Hlavným hrdinom svižného thrilleru Sanitka, režiséra a producenta Michaela Baya je vojnový veterán Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal. Jeho nevlastný brat Danny (Jake Gyllenhaal), je charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov. Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade. Zúfalí zlodeji sa tak ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza González), ktorá sa ho snaží udržať pri živote. Dokážu uniknúť, keď ich prenasleduje celé Los Angeles? (Cinemart SK)

HonzysKISS

Tak tohle byla fakt hrozná kravina. Jako nutno říct, že to bylo moc hezky natočené. Hraje v tom i pěkná herečka a naprosto skvělý herec, ale ten scénář je fakt katastrofa. Ještě ty komický vtípky, to bylo strašně trapné. Nejhorší ještě je, že tomu ani neubližuje ta ukrutná délka filmu, protože tohle by byla blbost i kdyby to bylo kratší. A ten sladký závěr? Tohle v dnešní době ještě někdo žere? WTF? 20/100 ()

Strandmon

Michael Bay je zpátky a servíruje nám přímočarou jízdu s logikou na minimu, ale akční stránkou opět plnou nápadů, propojenou se skvělou kamerou. Ambulance opravdu na nic nečeká a s počátečním hvizdem šlape na pedál, s tím, že poleví až opravdu před závěrečnými titulky (i přesto, že má přes dvě hodiny). Emoce jsou samozřejmě opět vyždímané do maxima a nějakému tomu patosu se rozhodně nevyhneme, ale po dlouhé době Bay dokázal vše zabalit do velmi atraktivní a adrenalinové formy s napětím, které vás v několika sekvencích opravdu strhne. Destrukce, drony, střelba a příjemné herecké osazenstvo. Kdybych řekl, že jsem se nudil, tak bych rozhodně lhal. Palec nahoru. ()

janesX

Keď má černoch od detstva najlepšieho kamoša belocha, to je úplne oukej. Ale keď pri tom ukazujú americké vlajky, to už si pripadám jak blbec. A keď scenárista začne tak neprirodzene vysvetľovať prečo ten robí to a prečo tamten robí tamto, vtedy to už začne byť na mňa veľa. Takže tento film, okrem toho, že je miestami patetický, je hlavne veľmi neuveriteľný. Konanie postáv je neuveriteľné a vtipkovanie v nevhodných chvíľach neúspešné. Ale naspeedovaný Michael Bay si to všetko aj s takýmto scenárom asi môže dovoliť. Škoda, lebo nie všetko bolo tak zlé. 45%. ()

Klajnik odpad!

Né, že by tenhle GTA heist nemohl být zábavnej, ale v Bayově podání prostě není, protože tyhle svoje filmy točí už jen ze setrvačnosti. Divák tedy dostane jen složeninu typických bayovin (viz. drahá americká auta, pěkná holka, fetišizace speciálních jednotek…), kterou drží pohromadě jen levná klišé a to, do jaké míry je divák ochoten přimhouřit oči nad řadou nelogičností ve scénáři. Nepůsobí to jako vybroušený mayhem, který by divák po tolika Bayových zkušenostech s jedním a tím samým materiálem možná čekal. Naopak to má občas otravný zběsilý střih. Nevím proč mezi první a třetí scénou je prostřih na druhou, jež trvá 0,2 sekund. Jaký to má význam? Celé se to tváří freneticky, ale je to jen fádní s uměle natahované. Filmař, který svůj film nemá u prdele a nechce si jen na place natáčem bouračky a sklízet za ně miliony, si výslednou podobu svého díla ohlídá. Bay to ale fláká. Taky proč by to flákat neměl, když mu to lidi tolerují. Občas to trochu oživí Jake Gyllenhaal se svými přeplýma pološílenýma kecama. Vlastně nechápu, proč se Bay neutrhne z řetězu podstatně více a neudělá film rovnou o bandě mrdlých zločinců. Stále má totiž potřebu přesvědčovat diváky, že jeho postavy nejsou amorální retardi, kteří po troše přemlouvání kejvnou na bankovní loupež. Závěrem nutno dodat, že se mi ve filmu málo co protiví tak jako kýč a toho je tu opět zase dost. ()

Zombi

Na ten epileptickej střih každých pár vteřin a milion dronových obletů kamerou jen pro efekt už jsem asi příliš starej, nebo to šlo kdysi Bayovi výrazně lépe, či umírněněji. Celkem často jsem si řekl, že by ten film měl zpomalit, některý situace a záběry líp prodat, tzn. nechat je na obrazovce dýl než 2 vteřiny. Jinak herci ok, příběh dost jednoduchej, ale pro akčňák funkční, škoda že se to ke konci tak přepálilo akčníma blbostma a přidalo ještě hroznej sentiment. 3 hvězdy. ()

berry.77

Určitě si to nezaslouží * či ** pač kamera, hudba, přestřelky a automobilová honička tu pracovala na výbornou. Sice nějaká  minulost údajně nebezpečné rodiny s 37 úspěšných bankovních přepadení tu absolutně nehraje roli. Dost tu se láme postupem časem osudy několik postav i kartel, ale Míša tu zase chtěl narvat do 136 min nemožné. Za mě to dobře graduje od půlky filmu kde se vše rozplétá a hlavně akce nabírá tempo a zároveň upadá tak jako když srdce tepe na horu a dolů kde emoce i v diváka vyvine tempo za mě 3.5* .... ()

Milky.

