Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

neoBlast

Nenechte se mýlit, nenechte se Nolanem ošálit, nenechte si namluvit, že je Batman rytířem temným, realistickým a drsným. Ve filmovém pravěku byl totiž dětinský, cheesy, quirky (sorry, čeština nemá trefnějšího výraziva) a hlavně komediálním hrdinou. Nadsázka z filmu, téměř 50 let starého, čiší na všechny strany a je to zážitek, který divákovi nezprostředkuje žádný současný snímek. Je to něco tak odlišného, že se Batman: The Movie vymyká všem standardům, které nás dnešní kinematografie vyučuje. Spousta skvělých nápadů (např. úvodní titulky, pokřivená optika), které rozvibrují bránici každého kompatibilního fanouška, který musí zpětně alespoň částečně odpustit Schumacherovi ty jeho dva prznící zářezy. Rychlá roto, Kačeři, miloval jsem sobotní rána s vámi, ale lituji, že jsem nemohl vyrůstat na batmanovském seriálu. Ale kuš, to se dá přeci vždycky dohnat... Neironických 100 % ()

sskrblik

Náročnější než jsem si myslel. Vtipné scény střídají trapné a přesto film baví svou stupiditou. Ačkoliv je postava Batmana zesměšňěná. Dětinský scénař, nevýrazní nepřátelé a nudné pasáže mi vadili nejvíc. Za odvahu a pro svou "komixovost" * * * ()

fefee

Aj keď som sa sebamenšie snažil nebrať tento film Vážne, už zo samotnej podstaty snímku, a užiť si zábavu a vtipné scénky s nadhľadom, nedalo sa. Neprišlo mi to vtipné, nebolo to zábavné, skôr trápne a nudné nezmysli. Sorry, rovnako ako film bol natočený mimo mísu, tak toto šlo mimo mňa. ()

mirec88

Paródia na filmy o Batmanovi predtým ako akékoľvek filmy boli natočené? Čo to má byť? Tak na toto som bol naozaj veľmi zvedavý čo to bude zač a bol som nadšený. Všetky tie bat-veci ma dostali - Bat-repelent proti žralokom, bat-lano, bat-kotva, bat-loď, bat-kurz, bat-dĺžka... Plus scény, ktoré by mali vstúpiť do dejín kinematografie - Batmanove pobehovanie s bombou s nemožnosťou ju zahodiť, súboj Batmana s gumovým žralokom, banda super-zločinov letiaca na dáždnikoch, ktorá mi pripadala ako partička 4 ľudí omylom pustených z blázinca. Proste fakt dokonalá paródia. Dal by som 5 hviezd, ale predsa len uprednostňujem "seriózne" filmy s Batmanom, tak dám "len" 4. ()

DellEthing

Komplexní, hutné, neohlíží se zpátky, má neustále navrch nad diváky, rozjíždí se rychle a pořád zvyšuje obrátky, bez nějakých vrcholů a propadů. Nejpřekvapivější je, že Romero Jokera nijak nepřehrává. ()

fiLLthe3DD

Tento "Batman" se opravdu nedá brát vážně! Příběh je stupidní,postavy naivní a mladý "Robin" nesmírně trapný... Adam West působí v kostýmu "Temného rytíře" nesmírně hloupě a jeho "kolega" zrovna tak! Snímek samotný je spíše komický(https://www.youtube.com/watch?v=deatPTK8o-4),avšak zábavný a napínavý! Krásná Lee v roli "Catwoman" alias "Kitky" byla dokonalá,avšak v mém "pomyslném" žebříčku "Kočičích žen" lehce zaostává za Michelle Preiffer: tudíž i nadále je mou nejoblíbenější "Catwoman" Oscarová Halle Berry... 70% ()

Sdoom

Nejstarší s filmových Batmanů je zároveň asi tím nejrozopruplnějším. Pokud by k tomu člověk přistupoval jako k serióznímu pokusu o ztvárnění komiksu, byl by to čistý odpad. Nicméně nadsázka a vědomí, že se tvůrci neberou vážně (doufám) dává filmu trošku jinou optiku a v takovém případě je většina scén vlastně docela vtipných a povedených (jako parodie). Ale i když se člověk přemůže koukat na to touto optikou, pořád tomu k dokonalosti chybí dost. Takže nakonec 3 hvězdičky, ale zdůvodnit to moc nedovedu. (Blu-ray, orig.) ()

Han22

Tenhle film mě unikl z radaru nejen při procházení filmů roku 1966, ale i při procházení starých scifíček cca před 10 lety. Měl jsem za to, že je to jen sestřih či pilot k seriálu. Batman je ale plnohodnotý film, který je pro mě prakticky nehodnotitelný. Chápu, že se to může někomu líbit, já mám takhle slabost třeba pro starý Star Trek ze stejné doby. Ale bohužel zaprvé, já si takhle Batmana nepředstavuju, to byl prostě výsměch. A zadruhé i pokud se od toho oprostím, jsou tu papundeklové kulisy, dementní příběh, šílené dialogy a "herci" a neustále se pitvořící postavy. Něco ala české televizní pohádky, které jsem vždy tak z duše nesnášel. I ve srovnání se sci-fi ze stejné doby je to katastrofa. Prostě film, který mě pohladil přesně proti srsti, takže z úcty k fanouškům 2* a to jsem fakt hodnej. ()

