Posledný výstrel

• Česko Poslední výstřel (viac)

Vojnový veterán z Vietnamu Jim Hanson (Liam Neeson) má ranč v Arizone neďaleko mexických hraníc a práve prežíva ťažké obdobie. Jeho milovaná manželka zomrela na rakovinu a pri jej liečbe prišiel o všetky úspory. Banka sa mu do 90 dní chystá zabaviť dom a on nemá inú možnosť, ako predať zvyšok stáda. Jeho pokojný život náhle naruší nečakaný príchod dvoch ilegálnych prisťahovalcov, ktorí prekračujú hranice na jeho pozemok - matky Rosy (Teresa Ruiz) a jej 11-ročného syna Miguela (Jacob Perez), ktorí zúfalo utekajú pred brutálnym mexickým kartelom. Po prestrelke, pri ktorej matka zomrie, čaká na Jima neľahká úloha - ochrániť Miguela pred zabijakmi. (TV Markíza)

majo0007

Liam na lajně (vodítku)...STOP! Tak tá štartovacia pozícia už je v prčic.... Neesona dobudúcna zachráni už len nejaký neo-western, ako Eastwooda, len prosím nie so sedmikráskou v prdeli ako minule. Medailu tomu dávam za PG-13! Úchvatné! A vidieť Neesona (rodený Írčan) s prevesenou US flag cez plece je "funny".... kde je do prdele tvoje IRA, zmrde! Trump by toto ani nedovolil do kín, točené ešte zrejme za časov G.W. Busha... ()

alchac

Kterak Alzheimerových 96 hodin potkalo artritické Narcos, aneb dělají-li dva vietnamští veteráni v důchodu se slabostí pro mladé uzenáče totéž, nemusí to být nutně totéž, a to zejména pokud psal scénář opravdu výjimečně nekreativní blb (např. kdy hrdinům odejde ten chladič, to jsem odhadl na vteřinu přesně - nekecám!) a k tomu bezskrupulózní kleptoman, pročež za zastřelení psiska hlavního hrdiny, které ve mně probudilo několik let tak pracně potlačované džondickovské trauma, za což jsem navíc dostal jen dvě mizerné přestřelky na hodinu a půl unylého žvanění během cesty po americkém středozápadě a těžce psychoanálytický finál fajt, to ponižuji z obyčejně hnusné dvojice na obzvláště odpornou jednici jen velmi těsně lízající hladinu septiku. ()

sir-dave

Doby 96 hodin nebo Non-stop se zdají nadobro pryč, což vlastně Liam nedávno potvrdil. Věk nezastavíš a těch sedm křížků už jde poznat. Mexický kartel naštěstí příliš inteligence nepobral a hrdina si vystačí s jednou odstřelovačkou. Film ubíhá vlažný tempem, nikam nespěchá, do velkých akčních scén se tady nikdo nepouští. Připomíná to filmy s Eastwoodem v pokročilém věku. Škoda konce, takový lehce nedotažený ()

st.jim

Liam skvěle odvedl své, když s grácií zahrál vysloužilého mariňáka, který se dal na “taxikařinu” a přepravuje malého imigranta do města Michaela Jordana. Musí si ale pospíšit, protože mu kolem hlavy sviští kulky mexického kartelu. Kdyby scénář byl méně hloupý a film o chlup kratší, tak to mohlo to dopadnout lépe. Ve výsledku je to průměrný film, na průměrný večer. ()

oveckaoa

Liam Neeson veze mexického smrada (za to co řekl na začátku bych ho tomu kartelu předhodil hned a ještě si připlatil, aby ho mučily a mohl to vidět možná se i přidat) do Chicaga za náhradními rodiči (otce mu zabil kartel a matka to taky schytala nedivím se jí taky mět takové děcko radši bych bral kulku). Je to nízkorozpočtové a největší akce je na začátku a na konci jinak většinou vidíme Liama a toho smrada jak jezdí po Americe a ten kartel (zhruba 6 členů) je nahání vždy Liam někam dojede zaplatí kartou (proč jí platil, když měl celý pytel peněz nebo proč volal tomu realitákovi, že má peníze, když věděl, že má vypálený ranč nevím taky) oni ho vystopují přijedou tam někoho zabijou (nikdy to neukážou) Liam ujede a tak to pokračuje až do konce. Koukat se na to dá a není zde až na to pálení peněz moc wtf momentů. 60 procent díky za titulky titulkomat. ()

