Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

mm13

Stokrát obohratý vzorec, bez čo i len molekuly invencie. Herci nasilu, dialógy pozérske (a naopak). To nie je ktg. "chutná jedno-hubka", to je v tom najlepšom prípade "nič extra o ničom". ()

Lucasion

"I am going to ruin your life the way you ruined mine! - Dude, I don't even know you!" Velmi příjemná nová jednohubka. David Leitch umí. Sice zbytečně až moc kombinuje (obzvlášť v závěru) a je vidět, že si hodně půjčuje od Guye Richieho, ale ve výsledku skutečně umí. Brad Pitt byla skvělá volba, ten je prostě k sežrání. Jednou mi tenhle herec bude strašně chybět. Každopádně Bullet Train je nacpaný herci, hudbou, akcí, humorem a hlavně šťávou. Nečekal jsem nic, a byl jsem velmi příjemně překvapen. Navíc jak mám pocit, že přes léto do kin nic neproudí, tak tohle byla velmi šťavnatá hruška v téhle okurkové sezóně. Zábavné, originální a baví o od začátku do konce. Překvapení roku. (89 %) ()

Morholt

Nahláškovaná a řádně krvavá akční jízda s nabušeným castingem, kterému vládne Brad Pitt v roli zločineckého kurýra s fakt velmou smůlou. Zasmál jsem se jak už dklouho ne a bude fakt velká škoda, jestli Pitt pověsí herectví na hřebík. Přesně takhle má vypadat akční komedie. 100% ()

ScarPoul

Leitchovi sa nedá uprieť jedna vec. Vie ako spraviť akciu zábavnou. A na nej celý film stojí. Dve hodiny neuveriteľných prešľapov, fuck upov, kreácií, debilných vtipov, fantasticky napísaných postáv, komiksových vizualizácií, metaforických múdrostí, amerických "kvázi duchovných" múdrostí, krvi, vedľajších mini príbehov, samurajských bitiek, digitálneho (zábavného) bordelu, výbuchov, cameo úloh a Japonska. Funguje to kráľovsky. A má to obrovský nábeh na najzábavnejší film roku. Brad Pitt si to náramne užíva. A očividne všetci herci s ním. Aj tá najabsurdnejšia vec tu má svoje miesto. Či už kvôli vtipu alebo kvôli popretiu zaužívaných klišé. Konečne po dlhej dobe film s nápadom, ktorý od vás žiada jediné. Aby ste si ho užili a nebrali ho príliš vážne. K tej 5* to má veľmi blízko. ()

Lacike

Neodrovnalo ma to ako EvilPhoenixa ale ani som neprišiel o rozum ako Wacík a spol., ktorí to nerozdýchali. Má to kvalitné a riadne krvavé akčné scény. Všetky tie prekombinované rozvetvené línie nakoniec vyústia v zmysluplný celok. Obsadenie je hviezdne a nehrá zle, ale ani nikto nevyniká. Pitt sa do tej úlohy príliš nehodí. Ryan Reynolds by bol oveľa lepšou voľbou, ale asi ho bolelo brucho. ;-) Najviac som si užil pohľad na nevinnú ultramrchu Joey Kingovú od ktorej by som sa s radosťou nechal picnúť. Celkovo som mal pocit, že film ide na pól plynu. Jak keby sa totálny japonský chaos snažili až príliš učesať a tak to nakoniec stratilo poriadne grády. Vďaka tomu je film prístupnejší masám a hlavne divákom mimo Ázie, ale žiadny kult sa z toho určite nestane. Takže je to ok jednohubka s kvalitnou akciou a sem tam vydareným vtipom alebo cameom. 6,5/10. ()

