V 50-tych rokoch, sa odohral v sicílskej dedine príbeh nenaplnenej lásky. Miranda a Corrado, hoci sa veľmi milovali, nemohli sa zosobášiť. Ich rodiny sa nenávideli. Aby sa tehotná Miranda vyhla potupe – opustila domovinu. Odišla do Argentíny. Jej dcérku Isabelu adoptovala bohatá pani Guerrero. Corrado bol prenasledovaný Mirandinou rodinou a rovnako opustil rodnú Sicíliu. Jeho cieľom bola juhoamerická Argentína. Tu sa oženil s Mercedes a desať rokov po narodení jeho prvej dcéry Isabely prichádza na svet jeho druhá dcéra Manuela. Prítomnosť: Isabela spoznáva svoju pravú matku, Mirandu, ale nedokáže to prijať. Napriek tomu dá na jej radu a vydá sa za boháča Fernanda Salinasa. Osudy dvoch nevlastných sestier sa ale stretnú. Isabela, po tom čo sa jej auto zrúti do rieky a nastane zlá identifikácia tieľ, je vyhlásená za mŕtvu. Má navždy poškodenú tvár. Jej miesto v rodine prebrá Manuela. Fernando si ju vyvolil lebo sa veľmi podobala na jeho prvú ženu. Zohavená Isabela je odhodlaná za pomoci svojej vlastnej matky Mirandy spraviť Manuele zo života peklo. (baruss)

Gemini odpad!

Jako malý jsem trávil dost času u babiček, které dnes pro změnu tráví část svého volného času u Esmeraldy, Rosalindy a podobných perel televizní zábavy...jak říkáte - alespoň máme podle všeho posoudit co je kvalita a co brak, lépe řečeno odpad! ()

Tom Hardy odpad!

Pamatuji, jak jsme si kdysi dělali legraci, že někdo něco takového točí a že se na to vůbec někdo dívá. Kdo by tušil, že se nám to vrátí jak bumerang a bude se toho točit ještě víc... ()

gouryella odpad!

Jen další neuvěřitelně stupidní teelnovela, kterou nemám snad ani právo hodnotit, neboť jsem byl schopen zhlédnout ani ne 5 minut této urážky filmařské profese. ()

Tom Riddle

Matka všech telenovel, která rozpoutala peklo. Gigadlouhá telenovela s nádhernou hlavní představitelkou ve dvojroli sester Manuely a Isabely, inspirovaná knihou Živá a Mrtvá od Daphne Du Maurier, byla ve skutečnosti dost dobrá. Příběh byl promyšlený, hrdinka i antihrdinka správně stylizované (naivka a dokonalá, a přesto pochopitelná mrcha), herecké výkony nebyly až tak děsivé jako v dnešních telenovelách a některé byly docela slušné, byly tu nezapomenutelné postavy (Jacinta, Anais), a tragické životní osudy nejen hlavní hrdinky. Vše vyústilo v dokonalý závěr. Myslíte, že jsem psychopat? Trochu možná, ale ne, Manuela fakt nebyla tak špatná, jen se utopila ve vlně svých následnic, kvalitativně o mnoho horších. ()

Karlos80

Hodnotím dnes a z pozice tehdy u nás ještě pomalu neznámého výrazu a pojmu "telenovela". Myslím si že v tu dobu tyto slaďáky na pokračování ještě asi málokdo odsuzoval tak jako dnes. Všeobecně se to tenkrát dokonce i líbilo, protože nejen že byla jedna z prvních vysílaných tady u nás, ale také proto že měla alespoň nějaký ten děj. Ano, byla jedna z prvních a tehdy ještě tolik jako dnes neunavujících. Bylo to sice něco nového na našich obrazovkách, ale po technické, filmařské a trochu i herecké stránce samozřejmě tvrdý podprůměr. Hodnotím 3*. Ano, jen proto že byla první a také z určité nostalgie, kterou mi už nikdo nevezme a ani ji už nevrátí. Musím se sám sobě jako filmovému fajnšmejkrovi zároveň omluvit, ale jinak to nejde. Ostatní pokud jsem už náhodou nějakou viděl, už jsou pro mě vesměs jen čirý odpad! ()

flanker.27 odpad!

