Sladký domove!

• Južná Kórea 스위트홈 (viac)

Lidé se mění v krvelačná monstra a rozsévají zkázu. Zoufalý teenager a jeho sousedi z vedlejšího bytu bojují o přežití a snaží se při tom zůstat lidmi. (Netflix)

*CARNIFEX*

Miestami odľahčená forma, ktorá ledva dosiahla méty úškrnu na perách, mi nijak extra nevadila. Dokonca mi veľmi nevadili ani samotné efekty, ktoré občas pripomínali nejakú lacnejšiu variantu počítačovej hry z čias PS dvojky. Ale tak nejak vo mne samotný seriál nevyvolal žiadne extra emócie, respektíve dojmy, aby som mohol napísať, tak toto ma vďaka príbehu či deju naozaj bavilo. “Sweet Home” je proste taký, občas nápaditý, okamihovo zábavný zombie počin, ktorý nebude váľať recenzie v pozitívach, ani fanúšik žánru ho velebiť do nebies, no taktiež v celkovom kontexte nie je žiadnym prešľapom za hranou. Najviac ma ale mrzí, tá monotónnosť v jadre každej epizódy. Keď sa niečo deje, je to buď v úvode, alebo v závere, a teda miestami celkom bez tempa a dynamiky. Ďalšia vec, určite to mohlo (a malo) mať o 3-4 epizódy menej, a tak len sucho skonštatujem - pozerať zo zvedavosti, respektíve pokiaľ ste zarytým fanúšikom zombie žánru, inak asi nemá zmysel zabíjať 10 hodín života pri seriáli, ktorý nie je nijak prevratným počinom. ()

J*A*S*M

(epizody 01-04) Skupina až výjimečně nesympatických (a vlastně ani pořádně neprokreslených) obyvatel jednoho velkého baráku se potuluje interiérem, přičemž se občas setkají s nějakým komiksově / videoherně působícím monstrem. Googlil jsem si, jak vypadají příšery v původním zdrojovém komiksu, z něhož seriál vychází, a působí to v tomto ohledu jako dost věrná adaptace. Ale v hraném audiovizuálním díle podle mne tahle videoherní estetika vypadá fakt hnusně. Takže co do hororových / akčních sekvencí mi Sweet Home žádnou radost nepřineslo, no a o sekvencích dialogových je škoda se vůbec zmiňovat, to je úplná mizérie. ()

EvilPhoEniX

Duel Japonské Alice proti Korejskému Sweet Home tentokrát vítězí Japonsko. Sweet Home je celkem slušná adaptace Komiksu s výborným konceptem, ovšem né úplně uspokojivým a bohužel se seriálu nepodařilo danou látku úplně prodat. Námět, kde infekce proměňuje lidi místo zombie v různorodá monstra je strašně fajn, ale je velká škoda, že se seriál odehrává pouze v prostředí paneláku, který prakticky děj neopustí. Takže na nějaké čistky armádou městem může divák bohužel zapomenout a to mě sakra mrzí. První 3 díly si seriál drží hodně divoké tempo, akcí i násilím nešetří a monster představí poměrně dost. Monstra balancují mezi ucházejícími až výbornými ( Slenderman a pavouk se povedl) a bavily mě i postavy ( záhadný mafián či hasička s vojenským výcvikem byla skvělá), ale po 3. díle seriálu lehce padá řetěz a zaměřuje se na to, čeho jsem se obával nejvíc. Vývoj postav a interakce mezi nimi, což opravdu při apokalypse s monstry sledovat nechci. Škoda, od druhé poloviny seriálu monstra jdou bokem a vydává se né příliš uspokojivým směrem. 9. Díl to opět celkem akčně nakopnul, ale finále je na můj vkus až moc klidné a rozhodně né patřičně epické. Musím však hodně vychválit hudbu, kde minimálně 5x zazněl populární soundtrack Warriors od hry League of Legends a ten zde sedl jako prdel na hrnec. Vizuál je taky povedený a celkově jsem se nenudil, ale z námětu se dalo vytřískat daleko více. Na druhou sérii se i tak celkem těším, jelikož mě ten svět imho dost zajímá. Příběh***, Akce****, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 7/10. ()

