Star Wars: Chybná várka - Season 1 (2021) (séria)

Besnenie (S01E05)

(epizóda)

Várka prijíma misiu. (Disney+)

tomik99

Pěkné propojení se starými filmy. Jen mi teď bude Muchiho vždy líto, když uvidím, jak ho Luke sejme. No, nedá se nic dělat. Každopádně pěkné propojení i s Klonovými války a otrokáři. Nicméně i tak postrádám trochu více zápletky z Impéria. Tvůrci tu mají jedinečnou příležitost ukázat přerod Republiky v Impérium, ale moc se do toho zatím neženou... ()

Cappuccino

Slušná prestrelka, baby rancor bol milý a dozvedeli sme sa, ako sú na tom otrokári, aj keď sme videli len malú skupinku. Na to, že sa v tejto epizóde opäť nič prevratného nestalo, som sa celkom bavil. ()

Sany33

Príbeh: Aby sa naša chybná várka dostala k informáciám musí splniť neľahkú úlohu a zachrániť Muchi. Rankora, ktorého zúfalo zháňa Jabba Hut.  Dozvedáme sa, že mu našich hrdinoch ide profesionálny nájomný lovec. Ale ešte stále sa nevie prečo? Prevedenie: Opäť ide o časť ktorá celkom baví a má napojenie aj na pôvodnú trilógiu cez rankora Muchi. Ale stále to je o tom istom a to o Oemginom neustálom padaní do problémov a neustále zachraňovanie. Už by sa to malo trocha rozbehnúť. 70% ()

MiniMinion

Oproti minulé epizodě kvalita myslím o něco stoupla. Vlastně jsem s ní měl jediný problém - vypadá to že navazuje na tradici druhé série Mandaloriana, tedy že hlavní hrdinové musí udělat nějaký úkol aby jako protislužbu získali informace. A to se v Mandalorian nové opakovalo pořád dokola a právě ta repetitivnost mě ke konci malinko začínala štvát. A právě z téhle epizody by se mohlo zdát, že podobnou zápletku si v tomto seriálu ještě užijeme mnohokrát. A jinak ale mohu epizodu jenom chválit - vizuálně opět pecka, animace je opravdu nádherná, hudba Kevina Kinera jakbysmet, zvrat ohledně Muchi jsem nečekal, a celkově byla epizoda poutavá a zábavná. Omega se pomalu stává plnohodnotnou součástí týmu, ale zároveň ostatní členy nějak nezastiňuje, a ani z ní není žádná Mary Sue, jak jsem se zpočátku obával. Dále také naznačují, že se při havárii něco stalo s Wreckerovým čipem, tahle linka bude ještě zajímavá, těším se, kam to povede. Líbí se mi také jeho vztah s Omegou, tvoří zábavné duo. Vidět Muchi bylo vlastně docela smutné, když si člověk uvědomí, jak chudinka dopadne. Epizoda byla hodně propojená s ostatními projetkty ze světa Star Wars - a viděli jsme Biba Fortunu z epizody 6 nebo Zygerriany z Klonových válek. Celkově zatím jedna z lepších epizod, 80%. ()

drackula

Som rád, že akcie je stále viac a aj táto epizóda ma v tomto smere nesklamala. Potešil a pobavil Rankor a celkovo sa dá asi predpokladať, že podobná schéma - úloha za informáciu/niečo potrebné - sa bude opakovať častejšie. A vôbec mi to neprekáža. Omega je opäť o niečo platnejším členom tímu (teším na na "luk"). 80% Disney plus ()

• Zygerrianské otrokářské impérium bylo za času Republiky prakticky na pokraji zániku a bylo pouhým stínem své slávy. Po pádu Republiky a nastolení nového Impéria začalo opět nabývat na síle a moci. Bylo to dáno i tím, že samotné Impérium potřebovalo levnou a postradatelnou pracovní sílu, která by pomohla budovat základny a projekty včetně Hvězdy Smrti, pro zajištění chodu Impéria. (Veskoslav)
  • Planeta Ord Mantell, na které se tato epizoda odehrává, byla poprvé zmíněna ve filmu Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980). Han Solo na ní potkal námezdního lovce, kterého na něj poslal Jabba Hutt. V novém kánonu jsme mohli planetu poprvé vidět v komiksu „Darth Maul: Son of Dathomir“, dále se objevila v několika dalších komiksech a také ve třech epizodách seriálu Star Wars: Síly osudu (od r. 2017). (MiniMinion)
  • Když na začátku epizody vstoupí Clone Force 99 do baru na Ord Mantellu, vidíme právě probíhající rvačku mezi ithorianem a weequayem. Jedná se o stejné postavy, které jsme viděly v Star Wars: Klonové války - Dangerous Debt (2020). Rafa Martez (Elizabeth Rodriguez) je tehdy vysvobodila z vězení na planetě Oba Diah, kde je držel Pykeský syndikát. (MiniMinion)