Helena a její chlapci

• Francúzsko Hélène et les garçons
Francúzsko, (1992–1993)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (281)

Lest (1992) (E140)

Johana si chce ověřit, jestli Kristián s Terezou něco má a tak provede malou lest. Zajde za Josém do garáže a namluví mu, že po něm jede Tereza. Podle toho, jak se Kristián zachová pak bude mít jasno. Pod nátlakem Heleny a Loly svůj plán prozradí Benediktě. Ta se zprvu rozčílí, ale nakonec to Johaně schválí jako dobrý test ověření Josého věrnosti. Kluci ale Johaninu léčku prokouknou a zařídí to tak, aby test vyšel pro obě kladně. "Holky jsou proradný plémě." "Musí být, když si začnou s klukama, jako jste vy.":) Sebastián je konečně propuštěn z nemocnice, po všeobecné radosti Johana obdrží náhlý telefonát od svého otce z Texasu. 95% ()

Zmizení (1992) (E141)

Johanina máma musí na operaci a protože Johana chce být s ní, musí náhle odletět do Texasu. Jenže když tu zprávu chce oznámit Kristiánovi, není k nalezení. Aniž by to komukoliv oznámil, brzy ráno si vyjel s Terezou na výlet do přírody. Sebastián i přes Loliny protesty sedne na motorku a vydá se ho hledat, což se mu podaří a Johana se s Kristiánem před odletem přece jen rozloučí. Kristián pak ostatní nemile překvapí tím, že si ještě týž večer vyjde s Terezou. V kontextu s dramatickým dějem pobaví Johana krčící se v prázdné skříni: "Dokud kuřátko nezavolá, ani se nehnu! To si pište, že bez pusy od Kristiána do žádný Ameriky neodletím!":) 95% ()

Ještě teplé hnízdečko (1992) (E142)

Johana opět odjela do Texasu, tentokrát ale kvůli operaci její matky. Nejprve si všichni myslí, že Kristián z toho bude v depresi, ovšem ten momentálně nabyté svobody začne plně využívat. Ani před ostatními nijak netají, že všechen čas tráví s Terezou a že je mu víc než jen kamarádkou. Když se mu ostatní snaží domluvit, spustí svoji originální teorii, že holky jsou jako květináče, muži mají povinnost zasít do nich co nejvíce semínek a on zkrátka odmítá spokojit se jen s jedním květináčem.:) Po této přednášce se jde vytrucovat k Tereze a ona se pak jde usmířit s děvčaty. Na můj vkus jí Helena, Lola a Natálie nějak rychle odpustí, že zabrala Johanino místo. 95% ()

Hádka (1992) (E143)

Kristián na zkoušky kapely vodí Terezu a ta má k jejich muzice neustále nějaké výhrady a připomínky. José se neudrží a mezi ním a Kristiánem dojde k ostré hádce. Linda se svěří Heleně, že stále miluje Sebastiána. Je přesvědčena, že nejlepší bude když odjede, ale Helena jí to rozmluví. Kristián a José se nakonec usmíří, dokonce slíbí, že Terezu už na zkouky brát nebude, ale vzápětí ji vnutí holkám do pokoje na Johanino místo. Pobaví, jak si Helena vymýšlí agresivního a žárlivého snoubence, aby odpálkovala dotěrného kluka a jak Benediktu v tělocvičně vyleká zvoláním "Moje kolo!" 95% ()

Záchvat šílenství (1992) (E144)

Helena a Lola, ač velmi nerady, přijímají Terezu do svého pokoje. Zvlášť Lola to bere jako zradu vůči Johaně a má ironické poznámky, např. při vyklízení Johaniných věcí: "Nechala tu Kristiánovu fotku, nemusíme ji měnit, praktické.":) Tereza dívkám vypráví o první schůzce s Kristiánem, když byli ještě na gymnáziu. Do garáže za Kristiánem přijde jeho nová milenka Patricie a když se vrací pro kabelku, střetne se s děvčaty. Ty pak své kluky podrobí křížovému výslechu. Až na pokoji Tereza v slzách dívkám přizná, že Patricie přišla za Kristiánem, předchozí večer je tajně viděla. Pobaví, jak kluci debatují o kalhotkách Patricie a holky poslouchají za dveřmi.:) A taky Kristiánovo uřeknutí před Terezou: "Opravdu tě zajímaly její kalhotky?" "Na to kašlu, stejně byly hnusný.":) 95% ()

Náhradník (1992) (E145)

