Psí vojaci

• Česko Psí vojáci (viac)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

klerik

KRVAVÁ HOSTINA+KRUTÁ RASA Prečo je okolo tohto filmu roztiahnutý sopel kultovosti? Lebo dobrých vlkodlačích filmov je fakt málo. A Neil Marshall vie dobre pracovať s atmosférou, čo neskôr naplno ukázal v PÁDE DO TMY. Vlkodlaci pôsobia ako vypchaté obludy z múzea, ale neuberá to filmu na atmosfére. Charizmatickí herci tiež pomohli. A čo je najhlavnejšie tento film je dokonlou ukážkou, prečo vznikla stokrát prevarená schéma "skupinka vojakov sa bráni krvilačným beštiám". Pretože toporné dialógy a priamočiare konanie k zeleným mozgom pasujú a diváka toľko neznechutia. Zaujímavá je aj hra s humorom - jednotlivé scénky pre fajnšmekrov sú tam akoby náhodou, ale potešia. Vo finále je humoru trochu viac a preto aj dávam štyri hviezdy... ()

Malarkey

Decentní horůrek okořeněný řadou ohodnocení není ale nic zvláštního, nebo jedinečného, jak by na první pohled mohlo vypadat, ale taky nemuselo, protože zdejší hodnocení to jenom potvrzuje. Pro mě je to čistý průměr, čistý nechutný, krvavý průměr. Psí vojáci možná jsou horor, který si postupně brousí atmosféru na diváka, ale co od něj především čekat. Především teda lekací scény, kopy psů, kteří mají krev u držky, kteří by rádi do něčeho zakously, a to se jim také v tomto filmu podaří. Možná je to po příběhové stránce velký nesmysl a hodně nijaký, neočekávaný inovativní průběh, ale furt to účel hororu docela plní. Ale jak už vím, zlá tajuplná atmosféra vyvolávající strach se může konat i jinak, než nechutným kapáním krve všude kde se dá, jen aby divák měl strach viz. třeba Znamení ve zdi. ()

Ratemus

Thrillerové a hororové béčko, které to o sobě ví, a proto se nesnaží být něčím víc, poslední bitka a honička v domě je absolutní špička, jistě se nudit nebudete, prostě vyvražďovačka trochu jinak s trochu horším scénářem a herci, ale pořád lepší než Pach krve, Pád do tmy 2 nebo ten nový Lesní duch. Jednu věc bych opravdu ale vytkl, efekty jsou teda jak z Nekonečného příběhu 3, vlkkodlaci vypadají loutky, a proto nejsou moc v souvislých a delších záběrech, prostě škoda. ()

Ouwen

Poctivé, chlapské béčko, kde dominuje banda charismatických vojáků. Taktizují, komunikují mezi sebou, ošetřují si zranění, počítají náboje a mohl bych pokračovat. Téměř každému z nich jsem věřil jejich schopnosti obstát proti nepříteli. A hlavně je tu plno černého humoru a doslovných hlášek, takže jsem se fakt smál - naneštěstí to však narušuje celkové napětí a hororovou atmosféru. Sem tam bohužel dost kolísá logika a chování některých. Prostředí naštěstí funguje parádně a má to hodně pochmůrnou atmosféru. Audiovizuálně mi to přijde vzhledem k menšímu rozpočtu, dostatečně strhující, hlavně co se týče celkového nazvučení, i když se nejedná o nic speciálního. Občas jen režie některých scén působí hodně divně a i samotnej scénář/pár dialogů/sled několika scén, působí lehce nepřirozeně. Film však táhne dost kulervoucí tempo, zajímavá akce, hlášky a charisma vojáků. Ústřední hudební motiv je dost památnej, není zde tolik hororových klišé a potěší i několik zajímavých easter eggů na události, které se údajně měli odehrát v realitě, takže jsem si i něco pogooglil, viz; "Beast of Bodmin Moor / Battle of Rorke's Drift". Je zde i dost prvků kolem samotné mytologie vlkodlaků, takže se toho i hafo dozvíme. Dog Soldiers je skutečně zábavnou atrakcí, která i po všech těch letech má své kouzlo, jen místama působí lehce zastarale. Pokud však někdo chce zábavnou, krvavou a nahláškovanou vybíjenou mezi vojákama a bandou vlkodlaků, tak do toho! ()

KevSpa

Dokonalý příklad filmu spadajícího do kategorie "guilty pleasure". Je to neskutečná hloupost, dialogy i většina scén jsou ať už chtěně nebo nechtěně k smíchu, stejně jako triky, ale já se zkrátka bavila. A nebylo to jen díky účasti Kevina McKidda, který si roli drsného vojáka v tomhle vlkodlačím nízkorozpočtovém béčku vyloženě užíval. ()

• Film měl být původně prvním dílem trilogie. Žádná další pokračování ale nikdy nevznikla. (SONY_)
  • Po svojom vydaní bol tento film dlhý čas najsledovanejším filmom medzi britskými vojakmi v Afganistane a Iraku. (beso74)
  • Děj je zasazen do Skotska, ale filmovalo se v Lucembursku. (Chatterer)