Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

honajz

Po celou dobu sledování tohoto fantasy jsem měl problém, jak hodnotit. Začátek je na dvě hvězdy, prostředek na slabé tři, konec - kde se vše spojí - za pět. Ano, vadilo mi, že tady někdo viděl / četl Čaroděje Zeměmoří a bezostyšně ho vykrádá (a nejen jeho), vadilo mi dvounásobnou porci ženy s kamenným xichtem, která si říká herečka, ano, je to přepísknuté v stopáži, ano, jsou tu scény z nějaké free databanky "natočte si sami hobita rychle a levně, jak projíždí údolími", ano, ty pokusy o vtipy jsou mega trapné (celá ta linie s Písaříkem a jeho drobným kolegou), ale celkově to drží pohromadě (s občasnými nelogickými výkyvy), výprava je vážně na český film dokonalá včetně kostýmů, hodně fajn lokace, dokonce ani hudba neotravuje, ale spíše podtrhuje dění, dokonce jsem tentokrát chvílemi i princezně s princem občas ten vztah věřil, a soukromě mě potěšil ten vtípek s pivem, dokonce s oddalovanou pointou, to se už také málokdy vidí. Takže nedát slabé čtyři by ode mne nebylo fér. ()

Necrotongue

Ajaj... Pokračování úspěšných snímků mohou být stejně dobrá, najdou se i případy, kdy jsou i kvalitnější, nejčastěji ale dochází k mému zklamání. A teď nemám na mysli jen naši filmografii, jedná se o celosvětový trend. K pokračování Princezny jsem tedy přistupoval s krajní opatrností a v určitém ohledu jsem byl i příjemně překvapen, protože si tvůrci dali záležet na akční stránce, ještě více vymazlili zvláštní efekty (i když měly tu a tam své mouchy), a já si tak nemám v tomto ohledu na co stěžovat (zvlášť když mi bad guys evokovali skuruty kombinované se stoupenci Plamenné legie z WoW: TBC). Tady pro mě ale, bohužel, klady taky končily, protože se mi přes veškerou zřetelnou snahu filmařů příběh tak úplně nepozdával, jelikož vzhledem ke stopáži muselo dojít k určité skratkovitosti, protože jsem tady viděl materiál na minimálně dva celovečerní počiny. Největším (i když očekávaným) zklamáním byly i napodruhé herecké výkony, alespoň tedy jejich většina, protože Simony Zmrzlé se to netýká. Monotónní přednes i výraz Elišky Křenkové bych mohl používat v případě, že bych trpěl nespavostí, jsem si jistý, že by to na mě fungovalo mnohem lépe, než prášky na spaní. Na jedno zhlédnutí to nebyla žádná katastrofa, ale první díl mě bavil mnohem více. / Poučení: V minulosti to sice nebylo tak jednoduché, dnes už se ale tetování běžně odstraňuje laserem. ()

Morholt

To je pořád že film něco kopíruje či vykrádá a kdesi cosi, ale ono je nutné si uvědomit, že prakticky všechno už tu bylo, takže je nemožné přijít s něčím, co je ve všech aspektech originální. A pro pohádkový žánr to platí dvojnásob. Já viděl důstojné pokračování povedené jedničky, které sice postrádalo lehkost a vtip předešlého dílu, ale zase nabídlo víc akce a triků. Jo, efekty nebyly tak vymazlené jako v podobně laděných velkoprodukčních projektech, ale o to mi byl film bližší. Navíc Elišku Křenkovou, na jejíž postavu se film soustředí, žeru a tady byla hned dvakrát. Snad jen ta stopáž byla trošku přepálená, ale dalo se to přežít. Pokud bude natočená trojka, milerád se na ní podívám. 75% ()

Marcos22

Princezna zakletá v čase 2 se snaží být velkolepou akční fantasy pohádkou, která však trpí monotónními dialogy, nenápaditými akčními scénami, jež jsou od sebe takřka nerozlišitelné a v první třetině snímku též zdlouhavými táhlými záběry, které na diváka působí značně otravně a nudně. S tím přímo souvisí i neobhajitelně dlouhá stopáž snímku. Filmu tak chybí tolik potřebné tempo, řada scén je zde vyloženě zbytečných a zkrácení o 20 – 30 minut by Princezně pouze prospělo, a to například snížením počtu „vložených“ scén na odlehčenou dua PísaříkOuvín. Vyjma zmíněných neduhů se najdou i pozitiva. Na Princezně zakleté v čase 2 si nejvíce přijdou na své historici a milovníci českých hradů a zámků, vidět zde tak můžeme zámek Sobotín a hrady Točník, Bouzov, Hukvaldy, Helfštýn či Pernštejn. Záběry na krajinu zde vhodně doplňují dronem zabírané norské scenérie. Za velmi vydařený lze označit taktéž casting dvojky, v němž exceluje Ján Jackuliak v roli Pána run (obdoba Thanose z Avengers) a nádherná Eliška Křenková v roli Amélie. Této dvojici velmi dobře sekunduje trio KotekPísaříkOuvín. Nelze opomenout ani CGI efekty, které v tuzemské tvorbě patří k vůbec tomu nejlepšímu, co může divák vidět. Suma sumárum. Z Princezny zakleté v čase 2 je bohužel cítit ukvapenost při postprodukci, jako by tvůrci chtěli film za každou cenu stihnout nasadit do kin před Vánocemi. To se odráží na nedotaženém střihu Matěje Jankovského a chybné synchronizaci dialogů postav se zvukem (v úvodu snímku nesedí texty s otevíráním úst herců). Ačkoli dvojka nedosahuje kvalit prvního dílu, mohu ji vřele celým svým srdcem doporučit úplně všem. Hercům i filmovému štábu se podařilo na plátno přenést tu obrovskou lásku a nadšení k projektu samotnému, a to je mnohdy víc než technická vybroušenost. Dávám tři hvězdy. 🙂 (8.11.2022, Startovač projekce) ()

Korbitch

Tak takhle ne. Sice se jedná na české poměry stále o kvalitní fantasy, ale stopáž 134 minut je prostě průser, pokud nemáte dynamický scénář. A ten dvojka narozdíl od jedničky nemá. Hodinu se tu děje úplný hovno. Jestli trojku, tak určitě zkrátit a přitlačit na rozpočtu. Vesnice byla čistý papundekl. Zatímco jednička byla za krásné 4, dvojka hodně slabé 3. ()

ArsenalEagle

První díl mě před  2 lety vážně mile překvapil a byl jednou z nejzábavnějších a nejkoukatelnějších pohádek / fantasy počinů, co u nás za posledních x let vznikly. Od dvojky tedy už přirozeně byla nějaká očekávání, která byla splněna tak napůl. Vizuálně a zvukově není na naše malé poměry co vytknout. Příběhově je to horší, plagiátorsky jde o neštěstí a na logiku scén a postav se místy né zapomnělo, ale vědomě se ignorovala. Nemá smysl se tu vypisovat, stačí se koukat, kdy hlavně závěrečná bitka v šenku a nádvoří zaslouží umístění na letošních Oscarech iracionality. Vážně jsem se snažil dívat se na film jako na pohádku pro děti, ale u nejedné situace jsem si trhal vlasy, jak špatně na tom byly se základními logickými principy a uvažováním. To už vážně přehlížet nešlo. A je to děsná škoda. Krom toho máte většinu času pocit, jako byste koukali na Infinity War. Ať už jde o Doktora Strange, Thanose nebo Kameny nekonečna. Do toho vám tam běhají červenovlasí skuruti z Wishe a Gandalf se láduje elixíry ve stylu Geralta. "To tu budeme jen takhle stát?" Evidentně asi budete no. Odpustit se dá leccos, leccos je ale bohužel za hranou snesitelnosti. Nechápu, že má tento díl (zatím) vyšší hodnocení, než jednička, lepší rozhodně není. ()

Tony.cs

Mnohem lacinější a scenáristicky nevyvážené. To je škoda. Bere to snad každý prvek z nějaké úspěšné fantasy a snaží se z toho poskládat myšmaš, který má ohromit. Největší mínus je Křenková, ta totiž neumí vůbec hrát. V prvním díle, kde přicmrndávala, to tolik nevadilo. Teď to mlátí do očí, protože Segal je proti ní bůh emocí a herectví. ()

Steven47

Druhý díl Princezny zakleté v čase ukazuje, že jednička rozhodně nebyla náhodou a slova o svěžím větru v rámci českých pohádek jsou nadále na místě. Amélie jako hlavní postava sice trochu vyřadí ze hry Ellenu s Janem, na druhou stranu i díky tomu nepůsobí pokračování jako nastavovaná kaše. Objeví se pár nových postav včetně záporáka, žádná z nich však není extra výrazná – s hlavním zlosynem se alespoň pojí celkem zajímavý zvrat. Navenek se film opravdu tváří jako pohádka, což potvrzuje především typický humor, který je však nenásilný, vtípky většinou pobaví a speciálně dua Písařík-Ouvín je tak akorát, aby nezačalo být otravné. Jinak ale snímek svou výpravností inklinuje spíš k žánru fantasy a bere si velkou inspiraci v zahraniční tvorbě. Velkolepější začátek působí trošku zdlouhavě a možná až moc popisně. Ve chvíli, kdy se děj přesune do alchymistického města, se nicméně přejde zpět ke komornosti, která Princezně sluší víc. Samotný závěr je docela narychlo vybudovaný, ale ve své podstatě povedený i emotivní. Nebál bych se zkrátit stopáž a klidně vyřadit nějaké souboje, které se po čase začaly opakovat.  Ovšem chápu, že tvůrci chtěli ukázat, jak skvěle umí pracovat s vizuálními efekty. Ty totiž působí až překvapivě dobře. Pochválit musím i soundtrack, který je většinu času výborný a hlavně výrazný. Když se k tomu přidá sympatické herecké obsazení, tak se i napodruhé jedná o hodně příjemnou záležitost. Více takových projektů. 7/10 ()

kajas

Nerada to říkám, ale oproti prvnímu dílu došlo ke snížení kvality prakticky ve všech aspektech. Zápletka nemá na to utáhnout 135 minut stopáže, to je opravdu příliš velké sousto. Scénář už nenabízí zdaleka tolik zábavných či romantických momentů, důraz je více kladen na triky a souboje. Eliška Křenková je v roli Amélie skvělá, nicméně její ironie bavila v prvním díle jako příjemný doplněk hlavních postav, sledovat její rebelantství a jízlivost celé dvě hodiny už tak pěkné není. Pořád ale platí, že je z celého filmu cítit obrovské nadšení tvůrců, hereckým výkonům nelze nic vytknout, triky a výprava jsou v rámci české kinematografie na nadstandardní úrovni. Upřímně pánům Kubíkovi a Paříkovi přeji dostatek financí na třetí díl a případná další rozšíření, ale měli by přidat na emocích a dát si více záležet na scénáři. ()

LND

"Ahoj, ty náno zakletá." Od Rebelky Na hraně zítřka se přesouváme k něčemu jako obraně Kamar-Taj před útokem Sarumanova vojska. Co bych chtěl pochválit, je opět vynikající výprava a soundtrack. Co mi naopak vadilo, bylo jakési vyloučení titulní postavy, resp. že máme asi jedenáct postav v příběhu, v němž jsou důležité jen čtyři. Určitě bych tam dal víc Murien, protože mít v "pohádce" nečernobílou postavu si zaslouží vystavit ji pořádně na odiv, navíc umí hodně dobře hláškovat. Je to pohádka? Není, což je podle mě dobře, ale asi to lehce mění cílovou skupinu. Některé věci tam byly z hlediska logiky nedotažené, ale stejně tleskám za to, že někdo u nás vůbec točí ryzí fantasy. I přes nedostatky je to pořád jeden z nejlepších českých filmů za poslední dobu. ()

