Sladký domove! - Série 2

(séria)
Južná Kórea, 2023, 9 h 32 min (Minutáž: 62–88 min)

Kdopak to klepe? Příšera, člověk, nebo něco mezi tím? Hranice se tu nějak rozmazávají, před nákazou není nikdo v bezpečí a hraje se o všechno. (Netflix)

Stifmeister

///   Vždycky, když jde o pokračování první série jakéhokoliv pořadu, bývám skeptický. U tohoto kousku ale mohu s klidným srdcem říci, že se druhá série a pokračování opravdu povedlo. Znovu jsme se setkali s našimi oblíbenými postavami, a postupně se nám představují i nové. Příběh opustil své původní místo dění, konkrétně megablok, a přesunul se dál, tentokrát do stadionu, kde přežívá větší skupina lidí pod přísnými pravidly, ale zároveň v bezpečí. Lehce mě mrzí, že dějová linka výzkumu nikam nevedla, a přítomnost vakcíny nebo spásy zůstává nejistá. CGI efekty byly občas trochu na úrovni B-filmu, ale nebylo to něco, co by výrazně vadilo, zvláště ve srovnání s první sérií. Závěr, překvapivý zvrat a vědomí, že třetí série se blíží relativně rychle, mě jen utvrdily v tom, že se opět velmi těším na to, co tvůrci předvedou, a že si udrží vysokou laťku i nadále. |8/10| ()

SavagerXx

Tak úplně nevim co si myslet, první série mě až na nějaký nudnější epizody dost bavila ale druhá je hodně jiná. Co jsem četl tak druhá série už se rovnou odklonila od předlohy nebo neměla moc co čerpat a je to celkem znát. První 3-4 díly vypadají jako pokračování ve kterém ale spíš odstraňují postavy z první série ať už z jakýchkoliv důvodů, jedna z postav si prošla ztrátou blízké osoby, málem umřela, přežila operaci, následně přišla o část sluchu jen aby po tom všem skončila mrtvá což je hrozná škoda. Drtivá většina postav nás opustí a od půlky už sledujeme spoustu nových postav. CGI a efekty nebyli ani v první sérii zrovna na top úrovni ale místo toho aby si tady vylepšili reputaci je to tady stejný nebo místy i horší, v první jsme měli kolikrát mix praktických efektů a CGI tady už se pěkných masek nedočkáte a není tu ani moc vyjímečných nakažených. Korunu tomu nasazují copy paste příšery pro scény kde se utiká. Tak 4 různý linky se tu fikaně nevyřeší aby bylo něco pro další sérii a ty co se vyřeší nejsou zrovna uspokojivě zakončený. Zase musim uznat že některý scény jsou jak z Resident Evil a dobře natočený. ()

moviefreak

Za mňa strašne sklamanie!!! Netflix dostal veľký HIT a asi aj preto sa celý dej natiahol ako sopeľ, veľká časť sezóny sa venuje nezaujímavým novým postavám aj napriek tomu, že naše milované postavy z prvej sezóny majú čo povedať/spraviť. Nové monštrá sú bez akejkoľvek originality (až na pár) a tak dostávame digi bordel, ktorý šiel úplne mimo mňa. Celá sezóna sa dala vtlačiť do max 4 dielov... Takto vyzerá prvá sezóna ako One Hit Wonder.... ()

Lenka.Vilka

Co mě napadlo během první poloviny, bylo slovo: roztříštěnost. Paradoxně ne rozmáchlost. A tím nemyslím delší stopáže dílů a víc minut dohromady na míň dílů. Ale taky je tam najednou spousta nových postav (v jeden moment jsem si i říkala, že by jejich počet vystačil na jeden další seriál), takže je těžký se zorientovat v jejich osudech a víc je pochopit, než na základním principu, a cítit víc. Navíc se tady dál roztahuje záhada kolem monster a jak se časem vyvíjejí, a je to možná strašně moc informací najednou. Což není problém tak velký jako to, že tam prostě nejsou strašně dlouho žádné odpovědi. Přičemž v druhé polovině, kde se rozjede linka, kterou bych možná chtěla vidět víc a taky víc se rozebírá, má prostě málo prostoru. Třeba rozhovor na labuti. To mělo sílu a prostě to připomnělo starý dobrý časy. Ale podobných rozhovorů je tam málo. A to mě sice mrzí, ale na druhou stranu, se tam děje spousta jiných fajn věcí. A jak to říct...všechno to, co se tam děje, se děje dobře. Jak s novýma postavama, tak se starýma. A odpadá to z obou skupin. Takže jo, na pokračování se rozhodně těším. Už v létě 2024. Asi dali kvapík, než aby bylo pokračování bez Song Kanga. ()

Immortal17

Tři roky od první série uplynuly, to si jeden říká "to to letí "....ale ačkoliv jsme čekali celkem dlouho, říká se, že na dobré věci se vyplatí čekat i řadu let. A tohle je přesně ten případ, který tento výrok potvrzuje. Neumím si, po pravdě, vysvětlit nízké hodnocení první série, kterou jsem po třech letech opět rozklikla, možná je to proto, že se děj odehrával jen na jednom území, to ale nemění nic na originalitě příběhu. Dříve asijská tvorba Netflixu diváky příliš nepřitahovala dokud Squid Game nevzbudil solidní rozruch, podle mého názoru diváci dělají velkou chybu v tom, že tvorbu asijských států přehlížejí, myslím si ale, že se celkem dost ochuzují co se toho týče, a teď nemám na mysli pouze tvorbu na Netflixu, protože je to daleko víc, co stojí za shlédnutí, jak v rámci seriálů tak celovečerních filmů. Mnohdy si z jejich thrillerů a horrorů odnesu mnohem víc euforie než z amerických blockbusterů. Abych se vrátila k jádru věci, Jižní Korea mě ani tentokrát nezklamala, jak ve scénáři (který je mimochodem natočen podle komiksu), tak v režii a v hereckých výkonech. Oproti první série ta druhá nasadila vysokou laťku. Jsem spokojená hlavně v tom, že původní příběh pokračuje se stejnými hlavními postavami. Neumím si představit, že by Song Kanga nahradil někdo jiný. Chvíli jsem se opravdu bála, že by série pokračovala bez něho, myslím, že bych se bez něho jako s jednou z hlavních postav, neobešla. Trochu mi tu chyběl student medicíny Lee Eun-Hyeok z první série, ale nebojím se toho, že se s ním opět shledáme ve třetí sérii, která by se měla objevit příští rok. Přeci jen se v posledním díle na malý okamžik objevil. Co od něho čekat? Osobně si myslím, že nic dobrého. Nechme se ale překvapit. ()