Kristián už má tolik milenek, že si schůzky s nimi musí zapisovat do speciálního notesu a někdy kvůli nim i odložit zkoušku. Do garáže si přivede dokonce dvě milenky naráz a vyjede i po Lindě. Je zvláštní, že se Linda bránila a dokonce dala Kristinovi facku, přitom jen o pár dílů později ho sama sbalí a nedělá jí problém s ním chrápat. Poprvé se tu objeví Kryštof, který měl být na týden náhradním bubeníkem a Lola si usmyslí, že by měl Kristiána nahradit i u Terezy, s níž se Kryštof seznámil jen pár hodin dřív v tělocvičně. Kristián si totiž dopřeje na týden prázdniny na venkově u nějaké starší ženské, aneb jak on sám tuto činnost vtipně nazve: "Udělat s majitelkou malou exkurzi po jejím pozemku.":) 95% ()

Dobrý úmysl (1992) (E146)

Kristián je na venkově u jedné ze svých milenek, zatímco nic netušící Tereza o něm v jednom kuse básní a těší se na jeho návrat. Lola přesvědčuje Terezu, že by se měla zamilovat do Kryštofa a Kristiána nechat Johaně. Benedikta se přidá na stranu Loly, Helena se do toho nechce plést. Tereza neustoupí ani tehdy, když večer v kavárně natrefí na jednu z Kristiánových milenek. Dobře jí to Lola řekne: "Otři si slzy a zkus Kryštofa. Kryštof je možná muž tvého života, ty to ale přes ty svoje slzy nemůžeš vidět." Z pokoje chlapců je telefonní centrála, co chvíli volá některá z Kristiánových milenek, jedna dokonce do pokoje vyšplhá po okapu. 95% ()

Odhalení (1992) (E147)

Kryštof se pomalu sžívá s kapelou, kluci mu objasní, jak je to mezi Kristiánem, Johanou a Terezou. Kryštof jim zas přizná, že se zamiloval do Terezy. Natálie přiběhne za Helenou do kavárny a sdělí jí, že se Linda pokusila o sebevraždu - spolykala plnou tubu prášků na spaní. Později se Mikuláš s Helenou dohodnou, že ostatním raději nic neřeknou, zejména z obav, jak by to vzali Sebastián a Lola. I během Kristiánovy nepřítomnosti jej hledá několik jeho obdivovatelek, jednu z nich - Babethu - ze srandy začne balit José, jenže ho při tom přistihne Benedikta. "Hrajete si na voyery?" "Ne ne, Lolo, jen se díváme tam na ty dva." "No vždyť to říkám, bando chlípníků.":) Další milenka Kristiána vyleze za klukama po okapu, což Kryštof považuje za halucinaci.:) 90% ()

Uzdravení (1992) (E148)

Natálie ráno přijde za Helenou zeptat se, jestli by zašla pro Lindu do nemocnice. Netuší, že Helena před Lolou Lindin pokus o sebevraždu zatajila, jenže teď už holky musí s pravdou ven. Ve stejné chvíli to Mikuláš sdělí Sebastiánovi. Lola to příliš prožívá, zajde za Sebastiánem a sdělí mu, že ho miluje, ale kvůli Lindě ho musí opustit. Ten se ve vzteku rozhodne vyzkoušet, jak rychle jezdí jeho nová motorka, v čemuž mu zabrání Mikuláš. Vtipný moment v tomto dílu dodávají pouze další Kristiánovy známosti, které do garáže přivede Benedikta. 85% ()

Návrat z prázdnin (1992) (E149)

Kristián se po týdnu vrací z prázdnin a Sebastiánovi a Mikulášovi se postará o pořádný budíček. Vyzví od nich, kolik holek jej po dobu jeho nepřítomnosti shánělo a že se Linda pokusila o sebevraždu. Tereza se Kristiána nemůže dočkat. V garáži se na něj neustále lepí, což mu začne dost vadit, už jí totiž má až po krk. Navíc dojde v kapele k menší roztržce, Kristiána se dotkne, jak si ho ostatní dobírají, že Kryštof hraje líp. Později je Tereza šťastna, když ji Kristián pozve na večeři. Ovšem jen do chvíle, než ji navrhne, aby se vyspala s Kryštofem, za což od ní schytá facku.:) "Texasi, jakpak se tu máš?" "Je rád, že tě zas vidí, nejspíš v tobě vidí tátu.":) 95% ()

Poslední kapka (1992) (E150)

Touto epizodou projde početný harém Kristiánových milenek. Kristián se sám označí za "milovníka přírody". Trefné je, když si postěžuje, že mají v hlavě seno a Natálie mu odvětí: "Ale seno patří k přírodě." Holky mu dokonce koupí užitečný dárek - kondomy s různými vůněmi. Kryštof se oficiálně stane druhým klávesákem kapely, čehož využije Tereza a hned se mu, dle Kristiánova přání, nabídne, načež on ji vyzná lásku. Vtipné je jak Helena hupsne na postel, čímž polije Lolu usrkávající vleže limonádu. Z hlášek třeba Kristián k Lole "Sixtinská kaple je už hotová, takže teď ses dala do té seventínské?":) "Kristiáne, lásko moje, kde ses schovával?" "Vyjel jsem si na Jupiter nadýchat se.":) 95% ()

Shledání (1992) (E151)

Tereza s pláčem přizná holkám, že Kristián po ní chtěl, aby se vyspala s Kryštofem. Kristián si téměř od všech potajmu vypůjčí peníze. Helena s Mikulášem začnou mít podezření, že Kristián opět jede v drogách. A Nemýlí se, Kristián skutečně má v kavárně tajnou schůzku s Arielou, která, jak se ukázalo, ještě není vyléčená. Mikuláš si pak Kristiána pěkně podá, Kristián mu nakonec ještě poděkuje, což Mikuláš okomentuje "Mám jediný poslání, chránit Kuřátko.":) Tento díl by sice byl spíš na 4 *, ale mám slabost pro nečekané návraty delší dobu se nevyskytujících postav a to i v případě, že jde o feťačku Arielu, proto trochu nadhodnotím a dám 5 * a 95%. ()

Změna (1992) (E152)

Kristián se rozhodne vyčkat, až se vrátí Johana. Jeho plány ale změní směr, Linda se na něj nalepí a na sklonku dne se v jejím autě mezi nimi zrodí tajný románek. Navíc si Kristián usmyslí, že bude více sportovat a dbá na to, aby ani ostatní nezaháleli. Na nový sportovní režim si nejhůře zvykají Mikuláš se Sebastiánem. "Mám hlavu tak napumpovanou jako přezrálou hrušku." "Já si spíš připadám jako kompot." "Hruškový.":) Tato epizoda srší humorem, např. Natálie radí Lole, aby si představila, že její hot dog je odporný šváb s černými křupavými krovkami. Benedikta žárlící na Kryštofa kvůli synťáku si vystřelí z Josého: "Nejenže mě podvádíš s mužem, ale dokonce k tomu používáš přístroj!":) José ji to vrátí: "Bál jsem se, že si Benedikta všimla té kytice růží.":) "Zkoušíme propojit syntáky." "Jo? A budete mít taky miminka?":) 95% ()

Sladké chvíle (1992) (E153)

Kristián nahání kluky do tělocvičny, tam se na něj vrhnou jeho bývalé milenky. Zbaví se jich smyšlenou historkou o bratru - dvojčeti a vydává se za jinak orientovaného Gastona.:) Skoro nikomu se nechce cvičit, Lola usne v náruči Sebastiána. U snídaně se cpe hromadou croissantů a později ji holky načapají, jak se láduje zmrzlinovým pohárem. Kristián oznámí Kryštofovi, že s Terezou už to definitivně ukončil, prý chce počkat na návrat Johany a proto mu Terezu přenechává. Trochu slabší, spíš pohodovější díl bez výrazného posunu v ději a s minimem vtipných hlášek. Pobaví, jak Benedikta žárlí na Kryštofa a José ji ještě popichuje.:) 90% ()

Tajemství (1992) (E154)

Z holek jde do tělocvičny pouze Tereza, stále je zamilovaná do Kristiána. Lola pojme podezření, že mezi Lindou a Kristiánem něco je, Helena tomu nevěří. Linda a Kristián skutečně prožívají tajný románek a Linda nechce, aby se to ostatní dozvěděli. Terezu pozve na večeři její šéf, Natálie ji před ním varuje. Mikuláš a Sebastián jdou na večeři s Helenou a Lolou, Kristián toho využije a pozve si na pokoj Lindu. Nejvtipnější scénka dílu je s děvčaty v kavárně, kdy Lolu pronásleduje jakýsi kluk a holky, aby se ho zbavily předstírají, že jsou neúspěšné šampionky v karate a chtějí na něm předvést chvat. Lola: "Děvčata, nyní vám představuji pana Dotěru Přilnavého".:) 95% ()

To se nedělá (1992) (E155)

Terezu se pokusí znásilnit její šéf, ona z jeho bytu uteče skokem z přízemního okna. Holky vymyslí léčku, jak se Cyrilu Dupontelovi pomstít. Benedikta jej vláká do garáže smyšlenou historkou o dívčí kapele, jež potřebuje na své prosazení se reklamní kampaň, pro kterou udělají vše. Plán se zdaří a jakmile je Cyril v garáži, nejprve se objeví dívky včetně Terezy a hned nato kluci připraveni Cyrilovi srovnat fasádu. Co jsem v tomto dílu nějak nepochopil, proč má Natálie nohu v sádře. Sice je to jakože vysvětleno nezdařilým parašutismem, ale přijde mi to nevěrohodné. Spíš bych řekl, že se její představitelka Karine Lollichon v době natáčení skutečně zranila a tak to muselo být zakomponováno i do scénáře. Z pochopitelných důvodů je tato epizoda téměř bez humoru. 90% ()

Komplikace (1992) (E156)

Protože Kristián si od otce půjčil auto, aby jel ráno na letiště naproti Lindě vracející se z focení v cizině, ostatní pojmou podezření, že mezi těmi dvěma něco je. José prozradí, že před pár dny potkal Lindu v baru s nějakým klukem. Jeho historku podpoří i holky, které na Lindu a onoho neznámého fešáka náhodou natrefí v tělocvičně. Kristián začne žárlit a aby se Lindě pomstil, pozve ji do garáže ve stejný čas jako dvě své milenky. Linda je přesně podle jeho plánu načapá a práskne dveřmi. Oproti předchozímu dílu se vrátil humor, jenž obstarávají holky pečlivě dohlížející na Lolinu dietu včetně konfiskace igelitky plné sladkostí. "Vidíte, že se snažím soustředit na salát a přesvědčuji se, že je stejně tak dobrý jako hamburger" "Lolo, kečup na tvůj hamburger?":) 95% ()

Nedorozumění (1992) (E157)

V této epizodě mě Helena dost zklamala.:( Proč vůbec pomáhala Lindě usmířit se s Kristiánem? S Johanou přece byla větší kamarádka a přitom tentokrát pomáhala Lindě ukrást Johaně Kristiána. Zřejmě chtěla být zadobře úplně se všemi, až to někdy přeháněla a Linda v Paříži jí byla v ten moment bližší, než Johana v Texasu. Tím spíš mě potěšila Lola, neboť nepřestala dávat dohromady Terezu s Kryštofem, aby Kristián zůstal Johaně. Nijak moc zajímavá epizoda a i málo vtipná, akorát se tu poprvé objevila Kristiánova sestřenice Adéla, kterou nejprve všichni kluci považovali za jednu z jeho holek.:) Přesto i tentokrát dám slabých 5 *. 85% ()

Štěstí (1992) (E158)

Tento díl je oproti předchozímu o poznání povedenější, zejm. ve vtipnosti a celkové pohodové atmosféře. Kuře je zas ve svém živlu, hned po ránu jde na Mikuláše a Sebastiána s proudem vody a málem při tom vytopí pokoj. V posilovně zas sehraje "svatbu" Terezy s Kryštofem. Srandovní je vyjednávání Josého s Kristiánem o číslo na Adélu. Sebastián si zanotuje "Adélka připomíná andílka.":) Helena s Benediktou trápí Lolu dietou, ani ten zmrzlinový pohár jí nedopřejí. José se dočká vytouženého rande s Adélou, ta mu ale uštědří pořádného monokla a duchapřítomný Mikuláš vymyslí historku o porouchaných dveřích v obchodě s nástroji.:) 95% ()

Mistrovské dílo (1992) (E159)

Zatímco Helena a Benedikta v posilovně pilně cvičí, Lola se raději rozhodne je nakreslit. Před zkouškou má Kristián rande s Lindou v kavárně, jenže při odchodu spatří Lolu s cizím chlapem. Tajně z poza stolu sledují, jak Lola od onoho muže přijme svazek bankovek. Později se s tím Kristián svěří Heleně a ta zas Benediktě. Jejich černé myšlenky zažene až Lola, pochlubí se jim, že se jí podařilo prodat dva obrazy. Peníze dá Tereze, která stále nemůže najít práci, nepřijal ji ani Kryštofův bratranec. Vtipná je scéna, kdy se Kristián před Lolou schovává pod stolem a předtím když povalí na zem chlapa, co se pokoušel balit Lindu. Adéla se omluví Josému za to, že mu uštědřila monokl: "Myslíte si, že jsem příšera?" "Ne, vůbec ne, ale radši se moc nepřibližuj.":) 95% ()