Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Vyhy

Možná až moc dlouhé a místy o ničem, přesto jako celek mě to bavilo. O značce Gucci jsem skoro nic netušil a zde jsem se o ni alespoň něco málo dozvěděl. Adam Driver ve skvělé formě, Gagu moc obecně nemusím, Al Pacino výtečný jako vždy a Jareda Leta jsem nepoznal a hrál blázínka skvěle. Dynamičnost děje mě bavila a vůbec nebylo na škodu, že jsme se posouvali celkem o dost let dopředu. Díky tomu vynikl i vývoj jednotlivých postav. Velmi zajímavé dílo. ()

Streeper

Jeden z letošních filmů, na který jsem se opravdu těšila. Lákal mě Ridley Scott, dokonalé obsazení i příběh. Takže jsem šla do kina s velkým očekáváním. Nakonec jsem neodcházela zklamaná, ale ani naplněná. Je to dobře natočený film, který hezký utíká. Za celou tu dobu jsem se vůbec nenudila, bavilo mě to od začátku do konce. Herecké výkony byly skvělé, mezi Gagou a Driverem to jiskřilo, Leto byl k nepoznání a Pacino si zakřičel, takže jsem byla spokojená. Ve filmu je ale spousta děr. Děj strašně přeskakuje a bylo někdy opravdu těžké se zorientovat v jaké době jsme (přidání alespoň roku by nebylo nic těžkého). Nejvíce mě ale zklamal konec (POZOR SPOILER) po Gucciho smrti najednou skočíme o dva roku dál a jsme u soudu. Ani jediná scénka, ani jediné slovo s vysvětlením, jak ksakru přišli na to, že za tím stala ona? Proč to tam nebylo vysvětlené, byl by to hezky uzavřený příběh, ale takhle to úplně pohnojili. Ale jinak se na to koukalo dobře, akorát mi to nepřijde pořádně dokončené. ()

Rocky88

Pro mě dost rozporuplné. Na jednu stranu je to příběh zajímavý, co postava, to exot (hlavně Jolanda Salmy Hayek je dobrá haluz) a ani přes dlouhou stopáž to není nuda. Na druhou stranu je tahle látka pro Ridleyho škoda (prostě to není např. Americký gangster), hlavní role pro Lady Bolku Polívkovou je ultra přehmat a není tu žádné pořádné vyvrcholení či zakončení. Film vyšumí jak Kofola. ()

bourec

Film pořád běží, ale já už po sto minutách píšu koment k týhle nablejskaný, přehrávaný, snobský nudě. Asi sem to trochu čekal. Ve filmu se povedli dvě věci. Herectví Adama Drivera, a výběr naprosto perfektně padnoucí hudby k filmu. Jinak ale nesnesitelná, hnusná a přehrávající Lady Gaga, stejně jako úděsnej Jared Leto, kterýho naprosto nesnáším.  Film je prakticky o posraným toaletním papíru, kterej někdo potisknul logem rodinné firmy Gucci. Dost hrůza. 30%. ()

C0r0ner

Je to mezi třemi (stopáž) a čtyřmi (herci, režie, dobová atmosféra) hvězdičkami, ale nakonec se přikloním k těm čtyřem, protože to prostě je kvalitní film, který se sice občas vlekl, ale ty dvě a půl hodiny se nakonec daly v pohodě vydržet. 70% ()

dubinak

Tak jak jsem předpokládala podle obrovské propagační bubliny, tenhle film táhnou jenom herci a můj favorit byl tentokrát brilantní Jared Leto. Jako životopisný film je to totiž hodně slabý odvar a tyto typy snímků se dají natočit mnohem líp, kort když se jedná o módní průmysl. Příkladem by mohla být série ACS: Versace od Murphyho. House of Gucci je nejen naprosto průměrný film, ale jeho režie je tak plochá a mdlá, až mě to u Scotta udivilo, jak nestylová je celá ta image. Bylo to na můj vkus dost odfláknuté. Scott usiloval o to, aby zachytil té látky co nejvíc, v čemž podle mě spočívá ta slabost, protože zachycuje velmi rozsáhlé období rodiny Gucci a soustřeďuje se na méně zajímavé aspekty. Mohla to být událost, ale bohužel. Zabíjí to částečně i předlouhá stopáž. ()

fugazi

Scénáristickej brak, kterej se nedá poslouchat ani jako kulisa při vaření, natož u toho sedět dvě a půl hodiny a čumět, jak ze sebe všichni tlačí ten italskej přízvuk... 4/10 ()