BrooksW.Here

"Sometimes you've got to shoot first and come up with answers later." Zbesile nadupaná akčná jazda vlakom, ktorá ak sa raz rozbehne, tak už určite nezastaví, inými slovami asi jedna z najinteligentnejších akčných komédií, aké som v poslednom čase videl. Niektoré vtipy a hlášky sú naozaj neskutočné a vlastne každá postava si vo filme ukradla aspoň jednu scénu pre seba a tým pádom nebol za hviezdu iba Brad Pitt (aj keď je jasné že bol 😁), ktorý Bullet trainu naozaj zdvíha úroveň... Najlepšie na tom je, že sa ani nesnaží byť nijako drsný alebo sa tváriť ako profesionálny zabijak, ale práve naopak, je z neho taký správny obyčajný chlapík, ktorý sa iba ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste, čo celému filmu vlastne aj prospieva, pretože to nie je iba o ňom, ale aj o ostatných nájomných vrahoch... A práve na tom je založený celý scenár – flashbacky, ktoré sa odohrávajú pred jazdou vo vraždiacom vlaku ma veľmi bavili a naozaj sa mi páčilo aj to, ako je všetko pekne poprepájané a každé jedno rozhodnutie zmení osud nejakej postavy (je to vlastne nejaký "motýlí efekt"). A potom tu sú ešte metafory života s Lokomotívou Tomášom, ktoré ma úplne dostali... No, ale ten záver bol na môj vkus trochu prekombinovaný (ale na druhej strane potešila mandarínková karma) a preto túto akčnú jazdu odporúča 8,5 Dieselov z 10. "Everything I've learned about people, I've learned from Thomas." ()

malylada

Příliš rádoby vtipných konverzaček, na úkor kvalitní akce. Herci si svoje role užívají, Pitt si to dává ze všech nejvíce a potěší i camea. Bullet Train má své momenty, nemohu tomu upřít originalitu, ale na mě to bylo už příliš přepálené a moooc......65% ()

BoPo

Ako keby niekto chcel prerozprávať dej filmu Kill Bill počas jazdy vo vlaku. No a ten niekto je veľký fanúšik štylizácie akou sa prezentujú Kick-Ass, alebo napríklad Deadpool. Občas tam k dobru prihodí nejakého svojho obľúbenca (Sandra Bullock, Channing Tatum, Ryan Reynolds,...). Vo výsledku dostanete niečo, čo chce byť tak moc zábavné a akčné, že sa zabudne na to najdôležitejšie. Nemá to vôbec žiadnu vlastnú identitu. Rozťahaný mišung, ktorému by počet postáv závidela aj Vražda v Orient expresu. ()

GeusX

Akční komedie postavená na tarantinovsky propletených osudech zúčastněných postav. Slušná jízda. Popravdě jsem očekávl přece jen o chlup svižnější a mnohem akčnější a krvavější rachot. Finální dojezd shinkansenu byl o několik levelů extrémnější, že ani v Mission Impossible by se za něj stydět nemuseli. 80% (viděl jsem: 1x cz) ()

MoiJe

Chvíľami to bolo na guľku, no ako celok zábavná úmyselná chobotina na téma rýchlovlak plný zabijakov a hereckých kameí. Užila som si. ()

Dale

Na tomto filme krásne vidieť, aký je Tarantino skvelý režisér a ako môže dopadnúť Tarantinovka (alebo Ritchieovka, ale Ritchie je len Tarantinov plagiátor) bez neho. Príbeh by celkom ušiel, aj keď ku koncu sa začína objavovať čoraz viac nezmyslov (vyľudnený vlak bez rušňovodičov a personálu). Obrovský rozdiel je v dialógoch, ktoré nemajú správny šmrnc ani vtip a neviem, pre akú cieľovú skupinu to bolo točené, ale tie neustále narážky na Mašinku Tomáša išli úplne mimo mňa, keďže som z tohto seriálu videl dokopy možno 10 minút. Má to pár dobrých momentov, ale celkovo to je také nijaké, rýchlo zabudnuteľné. Ani Pitt tu nie je taký cool frajer, ako v iných filmoch a jediný herec, ktorý zaujme, je Brian Tyree Henry, zvyšok osadenstva nič moc. ()

Padme_Anakin

Malou chvíli mi trvalo, než jsem se naladila, ale klaplo to, jedná se o užvaněnou, drsně krvavou, místy vtipnou, notně ulítlou jízdu vlakem.. Brad Pitt je ohromný sympaťák, stárne elegantně a mně se líbí víc a víc.. Rozehraný příběh o kufříku, synovi, malé zabijácké mrše a hordě psychoušů (tj. cestujících) mě ve finále pobavil, v rámci žánrového mixu hodnotím shovívavě.. ()

