Sladký domove!

• Južná Kórea 스위트홈 (viac)

Lidé se mění v krvelačná monstra a rozsévají zkázu. Zoufalý teenager a jeho sousedi z vedlejšího bytu bojují o přežití a snaží se při tom zůstat lidmi. (Netflix)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (11)

Sladký domove! (2020)

Z každé druhé epizody by klidně mohl být celovečerák. Seriál začíná koncem, představí všechny postavy, odhalí co je hrozba...a během deseti epizod se vrátí tam kde začal. To už ale poznáte obyvatele domu, kteří čelí zombie-monster atakům, jež se na ně valí. Americký seriál by po tak našlapané první epizodě neměl dál co nabídnout. Jenže Korejci prostě umí pracovat s prostorem mezi hlavní linkou a postavami skvěle, takže už od první minuty víte, že to nebude jen vyvražďovací zombárna. Ostatně neznámá hrozba, různorodá skupina lidí a uzavřený prostor, je pro filmaře velmi vděčná kombinace. Místy mi to připomělo Derabontovu Mlhu. Vcelku originální příběh, na TV seriál slušné triky, fajn postavy...vadila mi jen moderní korejská hudba. Vůbec bych se nebránil pořádnému remaku, ale spokojím se i s čistokrevným pokračováním. PS: rozmohl se nám takový nešvar...existují i anglicky nadabované verze korejských seriálů i filmů. Mě osobně to hodně vadilo, protože ve stylu hry na tichou poštu se ztratila spousta slov a navíc korejština je založena na intonaci a k těm postavám ta exprese prostě patří. ()

Epizoda 1 (2020) (S01E01)

Klidně by z této jedné epizody mohl být celovečerák. Začíná koncem, představí všechny postavy, odhalí co je hrozba... , americký seriál by už neměl dál co nabídnout. Jenže Korejci prostě umí pracovat s prostorem mezi příběhem a postavami skvěle, takže už od první minuty víte, že to nebude jen vyvražďovací zombárna. Vadila mi moderní korejská hudba, ale samozřejmě mrknu, co bude dál. ()

Epizoda 10 (2020) (S01E10)

Poměrně neuspokojivě ukončená řada, která se i díky tomu nemusí dočkat pokračování. Spousta diváků spokojená nebude, protože speciálně v této epizodě se projevilo něco, co bylo charakteristické skoro pro celou řadu. V každé epizodě byl minimálně jeden silný a zajímavý moment, ale současně se skoro vždy našla nějaká slabá pasáž, která na něj dala v závěru zapomenout. Přesto nejde o průměrný, nebo dokonce špatný seriál. Zkrácení stopáže jednotlivých dílů a mírné zjednodušení, by velmi pomohlo. Tak uvidíme, jestli Netflix toho otevřeného konce využije. Mnoho otázek nebylo zodpovězeno a potenciál je tam na x dalších řad. ()

Epizoda 1 (2023) (S02E01)

A to je ten rozdíl mezi americkými slaboduchárnami a kvalitním seriálem. Tam, kde jedni berou monstra jako ústřední motiv slaboučkého příběhu, druzí použijí monstra, aby v hutném příběhu ukázali, že monstra jsou především lidé a hlavní hrdinové se musí vypořádat nejen s nimi, ale také s vlastními démony. Ale nenechte se mýlit, že jde o nějaký psychoartík. Míra destrukce je vrchovatá, monster je až až a atmosféra je krájeníhodná. Navíc je tu pár scén, na které se nedívalo vůbec příjemně. Úvod druhé řady jak víno. ()

Epizoda 2 (2023) (S02E02)

A další rozdíl oproti standardní americké prdukci. Pořád se něco děje, žádná vata, nebo dokonce celá epizoda, která je pro příběh nepodstatná. A věc další...postavy dostávají opravdu zabrat a mnohé umírají. Oproti třeba Last of us, jde o značně kvalitnější scénář. ()

Epizoda 3 (2023) (S02E03)

I když se i tady vyskytnou ne moc dobrá místa, děje se toho tolik, že je během pár minut vytlačí povedené okamžiky, kterých je navíc většina. Opět síla...souboj monster, porod, čistka....amíci by tuhle epku rozředili na desetidílnou řadu. ()

Epizoda 4 (2023) (S02E04)

Přesunuli jsme se skoro rok od začátku nákazy, takže je to spíš postapo a to mě moc nebaví. Velká část stopáže v podzemí s přeživšími, z nichž některé postavy jsou otravné.... . Bez party z Green home to zkràtka není ono. A to i když přeživší Vraní četa funguje na jedničku. Konec to trochu vyspravil, tak doufejme, že si tvůrci slabší chvilku vybrali a pokračovat budeme v duchu prvních epizod. ()

Epizoda 5 (2023) (S02E05)

Pořád je to víc postapo survival, než ten nářez při počátku monsterizace, ale začínají se nám do děje vracet postavy, které tvůrci skokem v čase dopředu, nechali růst bokem. Dramaturgicky moc dobrá volba, byť na úkor primární atraktivity. ()

Epizoda 6 (2023) (S02E06)

Sice je i tato epizoda lepší než většina z Last of us, ale monster i akce rapidně ubylo a trochu nám to místy telenovelovatí. Epic poslední scéna to nespasí. Poměr silných momentů vs slabší, je vyrovnaný. ()

Epizoda 7 (2023) (S02E07)

Úvod měl velkou sílu hodně pomohl i návrat monstranděla. Emocionální pecka, která nemá v rámci žánru obdoby. Bohužel se to týká jen asi poloviny stopáže. Ta druhá půle má opět i své slabší okamžiky s rádobyhumorem. Ale dobrý, nuda to rozhodně není. ()

Epizoda 8 (2023) (S02E08)

Laboratorní komplex plný monster, vojáci, pošahaný vědec, různá překvapení, mise odsouzená k neúspěchu... . Ano, člověku hned naskočí asociace s Resident evil, nebo Doom.  Jenže mnohem zajímavější bylo uzavírání/pokračování osudů postav, na které si divák zvykl a které byly doteď pěkně rozvíjené. Resp., o nějakém uzavírání nemůže být řeč, protože tvůrci s námi ještě ani zdaleka neskončili. Těžko říct, jestli to platí, ale v samotném závěru se objeví informace, že dostaneme už v létě 2024 další várku. A vyprávět je o čem. Nové i staronové postavy mají pěkně nakročeno. Tohle se Netflixu povedlo. ()