V 50-tych rokoch, sa odohral v sicílskej dedine príbeh nenaplnenej lásky. Miranda a Corrado, hoci sa veľmi milovali, nemohli sa zosobášiť. Ich rodiny sa nenávideli. Aby sa tehotná Miranda vyhla potupe – opustila domovinu. Odišla do Argentíny. Jej dcérku Isabelu adoptovala bohatá pani Guerrero. Corrado bol prenasledovaný Mirandinou rodinou a rovnako opustil rodnú Sicíliu. Jeho cieľom bola juhoamerická Argentína. Tu sa oženil s Mercedes a desať rokov po narodení jeho prvej dcéry Isabely prichádza na svet jeho druhá dcéra Manuela. Prítomnosť: Isabela spoznáva svoju pravú matku, Mirandu, ale nedokáže to prijať. Napriek tomu dá na jej radu a vydá sa za boháča Fernanda Salinasa. Osudy dvoch nevlastných sestier sa ale stretnú. Isabela, po tom čo sa jej auto zrúti do rieky a nastane zlá identifikácia tieľ, je vyhlásená za mŕtvu. Má navždy poškodenú tvár. Jej miesto v rodine prebrá Manuela. Fernando si ju vyvolil lebo sa veľmi podobala na jeho prvú ženu. Zohavená Isabela je odhodlaná za pomoci svojej vlastnej matky Mirandy spraviť Manuele zo života peklo. (baruss)

WANDRWALL

"Vy, Manuelo?""Nechci ho. Ani tu jeho vilu s vodotryskem. Stačí mi malý pokojíček, s někým, kdo mě bude mít rád.""Obávám se, že nejsem ten, koho hledáš. Mám vilu na Ořechovce...""Já vím, já jsem tě viděla, jak jsi se vracel pro tu tříkolku..." Tak podle jistého nejmenovaného zdrohje, se prý právě tato situace ze známého českého filmu prý stala podnětem k natočení tohoto telenovelového díla.***(2.10.2010) ()

902 10

telenovely, vsichni maji radi telenovely. idealni vec pro ty, co maji hodne casu a miluji pravidelny denni rad. nenasilny a nenarocny zabijak casu. telenovely jsou proste fajn, kazdy to vi a je zbytecne o tom mluvit. manuela. manuela je opravdu hezke jmeno a krome jineho je to i bajecna argentinsko-italska telenovela, v hlavni roli s krasnou grecii colmenares a kdyz uz nic jineho, alespon si kazdy den muzete poslechnout 70s klasiku od julia iglesiase, ktera hraje v uvodnich titulcich. ()

Dale odpad!

Na rozdiel od ďalších recenzentov môžem plnohodnotne ohodnotiť toto „dielo“, lebo som videl prvých 100 častí (myslím, že celkovo ich bolo vyše 200). Tento seriál zostane pre mňa navždy nezabudnuteľný, lebo len jemu vďačím za to, že teraz už viem čo je to kvalita a čo brak. Keď som ho sledoval, bol som ešte v podstate decko, no po stej časti ako by ma osvietilo. Bol som tak naplnený týmto hnusom, že som si povedal „dosť!“. Škoda, že takto neosvieti viacerých, ktoré tieto braky sledujú. Aj keď tomu seriálu vďačím za veľa, na * to nestačilo. ()

villon17 odpad!

Maminka by asi neměla vidět mé hodnocení, protože to byl jeden z mála seriálů, který u nás v její seriálové éře běžel a který sledovala, ale když ono je to tak znechucující! ()

Marek1991 odpad!

Neviem, či som z tohto seriálu videl dostatočne veľa, aby som ho ohodnotil, ale to, čo si pamätám si nezaslúži lepšie hodnotenie. Ďalšia z vecí, pre ktoré majú telenovely takú zlú povesť. Ďalší príbeh, ako zarobiť na pseudoláske z dielne hispánskej kinematografie. ()

NinonL

Na Manuelu si letmo vzpomínám, ačkoli jsem viděla jen 2-3 díly. Dlouhovlasá, plachá, blonďatá kráska mi zůstala v paměti. Také ji oceňuji za to, že mě přesvědčila, že už nikdy žádný (novodobý) seriál NE. ()

Terter odpad!