Milan25

Tady je Batman opravdu "superhrdina". Totální nula ve fialové teplákovce, operující s technickými vymoženostmi jako ze hračkářství. Scéna s explodujícím žralokem a Batmanem visícím na Batžebříku nataženém z Bathelikoptéry mě zaručeně odrovná. I přes všechny nedostatky je to daleko lepší, než šíleně futuristické verze od Tima Burtona. ()

Janega

My, čo sme vyrastali na Burtonovkách a Nolanovkách berieme tento film s véééééééľkym nadhľadom, lebo inak pre tento Batfilm (alebo skôr Badfilm?) ani neexistuje dostačujúce hodnotenie. Pozeráme sa na to ako na nešťastnú paródiu, no až mám zimomriavky, keď´si pomyslím, že toto mohli v tom čase brať aj vážne, keďže nemali možnosť porovnáť s inými filmami o Batmanovi. Tomuto filmu nič nie je (ako hovorí Robin) "sväté". ()

boro123

Všechny ty Bat vynálezy, gumový žralok, hádanky, kdy z vajíčka a přesnídávky vyluští hrdinové budovu Spojených národů jsou neskutečně zábavné. Ke konci film trochu ztrácí dech, ale to je jediný důvod proč nedám 5* ()

Hyb_rid

Tento film je tak ulítlý, že si budete připadat jako po požití LSD :-)) Tenhle film jsem měl kdysi na vhs a když jsem ho nedávno znovu viděl, tak se mi z očí hrnuly slzy a bránice se mohla protrhnout, naprosto dokonalá komedie, či spíš parodie, ve které nechybí extravagantní kostýmy, batmanův sidekick Robin, batmobil, batlano a ostatně bat všechno a jako třešnička na dortu vynález, který vysuší člověka na hromádku barevného prášku. Film je doslova našlapaný všemožnými gagy aneb '' jsou dny, kdy se člověk bomby nezbaví''. Pro mě jasných 5 * ()

TERRORDROME

"Nastaviť batkurz, spustiť batrebrík"! V 60-tych rokoch vyzerali Batman a Robin ako teplý bratia z Modrej Ustrice ( tie Batmanove obrie batspodky sú fakt sila ) a bojovali s infantilnými superzločincami spriadajúcimi tie najabsurdnejšie plány ( napr. ten ako má Batmana vystreliť pružina von oknom do mora priamo na explodujúcu chobotnicu ). Mimoriadne zábavné sú Hádankárove batrébusy ktoré hrdinov nútia ku krkolomným batdedukciám ( "je to na strome a je to nebezpečné - vrabec so samopalom"! Čo majú spoločné rus a banán - možno sa nejaký rus pošmykne na banánovej šupke. ). Naozaj som sa bavil, vrcholné batčíslo je samozrejme tá batscéna kde sa Batman zúfalo pokúša zbaviť bomby a nemôže ju nikam zahodiť, ale aj gumený žralok zahryznutý do batnohy je slušná prča. Temný rytier môže ísť bathandry fajčiť, pretože táto prihlúpla batchobotovina ho strčí do batkapsy. "Svätá batsardinka!" ()

Tristaver

Zhlédnuto po padesáti letech... Tak mě napadá, jak trapně musí být Schumacherovi, když s digitálními triky devadesátých let natočí dvě sračky, zatímco Martinson a West dokázali v roce 1966 natočit sice absurdně bláznivou, leč od začátku do konce zábavnou jízdu s oplácaným Batmanem v pyžamu a náboženským skautem Robinem. Tenhle Batman se bere vážně jen z malé části, přesto není vyloženou parodií. Funguje to jako komedie, v žádném případě nejde o žádný akční film. Věřím, že s THC v těle si to člověk musí setsakramentsky užít. Ale já si to užil i bez něj. Ono totiž člověk nevidí Batmana každý den, jak pět minut pobíhá po přístavu s bombou v ruce, hledajíc, kam ji hodit. ()

Mikino00

Tohle je opravdu síla i na svou dobu, totálně naivní, tupé, praštěné s šílenými dialogy i scénkami. Což by jako parodie vůbec nevadilo, jenomže tvůrci to celou dobu myslí smrtelně vážně. Opravdu jsem se místy ani nezvládal dívat, protože jsem měl plno práce s tím, že jsem nevěřícně kroutil hlavou. To se více povedla i parodie na tento díl v Simpsonových. ()

ADIO45

Když se Batman konečně vypravil na velké plátno, měl už za sebou zbrusu nový a úspěšný seriál. Do podvědomí celé Ameriky se ale nezapsal v 60.letech jako drsný mstitel: jeho dobrodružství byla pastelově pestrobarevná, bezostyšně pitomá a plná úderných citoslovcí typu ,,BOOM!" vepsaných přímo do obrazu. Nemluvě o absurdních pomůckách, jaké by nevymyslel snad ani Bondovský Q: je třeba libo ,,protižraločí batrepelent"? ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)