Martrix

V devadesátých letech jsem považoval za nejlepší oblečení takové, které šlo z děvčat co nejsnadněji sundat. Takže jediné co o značce Gucci vím je, že byla synonymem pro předraženou módu. Ale i kdyby tomu tak nebylo, tak si nejsem jistý, jestli bych našel nějaké sympatie pro kteroukoliv z postav, o kterých Klan Gucci pojednává. Bez ohledu na to, jak sympatičtí a skvělí herci je ztvárnili, tak jediné co se mě trochu dotklo, bylo lakonická věta v samém závěru, že nikdo původem, nebo aspoň jménem Gucci, už ve vedení není. Vlastně je to celé příběh o tom, jak ambice jedné malé ženy, zničily vztahy a odkaz úspěšné rodiny. Což by na slušné drama vystačit mohlo, ale ne v takovémto formátu. Tvůrci tento příběh pojmuli jako komerční a plytkou pohádku o Popelce, která to posrala. Nacpali do toho pár rádobyhumorných momentů, které společně s těžkým italským akcentem celý příběh spíš znevažovaly. Přestože bylo mnoho příležitostí, jak dát hercům vyniknout, scénář je nechal po postavách jen sklouznout. Charakterizovaly je tedy jen jejich činy...což je dramaticky dost nevýživné a nevtahující. Ani se nedivím, že se s tvůrci chtěli Gucciové soudit...pravděpodobně nepříliš skutečnosti odpovídající příběh a ještě v mizerné kvalitě....to bych se soudil i já. ()

Juto

Kriminálna dráma Ridleyho Scotta pôsobí ako telenovela, ale jeho herecké hviezdy zaisťujú, že nikdy nestratíte pozornosť filmu. 8/10 ()

zette

Pro me zajimavy namet a dobre odvypraveny pribeh jedne nobl rodinky. Lady Gagu jsem zaregistroval az na konci filmu, ale musim rict, ze jeji postava byla ozdobou celeho snimku. Ridley Scott vyberem tematu prekvapil, vsechna cest vuci jeho veku... Ale skoda, ze se filmu nezhostil Sorrentino, to by teprve byla pastva pro oci. ()

Pajky3

Přijde mi, že Gucci trpí nešvary, které se u podobných filmů objevují často a sraží zážitek dolů. Odehrává se v Itálii (většinou) a dělají ho Američani, takže chápu, že se rozhodli pro anglicky mluvenou verzi. V tom případě ale pak nechápu, že tam některé postavy občas mluví italsky. Proč je to třeba? Buď ať mluví italsky celou dobu anebo vůbec. Stejně tak je to s těmi přízvuky, to mi taky nesedělo. Musím přiznat, že mě to nechytilo tolik, jak jsem čekal. Jméno Gucci mi je samozřejmě povědomé, ale jeho životopis nemám nastudovaný a tak jsem byl zvědav, co se dozvím. V tomhle ohledu mě to nezklamalo a stejně tak i výprava do tehdejší doby se povedla na výbornou. Něco tomu však chybělo, když to porovnám s nedávnou (podobně zaměřenou) limitovanou sérií Halston od Neflixu, tak Gucci odchází jako poražený. ()

campix

Úplně chápu, že Klan Gucci docela divácky propadl. Ridley Scott natočil totiž docela unylé životopisné drama, které vybočuje snad jenom přehrávajícími herci v hlavních rolích. Průměrné drama s hvězdným obsazením, které posobí hodně těžkopádně a nemá munici na to, aby se z něj stal hit. Lady Gaga a Jared Leto mě velmi výrazně iritovali a díkybohu, že se nepřehráli až k nějakým hereckým oceněním. Hezky to vypadá, zručně je to natočené, herecky možná až moc dobré a celkově trošku k uzoufání nudné. ()

majo0007

Nechápem, prečo Ridley na sklonku svojej kariéry (a života) venoval svoj kreatívny čas takejto nezáživnej, nezaujímavej a snobskej téme. ()

alisa.upir

Už chápu, proč “italský” přízvuk Lady Gaga byl často kritizován… opravdu zní spíš jako ruská štětka, než italská děvčica. Jinak celkově chápu zklamání rodiny Gucci, že je nikdo nekonzultoval a celé je to natočené bez jejich souhlasu, i Tom Ford to celé zkritizoval. Chápu, že to není dokumentární film, ale vzhledem k tomu, že tyhle události už spousta lidí zapomněla, tak si teď všichni budou myslet, že takhle to bylo a takhle se to stalo. Zvlášť, když na konci se na ten příběh navazuje tím, jaký bylo osud té které postavy. Celkově spíš zklamání. ()

