Star Wars: Chybná várka - Season 1 (2021) (séria)

Vojenský kabát (S01E14)

(epizóda)
  • Česko Válečný plášť (viac)

Keď Chybná várka prijme záhadné núdzové volanie, vystopuje ho až do tajného zariadenia. (Disney+)

MiniMinion

Po minulé slabotě zase následovala vynikající epizoda. Výborná akce, animace (chvílemi bych si skoro myslel že sleduju live action film), žádné hloupé dialogy, a hlavně... worldbuilding. Sledujeme přechod Republiky v Impérium, jak to ovlivňuje Kamino, jak si Impérium upevňuje stoprocentní moc, vidíme první Stormtroopery, atd. K tomu se konečně ukázal Gregor, na jeho příběhovou spojku mezi TCW a Rebels jsme čekali celé roky, no a také mini cameo Rexe potěšilo. A v neposlední řadě se nám z Legend (po cameu v TCW) vrátila klonová komanda (a Scorch!!!), fan service done right! Upozadění Omegy a Wreckera mi nevadilo, a potěšilo mě více prostoru pro Echa. 90%. ()

tomik99

Objevil se tam Rex a Gregor. Pojďme jásat. A kvůli tomu bude mít epizoda skvělé hodnocení. Jednalo se ale o klasický díl, kdy tým někam jede, někoho zachrání a jede zase pryč. A za to mám dávat plný počet? To teda ne, nebavilo, nuda. ()

Sany33

Príbeh: Várka dostáva náročnú záchrannú misiu na ktorej sa dostávajú opäť do kolízie s Impériom. Teraz je ale niečo iné, Impérium začína verbovať TK jednotky miesto klonov. Prevedenie: Dozvedáme sa dosť veľa informácií k tomu aby sme sa znova vrátili na Kamino a mohla začať finálna rúbanica. Diel kvalitný, dosť akcie aj nostalgie a známych postáv z univerza. 92% ()

• Označení TK začalo Impérium používat v rámci označení a odlišení lidských rekrutů vůči klonovým vojákům. Tento plán již byl zmíněn dříve a jedná se o War-mantle. Tito noví vojáci také dostali novou generaci zbrojí, aby se ještě více odlišili od klonové armády republiky. (Veskoslav)
  • Klonové komando RC-1262 „Scorch“ se žlutou zbrojí a modrým vizorem si odbylo svůj debut ve hře „SW: Republic Commando“. Následně bylo celé elitní komando Delta Squad vyňato z kánonu, aby se následně vrátilo i díky malému cameu v epizodě Witches of the Mist (2011) seriálu Star Wars: Klonové války (od r. 2008), kdy přivezli mrtvá těla mistra Jedi a jeho padawana. (Veskoslav)
  • Prototyp Stormtrooperů, který se v této epizodě poprvé objevuje, byl inspirován koncepty, jež vytvořil Ralph McQuarrie pro původní trilogii Star Wars. (MiniMinion)