Posledný výstrel

• Česko Poslední výstřel (viac)

Vojnový veterán z Vietnamu Jim Hanson (Liam Neeson) má ranč v Arizone neďaleko mexických hraníc a práve prežíva ťažké obdobie. Jeho milovaná manželka zomrela na rakovinu a pri jej liečbe prišiel o všetky úspory. Banka sa mu do 90 dní chystá zabaviť dom a on nemá inú možnosť, ako predať zvyšok stáda. Jeho pokojný život náhle naruší nečakaný príchod dvoch ilegálnych prisťahovalcov, ktorí prekračujú hranice na jeho pozemok - matky Rosy (Teresa Ruiz) a jej 11-ročného syna Miguela (Jacob Perez), ktorí zúfalo utekajú pred brutálnym mexickým kartelom. Po prestrelke, pri ktorej matka zomrie, čaká na Jima neľahká úloha - ochrániť Miguela pred zabijakmi. (TV Markíza)

Eliott

Neslané, nemastné drama s akčními náznaky. Koukat se to dá, ale celou dobu jsem měl nutkání dát jen dvě hvězdy, což jsem nakonec také udělal. Jelikož je to celé takové o ničem a Neeson není příliš zajímavý ani sympatický. V podstatě se jedná jen příběh o důchodci, co uniká před kartelem a přitom občas střílí. Tedy nic nového, ani převratného a po většinu času je to vlastně dosti nudné. 49% ()

verbal

Na papuče a cévkování pomalu zralého rachitického dědu Nýsna tentokráte přestalo bavit střílet prérijní kojoty, a tak se pomazlil s hvězdotřpytným praporem, vrazil nitrák pod jazyk a vypravil se střílet mexické kokoty. A zase si při tom hraje na zachránce slabých a utlačovaných, zejména bezbranných vdov a sirotků. Aby to při své matuzalémovosti neměl příliš těžké, poslal na něj jeden z rozvracečů mexické hospodářské soutěže v odvětví chechtavého zemědělství čtyři přitroublé otyloně, kteří by nebyli zjevně schopni nafiletovat ani profesionálního kvadruplegika, natož vyklepaného a rozkornatělého důchodce z NAVY SENILS, ze kterého prostě Stalone nebude ani na Silvestra. Nasraně druhé je třeba docenit, že to děda dal celé bez chodítka, docela to ve své blahoslavenosti odsejpalo a bylo to trochu méně xblití než předchozí patetické telenovely o záludnostech akčního stárnutí. Čili 2,500000000128. ()

Lima

Šediny a vrásky přibývají, ale ty Liamovi sluší a on určitě umí stárnout s grácií. Není to klasická akční neesonovka, kterou asi lidi čekali, spíš takový lidský, civilní příběh jednoho stárnoucího mariňáka, ve dvou scénách okořeněné nějakým tím malým střílením, kde ke konci padne i nějaké to klišé, které tak nemám rád (vykecávání se záporákem). Docela příjemné dvě hodiny, ale za měsíc už to zapomenu. ()

Enšpígl

Já toho Liama nechápu, on má všechny předpoklady proto aby hrál i v Royal National Theatre a místo toho se zahazuje v takovýhle akčních tuctovkách, věčná škoda. Chvílí mě zněl v uších soundtrack ze Sicaria, není to žádný zásadní průser, ale nic z čeho bych byl po projekci paf. ()

Malarkey

Námětem vlastně naprosto o ničem. Nic, co byste dnes už tak tisíckrát neviděli. Liamovi to ale mile rád odpustím, protože jakmile je ve filmu správně nasnímaný (rozuměj - kameraman správně nastaví světlo, že mu je vidět alespoň do ksichtu) a působí tu jako spravedlnost sama, tak i já jsem spokojen a vlastně nevidím důvod, proč nadávat na něco, co mě vlastně hodinu a půl poměrně obstojně bavilo. ()