Opravdový průkopník stok televizní zábavy. Když tohle přestali vysílat, všichni si nahlas oddechli, netušíc, ze vyšlapanou cestičkou se už valí přílivová vlna tomu podobných splašků. ()

Sidonka

Tak nevím kde sem to před dvaadvaceti lety žila. Pokud si vzpomínám všichni kolem mě sledovaly a hlavně mluvily o krásné Manuele (spolužačky ze SŠ, sousedky, spolucestující...), tv ředitel se chlubil velkou sledovaností a přitom zde má tato telenovela, na níž se vzpomíná i po těch x letech, pouze 5% a pozici 17.nejhorší seriál. Hvězdu dávám spíš v rámci objektivity za ty fanynky co nyní mlčí, i když je to symbolické, jednou hvězdou pochopitelně % nenavýším. Sama se mezi její obdivovatelky nepočítám a ani nemůžu, protože jsem na tento seriálovej kousek neměla nervy ani výdrž. Odrazovaly mě rozhovory typu: "Co si řikala?" "Řikala sem že na chvilku odcházim ven, lásko." " Ty jdeš ven?" "Jdu." Kam jdeš?" "Nevim. Vrátim se ale brzo." "Aha, tak si to tam užij." "Jo, užiju si to tam." "Co si řikala?" ()

gogos odpad!

Oblibeny serial me babicky.... kdyz jsem byl este male goge, musel sem tu hruzu dycky trpet, kdyz se na to koukala.... Od tech dob jsem se u babci na TV nekoukal :D ()

blackrain

Průkopník mezi telenovelami u nás. V 91. roce jsme ještě neměli tušení, co pojem telenovela vlastně obnáší. Příběh dvou sester křehké a nic netušící Manuely a jejího protikladu Isabely. Jelikož byla první, tak dávám jednu hvězdičku. Stejně jsou ty telenovely na jedno brdy. Jsou rozvláčné, sladkobolně a vždy končící happy endem. Tenkrát se poměrně dost líbila. Skoro všichni ji rozebírali do posledního puntíku. ()

IllIlIlIIl odpad!

Ubohá, bohužel trapná, prostoduchá, čitelná a naivní telenovela. Co více dodávat? To jedno ,,kouzelné,, slovíčko hovoří za vše - telenovela! ()

Damiel odpad!

5 % - "Fernando! Manuelo!" Zkraje 90. let to alsedovala celá naše rodina, já jediný jsem viděl asi jeden díla stačilo :-) Točí se to proto, že určitá cílová skupina si to tak přeje... Jako odpad to označí lidi, co mají rádi filmy - pro ty ale tohle není určeno. ()

01Zuzana10

heh. a predsa si dobre pamatam - existuje take daco ako Manuela.. nevim, preco ma dnes napadlo... spomenula som si na svoju 1. telenovelu, kt. som kedy videla :) divali sme to na markize /?/ u babky, v 1 kresle som sedavala... ale pamatam si len nazov - Manuela - nejaku blondinku s ulizanymi vlasmi v cope :)) tot moj utrzok z pamati som chcela zachytit. ale uz to netuzim vidiet. :D ()

Martin741 odpad!

Dnes je taka moda tuna na csfd nadavat na normalizacne serialy ako 30 pripadu majora Zemana, Zenu Za Pultem, Okres na Severu a Muz na radnici, aj ked to boli dobre normalizacne serialy, ktore urcite rad kuknem zas a znovu. Manuela je krasny dokaz toho, ze skutocny hnoj do byvaleho Ceskoslovenska pricvalal az po 17. 11. 1989. Vykal, smer zumpa : 0 % ()