Vzpomínám si, jak jsme si z toho dělali legraci už na základce a eště na začátku gymplu. Vždycky se našel nějaký dobrovolný odvážlivec, co se na jeden díl kouknul, a my pak rozebírali, co bude dál. Ale zas je to jediná telenovela, kdy jsem jakeštakeš informovanej o ději. ()

NinadeL

Sestříhat na dvojdílný TV film a bylo by to super psycho. Ale obecně bych byla mnohem radši, kdyby toto byla jediná telenovela známá široko daleko. Leč, nestalo se tak :( ()

MM_Ramone odpad!

"Manuela" bola jedným z prvých priekopníkov nekonečných televíznych telenoviel, ktoré sa začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia začali objavovať na obrazovkách českých a slovenských TV staníc. Bolo to niečo nové a našlo si to množstvo divákov, ktorí to s nadšením sledovali. Táto taliansko-argentínska dramatická romanca sa tešila tiež veľkej popularite. Ono to bolo v podstate celkom fajn. V  porovnaní so súčastnými telenovelami z Turecka, ktoré svojou skrytou islámistickou propagandou zamorili programovú štruktúru súkromných slovenských televízií, to bolo neškodné. No z uhla pohľadu filmovej, technickej, scenáristickej a hereckej kvality to bol tiež jasný odpad! ()

Trellíno odpad!

Je to už skoro deset let, ale stejně si pamatuju, jak nás touhle sra.... mučila každej den na základce češtinářka. Tenkrát nám to bylo jedno, místo hodiny jsme dělali bordel. Ale ted už bych si i radši napsal nějakej ten diktát místo sledování tohoto veledíla, který odstartoval u nás bohužel velice populární vlnu telenovel. ()

Ony

Jako malá jsem se chodila dívat k babičce na "barevnou", a tak jsem se taky seznámila s tímto seriálem. Neviděla jsem sice všechny díly, ale inspiroval mě k vytvoření vlastní telenovely Hej, počkej! U Manuely jsem se tehdy docela slušně bála. Jistá slečna tam lidi píchala do zad a pak ten znetvořený obličej . . . Píseň z tohoto seriálu jsem uměla nazpaměť a zpívala si jí na záchodě. Když jsem Vám vylíčila všechny zážitky spojené s Manuelou, snad mi odpustíte, že jí dávám tu jednu hvězdičku. To ta nostalgie . . . ()

burina

Narozdiel od tých telenoviel, čo sa točia dnes, toto malo celkom ako taký dej a Isabela s maskou na tvári skutočne naháňala strach. ()

Big Bear odpad!

První telenovela z Jižní Ameriky. Na dámskou část mé rodiny působila neskutečně. Časem leckterá z obětí připouštěla mnou konstatované hned na počátku, že ,,je to sice blbina'' ale přesto je cosi nutí na to koukat, protože to vždycky skončí v tom napínavém... Za mně jednoznačná hrůza a ODPAD! ()

forsberg

Manuela si svou jednu * zaslouží. Za to, že byla první telenovelou v našich končinách. Za to, že se může honosit titulem "nejpomalejší seriál všech dob" (pamatuji si neuvěřitelně absurdní díl, kdy Manuela schází dolů po schodech Fernandova domu celých 40 minut). A taky za to, že jsem odsledování komplet všech dílů přežila bez újmy na duševním zdraví, zocelena v otrlého diváka schopného shlédnout prakticky cokoli. ()

Stegr odpad!

0% - Ani já se necítím úplně zodpovědně, když hodnotím po zhlédnutí cca 20ti minut, ale myslím, že to nakonec moc nevadí... :) ()

liskam

Díky sledování tohoto skvostu měla moje babička (ať je jí země lehká) dlouhodobě zvýšený tlak. Zašlo to tak daleko, že jí byla tato telenovela zakázána jejím doktorem. To už stojí za nějakou tu hvězdu né....?!? ()