elanius

(40/2023) / Klasická neesonovka šmrcnutá eastwoodovkou. A celkom by mi tam sedel aj možno dáky ten Costner. Dávam za 3* a myslím to pozitívne. Film ponúkol presne to čo sa dalo očakávať a to nemusí byť vždy na škodu. Oddychovka s primeranou kvalitou a stále postačujúco štandardným Liamom. (6/10) ()

VanTom

Jako bývalý „námořní pěchota“ si Liam Neeson s odstřelovačkou rozumí, jenomže otřepané sbližování staršího, životem okoralého farmáře s čerstvým mexickým sirotkem pronásledovanými brutálním kartelem příliš radosti nepřináší. Nad lacinými náhodičkami, díky nimž se jim zabijáci drží v patách cestou přes celé státy až do Chicaga, nelze než kroutit hlavou. ()

Jaro.Krafcik

Ale no ták, čo tie percentá? Veď to bol parádny akčný film. Neesonovka ako sa patrí a sám povedal že tento rok s akčnými filmami končí. Je to veľká škoda. Napätie bolo skvelé. A mňa to aj bavilo. 4* ()

drackula

Nie je to zlé, ale ani ničím výnimočné. Žiadny akčný nášup v duchu Taken nečakajte. The Marskman je skôr milá road-movie o vzťahu vyslúžilého vojaka, ktorého cesta sa pretne s chlapcom, ktorý vyrastá v kraji, kde vládne kartel. Chýbala tomu šťava a nejaký moment prekvapenia, ale inak to bolo vcelku plynulé. Trochu mi vadili tie neustále narážky na to, že americký sen je pod intenzívnou paľbou, či už zo strany bánk (Liam zamotaný v zástave debatuje s bankárom), prisťahovalcov, alebo doby ako takej. Ako celok teda skôr priemer na upršané víkendové poobedie. 50% ()

JohnSmith

Liam se stále drží v akčních vodách a není to vůbec k zahození. Sice už zapadá jen do průměru, ale díky svému charizma je stále koukatelný. ()

mkubalikova

Trochu to vypadá, že to psali na tělo Clintovi, ale ten neměl čas, protože zrovna natáčel Cry Macho. Tak to dali Liamovi. Jako ok, Liam na utáhnutí takového filmu charisma má a účty se evidentně neptají. 50% ()

Hollohlaway

Velmi, velmi nevzrušeně vyprávěný příběh. Ono se dá natočit nic i celkem zajímavě, ovšem to není tento případ. Liam pořád celkem ujde, ale zápletka slabá jak kafe v nádražní restauraci, herecky nezaujme nikdo, záporáci jsou nereální a logika kulhá. ()

kenkaku

Koukám dvorní producent Clintona Eastwooda, vyměnil osvědčeného koně o 22 let mladší model. Díky tomu dává smysl “old schoolovský” styl i “Eastwoodovské” tempo celého filmu. Bohužel s tím se i veze ruku v ruce hromada “povinných” iritujících kopanců, které mě vždycky na podobných filmech štvaly (př. jak jedna kulka ušetřená na začátku, na konci stejně najde svůj cíl… jen je mezitím příčinou všeho špatného co se všem okolo stane…, klidně tam nechá zabavení zbraně… roztržité dítko upustí mapu na zem a náhle ho postihne slepota = nevšimne si… a na motely mají asi radar?). Fakt to nesnáším. A táhne se to celý film. Pozn.: Osobně potěšila přítomnost štítonošky z Vikingů a to, že se v motelu dívali na Pověste je výš :). ()

