Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Necrotongue

Od sledování tohoto filmu mě trochu odrazovala jeho rozmáchlá stopáž, ale nakonec se ukázalo, že to byly jen mé zbytečné obavy, protože když vyjely závěrečné titulky, byl jsem dost překvapen, jak mi to uběhlo. Pravda, milovníci akce si určitě nepřišli na své, ale já jsem byl spokojen. Stefani Joanne Angelina Germanotta mi nikdy nebyla sympatická, její hudba jde mimo mě, ale sám sebe jsem překvapil zjištěním, že vůbec není špatná herečka. Už jsem měl ten dojem dříve, ale říkal jsem si, že šlo asi o náhodu; no, tohle už náhoda nebude. Kdyby byla sochou, napsal bych o ní, že je z toho kamene vytesána dost nahrubo, ale zahrála parádně. Ostatní hvězdoni ji v tom ovšem nenechali samotnou, scénář byl skvěle nepříjemný, nikdo se mi nepokoušel vsugerovat, že se Lamborghini čte "lambordžíni", a tak jsem se dopracoval ke slušné spokojenosti. / Poučení: Vím, že je to zbytečné, ale přesto stále platí: "Pozor na zlatokopky!" ()

luka4615

Ucelená a frenetická mozaika klanu Gucci oplývající neortodoxními hereckými výkony (Jared Leto), která je ale v jádru podivně roztěkaná, překvapivě rutinní a v níž chybí ona pověstná režisérova jiskra. Snímek House of Gucci režiséra Ridleyho Scotta se kromě perfektního výběru herců (výtečná Lady Gaga) může rovněž pochlubit i nádhernými reáliemi Itálie či užitými maskami, což autenticitu celého snímku posouvá na ještě větší úroveň. Velmi zde tedy zamrzí fakt, že scénář vůbec nedrží pohromadě a má spoustu hluchých scén, což Vás několikrát donutí podívat se na ciferník hodinek. Tento neduh jde ruku v ruce i s neúměrnou stopáží, která je zejména v posledních dějstvích až zoufale utahaná. Ve finále tedy dostaneme přepáleně autentický vizuální skvost, kterému ale podráží nohy nedostatek péče o zbylé filmové ingredience. Je to vážně velká škoda, jelikož tento bezesporu zajímavý příběh by si důstojnou a vydařenou filmovou podobu vážně zasloužil. „Father, son and House of Gucci.“ ()

RelaxMan

Lady Gaga je prostě nejen výborná zpěvačka, ale i herečka. Tady to opět dokázala. Pochvalu si, ale zaslouží i další herci jako Jared Leto, Adam Driver, Al Pacino a Jeremy Irons. Film je spíš takový lepší průměr, dal bych mu nejraději tak 3,5 hvězdy, kdyby to šlo. Na druhou stranu i přes zbytečnou dlouhou stopáž jsem se nenudil a bavilo mě to. PS: Soundtrack z 80' s stojí za to. ()

BoPo

Ridley Scott to dokázal. Pred svojou smrťou stihol natočiť zbytočnejší film než bol Vetřelec: Covenant. Celú dobu som si hovoril: "OK, postavy, prostredie ste mi odprezentovali viac než dostatočne, tak kedy sa konečne pustíte do nejakej zápletky?" Spoiler: Zápletka tu nie je! Celú dobu budete sledovať veľmi kvalitne opečované nič. Ako keby Gucci natočil dokument o Gucci, nevynechal nepekné, nevydarené firemné momenty, ale pritom rozhodne nechcel prať špinavé prádlo na verejnosti (nad rámec verejne známeho). Sterilné, bezemočné, pomalé, obyčajné, nudné čosi, čo sa tvári ako film roka. Pochváliť môžem fungujúcu chémiu medzi ústrednou dvojicou (Lady Gaga/Adam Driver). Kde nežnejšia polovička páru bola presvedčivo stvárnená mrcha. Druhým pochvalným momentom je Jared Leto. To, že bol vo filme som zistil až z titulkov. Skvelá práca maskérov. Celú dobu som si hovoril, čo je to k*rva za hnusného, silne prehrávajúceho herca? V akej artovej prdeli ho ten Ridley vyhrabal? V akých iných sračkách hral predtým? ()

Lacike

V divnej súťaži imitovaní talianskych prízvukov vyhráva cenu za najtrápnejší prízvuk Jared Leto. Inak nevidím nič zaujímavé na príbehu rozkladu jednej zbohatlíckej rodinky. 4/10. ()

ALIENka_

Jediným problémem tohohle filmu je, že je zatraceně nudnej. Docela jsem se na něj těšila, z trailerů vypadal zajímavě a originálně a měla jsem v něj naději. A on to nebyl špatnej film, zato má velkej problém s tempem. A to říkám jako někdo, kdo má rád filmy, který trvají tři hodiny a nic moc se nestane. Tady s tím ale nedokázali pracovat. Působí to chaoticky, jde se z jednoho do druhýho, postavy jsou kromě hlavních dvou jenom nastíněný a už kvůli tomu, jak jsou zajímavý, bych chtěla, aby tam byly víc. Místo toho se čas věnuje scénám, který mě moc nechytly, takže vlastně nevím, jestli by filmu prospělo, aby byl kratší nebo delší. ¯\_ಠ_ಠ_/¯ Prostě je to takový obyčejný, chybí tomu šťáva. Klidně to mohli o deset minut protáhnout a věnovat víc času soudu, atentátu, tomu, co se stalo potom, konec je oproti zbytku hrozně urychlenej. Herecký výkony jsou ale úžasný, hlavně Adam Driver, kterej mi začíná přirůstat k srdci. Rodina Gucci je extravagantní, zazobaná a excentrická, což se povedlo hercům vyjádřit opravdu pěkně. Patrizia je příšerná ženská, která udělá všechno proto, aby získala, co chce, i když to zahrnuje černou magii nebo vraždu. Kdyby Mauricio poslechl svýho otce, možná by byl pořád naživu. Hodnocení: nakonec to stálo za to/10 ()

Marcos22

Klan Gucci přináší příběh inspirovaný skutečnými událostmi o nejdramatičtějším období rodiny Gucci, týkající se převážně převzetí moci nad touto výjimečnou a celosvětově uznávanou módní značkou a vztahu mezi Mauriziem Gucci a jeho manželkou Patriziou Reggiani. Ačkoli se film v mnohém liší od skutečnosti, nedá se mu upřít snaha o co nejvěrnější zpracování a držení diváka v napětí po celou dobu stopáže snímku. Ridley Scott po vynikajícím Posledním souboji přináší další vizuálně nádhernou podívanou, ve které dominují převážně kostýmy, masky a herecké výkony tria Jared Leto, Lady Gaga a Adam Driver. Výkony Adama Drivera mají pod taktovkou Ridleyho Scotta vzestupnou tendenci a pevně věřím, že toto není jejich poslední společný projekt. Vyjma výše zmíněného působí na diváka úchvatně též dobová atmosféra a filmový soundtrack. Ridley Scott v roce 2021 zažívá svou třetí filmovou mízu a je naprostým potěšením sledovat filmy jakými jsou Poslední souboj či Klan Gucci. Klan Gucci je silnou čtyřhvězdou, který svým stylem zpracování nejvíce připomíná Russellův Špinavý trik z roku 2013. 👍 (25.11.2021) ()