EvilPhoEniX

Slaboučký. Je vtipné, že si najednou lidé stěžují na nedostatek akce, kdyby zde byla od začátku do konce, tak si stěžují na absenci příběhu, bohužel tyhle dvě věci k sobě jdou málokdy, tak zamrzí, že si režisér zvolil bohužel pro mne tu méně atraktivní variantu. Na zabití nudného nedělního odpoledne je to OK, Liam má pořád dost charisma na to, aby mě vyloženě otrávil, ale klouby už očividně moc neslouží a zabijáci kartelu moc respektu nevzbuzovali. 5/10. ()

tron

Spoilery! The Marksman natočil producent eastwoodoviek a Clint je nielenže pustený v televízii, ale hrdina vyzerá ako niečo, čo bolo písané Eastwoodovi na telo, ale bol na to už proste príliš starý a tak to po ňom prebral o 22 rokov mladší Neeson, ktorý síce má 69 rokov, ale oproti Clintovi vyzerá ako nerozvážny mladík po prehýrenej noci. Problém The Marksmana nie je v tom, že obsahuje málo akcie. Nikto netvrdil, že to má byť akčný film. Trocha ma zarazilo, ako nízkorozpočtovo vyzerá, ale vlastne aj táto komornosť sa mi v konečnom efekte páčila. Problém The Marksmana je v zlom scenári. Je predvídateľný (pes, zakrúžkované miesto na mape), nechcene smiešny (neschopnosť drogového kartelu dosahuje až parodických rozmerov) a pritiahnutý za vlasy (zjavne smrteľné nehody prežíva komplet celé osadenstvo zhavarovaného vozidla). Vôbec, s autami je tu narábane magickým spôsobom: oprava tzv. „na dojazd“ v preklade znamená „je fuk, či máte do cieľa cesty kilometer alebo 200“. Kaziť sa to, pochopiteľne, nezačne po zdolaní desiatok pokojných kilometrov, ale tesne v cieli cesty, keď sa na scéne zjavia zabijaci. Korupcia je tu zobrazená ako vo Walkerovi, texaskom rangerovi. Hrdina na svoju dcéru chvíľu čaká, potom nečaká. Keď predavač v obchode so zbraňami váha, či mu predá zbrane bez „previerky“ (bojí sa, aby kupujúci niečo nevyviedol a on by tým pádom prišiel o licenciu), hrdina mu na rovinu povie, že sa dostal do problémov, idú po ňom nebezpeční ľudia a on sa pravdepodobne bude musieť brániť t.j. použije dotyčné zbrane, čím predavača stopercentne namočí do prúserov. Predavač s predajom následne súhlasí, lebo s ním chlapík (ktorého nikdy v živote nevidel) jednal na rovinu (ale mohol aj klamať a zbrane potreboval na teroristický útok, ktovie). Skvelé rozhodnutia padajú i na strane kartelu: jediný spôsob, ako vypátrať terč, je nechať dvoch blbečkov stáť X hodín na nadjazde a sledovať KAŽDÉ dole idúce auto, pričom keď uvidia „taký džíp“, tak majú brnknúť šéfovi. Nenapadne im, že by si terč mohol medzitým zaobstarať iné vozidlo. Vtipné je, že to nenapadne ani jemu samotnému. A ak by ste nemali málo, je tu ďalšia pozoruhodná zvláštnosť: prenasleduje ma drogový kartel a ja potrebujem prečkať noc (cca 8 hodín) a ráno bude všetko OK. Čo urobím? Zaparkujem džíp do lesa a prespím v ňom, alebo sa ubytujem v hoteli, čo je prvé miesto, aké budú zločinci prehľadávať? Páčilo sa mi, že Neeson bol cynický bručoun (znova som si spomenul na Eastwooda, tentokrát na Gran Torino). Chápem, že na konci je iný, ako na začiatku, ale jeho zmene som neveril a pri „ohníčku“ som len krútil hlavou; to mi prišiel ako nepravdepodobný charakterový vývoj. Čo sa mi páčilo? Moja obľúbená zápletka „chlapák chráni chlapca“. Solídny Liam. To, ako realisticky drží strelné zbrane a ako sa správa pri ich používaní. Nielen pri streľbe, ale aj pri ich nosení. Toto nie je žiadne trápne (a nepraktické) obojručné wooovské držanie pištolí, ale chlap, ktorý očividne vie, čo robí a má v živote odstrieľané. K tomu sympatický chalan, nie úplne márny záporák, občas slušné dialógy a výprava pohraničných mestečiek a poľnohospodárskeho vidieka. S oškretými ušami 3*. Ale toto sú fakt že ohromne oškreté uši. Až mi asi aj rovno odpadli. Máš to u mňa, Liam. Jediné, čo nechápem, je pri predvídateľnosti scenára na konci absentujúci hotdog. () (menej) (viac)