Opět to musím říct a opakovat se, ale ano, je to budoucí "FILM TÝDNE, DNES NA TV HOVNA!!". Atraktivní a divoký vizuál s přehnaně rychlým střihem, nadužíváním dronů, zoomů a rotací. Něco jako když se snaží Michael Bay trumfnout sám sebe, ale nezná na to nic lepšího, než svoje odvědčené triky. Takže Michael Bay nadruhou. Logika tady chybí, zápletka je stupidní, finále, kdy rukojmí a zároveň hlavní svědek sebere svoje věci a normálně odejde je k smíchu. Bay už asi neví co by s roupama a invence mu došla. ()

bohemia_regent

Pro někoho je George Floyd především a) osmkrát odsouzeným recidivistou (drogy, krádeže, ozbrojené loupežné přepadení...), pro jiného je naopak b) obětí policejního násilí a celkově zlé společnosti. A pro ty, kteří se dosud nerozhodli mezi těmito dvěma krajními názory, teď přichází film Ambulance, aby jim vysvětlil, že b) je správně... A taky je třeba, aby elitní policista byl gay, přestože motiv nesouladu ve vztahu mezi ním a jeho manželem se jen otevře - a tím to končí; navíc pro příběh nemá jeho sexuální orientace absolutně žádný význam... No a co má být? Nejdůležitější je přece myslet na potenciální šance při udílení Oscarů. ()

ac3r

Někteří evidentně vidí jméno Bay a už melou hovna jen z principu. Solidní akcnak tak jak to Bay umí, logiku neřešit a dobře se pobavíte. Hvězda mínus za toho buzeranta, kterého jste si zase nemohli odpustit že. ()

Brejlil

Ze začátku je to nuda. Sice natočená efektně po Bayovsku, se spoustu vymazlených záběrů, ale s nepříliš zajímavými postavami. Nuda kupodivu pokračuje i ve scéně s loupeží, kde mi začínaly všechny ty efektní průlety podél fasád spíš lézt na nervy a hlavně scéna byla natočena tak nepřehledně, že za chvíli mi nebylo jasné kdo je kdo, kdo po kom střílí a co se vlastně bude dít. Naštěstí se zjeví sanitka a začíná celkem solidní honička, kombinovaná s improvizovaným operačním sálem. Michael se opět vytasil se svými trademarky, které v akci fungují stejně nejlépe a vrcholem se stala scéna v betonovém kanálu řeky Los Angeles. Pak řetěz opět mírně padá, objevují se nezajímavé postavy a byť jsou výbuchy efektní, zase se vrátila kmotřička nuda. Takže film není moc dobrý ani sám o sobě, ale kupodivu ani v Bayově filmografii, protože nedosahuje ani té tupé zábavnosti jako 6 Underground. Gyllenhaal si ovšem svou roli užívá a na Eizu je pěkný pohled, i když zrovna dostane cákancem krve do obličeje. Ostatek je jen do počtu. ()

bozka10

Michael nám ponúkol asi najdlhšiu naháňačku v štýle GTA a že to bola jazda panečku.Adrenalinová,akciou nabitá jazda na strele,nejaká tá operácia v aute, prasknutá slezina, klasické spomalené zábery,kopu mŕtvych,mraky výbuchov a zdevastovaných áut, nakoniec nám trošku zabrnkal na city,jak je jeho dobrým zvykom, takže som dostal presne to, čo som aj čakal a bol som spokojný.Stopáž bola síce mierne prepálená,ale nijak mi to nevadilo.Jake,no škoda že si to nakonec nedal. ()

Wancohoff

Fajn akcny film na jedno pozretie. Stopaz mohla byt kludne kratsia a na Baya priemerna akcia.nieje tu totizto ziadna zapamatovaniahodna akcna scena. Po underground 6 , kde prvu nahanacku som pozeral azda 20x a v kazdom zabere vidiet vypiplane detaily, tu nenajdeme ani jednu taku scenu ktora by ma zaujala a pre ktoru by som film pozrel znova... 60% ()

