Frankenstein

• Česko Frankenstein (viac)

Kapitán Walton, ktorý mieri na Severný pól, zachráni vyčerpaného doktora Victora Frankensteina, ktorý mu rozpovie svoj príbeh. Už od detstva v rodine lekára bol posadnutý túžbou poraziť svojimi vedomosťami nielen choroby, ale aj smrť. Jednej noci sa mu to naozaj aj podarilo - stvoril nový život z častí mŕtvych tiel. Keď si naplno uvedomil hrôzu činu, ktorý spáchal, bolo už príliš neskoro... (RTVS)

honelnik

Dobre Kenneth, vyhral si. Ja do toho Viléma Trasoštepa s tebou teda pojdem….Frankenstein Kennetha Branagha je balzam na dusu milovnika filmu. Nadherne cista praca s prekrasnymi zabermi a vybornym herectvom. V zaplave popkulturne prepalenych sraciek, modernych indie filmov o nicom a tupych blockbusterov posobi Frankenstein ako svetlo na konci tunela. Podobny pocit som mal naposledy mozno z Hunger. Poslednych 30 minut je luxus sam.... ()

Petrus1

Zlatoslav Lockahr, Bellatrix Lestrange a Bilbo Pytlík uvádějí: Frankenstein podle Mary Shelley...Já sem knižní předlohu nečetla, tak nevím, která filmová verze se jí nejvíce přibližuje, ale někde sem četla, že právě tato. Ať je to tak nebo onak, můžu jen říct, že s klasickým zpracováním z roku 1931 to má společné málo. A dokonce je to rovnou spojeno s Frankensteinovou nevěstou. I když úplně na začátku sem si ani nebyla jistá, jestli se dívám na ten správnej film, hlavně když sem slyšela nějaký vytí vlků na severním pólu. Starej dobrej Frankie snad ani neví, co chce. Napřed chce vrátit život a když se mu to konečně povede, tak by ho nejraději zničil. Taky mi při oživování chyběla pořádná atmosféra - pořádná bouřka. A to mu jako s tím proudem pomáhali električtí úhoři nebo co to bylo? Mám sice De Nira moc ráda, ale na Karloffa nemá ani zdaleka. To líčení se mi vůbec nelíbilo. Chápu, že asi nechtěli dělat kopii Karloffova líčení, ale mě to prostě nesedělo. Navíc mu chyběly elektrody na krku. Taktéž má jako jeho otec výkyvy nálad - napřed je zmatenej, pak je hodnej - naučí se taky mluvit, myslet, číst a znát naše způsoby....a když zjistí, že se ho stejně každej bojí (jaké překvapení), taxe stane zase zlým a nakonec...škoda mluvit. Mám ráda i Helenu, ale ani ona na svou původní předchůdkyni, co se týká líčení, nedosáhla... Celkově je to sice výpravnější, hodně vysvětlující, ale ne děsivější, chybí tomu atmosféra, černobílé provedení a hromy a blesky. Spíš mi to připadne, že z hororu udělali romantické drama. Zjednodušeně řečeno: mě se to prostě moc nelíbilo. ()

Saur.us

Adaptace K. Branagha jistě zaujme kostýmě, výpravně. I autenticita konce 18. století s celou svou krásnou špínou nebo cholerou. Bohužel i přes skvelé výkony R. De Nira, K. Branagha nebo H. Bonham Carter mě snímek nedokázal chytnou za srdce. ()

allebra

Vynikající zpracování po všech stránkách, s velmi působivou hudbou. Kdyby bylo možné vyšší hodnocení, tak ho dám. V každém případě to byl pro mě naprosto skvělý filmový zážitek! ()

zdeny99

Podle mě to není nejlepší filmový Frankenstein. Tím je pro mě bezesporu ten starý z roku 1931, a to i přes své otřesné, kýčovité interiérové kulisy, ovšem s výborným dějem a úchvatnou nostalgií. Ovšem je to Frankenstein, který se podle mě nejvíce drží knižní předlohy. Což naopak ten kultovní s Borisem Karloffem toho má secsakramentsky málo. De Niro oproti Karloffovi je zde až moc lidský, tak jak tomu je v knížce. Ovšem vizuálně vypadá líp zase Karloff. De Niro je zde až moc slizký, takové bílé bláto. K tomu všemu úchvatné masky, dokonalé kostýmy, prvotřídní interiéry i exteriéry. Zkrátka po vizuální stránce dokonalost sama. Ale nostalgie s Karloffem prostě vítězí, ačkoliv je hodně poupravená oproti knize. [6856. hodnocení, 311. komentář, 77%] ()

warrenur

Na svoju dobu, zrejme posobiva adaptacia slavnej dramy. Toto spracovanie vnimane z pohladu sucasnosti je na moj vkus vsak az prilis preafektovane az blaznive. To uz radsej siahnite po vynikajucom seriali Penny Dreadfull, kde je jedna z linii venovana i Frankensteinovmu vytvoru. ()

lsd

Ještě teď si pamatuji, jak jsem to poprvé viděl a na konci snímku jsem byl z toho uplně zpocený. Sice jsem to už 5 let neviděl, takže nemůžu znova kvality filmu zhodnotit, ale to nic nemění na tom nadšení po prvním shlédnutí. Naprosto famózní De Niro tu rozehrává hru na pravé monstrum, které se absolutně vymkne kontrole. Úžasné jsou i dobové kulisy, které velkou měrou přispívají ke autenticitě díla. Frankenstein už ani nemůže být natočen líp (takže velká pochvala i pro Braghnata). ()