Spiker01

Doby akčních peripetií Liama Neesena jsou nepochybně pryč, ale je vlastně fajn, že se klasické "neesonovky" jako ze staré školy stále točí. Vpravdě je většinou spíše úspěch, když dostaneme nějakou třeba sedmičkovou záležitost, Marksman je však pouze lehký nadprůměr s herci ve vedlejších rolích, které možná neznáte jménem, ale někde jste je viděli, natáčený velmi staromilským způsobem. Takový ten film, co si o propršeném víkendu pustíte s rodiči a nebude to bolet. ()

castor

Bývalý mariňák, nyní rančer Liam Neeson, klábosení s malým mexickým sirotkem a minimum akce. Neeson, ze kterého na stará kolena udělali Besson a další akční hvězdu, bohužel dobrých pět let nenatočil pořádný akční biják a tady navíc sklouznul do ještě většího průměru. Stojí za ním režisér Robert Lorenz, což je producent řady filmů Clinta Eastwooda, ovšem odkoukal od něj evidentně pramálo. Pohraniční drama, kterak hlavní hrdina stále oplakává zesnulou ženu a bojuje o jejich společný dům (holt léčba manželky byla nákladná). A občas bojuje i s tím, že jeho pozemek sousedí s místem, kudy kartel rád pašuje drogy nebo jím probíhají imigranti. Liam dá slib, párkrát vystřelí, protáhne nás spoustou nezáživných scén, vymění si pár drsných pohledů se záporáky z kartelu, na klukovi nám těžko začne záležet a pak to skončí. Škoda. Dvě až tři hvězdy. ()

*CARNIFEX*

Keby mu tie gumené medvedíky kúpil hneď, nemusel mať v úvode také patálie. Čo sa filmu týka, zaujimalo by ma, do kedy bude Neeson neustále naskakovať do rolí, ktoré sú všetky na jedno kopyto. Veď toto už snáď ani nikoho nemôže baviť. K samotnému scenáru sa radšej nebudem ani vyjadrovať, to je doslova ostuda. A toto prosím pekne trvá takmer 2 hodiny. Vy vyjebaní, nevkusní okrádači času .. ()

gogo76

Neesonovi tie vrásky naviac pristanú. Nejako sa tej nálepky akčnej hviezdy za posledných 10-20 rokov nevie zbaviť, ale mne to nevadí. Že sme podobných filmov videli mraky? Zase nevadí, Neesona mám rád. Pre filmy , ktoré sa odohrávajú v blízkosti mexických hraníc mám slabosť. Mám rád ten kontrast bohatstvo-chudoba, téma drog či imigrantov, celkovo to americko-mexické trenie. Moc akčných scén tu nie je, ale ak sú, tak je akcia v pohode. Niečo veľmi podobné tu nedávno predviedol Clint Eastwood s Cry machom, ale tiež to nevydalo na viac ako priemer. Ani Marksman Oskara nikdy nedostane, ale na príjemný večer mi to stačilo. 60%. ()

Xmilden

Liam se velmi těžce zvedl z postele a neustále škemrajícím producentům nakonec přecedil, skrze svou stárnoucí tvář, odpověď kterou potřebovali slyšet. Vyzbrojen svým nezaměnitelným hlasem, zaměřovačkou a mexickým chlapcem se vydává zúčtovat s kartelem, respektive s jeho zabijáky. Ti samozřejmě na konci zjistí, že celou dobu šli na mušku staříkovi, zde bývalému mariňákovi, který ukončí jejich zkažené životy, jakmile příjde jejich čas. Snímek není zase až tolik akční, přes počáteční nelogičnosti se nakonec slušně rozjede a úplnou ostudu Liamovi v jeho filmografii neudělá. Přesto do své role sedí Neeson stále míň a míň. 55% ()

Shakers

Tak trochu mi to prišlo ako keby sa hral Neeson na Eastwooda a nie som moc ďaleko, keď poviem, že tomu tak s časti je. Režisér Robert Lorenz, moc toho nenatočil a väčšinou produkoval filmy od Clinta. Ako bonbónik v telke na hotely dávajú film práve s Eastwoodom. Príbehom je to taká klasika, kde vojnový veterán, ktorému umrela žena, pomôže prisťahovalcom a pomáha im až do posledného dychu. Dosť napadne sa to podobá na vynikajúce Gran Torino od Clinta (zdravím kamoša Rogama, ktorý ho furt nevidel). Lenže Gran Torino je vynikajúce a nie akčné. Tu Neeson ako vždy, predvedie zopár dobrých výstrelov a aj v pokročilom veku ho sprevádza veľká sila (od čias Skrytej hrozby zrejme). Nie je to svetoborné a takýchto filmov je hromada a aj keď je Liam Neeson už trošku zoschnutý, bavil ma. Poslednú dobu hrá v ľahko nadpriemerných akčňákoch a zrejme si v mladosti dosť výprasku neužil, keď sa teraz bije v každom filme, ale čo je podstatné je to, že je to od sračkovej Seagalovej produkcie stále ďaleko. Neviem v koľkých akčných rolách sa musí Neeson ešte objaviť a koľko nepriateľov zabiť, aby ho konečne draftovali s prvého miesta do tímu Expendables. Snáď sa toho Liam raz dočká. 65% - 3* ()