sedm.1

Chcete natočit akčňáček, ale máte k dispozici jen tuctovou zápletku, s předvídatelným vývojem, nezajímavé postavy a přiškrcený rozpočet, a přesto všechno chcete uspět? Jednoduchá rada, obsaďte Liama Neesona. Já jako fakt nechápu, jak to ten téměř sedmdesátiletý chlapík dělá, ale on ať se objeví i v té nejbéčkovější slátanině, tak to díky němu stejně nějakým záhadným způsobem dopadne v rámci možností fakt dobře a i přes jeho zmiňovaný věk je v těch svých hrdinských rolích natolik výrazný a přesvědčivý, že mu to prostě pokaždé zbaštím i s navijákem a právě ani Poslední výstřel není výjimkou. Otázkou samozřejmě je, jak by celý tento film fungoval právě bez něj, ale já osobně myslím, že asi moc ne, jelikož jak jsem též zmiňoval, právě krom Liama už nemá tato podívaná příliš co jiného nabídnout. I když tedy abych nebyl zas až tak přísný, celé to má relativně svižný a rozhodně nenudící spád, akce také nepůsobí vůbec špatně a i atmosféra budí poměrně přesvědčivý dojem, jinak je to ale skrz naskrz béčko jako hrom, se všemi svými pravidly, plusy i zápory. Tudíž, kdo má podobné snímky rád, tímto chybu rozhodně neudělá, já se bavil poměrně slušně a charismatický a přesvědčivý Neeson je tu pak už jen velkým bonusem, který celý film oživuje o 100%. ()

Lukoboss

L. Neeson už si v podstatě vytvořil vlastní filmovou škatuli a i tady je to patrný. Starší životem zničenej chlápek s dobrým srdcem, kterýmu umřela žena. Ideálně bývalej mariňák, popř. muž na straně zákona, kterej pije a kterýmu se náhodou do života připlete někdo, koho musí zachraňovat. Tahle šablona tady taky funguje, i když se musím přiznat, že jsem čekal víc. Není to téměř vůbec akční, což může někoho možná překvapit, ale on má taky Liam už nějakej věk, takže nebude neustále dělat nějaký kotrmelce. Hlavní záporák je správnej hnusák, pak nesmí chybět takový ty pitomý náhody (auto se posere, když to nejmíň potřebujete atd.) a smutnej hepáč. Všechno už jsme někde viděli, není to úplně blbý, ale chtěl bych tam prostě ještě něco. A to tam není... ()

borec999

Ďalšia Neesenovka, ktorej pointu a zápletku sme videli spracovanú už sto razy a ktorá originalitou rozhodne neoplýva. No najmä vďaka fajn napísaným dialógom a charizmatickému Liamovi Neesenovi v hlavnej úlohe, ktorý snímok ťahá nahor ako to len ide(ako vlastne vždy), to bolo pre mňa bez problémov pozerateľné. Akcie, ako býva v posledných Neesenových filmoch zvykom je menej a menej, no pri pohľade na tých pár akčných scén čo Marksman obsahuje je to aj celkom logické. Liam proste nemladne(už 68) a tak ide radšej striedmejšou cestou, kedy si film ako tak môže zachovať punc reálnosti než by mal byť prešpikovaný akciou na ktorej by bolo vidieť že Liam je na takéto filmy už starý. Za mňa fajn a na jedno pozretie som si tento akčňák s už regulérnym dôchodcom Neesenom a jeho morálne správnym hrdinom s vojnovou minulosťou, ktorého naháňa kartel užil. No ak nie ste cieľovka, ktoré podobné filmy vyhľadáva ako napríklad ja, tak sa môžte Marksmanovi pokojne vyhnúť. Lepšie 3* 60%. ()

Wally

Spíš na 2 než 3*. Liam už je taky starej a tak už tam nemůže lítat jako třeba v 98 hodinách a tak je to potřeba brát. Na druhou stranu není to Clint, který si podobnou roli střihne i v 90 letech. Moc to nebavilo... ()

iXtr3m3

Slabučké tri hviezdy, ale aj to s privretím oka. Je to také netradičnejšie (na Neesona) road movie. Už mal ďaleko lepšie počiny aj v poslednej dobe a dokonca aj tie nasledujúce vyzerajú lepšie ako napr. Memory či Blacklight. Ale hej, stále je to herec, ktorý tieto úlohy berie jednu za druhou a čuduj sa svete, oni mu celkom sedia, aj keď priznajme si, časy Taken sú už dávno nenávratne preč. ()

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)