Courage the Cowardly Dog

Animovaný / Komédia / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1999–2002), 19 h 48 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

John Dilworth

Réžia:

John Dilworth

Marty Grabstein, Thea White, Peter Fernandez, Simon Prebble, Paul Schoeffler, Mary Testa, John Dilworth, Ron McLarty, Chuck Montgomery, Dennis Predovic (viac)

Courage byl ještě štěňátko, když na návštěvě u veterináře viděl naposledy své psí rodiče. Skončil na ulici, kde ho našla paní Muriel Bagge. Vzala si ho do svého domu uprostřed Ničeho v Kansasu, kde bydlí se svým hrubým a mrzutým manželem Eustacem, který Courage pokládá jen za hloupého psa, což rozhodně není pravda. Vždy když je Courage na hlídce, stávají se uprostřed Ničeho strašidelné a hrůzu nahánějící paranormální události. I když se asi jedná o nejzbabělejšího psa na světě, je Courage vždy připraven zachránit svou paničku Muriel a nakopat zadek nějakému neřádovi, monstru, příšeře, mimozemšťanovi nebo zombie. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Animácia tohto seriálu síce bola poplatná svojej dobe ( koncom 90. rokov sa vsadilo na grotesktnosť a nekorektnosť ), ale príbehy majú predsa len svoje kúzlo. ()

Gimli

Epizoda Chicken from Outer Space je nezapomenutelný zážitek. Zákeřná slepice z vesmíru přilétá ovládnout Zemi a farmářův pes se tomu snaží zabránit. Opravdu neuveřitelně hustě dávkovaný černý humor. ()

Dellamorte

Môj priateľ to splnil a dočkala som sa kerky. Courage mi na rameni zaspáva i vstáva. Ak si si predpozeral(a) pár horrákov, iste vieš, že sa celý ten bordel " Muriel / Eustace / Stupid dog točí kolem horrorov. Deravý zub nasadený do panoramatickej držky, prekrývajúcej zbytok telesnej hmoty- tak to je tá kerka. Absolútna fanyna. Boží cartoon de/generace. ()

Davies182

Nikdy mě to moc nevzalo, protože ačkoliv jsem byl v době vzniku tohoto seriálu již odrostlejší divák, stále jsem čekal něco trochu více... dětského. Jinak ale fajn animák s jedním hyperaktivním, divným psem a roztomilým dědkem. ()

Cappuccino

Štyrmi slovami – môj najobľúbenejší cartoon seriál. Ako dieťa som ho miloval a veľkú náklonnosť k nemu budem mať pravdepodobne do konca svojho života. Od dielov zábavných po diely hororové. Pamätné dielko, nikdy nezabudnem. Navždy budeš v mojom srdci ♥. ()

d-corso

Do žánrových kategorií by měl být určitě přidán i horror. Úžasný animovaný seriál, osobně jsem vždy nejvíce nadšen z epizod, kde proti statečnému psíkovi stojí francouzský kačer a génius zločinu dr. LeQuack. ()

SOLOM.

Tenhle seriál studia Cartoon Network sice není na jedno zhlédnutí, ale tak nějak jsem se postupem času „prokousal“ až k poslední epizodě. Já už jsem trošku starší kousek, takže v dětství mne tohle minulo, ale ze zvědavosti a hlavně díky vysokému hodnocení, jsem se na růžového bojácného psíka přece jenom podíval. No a musím uznat, že to má opravdu něco do sebe. Courage ač velký strašpytel který se bojí snad úplně všeho, se dokáže hecnout a jakmile se ocitnou jeho páníčci v ohrožení a jde „neohroženě“ (politý smrtelným potem) zachraňovat – navíc ten černý humor taky nebyl vůbec špatný – stejně jako ten protivný děda.70% ()

veru_needy

Nedávno jsem o tomto seriálu četla zajímavou teorii. Jedná se o to, že Courage (tento růžový psík) je vlastně úplně normální pes, který neprožívá žádné nadpřirozené ani podivné zážitky, ale vidí všechno svýma psíma očima; dalo by se to také popsat jako úhel pohledu malého psa. Například třeba to, že nikdy nebydlel uprostřed ničeho. To jen jeho majitelé jsou už příliš staří a unavení na to, aby ho vzali na procházku nebo si s ním hráli a tohle se mu holt z jeho psího pohledu zdá, jako kdyby v okolí nic nebylo. Jen jejich barák s terasou, mlýn a Eustacovo náklaďák. To by vysvětlovalo, proč staříci působí tak, jakoby žádné nebezpečí, které se ale v každém díle odehrává, neexistovalo. A to proto, že ve skutečnosti opravdu zádné neexistuje. Příšera pro psa v realitě může být jen vysavač, nebo pošťák, nebo rodinná návšteva. Všechny ty neznámé zvuky, pachy, to musí takového malého psa trochu vyděsit. A v jeho očích jsou to samozřejmě příšery, mimozemská kuřata, yeti, úchylní příbuzní, a pod. Jako malá jsem u této pohádky sedávala hodiny i přesto, že jsem nerozuměla absolutně ničemu. To mě ale přece nemohlo vůbec odradit. Seriál je to zábavný, pěkně nakreslený a místama dokáže opravdu nahnat mráz po zádech - obzvláště pokud jste dítě. Courageův dabing byl a vždycky bude jedna z nejlepších věcí na tomto animáku. Vždy si vybavím všechno to jeho kvílení, vtipné řvoucí momenty a dnes i hlášky, kterým poprvé po všech těch letech rozumím. Muriel je asi jako každá babička hrozně hodná. Miluje svého psa, ráda vaří a pro každého by se rozdala. Hlavně teda pro Courage a jejího manžela Eustace, i když někdy mu dá taky pořádné za uši. Eustace je ale jejím pravým opakem. Nic se mu nelíbí, všechno a všichni mu vadí a překáží, hlavně tedy Courage, toho pořád zlobí a nadává mu. Má rád jen své křeslo, televizi, peníze a svůj náklaďák. Občas má i ty světlé momenty, ale těch zase tak moc není. Je to typický morous, který je hned po Courageovi druhá nejzábavnějsí postava seriálu. - "Blah, blah, blah." ()

SarumanKo

Hneď po kultovom Tom and Jerry, je Courage môj úplne najobľúbenejší seriál zo stajní Cartoon Networku. Veľké množstvo čierneho humoru a hlášok v mixe s často bizarnými svetmi a protivníkmi a výborným ústredným triom vytvárajú hororovú komédiu, ktorá nad zvyšnou tvorbu CN vytŕča ako maják originality a zdravého nevkusu. (9/10) ()

Mefistofelle

Cartoon Network jsme jako děcka měli puštěný prakticky pořád a jedna z nejtypičtějších vzpomínek mého dětství jsou seriály, které se zde vysílaly. Courage the Cowardly Dog je jeden z těch, které si pamatuji nejvíc. A vzhledem k tomu, že už jako děcko jsem zbožňovala hororové věci, udělal na mě dojem. Ta kombinace černého humoru s trochou toho strašení je prostě pecka:). ()

dANo

Temné, priam hororové prostredie, v ktorom sa tieto animované príbehy odohrávajú je úrodnou pôdou na výborné a hlavne zábavné príbehy o starom farmárskom páre a ich odvážnom psovi, ktorý si poradí s každým nepriateľom... :o)) ()

Mihail123

Perfektný animák. Čo viac dodať. Silný čierny humor, perfektná animácia, takmer každý ďalší diel je lepši a lepší. A ešte k tomu jeden z najlepších animovaných psov - Courage. ()