V 50-tych rokoch, sa odohral v sicílskej dedine príbeh nenaplnenej lásky. Miranda a Corrado, hoci sa veľmi milovali, nemohli sa zosobášiť. Ich rodiny sa nenávideli. Aby sa tehotná Miranda vyhla potupe – opustila domovinu. Odišla do Argentíny. Jej dcérku Isabelu adoptovala bohatá pani Guerrero. Corrado bol prenasledovaný Mirandinou rodinou a rovnako opustil rodnú Sicíliu. Jeho cieľom bola juhoamerická Argentína. Tu sa oženil s Mercedes a desať rokov po narodení jeho prvej dcéry Isabely prichádza na svet jeho druhá dcéra Manuela. Prítomnosť: Isabela spoznáva svoju pravú matku, Mirandu, ale nedokáže to prijať. Napriek tomu dá na jej radu a vydá sa za boháča Fernanda Salinasa. Osudy dvoch nevlastných sestier sa ale stretnú. Isabela, po tom čo sa jej auto zrúti do rieky a nastane zlá identifikácia tieľ, je vyhlásená za mŕtvu. Má navždy poškodenú tvár. Jej miesto v rodine prebrá Manuela. Fernando si ju vyvolil lebo sa veľmi podobala na jeho prvú ženu. Zohavená Isabela je odhodlaná za pomoci svojej vlastnej matky Mirandy spraviť Manuele zo života peklo. (baruss)

1860 odpad!

Ať už je to Manuela, Rosalinda, Betty, Kassandra, Kachorra nebo Esmeralda, pořád je to o tom samém.. Příběhy, zápletky, osudy postav se opakují, a vždycky se něco pořádného stane jednou za dvacet dílů.. nikdy jsem nedokoukal tyto seriály do konce, protože to prostě nešlo, ale vydržel jsem tolik dílů, abych to mohl shodit a varovat ostatní.. ()

wosho odpad!

Moje první setkání s telenovelou proběhlo ještě v nevinném dětském věku u babičky o prázdninách. Má mysl byla tímto zkurveným paznechtem tak otrávena a doživotně poničena, že navždy budu nenávidět cokoliv co pochází z tohoto žánru. Manuela a většina ostatních telenovel má hodnotu jako porno bez jediného pornografického, či erotického záběru-tedy pražádnou, nulovou, zcela žádnou!!!!! ()

Paity

Hvězdu za to, že šlo o seriál, který se tady objevil jako jeden vůbec z prvních zahraničních seriálů. A moc dobře si pamatuju, jak o tom psali časopisy, co se v dalších dílech asi stane a jak se o tom všude ženské včetně našich mamin bavily. ()

Emzet odpad!

Pokud si dobře vzpomínám, tak právě Manuela byla první vlaštovkou kanálních telenovel, které se na nás začaly posléze valit z televizních stanic s vervou nevídanou... ()

Grafito odpad!

Zatímco některé telenovely jdou dokonce i shlédnout bez okamžitého návalu zvracení.. u Manuely je tohle vyloučený.. před něčím tak děsivým musely pukat čočky kamer.. ()

Bozvav odpad!

Viděno jen tak dva díly (ex tchyně všechny tyto telenovehrůzy sledovala s velkým nadšením) a není co řešit-odpad. ()

Kochanski

vy jste na ty telenovely nějak vysazený, co? Jsou to neškodné kravinky, které nemají žádné ambice. Jste nechutní elitáři, povýšení až na půdu! Já se na to taky nedívám, ale nemůžete to přece takhle zatracovat. Kdyby to režíroval Kubrick, tak chápu, že to haníte. Ale takhle - vždyť to ani není film! Je to prostě útvar, který si žije a je není pro Vás. Ani poo mě! ()

Hapretor odpad!

Nejdebilnější telenovela, co kdy u nás dávali. I jako párletý jsem k tomu našel akorát averzi - a to je co říct. I dnes jsem totiž hodně tolerantní divák. ()

Jerryy odpad!

když mi bylo cca 8 viděl jsem jeden díl. V tom díle byla nějaká žena se spáleným obličejem , od tý doby jsem se bál chodit do sklepa a to tomuhle seriálu nikdy neodpusím. ()

pepa3rd odpad!

Vzpomínám si docela dobře na okamžiky, kdy se celým babičiným domem (kde jsem byl na prázdninách) ozývalo "Manuéééláááá, Manuéééláááá", což znamenalo, že máme všichni okamžitě všeho nechat a jít se koukat. Tímto způsobem jsem sledoval několik desítek dílů a ty ostatní mi byly odvyprávěny v rámci komentáře k právě probíhajícímu ději mou babičkou. Ačkoliv mám babičku rád, tenhle seriál nesnáším a nestojí ani za tu elektriku, co sežere televize. ()