Star Wars: Chybná várka

• Česko Star Wars: Vadná várka (viac)
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

Chybná várka si musí nájsť cestu v rýchlo sa meniacej galaxii. (Disney+)

Recenzie používateľa MiniMinion k tomuto seriálu (21)

Následky (2021) (S01E01)

Vynikající rozjezd volného pokračování The Clone Wars. Příběh prvního dílu jako takového byl sice relativně předvídatelný, ale jako úvod do seriálu funguje na výbornou. Skvělá akce, opět naprosto prvotřídní animace, kterou jsme mohli vidět v 7. série TCW, opět nám bylo předvedeno, jak vypadá Order 66 z pohledu klonů, a zažíváme impérium v jeho prvních dnech - toto období mě vždy zajímalo. Dynamika mezi hlavními hrdiny mě nepřestává bavit, ačkoliv Wrecker mě, přiznám se, trochu otravuje . Dočkali jsme se hned několika cameí, některá očekávaná, jiná ne (musím tedy říci že Freddie Prinze Jr. působil jako čtrnáctiletý chlapec zvláštně, ale to se snadno odpouští. Odpouštím i to, že tak trochu dekanonizovali jeho komiks), a v závěru nás také na jedno cameo navnadili - všichni víme o koho jde ;). A samozřejmě klobou dolů pro Dee Bradley Bakera, bez kterého by se tenhle seriál opravdu neobešel. Velice solidní první díl a moc se těším na pokračování. 95% ()

Cut a zbehovia (2021) (S01E02)

Oproti našlapané premiérové epizodě byla dvojka trochu co se akce týče docela oddychová, což ovšem nemyslím negativně. Příběh se prakticky neposunul, ale dočkali jsme se hlubšího nastínění atmosféry po vzniku Impéria a o tom, jak Order 66 vnímají klony. Je zvláštní najednou pozorovat klonové vojáky, se kterými jsme roky zažívali dobrodružství a vytvořili jsme si k nim vztah, jak se z nich stávají obávaní uzurpátoři bez jakéhokoli charakteru a jak šikanují obyčejné lidi. Vlastně jsou z nich takoví Stormtroopeři, jen vypadají jako staří přátelé. Když už mluvíme o starých známých, Cut a jeho rodinka byli příjemným obohacením dílu, jejich návrat jsme sice čekali již od minulého dílu, přesto jsem si ale zajásal, když se objevili na scéně. Myslím si, že se dočkáme něčeho podobného jako v 2. sérii Mandaloriana, kde Din potkával své soudruhy a vždy se mu naskytl jiný pohled na svou kulturu. Tady zase podle mě potkáme několik různých klonů, kteří našemu týmu nějak pomohou pochopit situaci a přizpůsobit se. Už jsme viděli Cuta, dávného dezertéra, víme, že se vrátí Rex, další čerstvý uprchlík, který ví vše o Order 66, Cody není úplně nepravděpodobný host, nebo alespoň cameo, tak nějak doufáme, že se objeví Wolfee a Gregor... tahle série má velký potenciál co se týče prozkoumání psychiky a života vojáků bez války, doufejme tedy, že ho naplní. Jsem rád, že Omega není další otravné dítě jako byli na začátku svých sérií Ahsoka a Ezra. Je zajímavá, opředená tajemstvími, těším se, jak její příběh rozvinou. Animace samozřejmě nádherná, a ještě zmíním hudbu - Bad Batch znělka se Kevinu Kinerovu opravdu povedla. Dobrá práce, jen tak dál. 75% ()

Náhrady (2021) (S01E03)

Další velice povedená epizoda. Opět se setkáváme s Crosshairem, který v minulé epizodě chyběl, a je z něj opravdu děsivý záporák, jde z něj strach, a doufám, že bude jeho charakter více prozkoumán, jak naznačovala závěrečná scéna s ním. Hunter více a více přebírá pozici otcovské figury pro Omegu. Jejich vztah bude zajímavé pozorovat, vypadá to, že si sedli. Omega mě pořád neotravuje, ba naopak - zatím jí napsali dobře. Bad Batch tak trochu v tomto díle přešli do pozadí, aby dostal Crosshair více prostoru, což ale vůbec nevadí, minule jsem ho zase vůbec neviděli - toto střídání pohledů mi vyhovuje. Taky vidíme začátek postupného přechodu z klonů na Stormtroopery, což také ještě bude zajímavé - uvidíme co ohledně toho udělají Kamioané. Zřejmě se dozvíme i další informace o čipech, na to se těším - od 6. série Clone Wars mě zajímá, jak přesně fungují a jak moc vůbec dokážou klona ovládnout. Tarkin jako stínový záporák pro tuto sérii funguje skvěle, a nový admirál také vypadá zajímavě. Myslím, že se ještě máme málo těšit. Jinak animace samozřejmě prvotřídní, když to srovnám s prvními řadami TCW... nebe a dudy. Dnešní epizoda: 80% ()

V koncoch (2021) (S01E04)

Epizoda jako taková nebyla ničím převratná, měla jednoduchou zápletku, kterou už jsme ve Star Wars viděli nespočetněkrát - hlavní hrdinové musí nutně přistát, někdo je prozradí, strhne se mela, jen tak tak utečou. Vlastně by to skoro bylo na 3*, nebýt dvou zásadních faktorů. Zaprvé jsme se dočkali Fennec Shand, kterou si zopakovala Ming-Na Wen. Ta se v Mandalorianovi předvedla spíše jako antihrdinka, zatímco tady je nám představena jako záporná postava. A jako lovkyně odměn je opravdu děsivá - Wreckerovi jen tak někdo K.O. nedá. Těším se na její další vývoj, a potichu budu doufat, že v seriálu uvidíme i Bobu Fetta. No a zadruhé - epizoda prostě vypadala nádherně. Plynulé animace a pohyby, příjemná paleta barev, kamerové záběry skoro jako z živého filmu. Konečně jsme také na vlastní oči viděli Pantoru, a vlastně odpovídá mým představám, které jsem si o ní vytvořil během sledování The Clone Wars. Líbilo se mi také, že pro davové scény vytvořili ohromné množství modelů postav (i když některé pochopitelně recyklovali z TCW), z předchozích seriálů jsem byl zvyklí, že jsou na každé planetě tak 3-4 druhy tvorů a vidíme je pořád dokola a všude. Tady si s tím dali větší práci a působí to přirozeněji. Celkově slabší epizoda, ale pořád velice dobrá. 70% ()

Besnenie (2021) (S01E05)

Oproti minulé epizodě kvalita myslím o něco stoupla. Vlastně jsem s ní měl jediný problém - vypadá to že navazuje na tradici druhé série Mandaloriana, tedy že hlavní hrdinové musí udělat nějaký úkol aby jako protislužbu získali informace. A to se v Mandalorian nové opakovalo pořád dokola a právě ta repetitivnost mě ke konci malinko začínala štvát. A právě z téhle epizody by se mohlo zdát, že podobnou zápletku si v tomto seriálu ještě užijeme mnohokrát. A jinak ale mohu epizodu jenom chválit - vizuálně opět pecka, animace je opravdu nádherná, hudba Kevina Kinera jakbysmet, zvrat ohledně Muchi jsem nečekal, a celkově byla epizoda poutavá a zábavná. Omega se pomalu stává plnohodnotnou součástí týmu, ale zároveň ostatní členy nějak nezastiňuje, a ani z ní není žádná Mary Sue, jak jsem se zpočátku obával. Dále také naznačují, že se při havárii něco stalo s Wreckerovým čipem, tahle linka bude ještě zajímavá, těším se, kam to povede. Líbí se mi také jeho vztah s Omegou, tvoří zábavné duo. Vidět Muchi bylo vlastně docela smutné, když si člověk uvědomí, jak chudinka dopadne. Epizoda byla hodně propojená s ostatními projetkty ze světa Star Wars - a viděli jsme Biba Fortunu z epizody 6 nebo Zygerriany z Klonových válek. Celkově zatím jedna z lepších epizod, 80%. ()

Vyradení (2021) (S01E06)

SPOILERY: Opět o něco lepší než minulý díl. Když jsme zjistili, že se Bad Batch chystá na Corellii, říkal jsem si, že třeba uvidíme mladého Hana nebo nějaké odkazy na Solo: Star Wars Story (2018). Martez sisters jsem naopak rozhodně nečekal, naopak po loňské sérii Klonových válek jsem doufal, že je už nikdy neuvidíme. Když se tedy objevily na scéně, málem mi praskla žíla v levém spánku. Ovšem přiznám se, rychle mi krev ochladla a zjistil jsem, že mi tady ani nevadí. Nevím, jestli to bylo tím, že byly lépe napsané, nebo že neměly úplně hlavní roli, ale tak nějak přirozeně sem zapadly a ve výsledku vlastně dobře fungovaly jako součást příběhu. Žádná "I dumped the spice" situace se nekonala, ba naopak. Rafa tady byla docela badass a s její hašteření s Hunterem mě bavilo, a Trace tentokrát (na rozdíl od minule) zachovala chladnou hlavu a zachránila Omegu, a k tomu mi ani nezpůsobila bolest hlavy svou otravností. Když už mluvím o Omeze, jsem rád, že tohle nebyla další epizoda, kde se Bad Batch dostala do maléru a Omega je opět musela zachraňovat - to už tu bylo několikrát a časem by to mohlo přestat být uvěřitelné. Už teď se tým dočkal ohromného downgradu oproti Klonovým válkám a vlastně i premiérovému dílu tohoto seriálu, takže bylo na čase je opět předvést v plné síle, a to se naštěstí stalo. Tedy, skoro plné. Opět totiž tvůrci ukazují, jak v týmu chybí Crosshair. Jeho pozici musel tentokrát zaujmout Wrecker, který pak ale chyběli v boji na zemi a "Bad Batchers" chvílemi dostávali výprask. Wrecker nám také dopřál asi největší oh shit moment tohoto dílu - good soldiers follow orders. Již několik epizod bylo naznačováno, že se s jeho čipem něco děje, a tentokrát nám to bylo potvrzeno - alespoň částečně je aktivován. Zajímá mě, kam nás to zavede. Setkají se s Jediem a dojde k průšvihu? Nebo včas potkají Rexe a ten jim pomůže? Uvidíme, každopádně to ještě bude zajímavé. Líbilo se mi také, jak vlastně klony připodobnili k droidům - podobně jako se klony obrátily proti svým vlastním velitelům a přátelům, i droidi zde útočili na další droidy se slovy “orders are orders”. Protože k tomu byli naprogramováni, stejně, jako jsou teď naprogramovány klony. Ztratily individualitu a charakter, jsou z nich bezduché živoucí stroje. K ději jako takovému ještě dodám, že vtip "Is there an Echo in here?" mě rozesmál nahlas. Doufal jsem a věřil jsem, že jednou přijde, a když přišel, tak nezklamal. Jo a cliffhanger/tease na konci také solidně navnadil. Kdybych si měl vsadit, viděl bych to na Baila Organu. Jinak opět animace excelentní, hudba jakbysmet (tentokrát jakoby se Kinerové inspiroval Göranssonem a namíchali ho s hudbou těch nejranějších epizod Klonových válek), celkově prostě po technické stránce prvotřídní. 85% ()

Jazvy po bitkách (2021) (S01E07)

Wow. Začnou rovnou tím, že tohle byla zatím bezpečně nejlepší epizoda seriálu (snad kromě té první, ale těžko srovnávat 70 minut s 25). Wreckerův čip se naplno aktivoval a on přešel do berzerk modu - a byl naprosto děsivej. Nezastavitelný stroj, bez problému oddělal čtyři z nejelitnějších klonů vůbec a nic ho nedokázalo zpomalit. Přiznám se, že jsem čekal, že to bude Omega, kdo ho z toho dostane, a o to srdceryvnější bylo, že to nedokázala. Byl připraven ji zabít, i když s čipem vnitřně bojoval, jak jen mohl. Vztah Omegy a Wreckera je vůbec jednou z nejsilnějších stránek seriálu, dokonce zatím dostává přednost před vztahem Omegy a Huntera, který se zdál zpočátku být tím nejdůležitějším. Z tajemné postavy z konce minulého dílu, o níž jsem si myslel, že bude Bail Organa, se vyklubal Rex (ne že bychom ho neviděli v trailerech), a jako guest star fungoval skvěle. Byl důležitým hybatelem pro děj tohoto dílu i série celkově, a zároveň jsme mohli nahlédnout do jeho mentality těsně po Rozkazu 66. Ostražitý, opatrný, zkroucený, plný PTSD - přesně, jak jsem si ho představoval. Doufám, že jsme ho v The Bad Batch neviděli naposled. Snad se také dozvíme, s kým spolupracuje. Při zmínce o Fivesovi během konverzace s Echem jsem tiše hlesl, vzpomínky mě dojaly. Snad jen bych býval doufal, že bude konverzace delší - rád bych viděl, jak se Echo o Fivesově konci dozví. Začíná už mi docela chybět Crosshair, snad mohu věřit závěrečné scéně, která naznačovala, že bychom se ho snad mohli příště dočkat. Toť k příběhu asi vše, líbila se mi propojení s ostatními médii (Bracca, dianoga), animace samozřejmě opět famózní (zdá se mi dokonce epizodu od epizody lepší), Dee Bradley Baker jako vždy podal fantastický výkon. 95% ()

Stretnutie (2021) (S01E08)

SPOILERY: Rovnou k věci. Až do posledních minut jsem to viděl na takových 80% (což je samozřejmě stále výborné). Skvělá animace, hudba, chemie, humor i napětí, akce, bla bla bla. Jen když to má být “reunion”, čekal bych něco víc. Doufal jsem ve více dialogů mezi Crosshairem a ostatními Bad Batchery, nějaké přemlouvání, že se budou více snažit ho probudit a vysvobodit. To se ovšem nekonalo, prohodili pár slov a pak se po sobě už jen stříleli, a ani přitom jsme nikoho (hlavně Crosshaira, na kterého jsme čekali celé týdny) neviděli dělat nic extra, prostě obyčejné střílení a rvaní. Pak ale přišel závěr epizody a MAMMA MIA! Cad Bane. Jen jsem slyšel jeho hlas a vykřikl jsem radostí a nadšením. Je to můj nejoblíbenější bounty hunter (dělí se o titul s Bobou), a vidět ho znovu na obrazovce, krásnějšího než kdy dřív (myslím díky této mistrovské animaci) potěšilo mé nerdovské srdíčko neuvěřitelným způsobem. Byl to stejný pocit, jako když se Boba Fett objevil v Mandalorianovi. Když už mluvím o Fettovi, použiju tento komentář jako ten přáníčkový lampion, který se pouští do vzduchu, a budu si přát, aby v Bad Batch došlo k onomu proslulému, nikdy nedokončenému souboji Cad Bane vs. Boba Fett. Přeji si to již dlouho, teď jsou ale šance vyšší než kdy dřív. To byla jen taková vsuvka, zpět k epizodě. Závěrečné okamžiky přebily veškeré zklamáni, které mi předchozí minuty přinesly. Při duelu jsem prožíval napětí, strach i nadšení, seděl jsem na kraji gauče, nehty v zubech a nervy na dranc. Ano, u animovaného seriálu. Šok z odhalení Cada smíchaný s dobře vybudovaným napětím zafungoval a udělal své. No a pak POV záběr z pohledu nemohoucího Huntera byl takovou lahodnou třešničkou na dortu. Byla z něj přesně cítit dezorientace a zmatečnost celé situace. Tedy jak říkám, z počátku takové neuspokojující, finále zápory bohatě přehlušilo. 90%, z čiré radosti dáv s klidným srdcem 5 hvězd. ()

Stratená odmena (2021) (S01E09)

Velice povedené navázání na skvost z minulého týdne. Epizoda opět nabitá akcí (vlastně nepřetržitě se někdo s někým rval), ale zároveň posunula děj a odhalila nové důležité informace. Souboj mezi Cadem Banem a Fennec Shand byl velice dobře provedený. Nejenže animace byla výborná, na to jsme už zvyklí, ale líbila se mi hlavně choerografie, a jak každý z lovců měl svůj osobitý styl, který se k němu hodil - Fennec pracovala s mrštností a hbitostí, zatímco Bane spoléhal na své technologie a hrubou sílu. Do toho byl děj zasazený do nádherné vyvedeného, tajemně děsivého prostředí, do trosek a mlhy, které dílu vytvářeli správnou atmosféru. Také se zdá, že Bane si už tím legendárním soubojem s Bobou přišel, soudě podle jeho “záplaty” na hlavě. Stejně bychom ale Bobu v tomto seriálu mohli vidět, po dnešním dílu mi to dává větší a větší smysl. Bad Batch jako taková byla odsunuta na pozadí a prostor dostala hlavně Omega, a opravdu je mi pořád sympatická a vůbec mě neotravuje, čehož jsem se zpočátku obával. Velmi dobrý, intenzivní a atmosférický díl, 85%, ale enjoyment byl stoprocentní, takže 5 hvězd ()

Spoločná reč (2021) (S01E10)

Další solidní díl. Akce bez Omegy, pouze “dospělí” Bad Batchers byla vítaná změna, a dobrý protiklad oproti minulému Omega-centrickému dílu. A akce byla výborná, slealth mise mám vždycky rád, hlavně ty, které se zvrtnou a hrdinové se musí prostřílet ven - a přesně to jsem tady dostal. Epizoda také dobře zobrazila, jakému dilematu skupina čelí - mají zůstat věrní principům Republiky, nebo se přizpůsobit nové době? Seriál to již dříve několikrát naznačoval, ale záchrana bývalého nepřítele byl zatím jejich největší morální problém. Jinak už klasicky - animace, akce i hudba vynikající, už jsme si v Bad Batch zvykli. 85%. ()

Zmluva s diablom (2021) (S01E11)

Přiznám se, čerstvě po dokoukání dílu jsem měl rozporuplné pocity, hlavně kvůli tomu, že samotní Bad Batchers v něm byli asi minutu. Říkal jsem si, že přeci jen mohli být do děje zapleteni víc než jen v podobě jakéhosi camea. Posledních několik dílů se však na Bad Batch soustředilo hodně a bylo opravdu story-heavy, takže mi vlastně tahle odbočka nevadí. A když jsem si nastavil tenhle mindset, nemám už epizodě co vytknout. Další úžasné propojení s Rebels a zároveň i s Clone Wars (které se tentokrát obešlo bez retconu) - dostali jsme dojemný mini origin story pro Heru a zároveň vidíme začátky povstání na Rylothu, jednu z nejlepších akčních scén v celém seriálu, opět nádhernou animaci (prostředí měsíce/planety, kde jsme potkali Bad Batch, bylo opravdu dechberoucí), a dokonce až překvapivě explicitní průstřel hlavy (i když se zdá, že to bylo jen tak na oko…). Captain Howzer vypadá na docela zajímavou postavu, doufám, že se ho ještě dočkáme (podle názvu příští epizody se zdá, že ano). 90% ()

Záchrana na Rylothe (2021) (S01E12)

Solidní díl, i když o něco slabší, než ten minulý. Pokračujeme v Heřině originu, ke kterému se tentokrát naplno přidali i titulní hrdinové. Spotlight na sebe však strhl hlavně nový kapitán Howzer, a ač se zdaleka nepředvedl tak, jak jsem od něj očekával, alespoň nám ukázal, že účinek Rozkazu 66 již zdánlivě vyprchává - několik klonů přesvědčil ke vzpouře za dobrou věc. Doufám, že jsme to neviděli naposledy, a že se k tomu v této, případně v dalších sériích vrátíme, mohlo by to bát zajímavé (klonové povstání na Kaminu jako v Legendách?). Hunterova neochota pomoct Heře mi přišla lehce mimo charakter - sice chápu, že je z toho necítil profit a nechtěl riskovat životy svých mužů, na druhou stranu přesně to udělal dvě epizody zpátky. Doslova nám Tech řekl, že situace je úplně stejná, jako v oné epizodě. Zároveň mu Hera slíbila tučnou odměnu, v penězích tedy problém také nebyl. Moc jsem jeho chování nepochopil. Jestli tohle měla být epizoda, která je přetvoří z žoldáků v hrdiny, to beru, ale zároveň jsem měl dojem, že takových epizod jsme už měli v sérii několik. Jinak ale dobrý, 7/10. ()

Zamorenie (2021) (S01E13)

Bohužel výrazně slabší epizoda. 4 díly před koncem, navíc po tak skvělém cliffhangeru z minulého dílu bych tedy čekal mnohem víc. Celé tohle mini dobrodružství se zdá být pro celkový příběh naprosto zbytečná, děj se vůbec neposunul, a bohužel to epizoda nijak nevynahradila. Doufal jsem, že si tu aspoň ta Sid projde nějakým tím charakterovým obloukem, ovšem to se nekonalo - zůstala stejná, a už začíná být otravná. Pak jsem si říkal, že možná Omega dostane lekci - začala věřit Durandovi, čekal jsem, že se spálí a zjistí, že nemůže všem věřit. Místo toho se ukázalo, že měla zase pravdu. Durand byl alespoň docela zajímavý, doufám, že se někdy v případné další sérii vrátí (nebo i v této, ovšem to bych nepreferoval - chci by se zbytek série soustředil na Bad Batch a na Crosshaira), jinak by tato epizoda byla opravdu zbytečná. Ocenil jsem návrat Pykeů, hlavně když mi to hlubším zamyšlení došlo, že se někde za nimi ve stínech skrývá Maul. Doufal jsem také, že Pykeové budou primárními záporáky dílu, ovšem ti pouze vyhrožovali, nakonec vše odpustili, usekli Rolandovi roh a odešli, a hlavní hrozbou se ukázali být… Rarášci z druhého Harryho Pottera? Ach jo. 60%, a to jsem velkorysý. ()

Vojenský kabát (2021) (S01E14)

Po minulé slabotě zase následovala vynikající epizoda. Výborná akce, animace (chvílemi bych si skoro myslel že sleduju live action film), žádné hloupé dialogy, a hlavně... worldbuilding. Sledujeme přechod Republiky v Impérium, jak to ovlivňuje Kamino, jak si Impérium upevňuje stoprocentní moc, vidíme první Stormtroopery, atd. K tomu se konečně ukázal Gregor, na jeho příběhovou spojku mezi TCW a Rebels jsme čekali celé roky, no a také mini cameo Rexe potěšilo. A v neposlední řadě se nám z Legend (po cameu v TCW) vrátila klonová komanda (a Scorch!!!), fan service done right! Upozadění Omegy a Wreckera mi nevadilo, a potěšilo mě více prostoru pro Echa. 90%. ()

Návrat na Kamino (2021) (S01E15)

Výborná epizoda, kde je sice hodně akce, ovšem spotlight si kradou emoce a dialogy. Konečně dochází k pořádné konfrontaci s Crosshairem a ke střetu ideí, názorů a věrností. Vyzdvihuji také animaci postav, konkrétně obličejů - na té dnes epizoda z velké části závisela, a naštěstí se vydařilo, z výrazů postav opravdu šly cítit emoce a vnitřní konflikty. Velice intenzivní díl a skvělé nastavení finále. 9/10. ()

Kamino padlo (2021) (S01E16)

Tedy musím se přiznat, po minulých několika epizodách, které byly (snad kromě “Infested”) výborné, a po skvělém penultimátním dílu který fantasticky nás připravil na epické finále… jsem čekal něco víc. Epizoda dobře brnká na emoční struny, konflikt mezi ideály Crosshaira a zbytku squadu funguje na jedničku, do toho máme Omegu, která se snaží jejich světy propojit, a to všechno je super, ale prostě… něco tomu chybí, nějaký silnější drive. Nějaké to crescendo. Postavy jsou tam kde byly na začátku, snad jen Crosshair teď má brouka v hlavě. Ani napětí moc nefungovalo, bylo mi jasné, že pokud by chtěli tvůrci nějakou postavu odstranit, neprovedli by to zrovna utopením. Zajímavá ovšem byla poslední scéna, zdánlivě nám seriál opět prodloužila s Mandalorianem, potažmo tedy teoreticky i se sequelovou trilogií. No a jakožto velkému fanouškovi Star Wars mi zničení Kamino rvalo srdce. Plusové body opět za dech beroucí animaci a za vynikající hudbu, ty hodnocení opět vytáhly o něco výš. 7.5, možná slabších 8/10. Těším se na druhou sérii. ()

Ruiny vojny (2023) (S02E02)

První a druhou epizodu hodnotím dohromady, více méně se jedná o jeden celek rozdělený na dvě půlky. Začátek série ani zdaleka nedosahuje fantastické úvodní epizody první série, která však měla výhodu mnohem delší stopáže a zároveň se dějově odehrávala během rozkazu 66, což je scénáristicky velice vděčné období. I tak ale tyto dvě epizody rozhodně nejsou špatné, jedná se o solidní loupežnou akci, kde sledujeme naše hrdiny, jak se potýkají s otázkou morálnosti, a zároveň se dočkáme slušné akce a přestřelek. Prostor dostávají Echo a Tech, za což jsem velice rád, protože v minulé sérii byli spíše na pozadí, ačkoliv právě Echo mi osobně přijde z celé várky jako zdaleka nejzajímavější postava. Finální minuty epizody pak naznačí, jakého příběhu se dočká viceadmirál Rampart, a mohlo by to být zajímavé. Příjemný úvod, epizody 2x01 a 2x02 dohromady 70%. ()

Rýchlejší (2023) (S02E04)

Po minulé intenzivní a fantastické epizodě opět takové odlehčení, jak už to v tomto seriálu bývá. Oceňuji ale změnu, obvykle to odlehčení přijde v podobě mise, kde musí banda něco někomu ukrást a nějak se to zvrtne. Tentokrát je však situace jiná a my se podíváme na speederové závody podobné těm ve Skryté hrozbě, a místo kradení sledujeme přehlídku rychlosti a strategie. A jsem moc rád, že prostor dostal Tech, on a Echo byli v první sérii upozaděni, a tak jsem velice uvítal, když dnes převzal otěže. Pozoruhodné je, že jakýmsi pomyslným tématem této série se zdá být rozdělování týmu - v první dvoj epizodě se rozdělili na dvě skupiny, a nyní také, s tím že půlku postav jsme ani neviděli. Zajímá mě, jestli to bude opravdu nějaké důležité téma s většími následky, nebo to tak prostě scénáristům vyšlo. 7.5/10 ()

Pochovaní (2023) (S02E05)

Star Wars meets Indiana Jones. Z Bad Batch se stapvají lovci pokladů a pouštějí se do žánru akční adventury pod vedením Phee, kterou jsme od premiéry druhé série neviděli, a o které se konečně dozvídáme něco víc. Samotná epizoda je v pohodě, nic převratného, děj vůbec neposune, ale nenudí a alespoň nabízí nějaké zajímavé vizuály. 6.5/10 ()

Klonové sprisahanie (2023) (S02E07)

Je vážně škoda že ty nejlepší epizody seriálu o Bad Batch… neobsahují Bad Batch. Vynikající temná epizoda plná politiky, intrik a další špíny, a několika známých tváří, které vždy rád vidím. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Leden plný seriálů