Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

M.E.K.Y

Rozjezd solidní, dokonce to má i slušnou atmosféru a místy i napětí. To vše vrchovatou měrou až do ikonické scény v autobuse, zhruba v polovině filmu. Pak se film překlopí do klasické stupidní vyvražďovačky, kdy se motorová pila téměř nezastaví a semele všechno kolem, dřevo, trubky, kosti, zuby, vnitřnosti. Ale zábavnost to zase má, o tom žádná. ()

Cartmof

Nehorázné h*vno s trapnýma lekačkama. 1 hvězdu dávám pouze za dobře zpracovanou brutalitu a tak dvě scény, kdy jsem se opravdu lekl. ()

Aurus

No je to lepší než pro mě jednička, dvojka a hlavně čtyřka a i Leatherface zrození ale na ostatní díly to nemá. Film sice začal nudně ale skončil velmi dobře a otevřeně což určitě znamená POKRAČOVÁNÍ. Příběh je dobrý, postavy jsou docela nesympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou a solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a skvělé a kamera filmu je fakt super. Za mě 7,5/10. Docela povedený horor a pokračování ale čekal jsem víc protože mě trailer hodně natchnul a čekal jsem pecku jako Halloween Zabijí ( Ano miluju Halloween Zabijí a je to můj 3 nejoblíbenější horor, sorry ). No ale vraždy v tomto filmu jsou hodně skvělé, brutální a velmi kreativně udělané. Ale hej 2-3  za rok se na tento film kouknu. ()

warrenur

Technicky fajnovo spracovana gore zalezitost s tym istym scenarom, ako bol napriklad aj podobny Halloween, ci dalsie. Ze totiz jediny prezivsi/-sia spred desiatok rokov sa opat ukazu v tzv. "dokrutke". Ano, obcas scenar aj logika silno kriva, ale tak trochu to tomu "killerovi" i prajete, nech ten "plevel" vyzivne eradikoval. Obcas ozaj pobavilo, ci vycarovalo usmev. Fajnovy prerod z pacifistky, co? :) 45% Jednoznacne najlepsia scena, ked sa vytiahli mobily...."try anything and you're cancelled bro!" Aky "sigma" male...Jesus :)) ()

Untitled07

Od dalšího pokračování jsem nic nečekala a nic extra to taky ani nebylo. Typická předvídatelná vyvražďovačka, kterou jsem měla problém dokoukat, protože tenhle námět jsem viděla snad už tisíckrát. Gore scény super, ale to je asi tak vše. ()

theSaint

Ne snad, že by se na to koukat nedalo, naopak- chytře na to šli, ale gore scény byly natolik výživný, že jsem na to neměl žaludek a musel jsem to dát na 2x. Scéna v busu hodně pobavila ()

chelsea17

Směšné. Věřil jsem, že může být zdejší hodnocení malinko mylné. No mýlil jsem se leda tak já. Začnu tím pozitivním, protože toho bude jen velmi málo. Autobusová jatka byla to jediné co stálo za to. Ten nástup do autobusu byl při reálné představě fakt strašlivý .. to, že se pak začíná rozjíždět masakr a ještě někdo to v tu chvilku natáčí na telefon bylo směšné...tím se dostávám na tu negativní stránku ... příšerní herci! Dlouho jsem v hororech nepotkal tak hrozivý výběr lidí, kterým nepřeju vůbec nic dobrého. Hlavně tam vecpat ještě nějakou "rasistickou" vsuvku ať je vše dle moderního postoje. Příběh uplně odporný, doslova. Nějakej autobus pitomejch lidí, ůdajný prodej domů před rozpadem, šéfkuchař .. rozhovory o hovně. Fakt děsivější než samotný film. Nečekal jsem, že mě to ve výsledku tak nasere. A ten závěr? Jo, zasmějme se... umřelo tu tak dvacet lidí, ale dáme v poho řečičky v autě, které má ještě autopilota .. hej, to snad ne? :D  Není se čemu divit, že to vůbec nešlo do kin. Počet hodnocení: 3491. ()