kinderman

Podobně jako třeba u Zloby, ať zůstaneme ve stejném žánru, jsem od původního filmu nic nečekal, a byl jsem příjemně překvapen. Pokračování Princezny je rozmáchlejší, hudba epicky burácí, závěrečná bitva se zdá nekonečná, postav je jak apoštolů na orloji, všeho (snad s výjimkou záběrů na Bouzov) je prostě víc (včetně E. Křenkové), ale člověk si to už tolik neužije. Škoda, že se kniha, kterou si čte Amélie, jmenovala Jak se stát pánem času (nebo tak nějak), a že nešlo o Proustovo Hledání ztraceného času. A moje nadšení z toho, že se v české fantasy bojuje proti antisemitismu, bylo zchlazeno upozorněním, že v hospodě se nezpívá "Připijme na Židy a jejich krásu", nýbrž "Připijme na ženy..." Přesto návštěvy kina nelituji, stále jde (v tuzemských poměrech) o vydařený žánrový počin. ()

rakovnik

Pohádka tak dlouhá, že děti musely chodit v jejím průběhu ve velkém množství na toaletu. Na druhou stranu sežrali snad všichni křupavé pochutiny a přestali šustit igelitem ještě před vrcholnými scénami. V ději jsem se občas ztratil, ne všechny postavy jednaly úplně logicky a mnohé scény mohly být kratší, ale vtip a na naše poměry bombastické vyvrcholení rozehnaly občasnou nudu. Oproti jedničce ale viditelně slabší. Především chyběla láska a dojetí. Dlouho jsem si myslel, že "Čáryfukyně" má ráda především sebe. I tak nadprůměrné dílo. ()

M.i.k.e

jednička sice vykrádala kde co počínaje klasickými pohádkami, přes Na hromnice o den více až k Doktoru Strangeovi, ale pořád to byla na naše poměry svěží a cool pohádka. Dvojka jde trochu jinou cestou a titulní princeznu v hlavní roli vystřídá čáryfukyně Elišky Křenkové a i když se ani tentokrát nešetří s efekty, je to podstatně menší zábava. Stopáž nabobtnala o dobrou půl hodinku a nejen díky ní je místy docela utrpení na druhou princeznu koukat a chce dost sebezapření jí dokoukat do konce. Dvojky jdou většinou cestou že všechno musí být větší a všeho musí být víc a ani tohle není výjimka, jenže to prostě nefunguje. Tu a ta se najde světlejší chvilka, ale na víc jak dvě hodiny jich je zoufale málo. Elišku Křenkovou mám celkem rád, ale tady jí to narozdíl od skromnější porce času v jedničce nesedí a chvílemi mi přišla, že jí to natáčení vůbec nebavilo a dělá všechno proto aby si tak nějak odříkala co má a co nejdříve byla někde jinde. Po fajnové jedničce dost zklamání...40% ()

BarryLyndon

Asi nebyl dobrý nápad na to koukat týden po Dungeons & Dragons. Ale i tak jsem se nedostal přes 10 minut a prostě to nedal... Přitom jednička kmbyla velmi svěží. Uf... ()

C0r0ner

Celou dobu mezi čtyřmi a pěti, pár věcí mi nesedělo (název nekorespondující s dějem, stopáž), ale závěrečná bitva mě nutí poslat tam subjektivně plnou palbu. Na české poměry to je špičková fantasy pohádka, která místy působí i solidně epicky (magické souboje ftw), takže za mě velká spokojenost. 90% ()

Sammya

Hodně se mi líbila už jednička, a dvojka byla stejně skvělá. Chvílema jsem si musela připomínat, že je to pohádka a že to tedy skončí určitým způsobem, tak to připomínalo napínavý fantasy film. Ani mi nevadila délka, nebyla tam hluchá místa. Za jediné mínus považuju naprosto trapné fórky těch jejich strážců. ()

KajusaK

Tak to ne. Ještě že jsem nešla do kina. Totální vykrádačka Harryho Pottera. Tady snad nic originálního nebylo. (obrňování hradu, ulice plná magických obchodů - Příčná Ulice, dokonce i ten efekt příletu těch záporáků vypadal jako okopírované přemisťování smrtijedů). A to pominu smysluplnost děje, od začátku bylo jasné, kdo je tady záporák. Stejně tak kdy se Amélii podaří vrátit čas. 2* dávám pouze za hudbu a Elišku Křenkovou. Duo Písařík + ten malej bylo šílený. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna