Star Wars: Chybná várka - Season 1 (2021) (séria)

Cut a zbehovia (S01E02)

(epizóda)

Chybná várka na návšteve u starého známeho. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Dostávame sa do doby kedy sú ľuďom prideľované čísla, ktoré slúžia ako identifikátory. Nič s čím by si Tech hravo neporadil. Prevedenie: Prvotné očarenie je preč a ideme sa opäť hrať na rozprávku pre deti s minimálnym nádychom. Tajomný priateľ mohol byť nijaká známa osoba s univerza to by získalo časti o hviezdičku navyše ale takto je to bieda. 60% ()

Frca

Klasický vyplňovačka, ale to ani trochu nevadí. Kloni jsou prostě borci a jsem hodně zvědavý jak se ještě prohloubí role Omegy, Za mě možná o trošičku horší než pilotní díl, ale pořád kvalitní zábava ze světa Star Wars. Dave Filoni zase ukázal, co umí. A vzhledem k tomu že máme dalších 12 epizod, tak se nijak nebojím, že by kvalita nešla nahoru. ()

Martrix

SW byly vždy cíleny na celou rodinu, takže asi nemá cenu lkát nad tím, že se Filoni vydal po "dudlíkové cestě". Zvlášť u animované divize. Když ale pominu roli padavanů a jejich mistrů, kde se není čemu divit, tak to začíná to být trochu klišé. Nacpat k tvrďákům děti a vyprávět akčnější babysiting story...to už tady bylo a není to tak mandalodávno. Snad se z Omegy vyklube víc, než jen bezpiňďouří miniklon a tvůrci mají v plánu rozvinout něco originějšího, než že jde o prototyp klonomanželky. Úplně vidím to finále, kde válka skončí a rozjede se výroba ženských klonů pro miliony klonovojáků, kteří najednou nebudou mít do čeho píchnout...tedy pardon, nebudou vědět co s volným časem. Pořád se mi to líbí víc než M, ale trochu se obávám, že výsledkem této série bude jen odhalení, podle koho byla Omega vyprojektovaná. Prostě se bude dobrodružně prchat před Impériem. ()

Cappuccino

Druhá časť sa výrazne priklonila k detskému divákovi a okrem iného sledovala prehĺbenie vzťahu medzi Hunterom a Omegou. Neprekážalo mi, že sa dej v tejto epizóde spomalil a nezobrazil dostatok akcie, skôr mi vadil jeho infantilný podtón. Dúfam, že sa tvorcovia v ďalších častiach viac zamerajú na fungovanie univerza po Order 66 a uvidíme starých známych exulantov, ako Rexa či Obi-Wana. ()

tomik99

Sice pěkné propojení s Klonovými válkami, ale to je tak vše. Mám hrozný strach, že s Omegou to bude úplně stejný děj jako máme v Mandalorianovi s Baby Yodou. Aby se náhodou Disney sám nevykrádal. Už mi tam jen chybělo, jak Omega Sílou přemůže Nexu a jsme doma. Jestli fakt bude Omega citlivá na Sílu a v dalších dílech se vydají hledat Jedie, který by ji naučil v zdokonalení sebe sama, tak se picnu… ()

• V epizóde sa objavia dva druhy zvierat, ktoré poznáme už z prequelov. Prvým je nuna, drobný tvor podobný morkám, ktorý má navyše rovnaké využitie – ako obľúbená pochúťka. Tieto tvory sa objavili už v Skrytej hrozbe (1999). Druhým zvieracím druhom je predátor nexu, ktorý sa objavil v aréne vo filme Klonovaní útočia (2002). (ČSFD)
  • Muž, který na holografické projekci oznamuje konec války a význam registrace občanů, není nikdo jiný než viceadmirál Rampart. (Veskoslav)