Hapretor

"hezký" na úrovni novýho Haloweenu ... stupidní ale brutálně vtipný ... nenudí ... neurazí ... mladí kryplové mi byli velmi protivní ... až na tu "střelenou" holku ... o to míň jsem jim fandil ... vtipný připitomělý nářez ... u mě ok ... ()

SidneyP

Víte, co je definice šílenství? Opakovat to samé pořád dokola v domnění, že se něco změní. Pokud i za posledních 40 let nikdo nepochopil, že tahle látka nemá co nového nabídnout, tak to potěš. Zabiják samozřejmě klasicky nesmrtelný. A kde je kurva policie? To tam mají jen dva šerify? Sračka. ()

Rathalos

Konecne po dlhsej dobe paradny horor s velkymi gulami ako sa povie,tentoraz ma Americania milo prekvapili,necakal som,ze budem az tak velmi spokojny s tymto pokracovanim,ktore nadvazuje na film z roku 1974,nuda urcite nehrozi,akcna krvava jazda s krutym Leatherfaceom,ktory zabija ako na beziacom pase,gore efekty su skvele,herci su doveryhodni,nechyba ani napatie ci brutalita,mozem zakricat len bravooooo,tlieskam,jasnych pat hviezd,nech zije Texasky masaker...:-) ()

Lyžař

Tohle dilko je pro me z hlediska hodnoceni rozdelene na dve casti. Prvni pohled mi rika, ze co se tyce pribehu, postav a hrani nic moc. Jasne, finale filmu me prekvapilo a myslim, ze ne jen me. Ale jinak….Druhy pohled ukazuje na krasne sceny, venkovni krasy..a lekacky. Lekacek a rozmlacenych hlav tady je kupa. A zpracovane to je opravdu detailne a ohyzdne. Jenze mi to celkove vubec nestaci. Mam rad puvodni pojeti tohohle filmu. ()

helloween93

Děsí mě, že autor scénáře Fede Alvarez má točit nové Alieny, protože scénář popravil jakékoliv snahy tvůrců natočit moderní slasher z roku 2022. Nový texaský masakr obsahuje všechny klasické klišé z minulosti a je jasnou ukázkou toho, proč slashery vymírají. Film se snaží děj propojit s původním filmem, ale jinak nenabízí jedinou žánrovou inovaci. Příběh je předvídatelný, postavy neskutečně tupé a nesympatické, kdy od začátku fandíte Leatherfacovi, protože poslouchat jejich stupidní dialogy je opravdu náročné. Bubba Sawyer jako jediný nezklame a rozbíjí hlavy kladivem nebo půlí lidi pilou, ale to je tradiční trademark téhle série a dnešní hororový divák si žádá více. Akce a killy jsou nenápadité a hloupé, kdy Bubba pilou vyhrává i souboje proti střelným zbraním apod. Další díl texaského masakru prosím už nedělat. 2* ()

domirovec

Nu, nejnovější Texaský masakr nám dopadl ještě o něco lépe než jsem upřímně čekal, což je dost fajn. Čekal jsem totiž nekompromisní slátaninu bez jakékoliv pointy či nápadu. To se však naštěstí nestalo a i přesto, že nápad ve formě bandy influencerů, kteří si to naštrádovali do města duchů, aby ho trochu oživili může znít na poprvé naprosto přihlouple, ve finále však funguje vcelku pěkně. Atmoška tu je a není nejhorší, hromada neznámých herců tu je taky a předvádí výkony, se kterými jsem se dokázal spokojit a co se děsivosti týče, tak nic intenzivního to zrovna není, ale jako krásný čistý průměr to je funkční. Celé je to také pěkně filmařsky a řemeslně dané do kupy, takže spokojenost. To, že to však ve finále skončilo na Netflixu místo kin, je téma na někdy jindy. 3/5 ()