Radiq

Já módě nerozumím a snad ani nechci. Díval jsem se na to ze tří důvodů: 1) Ridley Scott, 2) herecké obsazení, 3) myslel jsem si, že tam bude nějaká mafie a víc intrik. K tomu hereckému obsazení - jako první mě napadá Jared Leto, což je ta horší stránka. Nejen, že skutečnému Paolovi se zase až tak moc nepodobal, ale nepochopil jsem, proč si tvůrci do této role vybrali zrovna jeho, když měli jistě na výběr z typově mnohem podobnějších herců a nemuseli se potom tolik srát s tou maskou (která teda byla opravdu dobrá). Navíc to, jak ho ztvárnil, z Paola udělalo pěknou karikaturu (a idiota) - to jeho herectví se mi prostě vůbec nelíbilo. S ostatními problém vcelku nemám, akorát Lady Gaga jsem myslel, že mě opět uchvátí jak v Zrodila se hvězda, ale úplně uchvacující nebyla. Byla dobrá. A pak mě hned z počátku filmu úplně ochromila ta do očí bijící chyba, když na přední sklo skútru nečitelně naškrábe své číslo 534 364, ale v dalším záběru to je už pěkněji napsané 534 634. Číslo přes celou obrazovku a oni to takhle nechají, ajaj. Taky mi chvíli trvalo, než jsem pochopil, že v době, kdy se to odehrává, má jméno Gucci už dlouholetou historii. Jakožto módní neznalec jsem myslel, že to bude o tom, jak celé impérium vznikalo z ničeho atd. Rozhodně se mi ale líbilo to povedené retro. Nejen prostředím, ale i zvolenou hudbou, která (i když to byly staré vykopávky z dob, kdy většina produkce stála za prd) byla zrovna z těch, které mám docela i rád. Co dodat? Myslím, že by mi nevadilo, kdybych tento film neviděl. Jsem prostě už takovej. Stavěnej pro jiné žánry a témata. ()

Cedr

Zajímavý příběh odvyprávěný nezajímavými dialogy, těžko soudit na kolik excentrické charaktery odpovídají realitě, ale minimálně Jared Leto s Al Pacinem působí spíš jak karikatury z SNL než dramatické postavy. Produkční hodnota ale vysoká, takže se na to koukat dá. Nikoliv však pro režii (naprosto nevýrazná, fádní) ale spíš jako na cringe trainwreck od kterého nejdou odtrhnout oči. ()

UhLee

(7,5/10). Ridley Scott tímto filmem pouze dokazuje jakým mistrem svého řemesla opravdu je. Někdo je rád, že zvládá ročně natočit úspěšný film. Někdo si na to bere pro jistotu roky dva. Ridley jim všem ukázal jak se to dělá a za rok dokázal uvést dva velice kvalitní snímky. Po The Last Duel tu opět film začíná úplným koncem a drží diváka celou dobu v napětí. Není to tak napínavé jako v případě Souboje, ale líbí se mi stejná myšlenka. Sledujeme docela náročný, konverzační film, který má velice odvážnou stopáž. Z první poloviny snímku jsem byl naprosto nadšený. Jsou nám představeny všechny postavy, zažíváme počátek lásky, nehraje se na žádné obchodní války. V druhé půlce už film hraje na úplně jinou strunu. Témata v druhé polovině už pro mě nebyly tolik atraktivní a můj zájem o film pomalinku upadal. Přesto se však jedná o nadprůměrný snímek workoholika Ridleyho. Absolutně nechápu, jak nemohla být Lady Gaga nominovaná za tento výkon na Oscara. Považoval bych to až za urážku, protože mi přišla společně s Jaredem (místy trochu tlačil na pilu a přehrával) herecky nejlepší. Jeremy Irons byl ztělesněním elegance a Adam Driver tady nemohl pořádně roztáhnout svá herecká křídla. Jako poslední bych vypíchnul hudbu, která byla volena nápaditě a hrozně mě bavila podobně jako u Cruelly. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)