liskam

Vlastně vůbec nechápu proč tenhle film vzniknul. Vše, opravdu vše už tu bylo a bylo to uděláno lépe. Asi někdo potřeboval vyprat prachy... Možná nějakej ten Mexikánskej kartílek, tak proč nezaplatit starýmu dobrýmu Skotovy a nejdrsnější Vikingský divožence aby pobíhali před kamerou a plácaly xkrát omleté blbosti. 2* a 42% ()

mzss1

[37%] Tak já nevím, ale mě tento film moc nesedl. Je v podstatě o ničem. Liam Neeson mě v posledních dvou filmech (Mrazivá pomsta a Pro balík prachů) zklamal nebo respektive ty filmy. Odpad a 1 hvězda. Haha, zde se polepšil, dávám aspoň tu druhou, slabou … Což je ironie asi … No nic, nemám toho moc, co bych zde rozpitvával. Prostě x krát ohraný příběh, někdo tu píše, že je to taková laciná verze na pátého Ramba (ano, myslím tebe Laco :D ), ale to bych moc nesrovnával. To prostředí tomu trochu odpovídá, to jo, jinak nic. Já se nudil, ale až do konce. Neeson byl zde ale docela dobrý, takže alespoň kvůli němu se to dalo dodívat bez úhony. Nějaké ty menší přestřelky a zabití – toho tu moc nebylo, ale nenadchlo mě z toho nic. Prostě zbytečný film. ()

silentname

Je treba súhlasiť, že "The Marksman" má trošku zavádzajúci marketing. Už sme si posledné roky zvykli, že Liam Neeson je novým akčným hrdinom a potom to takto dopadne. Niekto očakáva akčný thriller, kde bude Liam s puškou chrániť chlapca pred drogovým kartelom, kým v realite je to skôr road trip dráma, kde hrozí nebezpečenstvo od drogového kartelu. A to je dosť rozdiel. Film nemá veľkú dávku akcie, no skôr sa sústredí na momentky medzi Jimom a Miguelom. Podľa mňa sú vo filme celkom dobré dialógy a má v sebe dobré momentky. Aj to ako si naši hrdinovia k sebe musia postupne budovať dôveru. No nemyslím si, že to bude to, čo budú chcieť od filmu diváci. Takže verím, že keď si prečítajú tento koment, dá im to trošku lepšiu predstavu do čoho pôjdu. Podľa mňa je film dobrý. Ale to súvisí aj s faktom, že mám rád drámy tohto typu. A tie akčné momentky sú spracované celkom slušne. No to je osobný dojem a pochopím každého, kto sa bude filmom cítiť oklamaný. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Neeson už evidentne zostarol, ale čas nezastavíš, zatiaľ čo jeho roly sú stále nezastaviteľné. Pritom si chcel v pohode žiť ako rancher, no vietor mu neďaleko pozemku zavial mladučkého Mexičana. A on napriek tomu, že je Brit, má po správnosti vyvesenú americkú vlajku na žrdi, musí teda konať. Našťastie, ako vždy, spravodlivo. Filmu by som vytkol príliš málo akcie. Možno už je to aj vzhľadom k tomu, že Liam proste už nebude stíhať, ale naozaj je tu prítomného príliš veľa ticha a potom pár dialógov, dej sa síce postupne posúva ale všetko je to jedna téma, žiadne bočné línie, vsuvky. Okrem strieľačky na začiatku, jednej situácie s policajtom a potom ešte záveru tu nebolo nič, čo by strhlo. O nejakom zvrate v deji a napätí ani hovoriť nemôžeme. Ešte, že ten Liam je tak dobrý ostreľovač, inak by tento boj možno prvýkrát v kariére prehral. ()

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)