Ruut

První tři epizody velmi příjemně navnadili a očkeávání zajímavých hrátek člověk útrpne přežije tady 4 až 8 část, kde občas probleskne super nápad, aby to dokodrcalo do finále , kdy v předposlední části přijde nástup psycho maniaků, kteří jsou neefektivně ... No a pak tedy aspoň to skvělé nabušené finále? Kdepááák. Totálně nevyužitý potenciál. Čekali jste zajímavé akční monster finále? Tak vůbec nic nebude .. Jen trapný odjezd směrem druhou sezonu. Přitom to mohlo být tak hravé. ()

Yoshitsune

Sem trochu zklamaný, kdyby se seriál vydal více cestou akční řežby, byl bych spokojený. Kdyby se seriál, vydal více tou filozofickou cestou, také bych byl spokojený. A i kdyby se seriál, vydal tou hororovější cestou, i tady bych spokojený. Seriál se však nevydává žádnou z těhle cest, ale zkouší jít po všech třech cestách najednou, takže místy se seriálu motají nohy, splétají a nebo rovnou i lámou. Dokonce sem si i několikrát říkal, že je škoda, že zde sou nějaký ty monstra, který sou sice fajn, ale zavřít tyhle postavy, s tím že prostě nesmí ven, tak by se mohli slušně porubat, i kdyby nebyla žádná apokalypsa. Nemluvě o tom, že příběh je vyprávěn dost zvláštně, dost podstatných a nebo emotivních scén, se zde prostě přeskočí a skočí se až na ten konec, toho podstatného. Chápu že tvůrci chtěli být originální a chtěli zkusit něco nového a na papíře to možná znělo dobře, ale ve výsledku, to docela divné a nepraktické. Seriál v tomhle směru hodně drží nad vodou vynikající herci, kteří hrají uvěřitelné a lidské postavy, herci do toho dávají všechno a je to vidět. Hlavní hrdina je docela zajímavý případ, né že by to byla měkota, slabka nebo tak, jen jeho důvod bojovat a přežít, tam ze začátku moc neni, ale postupně se do toho dostane a učitě to neni další  Arisu, který by tady devět dilů proležel na zemi a v desátém, by se rozbrečel. Ale i ty další postavy, sou skvělý, od vysloužilých vojáků, až po astmatickou holku. Je fakt že ta skupina, co seděla dole a furt si na něco stěžužovala, byla docela otravná, ale tak nějak postupně se z toho začali dostávat a začali se snažit. A jo Jin-wook Lee, kterého znám už z Bulgasala, sem si tady instatně oblíbil. Akce je dobrá, místy hodně dobrá, vzhled a to jaký monstra mají schopnosti, to je taky super. A Warriors od Imagine Dragons, mně začalo srát, už od první epizody, takže s tím hodnocením, je to trochu složité. Ale budou to slabší čtyři hvězdičky, nebýt toho že je zde velké množství luxusních postav, tak by to hodnocení šlo níž. ()

ainny

Hmmm, no... Asi tak jsem se cítila po posledním díle. Mám pocit, že tak nedotaženou věc jsem už dlouho neviděla. "Skutečná" monstra se vypařila velice rychle a nastoupila ta, co jsou v nás. Že k tomu dojde, bylo jasné velice brzy. Uvidím, co přinese dvojka a budu doufat, že zodpoví otázky, na které jsem dostala pouze kusé a nicneříkající odpovědi. Plusem seriálu je skvělé obsazení a herecké výkony většiny aktérů. A stopáž díky které každý díl utekl jako voda, i když jsem čekala na něco, co celou dobu nepřišlo. 🙂 ()

AffectedFace

Je to takovej průměr absolutně nechápu použití songu Warriors při blbějším CGI, ale ok bral jsem to, i když použít to asi 4-5 ve filmu byl celkem cringe. Pár epizod nudí naopak pár ne, přesně to můžete vidět podle hodnocení v červených a modrých číslech podle epizod, co jsou Pros a Cons. 50% ()

M.i.k.e

korejská filmografie sice je specifická,ale tohle se nepovedlo i na jejich poměry.Nesympatické postavy,ubíjející dialogy a většinou jen nuda,kterou nespasí ani celkem dobře udělaná monstra,která jako by utekla z nějaké videohry....40% ()