jahol

Jak píši v předchozích dvou recenzích, musel jsem vybrat voucher a tak jsem během tří dnů shlédl Top gun Mavericka, který mne nenadchl, Jurský svět Nadvládu, který se mi k mé hrůze líbil více než Maverick, a Bullet train celou triádu uzavíral. Přibral jsem do kina výjimečně svou paní a brzy litoval, protože mi humor filmu spojený mimo jiné s různými tarantinovskými motivy a sidebacky (sice nevím, co to slovo znamená a pravděpodobně jsem ho vytvořil, ale vy jistě pochopíte, co tím myslím) přišel pro ni dosti intelektuálský. U scény s telefonem "Nevezmeš to?" jsem ale zjistil, že ji to kupodivu nadchlo a pak už si jen užíval skvělou směsici humorných eskapád a parodických paralel :-). Brad byl vynikající a tu jeho Berušku byste si s chutí namazali na chleba (pořád jsem se těšil na konfrontaci s nafouknutou velefifigurkou a dočkal se). Z celé trojky zde zmíněných filnů nejlepší. ()

corpsy

Teda poviem vám, že viac sa zasmejete na tarantinovských dialógoch, ako na nejakej vyčačkanej Leitchovej akcii. Naozaj ide skôr o komédiu, ako treskutú akciu. Film však skvelý po všetkých stránkach. ()

agentmiky

Pamatuji se, jak jsem se před dvěma lety o tomto projektu dozvěděl poprvé a byl jsem natěšený jak malé děcko, neboť jsem věděl, na jakých filmech se David Leitch v minulosti podílel. A hlavně jsem očekával akci, která by se držela dosti při zemi. Výsledek ale překvapil. Bullet Train totiž nabízí naprosto šílenou podívanou, která se místy trhá úplně ze řetězu! Jsem strašně rád, že hlášky většinou úspěšně trefily svůj cíl, párkrát se smálo i celé kino, protože absurdnost několika situací prostě a jednoduše dokázala vykouzlit u každého úsměv na tváři. Dále mě překvapilo, že se jedná o Rko, do promítání mi tato informace nějakým záhadným způsobem unikala, takže o to příjemnější to samotné zjištění bylo (krvavé a po stránce choreografie slušně nasnímané bitky vždy potěší). I příběh se vytasí s notnou dávkou zvratů. Ale musím říct, že bez postav by to takového vřelého diváckého přijetí nedosáhlo. Dvojčata Mandarinka a Citrón naprosto luxusní (narážky na Mašinku Tomáše mě rozhodně nenechávaly chladným :D), plus i Brad Pitt si svou roli užíval naplno, tady člověk poznal, že na natáčecím place panovala pohodová atmosféra. Na plný počet to není, finále mi přišlo už i na poměry předchozího aktu absolutně přestřelené (to by prostě nikdo nepřežil :D). A hlavně postava Joey King mě po celou dobu stopáže iritovala, vůbec mi do celého konceptu bohužel neseděla. Jinak nemám výtek, takové stylovky se dneska moc netočí. Za mě dávám 8,5/10...Viděno v rámci předpremiéry v kině Cinestar Anděl :) P.S. A soundtrack si též užijete! ()

maddy

Skôr než ďalší John Wick, taký Guy Ritchie wannabe movie. So všetkými kladmi, aj zápormi, ktoré také porovnanie prináša. Svižná, zábavná, uletená, akčná jazda, ktorú však robí príliš mnoho chýb na to, aby som si ju užil naplno. Skvelo vymyslený a podaný príbeh, ktorý by som ja osobne chcel vidieť v o niečo serióznejšej forme. Bullet Train je miestami až príliš absurdný, miestami až príliš tlačí na pílu iba z časti fungujúceho humoru (rozhovory medzi Mandarínkou a Citrónom sa opakujú a neskôr už len zdržujú dej a tempo filmu, nežby boli skutočne vtipné) a čím bližšie k záveru, tým viac je Bullet Train prepálený (digitálny Shinkansen v poslednej pätnásťminútovke je ako päsť na oko). Pri Bullet Train som si tak celý čas hovoril, že menej je niekedy viac a tá neustála snaha byť za každú cenu cool je až ubíjajúca. Rozhodne nie zlé, ale možno som už ja starý na podobný typ filmu. CELKOVO: 6/10 ()

Vxxx

Ani tak vtipné, ani tak svižné a ani tak gangsterské, jak se film tváří. Ale úplná tragédie to nebyla. Bylo to skvěle odvyprávěné, takže člověk nestratí přehled o těch milionech postav a jejich příbězích. Určo si to pustím ještě jednou až to bude někde na netu, ale celkově zklamání. Čekala jsem trošku něco víc nabušeného. 3* ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch