Sladký domove! - Série 1

(séria)
Južná Kórea, 2020, 8 h 35 min (Minutáž: 45–59 min)

kokofek

Touha,která mění lidi v monstra. Nevíme jaká touha špatná,nebo krásná touha. Nevím zda se dají touhy rozlišovat jednoznačně. Asi nedají. Jasné jsou jen ty,které chtějí někoho připravit o život,ale těch snad nebude úplně nejvíc. Přesto se dál lidi nekontrolovaně mění. Nejspíš je špatně už existence lidí jako takových. Jejich existence se totiž neubírá k lepším zítřkům jak by napsali svého času komunisté(naštěstí jsou pryč),ale právě naopak. Během deseti dílů si zvyknete na emoční projevy této rasy a budete se o ně bát. ()

Lenka.Vilka

První série byla moc fajn. Měla jasný směr: ubránit se zavření v domě. Takže to nebylo jenom o tom nebezpečí a jak spolu bojují proti tomu, co je nejen venku, ale taky s tím, co vzniká vevnitř. Především od momentu, kdy se zjistí, jak celá nákaza funguje. Je to hodně o postavách, které se v tom musí zorientovat a hlavně o tom, jak se každý z nich zachová. Takže jo, je to tam hezky podle učebnice, a každý si může potom každý odškrtnout, že tenhle tam je, tenhle taky. Jenže co už není podle učebnice, je jak se chovají potom. Proč bych si jinak úplně nejvíc oblíbila právě ty, u kterých by mě to na začátku rozhodně nenapadlo? Možná proto je fajn, že jsem viděla první sérii tak brzo před druhou. Protože ta je úplně jiná... ()

iXtr3m3

Veľmi veľmi silné tri hviezdy. Z klasickej kórejskej "trapédie=trapas+komédia" sa presúvame do hororu a následne sa striedajú prvky trileru a drámy až do samotného konca. Vopred človek nevie, ktorá postava kedy zomrie, samozrejme s výnimkou hlavného hrdinu a to je fakt super a zároveň to naserie, keď odíde ten, ktorý si to nezaslúžil. Triky ujdú a ak sa to naozaj podobá komixovej predlohe, tak paráda, ale tá ma neťahá. Ja som si to užil, som zvyknutý na klasické šikmooké náreky a potoky sĺz, som zvyknutý na ich škriekanie a keď sa k tomu dopasujú dobré gore scénky, riadna kopa fajn príšeriek, ktoré sú takmer nesmrteľné, tak prečo nie. Síce cliffhanger ďaleko slabší ako napr. v Alice in Borderland, ale na druhú sériu si rád počkám a nechám sa prekvapiť, keďže tu máme zasa a opäť inú verziu apokalypsy a tej nikdy nie je dosť. ()

SkupaCorba

Mne sa to hovadsky páčilo. Síce veľa skrekania a plaču ale samozrejme Kórea pravda? Taktiež tie animácie tých monštrum... No neviem (((hlavne to oko))) ... Ale tá úzkosť toho domu... Ppci atmosféra. ()

• Poté, co si v bytě Pyeon Sang-wook (Jin-wook Lee) ováže ránu na rameni lepící páskou, mu kus pásky zůstane viset podél těla. V dalším záběru už ji tam ale nemá. (Duoscop)
  • Když jde Cha Hyun-soo (Song Kang) zachránit děti, tak přitom hraje „Side by Side“ od BewhY. (Duoscop)
  • Když jdou děti sami po schodišti a potkají slepé monstrum, je zde krátký záběr na boty malého Yeong-Su značky Vans, kdy si můžeme všimnout nápisu na jeho ponožkách „PASSION“ (anglicky touha), což je odkaz na to, proč se lidé v monstra mění. V následujícím díle se i vojáci v televizi zmíní, že proměna souvisí právě s lidskou touhou. (KangKun)