Dale

Životopisný film vyzerá hneď inak, keď to do rúk vezme taký režisér ako je Ridley Scott. Až tak sa mi do tohto filmu nechcelo, rodinka z módneho biznisu ma príliš nelákala, ale teraz ľutujem, že som to toľko odkladal. Príbeh je zaujímavý, ani na sekundu nenudí, natočené to je tradične majstrovsky pod majstrovou taktovkou, no najväčším plusom sú herecké výkony, z ktorých som bol paf. Lady Gaga užasne zahraná mrcha, Pacino dal spomenúť na jeho najlepšie roky a úlohy a Jared Leto je taký neskutočný, ako neskutočná je jeho fyzická premena. Ja som si to ohromne užil a skvele sa bavil. 90% ()

corpsy

Na Ridleyho je spoľah. Natočil životopisák, ktorý je skvelo natočený a herci v ňom vedia aj hrať ( Gaga klobúk dolu, z nej ešte niečo ´´vyrastie´´ ). Je to síce bez výbuchov a akcie, ale aj tak bol Gucciho profesný život napínavý. Možno trochu nadsadené filmové pozlátko, ale komercia nikdy nebola pri takýchto filmoch na škodu. ()

SlecnaSmilly

Milé dámy, ženy, dívky, jak nás trendy učí, je nutné míti kabelku Gucci. Budete pak šik, i když máte v oku tik. Na dvě brady, nepomůžou žádné rady, pozornost odvést může jen obojek z pravé kůže. Máte-li širší pas, hoďte na něj štras. Ptáte se, co na odstáté uši? Těm velké náušnice sluší. Zakousl se do vás zub času? Naslouchejte vnitřnímu hlasu. Kupte si další kabelku ve slevě, i když už máte stejné dvě. Gucci je nejlepší značka, když vám ji nekupuje taťka. Tak se pozná pravý chlap, když na Gucci mu stačí plat. ()

maddy

Bál som sa toho, pretože Ridley Scott už jeden film z bohatých vrstiev spoločnosti natočil a nedopadlo to slávne. Navyše odrádzala robustná takmer trojhodinová stopáž, ktorá sa hodí skôr pre veľkofilmy typu Pán Prsteňov, než pre filmy o výrobcovi drahých kabeliek. Nakoniec však musím uznať, že Ridley po pár režíjnych zádrheloch z poslednej doby nabral silu a tento rok servíruje už druhý film ktorým si hanbu rozhodne neurobí. Hravý, svižný pohľad na jednu pošahanú taliansku rodinu, ktorý síce príbehovo nijako nestrhne, ale správne štylizovanou retrou atmosférou a správne prepálenými hereckými výkonmi dokáže prekvapivo aj na tej 164 minútovej stopáži baviť bez väčšieho zádrhelu. Akurát škoda, že to celé ostalo iba u tej hravosti a Ridley sa tu nesnaží o nič viac. Táto mozaika talianských vzťahov je síce zábavná, ale chýba jej aspoň kúsok emócií alebo napätia, a v závere vyjde najavo, že si ju divák užíva vyslovene kvôli forme, než kvôli samotnému deju alebo postavám. Žiadna veľká intrigárska, ani krimi dráma sa tak nakoniec nekoná a keď konečne dôjde k predmetnej vražde (to nie je spoiler, keďže sa jedná o životopisný film) a samotnému súdnemu procesu, tak sa to udeje doslovne až v poslednej pol-minúte filmu. Pritom by som čakal, že to bude jeho vyvrcholením po tom čase, ktoré sme s postavami strávili. Súcit s kýmkoľvek kto sa tu tie necelé tri hodiny pohyboval sa tak nedostavil a ono to celé vyplynie akosi do prázdna. Vo výsledku však bezproblémová jednohubka ... pokiaľ máte tri hodiny času. Pokiaľ nie, tak stále je tu o málo kratší a oveľa kvalitnejší The Last Duel od Ridleyho tiež z tohto roku. CELKOVO: 6/10 ()

Vxxx

Úplně si nejsem jistá, čím se film snaží být. Trailer to představil jako zajímavě vypadající drama založené na skutečném příběhu, jenže ve filmu je neuvěřitelné množství hloupého humoru a filmových cliché, které se ve skutečnosti prostě nedějí. Všichni herci (včetně Gagy) jsou dobří herci. Ale ani jeden z nich nezazářil. Já tedy budu vinit Ridley Scotta. Podle mě se mu klepaly ruce a párkrát upustil oprátku při režírování tohoto filmu. ()

Laxik

Smějme se mu, jak chceme, ale paradoxně je Jared Leto jediný, kdo ví, v jakém filmu je. S touto stopáží na pomezí ** a ***, být to kratší, je to čistá trojka. PS: Ty přízvuky jsou otřesný. PPS: Tenhle film asi žádný Gucci neposvětil. ()

nirvanafan

Příběhově to není nic objevného, ale Lady Gaga mě bavila každou vteřinu, co strávila na plátně. V zásadě banální rodinné drama je natočené a zahrané tak dobře, že ty dvě a půl hodiny utečou jako voda. Jenom to nemá postavu, které by se dalo fandit, ale to už u příběhů superbohatých lidí tak nějak očekávám. ()

slord

Herci podávajú skvelé herecké výkony, Lady Gaga dokázala, že vie uhrať rolu aj bez spevu, Jared Leto je zamaskovaný, že keby som nevedel, že tam hrá, tak ho ani nespoznám a keď bola na obraze jeho postava, vždy som sa blbo usmieval. Napriek tomuto pozitívu je film hrozne uťahaný a stopážou dosť prestrelený, postavy majú zaujímavé charaktery, ale nie všetky si vás dokážu získať, napr. taká Salma Hayek ma tam vôbec nebavila. Nie je to však film, ktorý by začal nejako extra nudiť, Ridley ešte stále dokáže natočiť zaujímavý film, avšak Posledným súbojom si ma získal oveľa viac. 6,5/10 ()

blackrain

Velmi dobře obsazeno. Zvláště pak musím vyzdvihnout výkon Lady Gagy. Ta italské geny opravdu nezapře ani kdyby se zbláznila. Chválím práci maskéru. Pořád jsem čekala, kdy se mi zde objeví Jared Leto a vůbec mi nedoslo, že se na něj nějakou chíli už dívám. Jen ty modré oči ho prozrazují.To klobouk dolů.Byla jsem při sledování ale lehce zmatená, protože jsem pořádně nevěděla, na co se dívám. Máme tady toho naservírováno celkem dost. Třeba to byl záměr, co já vím. Přesto jsem nedokázala přijít filmu na kloub. Škoda, že to bylo takové roztahané a utahané. Také to možná bylo tím horkem, které nám tu posledních pár dní panuje. ()

Remedy

Očekávaní jsem měl ještě o trochu výše, přesto nemohu letošní druhý film od Ridleyho Scotta hodnotit jinak než velmi dobře. V podstatě se jedná o brilantní konverzačku s lehčím thrillerovým nádechem, která těží z megabožího castingu a kterou má jedna z největších soudobých režisérských legend pevně v rukou. Jsou to fakt pěkné 4*, k té páté schází nějaká ultrasilný moment, který by se mnou zamával. Stylem vyprávění, osudovostí a neuvěřitelnou stylovostí (reprezentovanou všudypřítomnou extravagancí) se nicméně tahle sága rodu Gucci řadí k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděl. ()

Vidly10

Ridley Scott přišel v roce 2021 se dvěma filmy, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. A ačkoliv je Poslední souboj za mě o dost lepším snímkem, není Klan Gucci rozhodně k zahození. Módní značku Gucci zná v dnešní době každý, ale málokdo zná příběh rodiny, která za ní stojí. V hlavní roli Maurizia Gucciho sledujeme Adama Drivera a musím říct, že ten má za sebou velmi dobrý rok a těším se na každý jeho další projekt. Lady Gaga v roli jeho manželky je taktéž výborným obsazením, a to ani nemluvím o skvělém Al Pacinovi nebo Jaredu Letovi, který byl pro mě snad nejlepší částí filmu a je smutné, že po takovém filmu přišel absolutní propadák v podobě Morbia. Klan Gucci je dalším přírůstkem do temných italských příběhů, kdy cítíte atmosféru Itálie v druhé polovině 20. století. Problémem, který tenhle film má je, ale scénář. Některé pasáže prostě působí nudně a prázdně, a to film dost podráží. 6,5/10 ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)