V 50-tych rokoch, sa odohral v sicílskej dedine príbeh nenaplnenej lásky. Miranda a Corrado, hoci sa veľmi milovali, nemohli sa zosobášiť. Ich rodiny sa nenávideli. Aby sa tehotná Miranda vyhla potupe – opustila domovinu. Odišla do Argentíny. Jej dcérku Isabelu adoptovala bohatá pani Guerrero. Corrado bol prenasledovaný Mirandinou rodinou a rovnako opustil rodnú Sicíliu. Jeho cieľom bola juhoamerická Argentína. Tu sa oženil s Mercedes a desať rokov po narodení jeho prvej dcéry Isabely prichádza na svet jeho druhá dcéra Manuela. Prítomnosť: Isabela spoznáva svoju pravú matku, Mirandu, ale nedokáže to prijať. Napriek tomu dá na jej radu a vydá sa za boháča Fernanda Salinasa. Osudy dvoch nevlastných sestier sa ale stretnú. Isabela, po tom čo sa jej auto zrúti do rieky a nastane zlá identifikácia tieľ, je vyhlásená za mŕtvu. Má navždy poškodenú tvár. Jej miesto v rodine prebrá Manuela. Fernando si ju vyvolil lebo sa veľmi podobala na jeho prvú ženu. Zohavená Isabela je odhodlaná za pomoci svojej vlastnej matky Mirandy spraviť Manuele zo života peklo. (baruss)

megacik

Zopár častí som videl, musel som, všetci to pozerali, a toto bol proste priekopník po páde komunizmu :)). Seriál je srajda, to je ako keby ste dali do susedov kameru, a sledovali ich. Ale za mňa musím dať 50%, lebo sú aj horšie telenovely, ktoré kopírovali Manuelu. Manuela je ako Mečiar. Najprv ho všetci milovali, lebo nič lepšie vtedy nebolo, a teraz ho všetci nenávidia. ()

Andy_Warhold odpad!

Předpokládám, že když došel plyn v umrtvovacím plynovém autobusu, ve kterém sváželi Novácké divácké křoví do Kolotoče, tak jim pouštěli toto aby dosáhli požadované úrovně mozkové aktivity. ()

ZuziBoss

Lidé zde nejsou objektivní... vzdyť je to telenovela z dětství. Když mi bylo 10 let, totalně jsem to hltala. Tak i když teď jsou mnohem lepší seriály, musím se vžít do minulosti. A na koukali prostě skoro všichni... a kdo říká, že ne, tak kecá. ()

anicca

A tu budem trochu polemizovať a nadviažem na romány Daphne du maurier Živá a mřtva a Rebeka. Manuela je horor. Keby nebola rozťahaná do nezmyselného milióna častí ale bol by jej dopriaty jeden film tak sa bojíme ísť aj na záchod. Vita Escardo je uznávaná argentínska divadelná herečka a tu si strihla dôležitú dvojúlohu Isabely po nehode a spisovateľky a vrahyne Anaís. Príšerný vzťah medzi dvoma nevlastnými sestrami Manuelou a Isabelou a hrozná tragédia ktorá nenávratne poznačí krásnu Isabelu na tvári aj na duši je nezabudnuteľná. Ja si dodnes pamätám desivú hudbu z hracej skrinky, Isabelu sediacu v hojdacom kresle ako jej tvár zakrývajú vlasy, poprípade vyslovene hororové výjavy z ostrova kde ju pred istou smrťou zachránila čarodejnica Zaira a obalila do zatuchnutých látok. Nevravte že ste zabudli na desivú hlinenú masku za ktorou skrývala svoju zohavenú tvár alebo na ihlice, smrtiace zbrane ktorými Anais chladnokrvne vraždila po tom, čo ich vytiahla zo svojich vlasov. Ja teda nezabudnem. ()