Heavyman

Nedoceněný film, který nemá zase až tak moc děsit, ale ukazovat, že člověk je pro vlastní chamtivost a touhu něco dokázat schopný všeho a nezvažuje jaké následky budou mít jeho skutky. Scéna o svatební noci kdy De Niro vyrve nevěstě srdce z těla je třešnička na dortu. ()

Rannveig

Deravy scenar, nesmyslne dejove zvraty, nepochopitelne jednani postav... ani Herecke zastoupeni tuto pospojovanou mrtvolu nevzkrisi!-) Hudba ovsem dechberouci! ()

Hapretor

Dobré, překvapující, nutící k zamyšlení, dodržující předlohu, nenudící, dobře zahrané, hezké masky, atmosférické, místy napínavé, místy nechutné, ... mám pokračovat? Klasika a zároveň klasa I. "Spoiler" - Nejlepší je scéna jak oživí svou milou a pak se o ní hádají. Jí z toho hrábne a radši ... Zbytek si domyslete, nebo si to pusťte. Doporučuju. ()

Wolvie

Skvost.A spolu s Coppolovým drákulou nejlepší oživení jakékoliv klasické hororové postavy.Kenneth Branagh se překonal a natočil úchvatný film,ze kterého láska k řemeslu dýchá každým koutem.Bravo! ()

Heroine

U takhle slavného díla je jasné, že obsah diváka zas tak moc nepřekvapí. Jde tedy především o formu. Když se nad tím zamyslím, jediné co mi film kazí, je Helena Bonham Carter, která je sice dobrá herečka, ale krasavice to skutečně není. Jinak De Niro s Branaghem jsou pro tyto role perfektní herci. Film je působivý, zábavný, možná párkrát za film trošku trapný, ale výsledek se spíš dobře sleduje. ()

Rockerman

Strhující zpracování notoricky známé látky s plejádou vynikajících herců. Jen malinko tomu chybělo, abych sáhl po plném počtu hvězd. ()

Radek.SCH

Fantastický De Niro, výborný Branagh (a kdo by řekl, že ve třiceti měl místo břicha pekáč buchet a krásné kudrlinky :-) Zbytečně dlouho jsem to odkládal. Vévodí tomu perfektně napsané dialogy. No Darabont, že jo... ()

Bohnice05

Výborná adaptace, která ještě získává na kvalitě tím, že ji můžeme takhle o 20 let později porovnávat s všemožnými sra*kami, které od té doby byly na toto téma natočeny. ()

burton

Horor, který není hororem a u kterého jsem plakala, ne strachy, ale lítostí nad zmařeným životem...životy...láskou...... Měním hodnocení ze 3 na 5, protože TENHLE Frankenstein si to zaslouží. Promiň Frenkie, že jsem předtím byla tak natvrdlá. ()

Evander

Jednoznačně nejlepší zpracování Frankensteina, které těží hlavně ze silného a zároveň děsivého příběhu. De Nirův Frankenstein ve mě vyvolává tolik soucitu, že ho vnímám skoro jako kladného hrdinu. 80% ()

MickeyStuma

Po věhlasném zpracování Frankensteina z roku 1931 je tento druhý, který si zaslouží zařadit mezi klasická filmová díla. Takhle zvýrazněný psychologický obraz Victora Frankensteina a citová stránka vytvořeného monstra tu skutečně ještě nebyla. Kenneth Branagh a Robert De Niro si zaslouží úctu a uznání. Frankenstain krapet vyvolává otázku: Je vylíčen jako bláznivý šílenec nebo zběsilý génius? Především je to dobrý lékař, který si usmyslel porazit smrt. Stvořené monstrum prochází poznáním života plného zášti, nepřátelství a násilí. Poznal kruté chování lidí k někomu, kdo je prostě jiný. Při sebepoznání vlastní ohavnosti přináší jistou vůli po pomstě, které však zabrání citový vztah ke svému stvořiteli. Atmosféra je jednoznačná, kulisy typické na svou dobu a speciální efekty na výbornou. Snímek šokuje a dojímá zároveň. Hluboký smutný lidský příběh, jaký tu snad ještě nebyl. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)

Branagh vs. Mozart

Branagh vs. Mozart

12.11.2005

Jedna z nejznámějších a nejslavnějších oper hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta KOUZELNÁ FLÉTNA se dočká své filmové podoby. V londýnských Shepperton Studios ji na začátku příštího roku začne… (viac)