V 50-tych rokoch, sa odohral v sicílskej dedine príbeh nenaplnenej lásky. Miranda a Corrado, hoci sa veľmi milovali, nemohli sa zosobášiť. Ich rodiny sa nenávideli. Aby sa tehotná Miranda vyhla potupe – opustila domovinu. Odišla do Argentíny. Jej dcérku Isabelu adoptovala bohatá pani Guerrero. Corrado bol prenasledovaný Mirandinou rodinou a rovnako opustil rodnú Sicíliu. Jeho cieľom bola juhoamerická Argentína. Tu sa oženil s Mercedes a desať rokov po narodení jeho prvej dcéry Isabely prichádza na svet jeho druhá dcéra Manuela. Prítomnosť: Isabela spoznáva svoju pravú matku, Mirandu, ale nedokáže to prijať. Napriek tomu dá na jej radu a vydá sa za boháča Fernanda Salinasa. Osudy dvoch nevlastných sestier sa ale stretnú. Isabela, po tom čo sa jej auto zrúti do rieky a nastane zlá identifikácia tieľ, je vyhlásená za mŕtvu. Má navždy poškodenú tvár. Jej miesto v rodine prebrá Manuela. Fernando si ju vyvolil lebo sa veľmi podobala na jeho prvú ženu. Zohavená Isabela je odhodlaná za pomoci svojej vlastnej matky Mirandy spraviť Manuele zo života peklo. (baruss)

dANIELKaB

Wow, Manuela :) je fakt neuveritelne ako boli do toho skvostu vsetci zblbnuti (jasne, ze aj ja, ale tak co, mala som asi 9 rokov). Vzdy ked ukazali Isabelu, bezala som pod stol a schovala sa za obrus :) Za nostalgiu a spomienky z detstva by som urcite nejaku tu hviezdu dala, ale s kludnym svedomim by som mala dat odpad.. Takze tentokrat bez hodnotenia. ()

Gardenboy

Videl som nejakych 99% dielov. U nas to koncilo 193 dielom a chvalabohu nepokracovalo. Bol som este decko a boa to jedna z troch (so Sunset beach styroch) telenoviel, ktore som videl. Chytá ma tak trochu nostalgia, ale rozhodne druhy krat by som to uz nepozeral. ()

Kritik.

Vysielalo sa to, videl som, raz stačilo. Keď sa veľmi posnažím, snáď nájdem niečo, čo by som mohol ohodnotiť pozitívne: 1. ►►► Bol to jeden z prvých seriálov tohoto žánru (telenovely) v SR. V tom čase bol príbeh neopozeraný, atmosféra a okolie Argentíny (plus mínus) bolo príťažlivé. Afektované hádky boli jednoducho niečím iným, novým, celkom prijateľným. 2. ►►► Klobúk dolu za originálnu vlastnosť scenára, ktorá je aspoň trochu zaujímavá: počas prvých 100 epizód totiž divák vôbec netušil, prečo sa seriál volá Manuela. Obľúbenou sa stala hlavná postava Izabela. Až následne, po rokoch, sa z Izabely stala "beštia" a na scéne sa objavila jej navlas podobná Manuela. Prečo? Príbeh, v ktorom pôvodná hlavná hrdinka Izabela takmer zahynie (všetci veria že mŕtva naozaj je) a následne ju nahradí nová dievčina Manuela. Tá Izabele preberie manžela, dom a majetok, priateľov, celý jej život... Zmrzačená Izabela sa tajne vráti do svojho domu, kde sa jej darí nepozorovane žiť v zamknutej izbe poriadne dlho... Napokon všetko speje k šokujúcemu, aj keď očakávanému záveru... Konečne. ()

geron

Tahle telenovela je jedna z mých nejoblíbenejších. Příběh se soustředí na dve sestry. Ta dobrá je Manuela a ta zlá je Izabela. Životná láska Manuely je Fernando , kterého si Izabela vzala jenom pro peníze. Ze začátku Manuela a ani Izabela nevědeli, že jsou sestry. Izabela za všechno zlé co napáchala tvrdě zaplatila a to tak , že zústala do konce svého života znetvořená. Nakonec Manuela a Fernando k sobě našli cestu zpátky jako v každé jiné telenovele. ()

Megynka

Upřímně nesnáším hodnocení od lidí, kteří se ve svém dětství na něco dívali a postupem času změnili názor - a tím pádem i hodnocení. Je mi jasné, že v dnešní době bych se na něj nedívala se stejnou "nadšeností" jako dříve, ale byla to má první telenovela a jako taková mi utkvěla v paměti jako jedna z nejlepších. ()

Jungler odpad!

Tak na tohle jsem byl občas jako děcko nucen koukat... tenkrát to dávali myslim na Premiéře. Bývaly to nejhorší okamžiky u televize, které jsem kdy zažil :-D ()

Gladi odpad!

Och moj boze to je ale hlupost. Do dnes nechapem ako som v detstve vydrzal pozerat cely diel, videl som ich dokonca niekolko:-D A teraz mam strach kedy sa zacnu prejavovat nasledky na mojom zdravi sposobene tymto serialom:-D ()