Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

Gilmour93

Doktor Kubík v mnohovesmíru plagiátorství. Slovenský Thanos, jeho skuruti s červeným příčeskem, runy nekonečna, Gandalf Zach, máchaní rukama, při kterém se kreslí znaky Hippies a Bluetooth…není minuta, co by vám nepřipomněla něco, co už jste někde viděli. Ano, na naše poměry to nadstandardně vypadá i zní, ale to nemůže stačit. Chaos vyprávění jdoucí ruku v ruce s rohypnolovou mytologií a úmornou snahou postav ji neustále popisovat to neskutečně brzdí, stejně jako přepínání mezi módy Téměř antické drama a Směšná chvilka (někdy i nechtěná). Při nich vládne Lamborův drobet pomalejší Jenda z Calderónu, který oslepen vlastní gigantickou patkou jen zázrakem neublížil mečem sám sobě.. ()

ti88na

Prvý diel bol ešte celkom na naše pomery príjemná rozprávková fantasy, s pre mňa neznámymi hercami. Druhý diel je už len fantasy, kde chýbajú akékoľvek emócie, za to vytváranie rún špeciálnymi efektami sa tvorcom tak páčilo, že herci museli mať asi povinné silové cvičenia, aby to zvládli. Eliška Křenková mi bola nesympatická rovnako ako v prvom diely, taká typická dnešná baba, ťažko nad vecou a všetko a všetci sú jej ukradnutí, to hovorím o jej výraze a prejave. Celkovo herci boli strašne umelí a bez akejkoľvek chémie, a jediné, čo ma dokázalo trochu vytrhnúť z letargie bola pesnička :) Keby aspoň humor zafungoval, ale ten bol tak nasilu a často aj úplne mimo kontext. Škoda! ()

Tosim

Princezna zakletá v čase mi byla sympatická zejména tím, jak netradičně oživovala žánr české pohádky, tak jsem byl na druhý díl zvědav. Ovšem "pokračování" tak úplně pokračováním není, rozšiřuje univerzum prvního filmu o víc motivů a všímá si nových postav, což by v zásadě nebylo nic špatného. Jenomže všeho je strašně moc. Figur, motivů, fantasy prvků, dějových kudrlinek, takže jsem se ve vyprávění chvílemi fakt ztrácel. Možná stárnu, ovšem třeba jen platí klasické "méně je někdy více." Třetí díl, chlapi, už fakt netočte. 50%. ()

filmmovier

Tak tohle se opravdu mimořádně povedlo. Jsme svědky tvoření opravdu velké fantasy ságy. Jednička, která mě napodruhé už tolik neohromila, byla fakt jen rozjezd. dvojka je mnohem lepší. Vizuál je naprosto fantastický, epické efekty, luxusní akce, je to nádherně temná a epická záležitost s hudbou jako z Fénixova řádu, obranou města jak z Relikvií smrti a extrémně luxusního záporáka Janka Jackuliaka, kterého by se bál i Thanos. Je to celý fakt super vymyšlený, užíval jsem si každou minutu a moc jsem se bavil. Eliška Křenková je neodolatelná a super cool a Eliška Křenková v dark módu je ještě neodolatelnější a ještě víc cool. A když jsou na plátně obě... Líbilo se mi i to, jak se dál pracuje s tématy, které jinak pohádky neukazují (osobní problémy prince a zakleté nány), líbila se mi opravdu správná fantasy hospoda (Divokej Bill!), líbilo se mi, že humor opravdu funguje a není trapný ani na sílu (Ouvín s Písaříkem a Vava a hlavně running joke s princem a pivem) a líbila se mi i ďábelsky úchvatná Simona Zmrzlá. Postavy v téhle SÁZE jsou fakt skvěle napsané a hlavně záporáci vážně nemají konkurenci. Jsem naprosto nadšen a doufám, že dojde na další díly, protože k tomuhle se opravdu budu vracet vážně často. Je z toho všeho vidět, že tvůrci jsou opravdu fanoušci, tu správnou fantasy atmosféru to fakt má. Jen ta nádherná ústřední píseň sluší víc Elišce. 100 %. ()

dopitak

Kdyby byl scénář natolik kvalitní jako je technické zpracování, je to nejlepší český film desetiletí a české fantasy všech dob. Takhle nějak si představuju toho Posledního z Aporveru. Jenomže princezna Germani je tam na hovno, Lambora směšný, a Roman Zach při vší úctě vzbuzuje spíš smích. Od útoku na město je to ale super film bez výhrad. Krásné Simoně bych dal ještě větší roli, sice jí tu démoničnost nikdo moc nevěří, ale vypadá skvěle. ()

• Během závěrečné bitvy je poznat, že některé záběry jsou točené během hluboké noci a některé k ránu (například v jednom záběru je obloha tmavě fialovomodrá a o chvíli později je obloha úplně černá). (Krocka)
  • Premiérové vysílání na televizní stanici Prima sledovalo přes 432 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna