Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Tsuki

Vždycky ráda vidím filmové zpracování něčeho, co tu ještě nebylo, a ráda se tak seznámím s nějakým "novým" skutečným příběhem, o kterém bych jinak nejspíš nic nevěděla. Zároveň se mí líbí se touhle formou seznamovat s nějakým odvětvím, odlišnými sociálními kruhy, lidmi či kulturami. Vůbec nevadí, pokud filmové zpracování není stoprocentně autentické a věrné realitě (myslím, že o to ve filmu a ostatně ani v umění nejde), takže tento inspirovaný příběh se zajímavými a svéráznými postavami mi zkrátka přišel vhod. V tomto případě filmu neuvěřitelně přidávají skvělé herecké výkony. Lady Gaga opět překvapila svým hereckým umem (nečekala jsem to, ale je ještě lepší než ve Zrodila se hvězda) a Adam Driver, Al Pacino a Jared Leto samozřejmě jako vždy předvedli, že bravurně zahrají jakoukoli roli. Byla radost na to koukat. Ošívat se pak divák může pouze z oportunistického a hamižného chování některých postav (naštěstí ale většina postav nevyznívá "černobíle", což je dobře) a z nechutného a odlidštěného světa byznysu, kde na prvním místě jsou peníze. Ale přesně o tom film je a jako vhled do toho, co se skrývá za touto slavnou obchodní a módní značkou a co s sebou nese její vedení, to funguje na výbornou.  ~(4,2)~ ()

Anderton

Tie dve a pol hodiny sú určite zábavné a rýchlo utečú, zároveň sú ale zábavné úplne iným spôsobom, ako by som čakal. Ale zábavné presne tak, ako Ridley zamýšľal. Postavy sú jednorozmerné karikatúry a v momentoch, kedy dej začína byť pochmúrnejší, tak fraška ide stranou a sú zase jednorozmerne zlé. To je ale súčasť hry, problém vidím v tom, že niečo nám scenár ponúkne a potom sa od toho odkloní a nič nevysvetlí. Ako zasiahli napodobeniny do biznisu? Prečo firma začala upadať práve vtedy, keď mali nového super návrhára a Maurizio bol najslávnejší? No a tie vzťahy v rodine nie sú tiež príliš osvetlené, kto ako koho podrazil síce vieme, ale pôsobí to dosť divne až prvoplánovo a postavy na to opäť reagujú ako karikatúry... ()

Frajer42

Po řemeslné stránce dobře odvedená práce. Kvalitní herecké výkony, spousta oblíbených tváří, příběh se tváří místy zajímavě. Bohužel, žalostně zde schází cokoli, proč by jste si chtěli snímek zapamatovat. Příběh rodiny Gucci mi ani zdaleka nepřijde tak šokující, jak bylo odpromováno. Klasický krvavý svět byznysu. Mělo to opravdu žalostně malé koule. A to se nemohu odvolávat ani na své přehnaná očekávání. Žádný zázrak jsem věru nečekal. [50 %] ()

Dzeyna

Čekala jsem něco víc. Což už tak bývá, když máte vysoká očekávání. Přišlo mi to málo procítěné a extrémně málo italské. Celou dobu převládala americká atmosféra, což mi asi zkazilo celý zážitek. ()

Kothy

Tak dlouhý film o něčem tak "banálním?" Ridley Scott je samozřejmě skvělý režisér a herce si umí vybírat, ale tohle mohlo být klidně o hodinu kratší. Mapuje to osudy rodiny Gucciů od roku 1978-1997. Během té doby dochází k mnoha vzestupům i pádům, a i k pár hnusným podrazům. Zaměřuje se jak na osobní věci, tak firemní. Ústřední dvojici hrají Adam Driver a Lady Gaga. Adam se jako Mauricio postupně snaží převzít firmu a vymanit ji ze starých zaběhlých kolejí. Během toho se mu ale rozpadne manželství a se svou rodinou se také stihne rozhádat. Jak to celé skončí asi všichni víme... Jareda Leto bych tu teda vůbec nepoznal. :D "Moje jméno mi nevezmete!" ()

silentname

Ridley Scott vo svojom druhom filme z roku 2021 prechádza z dávnej histórie do histórie, ktorá je nám asi trošku bližšia. "House Of Gucci" hodnotím vo výsledku ako zaujímavý film, ktorý by som ale rozdelil na dve polovice. Prvú elegantnú, zamilovanú a zaujímavejšiu polovicu a druhú vážnejšiu a viac zameranú na biznis druhú polovicu. A úprimne si myslím, že prvá polka filmu je lepšia. A môžu za to hlavne dve veľké herecké esá Al Pacino a Jeremy Irons. Obaja sú vynikajúci a predávajú svoje role na 100% A každý z nich si aj získal moje najobľúbenejšie momentky vo filme. Prvá je Paolovo stretnutie s Rodolfom, kde mu predstavuje svoje dizajny. Všetko čo tam povie Jeremy Irons je absolútne zlato. A druhá scénka je pre mňa moment keď Aldo sa pýta Maurizia - "Is this what you want?". Ale celkovo si myslím, že budovanie vzťahu medzi Mauriziom a Patriziou je skvelé. Ich sex v účtárni je boží, ich svadba, Maurizio v podniku Patriziiných rodičov... všetko super. Myslím si, že po návšteve finančnej polície sa presúvame do tej druhej vážnejšej časti. A hoci tam nie je nič čo by som ohodnotil negatívne, tam sa môj záujem o film začínal postupne vytrácať. Bolo to spracované dobre, ale bez Ironsa a Pacina tomu chýbal ten šarm a elegancia, ktorá ma zahákla v prvej polovici. A to je škoda. Každopádne som ešte nepovedal jednu dôležitú vec a tým je fakt, že Lady Gaga to dala na jednotku a rovnako aj Adam Driver opäť potvrdzuje svoj talent. Film stojí za to vidieť. Ale po "The Last Duelsom si myslel, že sa dočkám niečoho silnejšieho. Hodnotenie: B+ ()

Claw

„Klan Gucci“ je neuvěřitelné drama založené na faktech týkajících se rodiny Gucci. Film je stylový, melodramatický, důsledně poutavý a plný patřičně skvělých výkonů vynikajícího hereckého obsazení. Lady Gaga a Adam Driver jsou oba neuvěřitelní a mají mezi sebou silnou chemii. Al Pacino i Jeremy Irons jsou chvályhodní a k nepoznání namaskovaný Jared Leto je jednoznačným zlodějem scén (v tom dobrém i zlém). Nejvíce na srdci diváka zahřeje kromě již zmiňovaných herců snad jen skvělá kamera a brilantní design kostýmů a interiérů, které pochopitelně tvůrci vypiplali do nejmenšího detailu tak, jak se na ikonu luxusu a glamouru sluší a patří. Režie Ridleyho Scotta je fantastická a energická s efektně ponurou barevnou paletou. Zase jednou byl jeho dotek patrný v celém filmu a udělal rozdíl. Ridley Scott si ve svých 84 letech už nemusí nic dokazovat a nyní točí filmy pro čisté potěšení, aniž by se staral o to, co si o něm budou myslet ostatní. Tón, v němž se mísí komedie a drama, možná není pro gangsterku nejkonvenčnější, ale když už mluvíme o bláznivé rodině, není nic lepšího než bláznivý film. Jen škoda, že je film tak dlouhý, roztěkaný, místy utahaný a postrádá svižné tempo. Závěrem musím říct, že „Klan Gucci“ je pěkný a zajímavý film. Všem doporučuji se na něj podívat. /80%/ ()

eLeR

Keby tá Patrizia nebola tak chamtivá, mohol doteraz Maurizio umývať kamióny, ona účtovať a milovať sa mohli na veky vekov .. amen. Ale ona nie. Réžia, muzika, výprava a kostýmy kvalitné. Herecké výkony zúčastnených na jednotku. Príbeh zaujímavý, plnotučný, a pritom nie úplne pravdivý. Nevadí. 164 minút v kine utieklo ako voda. 3,5* ()

Happens

Leska a bída Gucci. Brilantní snímek, kde vidíme nárůst značky a rodiny do gigantických nadnárodních rozměrů, přes podnikatelské nesnáze, až po schopnost jedné těžké mrchy zruinovat a zabít doslova všechno. Pád z výšek bolí nejvíce. ()

Arsenal83

Pre mňa neznáma história slávnej rodiny a preto zaujalo, o tejto krimi kauze som nemal ani tušenia. Herecky mimoriadne dobre zvládnuté. Pár Driver - Gaga výborne funguje a naozaj sa na svoju predlohu podobajú, hoci originál bol asi atraktívnejší. Nasledujúce Oscary budú ale priaznivé len pre Gagu a Leta, tí majú šancu získať nomináciu, Driver bol výborný, no tento rok má takú konkurenciu, že nič z toho nebude. Rovnako tak Ridley Scott, ktorý ukázal opäť znamenitú réžiu, ale on má tam ešte iné ohnivko v podobe The Last Duel. Záver s popisom osudu postáv zabudol popísať, že človek, čo dostal 29 rokov je dnes už po 18 rokoch vonku... Mrzí ma, že sa vrahovia dostávajú na slobodu. ()

Chrustyn

Ridley Scott to měl vždycky v oku i paži a dokázal skvěle natočit i nepříliš zajímavé téma. Stejně tak to je u Klanu Gucci. Téma které lépe působí jako novinový článek než dvou a půl hodinový film, který zároveň působí útržkovitě a zkratkovitě. I pře veškeré řemeslné a herecké kvality, nijak zvlášť poutavý film, kterému by více seděla 6 dílná minisérie, které by chyběly Scottovi řemeslné kvality, ale více do hloubky bychom se seznámili s postavami a více pochopili jejich úmysly. ()

Marze

Plejada vybornych americkych hercu mluvicich s italskym prizvukem. Pres velkou delku se na platne stale neco zajimaveho deje. Lady Gaga jako Patrizia na me zanechala velky dojem. Stejne jako inteligentni scenar a rezie. Nevim jak film zachazi s historickymi fakty. Mozno na to nahkizet jako na staromodni moralitni pohadku. Sceny jsou jakoby filmovany v mauzoleu. ()

marhoul

Stařík mě i v tomto případě, po luxusním Posledním souboji, potěšil. Klan Gucci je zábavný film, s řadou vtipných momentů. Já tu taliánskou teatrálnost, afekt a výstřední trapnost chválím. Mě to bavilo, obsazení jedna báseň. Nevím, koho dřív, ale GaGa je prostě tlama non plus ultra, na této ošklivé holce se talentem nešetřilo, její kreace a výstupy mi silně evokují jednak Barbru Streisand, ale i pavlačové komediální manýry Sophie Loren. Tady se děvče vybláznilo tak, že v záběrech na obličej mohl bystřejší divák vidět v zorničkách blikající kalkulačku, čili pochvala. Krom jejích pěveckých počinů s Tony Bennettem mě její hudební extravagance míjí, ale hrát umí. S chutí si ji dám i v budoucích rolích na tělo. Al Pacino. Alovi bude dvaaosmdesát, jasně že vystřihl svůj standardní nadstandard, no a mě jeho stařecký, taliánský, odbržděný naturel nijak nepohoršoval. Jareda Leto bych nepoznala ani s pistolí u hlavy, toť chameleon, který Pacinova idiota vysekl parádně. Adam Driver, herecká perla současnosti. Já se toho ohyzdného chlapa nedokážu nabažit! Skvělý. Filmu sluší velké plátno, zobáky, ani kluky asi moc bavit nebude, pojetí je spíše klasické, prostředí okázalé a děj opřen o výstřední postavičky, které k byznysu kolem módy přirozeně patří. Ridley Scott ví přesně, co na plátně chce mít, sází na uvolněné, ale precizní herectví, perfektní kameru, kostýmy, hudbu, objektivně je to na 80%, však hodnocení vypeckuju na max. kvůli přidané hodnotě. Nejen že mě film zajímal, ale taky mě slušně rozesmál a pobavil. Žánr drama je v tomto poněkud zavádějící. ()

Stanislaus

Scottův letošní druhý životopisný film, tentokrát z bližší historie než Poslední souboj, musel vykompenzovat dopředu známý závěr skrze herecké výkony a technické zpracování, což se mu naštěstí ve většině případů celkem obstojně povedlo. Na plátně se setkávají herecká esa starší i mladší generace, a byť jejich anglická italština místy působí maličko křečovitě (mrk, mrk "Jokere"), podávají veskrz kvalitní výkony. Audiovizuální ztvárnění je uspokojivé, což však není u filmu od Scotta ničím překvapivým. I když jsem oba filmy ohodnotil čtyřmi hvězdami, byl pro mě Poslední souboj přece jen působivější. Klan Gucci dostává minusové body za zbytečně dlouhou stopáž a na můj vkus odbytou smrt Maurizia - přesto jde ale stále o solidní životopisné drama. ()

evulienka3

"Nikdy si nepopleť hovno s čokoládou. Môžu vyzerať rovnako, rozdiel je v chuti. Ver mi, poznám to"....Paolo Gucii to vystihol na plnej čiare a film tomu necháva celkom fajn vyniknúť a ja nemám viac čo dodať.... ()

Flego

Zákulisie talianskeho módneho impéria je natočené svižne, hlavne prvá polovica je nadpriemerná a veľmi dobre sa na ňu pozerá. Lady Gaga začína byť schopnou herečkou, čo ma stále príjemne prekvapuje. Adam Driver je vo svojej počiatočnej plachosti veľmi dobrý a táto dvojica je určite ťahúňom snímku. Ridley Scott natočil v jednom roku dva veľké filmy (Posledný súboj) a vo svojom veku dokázal, že stále má čo ponúknuť divákovi. ()

BMW12

Ridley Scott v 83 letech chytá druhý dech. Na tomto filmu je poznat rukopis tohoto legendárního režiséra a Ridley dokazuje, proč je jedním z nejlepších režisérů filmové historie. Klan Gucci je naprosto skvělý životopisný film o rodině Gucci, o nichž jsem do teď nic nevěděl. Příběh mě velice zaujal, je to natočeno poutavě, diváka film zaujme a ty dvě a půl hodiny neskutečně rychle utekly, klidně to mohlo být ještě o půl hodiny delší s vysvětlením, jak dopadli Patrizii. To se málokdy stane, že u takhle dlouhého filmu jsem tak spokojen, že bych ho ještě prodloužil. Jinak ve filmu naprosto exceluje Lady Gaga, která na to, že je zpěvačka, tak je i výborná herečka, zde si celý film podmanila. Její roli jsem jí naprosto věřil. Divím se, že nebyla nominovaná na Oscara. Výborné výkony předvedli také Adam Driver a Al Pacino. Asi takto si představuji kvalitní životopisný film. ()

MontyBrogan

Zatiaľ čo Miloš Forman robil vo svojich životopisných filmoch z nie práve fotogenických hercov úplných frajerov, Ridley Scott naopak necháva pôsobiť Adama Drivera, ktorý mi vždy prišiel ako svojrázny sympaťák, dosť odpudivo. Nehovoriac o tom, že ide o herca, ktorý má za sebou vyspelú vzťahovku Marriage Story, ale u Gucciovcov hrá plytké scény paródie na manželstvo, ako napríklad, keď ho žena oblečeného stiahne za sebou do vane so sviečkami za patričnej dávky chichotania. (Slovo "plytké" nie je použité náhodne. Okrem klišé situácie som sa zamýšľal aj nad faktom, že obsadená vaňa musí byť preňho naozaj zúfalo malá. Lady by teda pod ním asi čoskoro dogágala.) Moje rozčarovanie však môže mať na vine téma, ktorá ma nezaujíma. Tak do negatívneho hodnotenia nepôjdem, lebo príbeh asi bol úmyselne podaný neprívetivo. Ja len nemám vôľu to analyzovať. ()

rikitiki

Perfektní retro atmosféra, výborná Lady Gaga v příběhu, který má snad i morální poučení. Byť očekávané, takový však je život. To, že je něco klišé, ještě neznamená, že se to nestává i ve skutečnosti. ____  Trochu mi vadila povaha mladého Gucciho, který byl až příliš bezelstný a dobrácký, na to, v jaké rodině žil. Příběh ho záměrně stavěl do kontrastu k postupně stále vypočítavější manželce jako její protipól, téměř obětního beránka, který vlastně žádné bohatství nechtěl a nejšťastnější byl, když si mohl kopat s kolegy řidiči na parkovišti. Čemuž teda nevěřím. ____ Délka kroniky zániku jedné chamtivé rodiny mi nevadila. SHRNUTÍ: Co myslíte, že se stane, když do klubka podrážděných zmijí hodíte jednu odhodlanou kobru? ()

Othello

Je to zároveň šíleně přesnažený a přitom laciný a roztříštěný, že to připomíná trucpodnik, ve kterém přišel tvůrčí tým o financování projektu, ale přesto se ho stůj co stůj rozhodl dokončit za pomoci dvousetpadesáti španělských investorů, co se skládali do slamáku. I díky tomu mám k filmu nějaké neovládnutelné sympatie, protože (patrně neprávem) působí tak nějak navzdory. Kdyby nebylo svěžího Last Duelu, tak by se i nabízelo zmínit, že režiséři po osmdesátce prostě ztrácejí v rámci pohodlí určitý vizuální cit (viz Wajda, Polanski, Bellochio či Končalovskij), takže filmu, který se jmenuje fakin House of Gucci nejvíce schází styl a elegance. A přitom za ním stojí režisér, který když v American Gangster během jedné soudní scény věnoval dvousekundový záběr na sedící emeritní mafiány, tak jenom z jejich pozice těla, oblečení a rozložení v záběru řvalo, že tihle pánové to myslej fest. Tady jakoby každou chvíli nikdo moc nevěděl co dělat, tak se s tím vyrovnává po svém. Jared Leto, kterému nikdo neřekl, že nehraje ve filmu Bruno Dumonta, Lady Gaga usilující o cenu Hrdonožků z Pytlíkova (předává se na Bilbových 111. narozeninách) a scénáristé, kteří odškrtávají potřebné scény v životopisném snímku vyšší společnosti (pláč o jedné slze, opilá manželka terorizuje manžela, manžel s ní udeří o zeď). Ve výsledku je ten film zvláštně umělý (samosebou i díky ošklivé digitální kameře) a téměř vše v něm působí, že se děje na tlesknutí.  Nicméně je v tom vidět fakt nějaká snaha, zanícení i režijní nápady, ale působí to všechno zvláštně útržkovitě a inscenovaně. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)