádné velké slávě se hovořit taky nedá. Úvod je solidní, krátký flashback do vikingské minulosti a legendě, má to ten dobrý severský nádech, sympatické postavy ( jak matka, tak dcera ) a celkově prostředí maloměsta a komunity je taky v pohodě. Na hovno to začne být asi v půlce, kdy spatřím vlkodlaka. Ach jo, když si vzpomenu na ztvárnění vlkodlaků z minulosti jako třeba ve filmu Psí vojáci nebo Vytí vlkodlaků, tak mi je tady z toho teda hodně smutno. Tady vlkodlak vypadá jak začínající projekt středoškoláků v oboru IT a působí na mě stylem jakési strašidelné potvůrky z pohádky bratří Grimmů, prostě jen tupé, ojebané CGI, nic jiného. Navíc tu máme asi vlkodlaka, který má možná city či myšlenky ( mladší sestra ) což je úplně o hovně. Je tu pár scén, asi dvě, kdy se do toho potvora celkem pustí a začne to trhat, ale pořád se z toho mohla udělat lepší show i gore. ()

Flopik

Horor s vlkodlakmi si vždy rád pozriem, tuto ešte aj zasadený do severskej mytológii, prevedenie však šlo veľmi mimo mňa. Dlho sa tam nič nedeje, potom nejaký menši útok a zase dlho, dlho nič. Najhoršie je, že keď sa niečo stane ( CGI vlk konečne zabíja) tak je to všetko mimo kameru, a my už uvidíme len nejaké to telo. To bolo tak ťažké dať aspoň pár scén, kde ten vlk niekoho trhá, alebo odhryzne nejakú rúčku? Vizuál je celkom fajn a finále sa snaží ale za mňa to je veľmi málo. Medzi 2 a 3, rozhodne sú oveľa lepšie kúsky. ()

Illy

Přijde mi že snad jenom Norové umí natočit po nějaké mýtické postavě film ze současnosti, který se vlastně bere totální vážně a nepůsobí přitom totálně trapně. Stejně jako v případě Trola by reálné hodnocení mělo být 3/5, ale vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o  minimálně točené žánrovovky, tak hodnocení o jeden bod zvedám. ()

warrenur

Severania si idu tieto svoje legendy a to sa mi na ich svojskej kinematografii celkom paci. Nech vas neodradi tuctovy nazov. Nie je to az tak marne, hoci ano, v mnohom naivne. Triky ujdu. Najvacsie sklamanie vsak, je absencia akejkolvek hororovej atmosfery. 45% ()

Bozvav

Na horor naprostá absence strašidelných scén, které by byly uvěřitelné a něčím strašidelné. na Thriller málo napínavé a na fantasy moc realistické. Pointa patrná téměř od začátku a vlastně se to celé táhlo jak slimák.  Krásné scenérie a jímavá hudba, jinak nudné až běda. Herci nic moc, studené a neosobní. ()

Hapretor

Spíš nuda...čekal jsem surový a drsný nářez...brainwash vyvražďovačku a zároveň survival...bylo to jako komorní drama z jednoho městečka a jedné neúplné rodiny...zklamalo... ()

helraiser

V podstatě takové severské Moje sestra vlkodlak, okořeněno o severskou mytologii a prostě skvostnou přírodu jako vždy. Kdo by čekal nějakou Gore jízdu, tak bude ovšem zklamán, vlastně všechna zabití jsou mimo záběr což v tomto případě ani trochu nevadí, jelikož se dočkáme opravdu parádní atmosféry a parádně zřízených mrtvol na kterých se maskéři opravdu vyřádili. No vlkouš byl spíš takový průměr, ale rozhodně lepší než jsme v poslední době zvyklí. V každém případě se jedná o jeden z nejlepších vlkodlačích filmů několika posledních let, takže u mě rozhodně spokojenost. ()

Daiker

Opět se to vydává za vlkodlačí horor, kde monstrum je spíš pekelný pes (je to i v popisu na začátku filmu o Vikingské legendě) ... Tady je vlk aspoň pěkně odporný a nasraný, žádný Twilight... Děj je slátanina všech vlkodlačích filmů dohromady, ale to mi nevadilo. Digi triky vlka občas působily lacině. Norské prostředí je taky plus. Bohužel je to však předvídatelné a nic nového pod sluncem..... Kdy už konečně dostaneme pořádný vlkodlačí horor a né jen jakési pekelná stvoření? ()

AnanAss

Ničím neurážející severské vlkodlačí béčko, které si pro diváka nějaké to eso v rukávu nechává. No, i když plakát ho vlastně vyzradí. Slabší rozpočet je zde sice znát a vidět... a to hlavně, když se nám chlupatá potvora představí v celé své kráse. Každopádně je šikovně maskován zpočátku až detektivním vyšetřováním, nádhernou skandinávskou přírodou, solidní kamerou a sem tam drsnější scénou (škoda, že nebyla odvaha, nebo spíš peníze pořádně se odvázat při přeměně v autobuse). Jasně, nic světoborného a nového pod sluncem, navíc postavy se chovají občas docela pitomě, ale to už jaksi k žánru patří. ()

BFG2000

Jako film je to takový průměr. Jako žánrovka je to rozhodně lehký nadprůměr. Má to vše, co to mít má. Norové navíc bodují se svou úžasnou přírodou. Hodně mile mě překvapilo obsazení a výkon všech hlavních postav. První polovina, ta tajuplná, ta se mně líbila víc. Ve druhé půlce už se začne šlapat na plyn a vzduchem začnou létat končetiny. CGI jak vlkodlaka, tak gore scén, je opravdu, jak tu většina zmiňuje, trochu "lacinější." Mně to však u tohoto filmu nijak nevadilo a ani nerušilo. Každý zkrátka nemá hollywoodský rozpočet. Pro mě příjemné překvapení a Norská tvorba se pro mě začíná stávat ostře sledovanou! Máte-li rádi vlkodlaky, rozhodně se zdejším nízkým hodnocením vůbec nenechte zmást a směle do toho! ()

johnsnow

Vcelku podarený horor s vlkolakmi, síce zo začiatku to pôsobí ako taká rodinná dráma a v podstate aj je ale postupne sa to okoreňuje vlkolakom a jeho killy sú brutus, i keď efektovo to nevyzerá nejak ultra. Záver síce sklame ale na druhú stranu je tam šanca na pokračovanie. ()