Warhorr

Jedna velká, korektně akční komedie. Až se divím, že si to nevzal pod záštitu přímo Netflix protože tady by se jeden opět zblil. Ani bych to akčním filmem nenazval. Bay vzpomíná na starý časy a chce vykrást sám sebe, když se snaží vzít ústřední postavy z Bad boys a proměnit je do opravdových padouchů a ještě to říznout Nebezpečnou rychlostí. Tohle ale vážně nefunguje. Sledujeme zlého bělocha a hodného černocha ( jojo bráchové, mě poser tvl ) při honičce v LA, která nebere konce a půlka filmu se odehrává v sanitce a snaží se je chytnout gay agent FBI, kterého si nejdříve musíme vyslechnout v manželské poradně. Pusťte si jakýkoliv béčkový akčňák s The Rockem a uděláte lépe. Já mám samozřejmě rád, když se mohu vyvalit na gauč, pustit si něco u čeho nemusím přemýšlet a prostě si jen užívat pořádnou jízdu. Tohle je však nudný, otravný, trapný a naprosto ubohý paskvil, u kterého se dá vypnout jen stylem, že u toho zdechnete nudou. Přesně jako poslední Bayova sračka 6 underground či jeho poslední Transformers. Jak já bych si tady ještě postěžoval, jenže bych musel spoilerovat což zásadně nedělám a tak se nechte jen překvapit. Bay jde dolů, klesá a klesá a já jen čekám, kdy padne na úplné dno. Jestli už tam náhodou však posledních pár let není. Ach jo, když si vzpomenu co Michael točil za pecky a já to jako mladej všechno žral. Není snad jiný režisér, který by u mě zaznamenal takový úpadek a žil už vlastně jenom z blockbusterů. Normálně bych dal tomuto paskvilu automaticky odpad, ale je fakt, že postava Eizy a docela uhrančivá kamera na mě zapůsobily. Zatím nejhorší film roku. ()

jerenymo

Bohužel dlouhé a místy více než nudné. Ani Jake to nezachránil (ta role mu neseděla). A toho na co jsme se těšil nejvíc (pořádný efekty a pořádný bouračky) jsem se skoro ani nedočkal. ()

TheSpearCZ

Od Baye vyložená akční klasika s velkou ampulí patriotismu, jenže oproti svým letitým předchozím bijákům tomu tady chybí ještě větší koule, ještě větší dávka napětí, nepředvídatelnosti a vyhráním si s dost stupidním scénářem (ano, i na Baye je tohle šíleně podprůměrný scénář), který by to tu pozvedl na ten pomyslný vrchol, který bych od Baye chtěl aspoň ještě jednou vidět. Na druhou stranu se mi tu líbila samotná akce, která je vyšperkovaná, přestřelky jsou slast pro oči i uši a v neposlední řadě také Jake Gyllenhaal jehož obličej prostě patří do těchto podobně laděných akčních filmů a ne do pomalých nudáren typu Viník. A ještě musím zmínit ty neustále opakující se záběry z dronů, které mě přestali bavit hned na samém začátku pronásledování a na absolutní nedostatek emocí (objeví se až ve finální pětiminutovce), který je právě v Bayovském patriotickém světě důležitým aspektem k tomu, aby se mi jeho film zamlouval. Celkově vzato tohle do světa díru neudělalo. Čisté 3* ()

Flopik

Michael Bay presne ako ho poznáme. Servíruje nám akčný nárez kde čisté 2 hodiny sledujeme naháňačku po LA, kde sa jedna sanitka s dvomi zlodejmi snaží uniknúť polícii. Herecky skvelé Jake je môj oblúbenec, Yahya super no a do toho nádherná Eiza. Sundtrack parádny, aj keď na konci to je úplný "vykrádačka" 13 Hodín Benghazí.. ale tak ten istý skladateľ takže odpustené. Akcie ja natočená skvelo a triky Bay vie na jednotku s hviezdičkou. Problémom je však dĺžka  a čím viac film plynie, tým už to nie je také zábavné. V podstate sledujeme to isté a to sanitku a za ňou policajtov. Inak som sa ale výborne bavil a takéto ačkňáky naozaj môžem. Plný dať nemôžem, ale 4* sú jasné. ()

Illy

Akční a svižná Bayovina, v jeho stylu efektně natočená a přiblblá, nicméně jako vypínač mozku funguje velmi dobře ()

rexino

Začiatok Bayovsky dobrý. Efektné pohľady, smooth predstavenie všetkých hlavných aktérov a samozrejme plán krádeže tak debilný, že si môžete byť istý, že Míša je vo svojom živle. Prvá hodinka naozaj baví, má gule a over-the-top scénky (operácia cez telefón) si u Míšu viete vyslovene užiť. Lenže po prvej polke začne filmu dochádzať tempo a to nekonečné naháňanie sanitky už pôsobí nie len debilne, ale aj nudne a už aj vás napadne viac spôsobov ako ju zastaviť. Tá stopáž zrazu začne pôsobiť oveľa dlhšie a uvedomíte si, že pozeráte 90 minútový film roztiahnutý na 136 minút. Začnú sa objavovať nové a nové postavy, ktoré pôsobia občas zbytočne a kazia ucelenosť prvej polovice. Koniec je vpodstate mix rôznych plot-twistov a je to taký bordel, čo ma prinútilo zamyslieť sa, či Bay nedostal iba prvú polku scenára, povedal si - pecka, toto musím začať natáčať hneď. A druhá polovica sa dopísala niekde na kolene na pľaci. Hlavné trio je fájn, Jake sklamať nemôže, Yahya je ako bad-good guy presvedčivý a Eiza je nenútene badass. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (viac)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)