Martrix

Z každé druhé epizody by klidně mohl být celovečerák. Seriál začíná koncem, představí všechny postavy, odhalí co je hrozba...a během deseti epizod se vrátí tam kde začal. To už ale poznáte obyvatele domu, kteří čelí zombie-monster atakům, jež se na ně valí. Americký seriál by po tak našlapané první epizodě neměl dál co nabídnout. Jenže Korejci prostě umí pracovat s prostorem mezi hlavní linkou a postavami skvěle, takže už od první minuty víte, že to nebude jen vyvražďovací zombárna. Ostatně neznámá hrozba, různorodá skupina lidí a uzavřený prostor, je pro filmaře velmi vděčná kombinace. Místy mi to připomělo Derabontovu Mlhu. Vcelku originální příběh, na TV seriál slušné triky, fajn postavy...vadila mi jen moderní korejská hudba. Vůbec bych se nebránil pořádnému remaku, ale spokojím se i s čistokrevným pokračováním. PS: rozmohl se nám takový nešvar...existují i anglicky nadabované verze korejských seriálů i filmů. Mě osobně to hodně vadilo, protože ve stylu hry na tichou poštu se ztratila spousta slov a navíc korejština je založena na intonaci a k těm postavám ta exprese prostě patří. ()

okkac

Námět zajímavý, provedení celkem ok. Sice triky haprují od poctivých masek, k trochu divně stylizovanému pohybu příšer a tudíž člověk vnímá CGI. Bohužel okolo půlky to začne se trochu táhnout a děj jde pomalu. Ubrat 2 epizody by neškodilo. Rovněž škoda, že transformace tu až tak nevidíme kromě začáku, kde ale příšera ještě vypadá skoro jako člvoěk, ale obří oko, protein guy, running guy se objeví zničeho nic a já nevím, kdo byl ten člověk zač. Musel bydlet v tom domě, ale nebyl nám ukázán, takže je to jen prostě příšera bez zádného backstory, proč se z něho stalo zrovna tohle, když se pak vysvětlí, že je to vlastně SPOILER kletba, která nás zmutuje do příšery dle naší tajné touhy. Předloha bohužel se stále vydává, takže i s další sérií se konce jen tak nedočkáme a jestli vůbec. ()

majo0007

Videli ste niekedy Darabontovu The Mist podľa Kingovej novely? Ak áno, tak si zoberte, že tu máte opäť skupinku rôznorodých ľudí, ale miesto supermarketu tu máte panelák. Kto je zvyknutý na úletovosť ázijskej mangy alebo srdervúce vzlykanie a náreky v ázijskej kinematografii, ten už dopredu tuší čo ho čaká. Pridajte celkom slušné gore a nadupaný soundtrack (vo vypätých scénach vám bubienky rozvibruje pop, rock, techno, disko, poprípade chorálové skladby), vychádza mi z toho jemný nadpriemer. Chybičku vidím v niektorých odfláknutých CGI monštier (tlstý "Steroidman" Protein! - mini aj maxi verzia bola na facku). ()

cocrHeLL

Při pročítání předlohy se mi zamlouvá Sweet Home ještě víc. Ty potvory, vypadající jak z upoutávky na gamesu z přelomu tisíciletí, přispívají komiksové vizáži a atmosféře a už po velmi krátké chvíli (až mi to došlo) mě to "nepovedené CGI" přestalo srát. Nesympatické, vystresované a extrémní postavy jsou v konečném důsledku sympatické a mají tak velkou roli ve výsledné nepředvídatelnosti. Navíc ještě oceňuji určitou vyváženost, kdy se přes příliš dlouhou, až nesnesitelně dlouhou a možná i mírně zbytečnou, konverzaci střídá akce jak bič a to v tu správnou chvíli... předlohu rozhodně dočtu s očekáváním pokračování. ()

iXtr3m3

Veľmi veľmi silné tri hviezdy. Z klasickej kórejskej "trapédie=trapas+komédia" sa presúvame do hororu a následne sa striedajú prvky trileru a drámy až do samotného konca. Vopred človek nevie, ktorá postava kedy zomrie, samozrejme s výnimkou hlavného hrdinu a to je fakt super a zároveň to naserie, keď odíde ten, ktorý si to nezaslúžil. Triky ujdú a ak sa to naozaj podobá komixovej predlohe, tak paráda, ale tá ma neťahá. Ja som si to užil, som zvyknutý na klasické šikmooké náreky a potoky sĺz, som zvyknutý na ich škriekanie a keď sa k tomu dopasujú dobré gore scénky, riadna kopa fajn príšeriek, ktoré sú takmer nesmrteľné, tak prečo nie. Síce cliffhanger ďaleko slabší ako napr. v Alice in Borderland, ale na druhú sériu si rád počkám a nechám sa prekvapiť, keďže tu máme zasa a opäť inú verziu apokalypsy a tej nikdy nie je dosť. ()

arcticsky

Průměr. Slušný vizuál (v tomto případě se netýká akčních scén) je na Netflixu samozřejmostí, na druhou stranu je zde ovšem klasický neduh - těžko snesitelná rozvláčnost vedoucí k občasné nudě. Zde by bohatě stačilo 8 dílů... ()

Flopik

Námet seriálu ma riadne oslovil, veď predsa ľudia, ktorí sa masakrujú s monštrami znie super.  Z celkového výsledku som však skôr sklamaný. Najhoršie je to s postavami, do 6 dielu som hádam mal sympatie k jednej, možno dvom. A to je obrovská chyba, nakoľko ich tam je mnoho, všetky sú však divné a hlavne nesympatické. Vizuálne to nie je najhoršie, ale tie digi príšery bijú miestami až príliš do tváre. Zvolila sa cesta prvé 4 diely akčné s príšerami, potom väčšie zoznamovanie s postavami, veľa ľudí to tu kritizuje ale za mňa fajn voľba. Predsa len sme si vedeli nájsť nejaké sympatie k nim. Hlavná postava dlho nesympatická, ku koncu sa to zlepšilo. Nechápem však jednej veci, prečo tvorcovia zabíjajú tie najzaujímavejšie postavy, ktoré do konca sú aj najsympatickejšie. Okej, gule nato majú ale nemôžu zabiť každého a na konci ostala popravde sebranka nudných, nesympatických postáv (jedna, dve výnimky). No druhá bude ťažká kvôli tomu. 4*, je to fajn na pozeranie, ale rozhodne zabitý potenciál. ()

vikino1

Jelikož jsem zastánce Zombie apokalypsy, všech démonů i monster tak jsem byl moc zvědvej, co nám ti kluci Korejští nabídly. Při sledování jsem se bavil, ale po posledním dílu ve mě zůstala jen hořká pachuť. S touto sérií mám hlavní problém v tom, že ani ona sama neví čím má být. Nabídne divákovi spoustu otázek a žádné odpovědi. Kdo to vlastně mluví s hlavním monstrčlověkem a proč, kde se ty monstra vzaly, proč je v tom baráku ten hlídač zamkl, jak je možný, že ta bublanina může měnit hostiele a ovládat auta, co mělo znamenat to embrio v bytu 1408, jak probíhal a dopadl výzkum blogera z hasičárny, co bylo v tom kufru od vojáku atd atd. Navíc hlavní střet mezi armádou a klaďákem (první scéna z první epizody), na kterou čekáte deset dílů, na konci ani není. Škoda ()

ER

Jak se budou chovat lidé, kteří uvíznou v jednom domě a díky epidemické situaci se začínají projevovat jejich pravé charaktery a mění se v monstra? A každé monstrum je jiné, protože i lidé jsou různí. Hororové scény jsou tak akorát, některé velmi povedené, aniž bych se "neutopil" v potocích krve, napětí nechybí a humor také. Tak, jak se odvíjí děj přibývají i postavy, které se konečně poznávají a mají si co říct. A ačkoliv korejská řečová zpěvnost mi připadá někdy k smíchu, obzvlášť, pokud se přidá nějaká grimasa, tak u tohoto seriálu mi to až tak nevadilo. Jo, tohle mně bavilo, byť to žádný seriálový zázrak není. ()