Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

Morholt

Čekal jsem blbnutí v podání rozličných monster, která budou šlapat po světových metropolích a mydlit se mezi sebou. Jenže chyba lávky. Tady se tomu všemu naopak snaží zabránit, což je samozřejmě dobré pro svět, ale ne pro diváka.  A tak se tu hlavní hrdinové pohybují celkem zbytečně odněkud někam, řeší něco, co mi bylo vlastně úplně jedno a ústředním motivem je rodinné drámo, které se pan zvrhne do -SPOILER- Cesty do středu Země.  A to mě zrovna dvakrát nebavilo. Co se monster týče, tak tu nejvíc prostoru dostala obligátní a pak ještě dvě mrchy, které se tu ale jen mihly. Za mě zklamání, které  se v pohodě dalo vtěsnat do devadesátiminutového večeráku. Pak by se na to dalo v klidu koukat. 40% ()

Batahst8

5/10. Hele sračka to rozhodně není. Největší problémem seriálu je asi ta rozkolísanost jednotlivých epizod, kdy po prvních třech dost dobrých epizodách přišli dvě totálně nudné epky. Sice potom zase následovala jedna vcelku dobrá epizoda, ale potom zase přišla jedna naprosto katastrofická epizoda. A co se týče posledních třech epek, tak osmá byla ok, devátá byla průměrná a desátá byla hodně dobrá. A to samý můžu říct i o příběhu a postavách, které mě v jednu chvíli celkem bavili a ve druhou mě totálně iritovali. Naopak největší předností seriálu je ta velkolepost, kde obzvlášť scény s Godzillou berou dech. Obě časové linie se dobře propojují, soundtrack je dost dobrý a řemeslně ten seriál funguje na jedničku. Seriál by zřejmě potřeboval zkrátit minimálně o dvě epizody, postavy a příběh sem tam nefungujou, ale vlastně mi to celkově přišlo průměrný. P.s.: Kurt Russell je pořád neuvěřitelný frajer. ()

Chrustyn

Očekávaný Monarch: Odkaz monster je takové načančané, velké nic. Seriál sliboval spoustu monster a jedním z lákadel byla i samotná Godzilla. Bohužel slibované nepřichází a přestože jsem tvůrcům to neustálé napínání "teď něco přijde" tak první tři díly žral, zjistil jsem, že nepřijde nic. Monarch je předražené a hnusně vypadající putování, několika nesympatických lidí, v různých časových rovinách, které nedokáže zaujmout tak, jak by mohlo a v první půlce se řeší rodinné vztahy a to, koho má raději táta a když už přijde nějaká akce, je až překvapivě bídná a na úrovni těch horších Marvelovek. ()

Malarkey

Apple TV na tomto seriálu stavěla svojí grafiku posledních několik měsíců. Asi si mysleli, že blockbusterovým námětem dokáží zaujmout masy. Jenže to by ten blockbusterový námět museli taky dobře natočit. A to už se úplně tak nepovedlo. Přitom lék je jednoznačný. Kdyby příběh byl víc o vyprávění historie Monarchu a o příšerách z jiné dimenze, bylo by to zábavnější. Jenže někdy v polovině seriálu jsou díly, kde se hodně mluví, řeší se přesně ty témata (LGBT), která v amerických příbězích slyšet nechcete, byť nám je tam Američani pořád vnucují a do toho, když už se nějaká příšera objeví, vypadá naprosto příšerně. Na dnešní poměry. Je tedy vlastně úplně jedno, že tu tvůrci hezky vymysleli spojení Kurta Russella a jeho syna Wyatta, když všechno ostatní tu šlo do kytek. Škoda. Mohlo to být vědomě zábavné akční béčko, ale takhle je to jenom nuda a opruz. Těch pár dílů to těžko zachrání, byť poslední díl byl hezký. Jenže na poslední díl se nehraje. Sám se spíš divím, že jsem tu do konce vůbec dojel. ()

matt6

Typický príklad zbytočného seriálu, ktorý je len vsuvka do monsterversa Godzilla x Kong. Veľmi obstojne by toto dielo fungovalo, keby namiesto 10-dielnej série dostaneme max 2 hodinový film. Nedokážem odpustiť uťahanosť niektorých dielov, ktoré sú umelo naťahované kvôli predĺženiu stopáže. Pri bežnej filmovej dĺžke by bol dej svižný, plný zvratov a patrične dobrodružný v štýle Lovcov pokladov a prepojenie s ďalšími filmami by pôsobilo oveľa kompaktnejšie. Nebolo by potrebné ani väčšie množstvo monštier, pokojne aj menej. Vo výsledku som viac menej spokojný, keďže posledné 2 časti boli pomerne svižné, konečne sa vysvetlili viaceré otázky a to nekonečné pátranie malo svoju pointu. Navnadenie na filmové pokračovanie sa teda koná a vďaka rozpracovaniu tohto univerza ma donútilo čo to odpustiť aj prvému stretu Godzilly s Kongom. Obávam sa, že to bude pokračovať ešte viac dolu vodou, ale verím v opak. ()