figliar

Nový Texaský masaker je asi najhorší remake ktorý som kedy videl. Nevravím, že predchádzajúce diely boli filmové klenoty, ale toto bol už fakt extrém. Nechápem dôvod, prečo sa niečo takéto vôbec muselo natočiť. Totálne hlúpy scenár, otrasný herci a dej, ktorý musel každý prekuknúť x minút vopred. Netflix svojou produkciou u mňa klesol na úplne dno. Keby bol film čo by len o 5 minút dlhší, dávam jasný odpad. ()

geek.ondra

Pořád stejný krvák bez jakéhokoliv nápadu či snahu o něco nového. Nejhorší na tom je že to ani není efektně natočený (akorát ten autobus je docela cool). Neuznávám ani Hooperovu klasiku takže tohle jde úplně mimo mě. Zbytečná a i na tu bezduchou zábavu nedostačující kravina. Aspoň že je to tak krátký. 3/10 ()

Daiker

Texaský masakr jsou pro mě filmy z roku 2003 a 2006 a ty nebyly vůbec překonány, film ze 70. let nemusím....... Čekal jsem jiný děj, ale i tento mi nevadil...... Ty dvě sestry byly asi nejhorší casting za poslední dobu...... Zapojení staré postavy beru jako takové symbolické zakončení a už by mohli vymyslet jiný slasher co bude bavit dalších X let.... Jinak mi ta maska Kožené tváře přišla nejděsivejší ze všech dílů..... Čtvrtá hvězda je za masakr v autobusu 😉 ()

helraiser

Tak na rovinu mohu říci, že jsem opravdu mile překvapen, ale ty gender a rasistický sračky si mohli odpustit, to bych byl spokojenější ještě mnohem více. Tento zářez motorovou pilou prakticky ignoruje všechny předchozí díly a jen díky jediné přeživší z prvního dílu, navazuje přímo na něj a je to jedině dobře. Příšerný dům nahrazuje celé městečko duchů a masa na porážku tu je více než je obvyklé. Zabiják v masce je super a práce mu jde pěkně o ruky, Gore je vážně výživné a opravdu parádní, možná kdyby se trošku přidalo na atmosféře, tak by to bylo ještě lepší. V podstatě výborný gorefest kde to opravdu litá na všechny strany a na vyvraždění motorovou pilou celého autobusu pitomců co si to ještě natáčí na mobil člověk jistě jen tak nezapomene. Tenhle díl je co se týče kvality rozhodně od remaku nejlepší a mě se líbil dost a tady dost slušně podhodnocený. Za mě slušná řezničina a lehký nadprůměr, půl hvězdy přihazuji navíc, opravdu si to zaslouží a i naší pozornost. ()

Davidkkk

V případě netflixovského Texaského masakru se podělalo úplně všechno a film připomíná jakousi parodii na pár let starý Halloween (2018) po 40 letech. Očekávání byla na bodě mrazu, přesto jsem trpěl podobně, ne-li bolestivěji, než na kusy rozřezaní teenageři. Více ZDE. ()

DAPDO

Tak to byl opravdu masakr. Třicet bembelínů čeká v autobuse za sebou, až je borec naporcuje do salámu a nikdo se ani nepokusí vykopnout okýnko, aby se zachránil. Krve jako na zabijačce, tyhle remaky snad už nikoho nemůžou bavit ne ? Totálně mi neseděl věk vraha - je to pokračování z roku 1974, i ve filmu zazní od ženy, která jediná přežila jeho první řádění, že čekala na pomstu 50 let. To je mu jako sedmdesát a má sílu v jeho věku jako Arnold v největší slávě ? A ta jeho matka ho asi porodila v pěti letech, protože rozhodně nevypadala na devadesátiletou bábu…Největší fail ale nastal v posledních 30 minutách, kdy děj filmu totálně pohřbil veškerou logiku a všechny postavy dělaly všechno přesně naopak, než by udělal někdo, kdo má všech pět pohromadě. Tam už jsem jenom čekal návštěvu mimozemšťanů, nebo zásah kulovýho blesku. ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru