Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

JohnCZ

Šablona. Dostatečně akční, vizuálně pěkná, luxusně ozvučená a celkově obstojně natočená levyovina, která je sice příjemně přístupná, místy (možná až moc typicky) reynoldsovsky vtipná a ve finále i mile nepřehnaně dojemná, ale taky jakoby z oka vypadla předchozímu Free Guy, kde také bylo raději záhodno nechat mozek ve spořícím režimu. Být mi 13, tak ale bez debat teču blahem. ()

corpsy

Ako fanúšik Filmu a podobných, takýchto námetov, som vlastne spokojný. Nejaký ten TERMINÁTOR, E.T, NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI, STARMAN a im bratské snímky v tejto modernej New Retro Wave. Ryan je vlastne taký Deadpool v civilnej podobe, tým pádom do toho aj sekne, zvyšok je podobne presný herecký bullseye. Nadšenie to však vo mne paradoxne nevyvolalo. Je to rýchlokvaska, ktorá nikdy nebude mať nekonečné parametre vyššie spomenutých kultov, na jedno zhliadnutie ale poteší. ()

sidzej

Presne ten typ naivného, hravého, hrejivého, hláškujúceho rodinného scifi aký mám rád jak od strýčka Spielberga. Medzi Reynoldsom a mladým Scobellom funguje skvelá buddy chémia a klasické rodinné klišé tentokrát odpustím. Dejovo trochu nevýrazné a priamočiare no vo výsledku to bolo príjemne strávených 106 minút i keď záporáci boli svojou neschopnosťou a nevýraznosťou často na smiech. Nie je to žiadna bomba z ktorej človek padne na zadok ale podobné filmy patria do mojej šálky kávy takže v hodnotení trocha prilepším. Slabšie 4*. ()

maddy

Teda, to muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, co? Po veľmi slušnom Free Guy od Levyho a Reynoldsa by jeden dúfal, že podobnú prácu dokážu zopakovať aj pri The Adam Project. Bohužiaľ, opak je pravdou a namiesto zábavného blockbusteru dostávame od Levyho ďalší film skôr na úrovni Night at the Museum 2, než čokoľvek nápadité typu Free Guy. Je tu síce opäť ukecený Reynolds, žáner sci-fi, aj nejaká tá akcia, ale výsledná práca opäť len ukazuje aký je Levy rutinný režisér, ktorý bez lepšieho scenára nedokáže žiaden film povzniesť nad rámec absolútne priemernej zábavky. Prvá polovica je tak nezáživné intro do stokrát obohraného príbehu o cestovaní v čase s Ryanom Reynoldsom, ktorý zase raz hraje Ryana Reynoldsa, akurát tentoraz mu to neladí s jeho detským ja/detským protagonistom. A druhá polovica je síce miestami slušná sci-fi akcia s okej trikmi, ale tá je zase ako od Disneyho, čiže sa tu nikomu nemôže nič stať, nemá to ani chvíľu napätia a celé to vyústi do obohraného rodinného posolstva. Navyše v príbehu, kde hlavnú záporáčku hrá 60-ročná Catherine Keener, ehm, asi najväčší miscast za tento rok. Vo výsledku tak priemer vo všetkých ohľadoch, či už ako komédia, akčný film alebo sci-fi. Má to síce pár zábavných momentov, ale ako celok neskutočne zbytočné sci-fíčko otravne určené celej rodine. CELKOVO: 5/10 ()

agentmiky

Jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku. Přiznávám, že z poslední doby jsem Reynoldsem už dost přesycen, proto jsem Project Adam stále odkládal, ale po zhlédnutí převládá mírné nadšení. Námětem skoro až spielbergovsky laděné drama o cestování časem, kdy potkáte své mladší já. Film nabídne precizní vizuální stránku včetně pár vydařených akčních sekvencí. Reynolds v hlavní roli zbytečně nepřehrává, nýbrž podává soustředěný výkon. Malý klučina skvělý, ten si možná vyšlapal cestičku k zářivé budoucnosti. Nejvíce mě ale strhl příběh. V druhé polovině se k obsazení přidává Mark Ruffalo a ono to popravdě celou zápletku nakopne (v pozitivním slova smyslu). A nebojím se přiznat, že došlo i na slzy. Pár scén totiž rozehraje podívanou, u níž nezůstane ani jedno oko suché (házení baseballovým míčkem mezi otcem a dvěma verzemi svého syna mě totálně rozsekalo). Skvělé sci-fi. Za mě 8/10 ()

Praxis

Ale jo, má to celkem pár výživných momentů, je to rodinné poselství - opět v dalším filmu (!!!) už musí být moc i na Amishe. Akce, které je sice málo, zato stojí za to. Reynolds ve svém hláškujícím mega ukecaném módu, ale ve srovnání s jeho nedávnou skopičinou Free Guy je tohle poněkud slabší. Je vidět, že budget nebyl tak velký. Ale Ruffalo i Saldana velmi příjemní a Keener tu svoji roli bitchky poněkud přehrávala a vlastně jsme nevěděli, co v budoucnosti způsobila za mrzení, že se snaží zastavit Adama letícího do minulosti. Mno, jako jo, ušlo to, začalo to dost slibně, ale digizamrdaný mrdník na konci to ubil do lehčího nadprůměru. Za pár chvil na to zapomenu. 65% ()

ArsenalEagle

Příjemná, lehce nadprůměrná, herecky nabitá sci-fi komedie, která neurazí. Cestování časem je vždycky ošemetný a i zde není výjimkou, že je lepší nepřemýšlet a netahat do filmu logiku. Na oddechovou zábavu ale ideální. Vizuál je super, Reynolds i jeho mladší kopie tvoří fajn hláškující tandem (interakce těchle dvou je to nejlepší), akce funguje, ale musím uznat, že jsem čekal, že si tvůrci vyhrajou o něco víc, potenciál na to rozhodně byl. Místama jsem totiž měl pocit, že si autoři řekli "to už stačí, to už ujde", prostě tvorba většího množství nedokonalých děl, hlavně ať se konzumní společnost nažere. ()

slord

Neprináša to síce nič moc nové, ale je to pohodová jednohubka, ktorá má veľmi fajn osemdesiatkový soundtrack, akčné scény neohúria, príbeh nie je extra originálny (inšpirácia Back to the Future je dosť očividná), no najviac zaujmú tie dialógy o rodine. Na Netflix film to bolo dosť fajn a nejako extra neľutujem čas, ktorý som strávil pri jeho pozeraní. 6/10 ()

Colby Sawyer

Je to úplně v pohodě. Nikdo si z toho na zadek nesedne, je to celé takový fajn mix věcí, které by v filmu téhle kategorie být měly. Je to trochu akční, trochu vtipné a snaží se to být až moc dojemné. Žádný zázrak, ale všechno tu funguje, jak má. Především to ale zabaví, někdo měl rozum a nedal tomu dvě a půl hodiny jako má většina Netflix produkce, takže to nemá žádné hluché místo. Kluk není otravný, což je faktor, kterým se většina filmů s dětmi chlubit nemůže a Reynolds si jede to svoje, ale snaží se i ho to baví, takže cajk. The Adam Project je fajn jednohubka, která asi nezanechá dlouhodobý dojem, ale na kvality Netflix filmu to je pomalu klenot, tímhle stylem můžou v klidu pokračovat. ()

Derek

neskutocna nuda a len dalsie potvrdenie faktu ze Shawn Levy patri medzi najhorsich (inak povedane, je to rutiner z ranku najmenej zaujimavych) reziserov pracujucich v hollywoode, ktory dostava obrovske rozpocty na svoje projekty. Ryan Reynolds a jeho "non stop" sarkasticke hlaskovanie zacina byt tiez uz viac otravne ako zabavne... ()

JohnMiller

Fakt? Ukážky na tento film mi skôr prezrádzali zameranie na viac rodinný aspekt než akčný. Možno som to iba ja zle pochopil, no výsledok ma až takmer dojal a zároveň rozosmial. Uznávam, že prvé minúty neboli na zahodenie. Mal som z nich pocit takého toho 80´s Hollywoodu (v tom dobrom slova zmysle) No keď došlo na násilie a hroznú kopu CGI efektov(neviem čo je horšie) tak som sa miestami až smial, že to tvorcovia asi nemyslia vážne. Ústredný nápad je OK ale to spracovanie____ To išlo strašne mimo mňa. Subjektívne to podhodnocujem a tomu sa väčšinou snažím vyhnúť, sorry. ()

grogodil

Tá načrtnutá premisa a nápad znie zaujímavo. Ako nápad. Ako tá sekundová myšlienka, keď to niekoho napadlo po piatom pive a zapísal si to na podpivník, že "ja a moje mladšie ja cestujeme časom za otcom do minulosti"...Tak v tej jednej vete to ešte znie ako niečo s potenciálom na príjemnú oddychovku. No v tomto prevedení a pri stopáži dlhšej, než bol ten párminútový trailer tu proste presvitá hrozne moc ten naozaj tažkopádne spletitý a deravý a rosypaný scenár. Cieľovka fakt asi hlavne omladina, ktorá sa nebude mať potrebu príliš nad čímkoľvek ani len trochu zamýšľať. A keby to aspoň tú plytkosť zakamuflovali ešte niečim zábavným, nie len hromadou lepkavého rodinného klišé a nevtipnými hláškami Ryana Reynoldsa. Ale okrem toho kde nič, tu nič, kam človek pozrie, tak len totálna zívačková rutina. ()

dyfur

....námet super ,scenár podpriemer ,obsadenie by šlo, záver hrozne blbý žiadny happy end - suma sumarum :kúsok Star Wars, kúsok Návrat do budúcnosti,ale to je málo ....myslím, že premárnená príležitosť - mohlo to byť  úúúplne iné, ale...čo už.... ()

tufr

Ty jo. Akční scény CGI až to bylo k pláči a pak najednou scény o citech vzpomínkách a láskách a já byl u vytržení a nadšený. Zvláštní film. 60% ()

ilemas odpad!

Naprosto nezajímavý trapný a nudný rádoby akční sci-fi zkopírované z mnoha trapných filmů. Až na malého Adama samí špatně vybraní herci, jako dětský rodinný film to snad může fungovat, ale v dnešní záplavě kvalitnějších snímků by mě to nebavilo i kdyby mě bylo 12 let. ()

M.i.k.e

rodinná sci-fi komedie,která z mého pohledu dopadla nad očekávání (ty nebyly nějak extra velká).Vzhledem k tomu,že si Projekt Adam nehraje na nic víc a nijak nezastírá, že jde primárně o rodinný film, je celkem zbytečné mu vyčítat, že je plný různých klišé.Ty "rodinné kecy" mi tu navíc nepřišly nijak extra otravné a díky fungujícím vtípkům (nejsou nijak extra sofistikované,ale vyvolají to co mají) a hlavně díky solidní chemii mezi Reynoldsem - který tu zase hraje to co vždycky - jeho dětským já a Markem Ruffalem sem se bavil celou dobu.Levy to sice umí i lépe a Free Guy byl lepší,ale Adam i tak patří do lepší poloviny jeho tvorby...70% ()

Martin741

Ciry filmovy mainstream ako Free Guy tiez s Rajenom Rejnolcom. Ten kotkodakal uz v Deadpoolovi a aj vo Free Manovi. Scenar jhe tuctovy, dialogy nic moc - zabudnutiahodna vec, film bude po par rokoch pravom strateny v hlbinach filmoveho sveta   : 45 % ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)