Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Antek

Nevím, jak to bylo doopravdy, a je mi to asi úplně jedno. Scottova soap opera přes svou téměř tříhodinovou délku krásně odsejpá a ukazuje, že lze natočit atraktivním film o ne úplně atraktivním tématu. Podobně laděných vhledů mezi společenskou smetánku jsme tu měli už požehnaně, tenhle vhled je ale Scottův – vhled žijící režisérské legendy, která si stále točí to, co chce. A tak se intrikuje, svádí a podepisují smlouvy – a všechno to působí sexy, energicky a dravě. Navíc v rytmu Commedia dell'arte, což zní opravdu bizarně, ale funguje to. To na osmdesátiletého staříka (se vší úctou) není vůbec špatný výkon. ()

haluska11

bohemian rhapsody o rodu gucci, kde: jared leto pořád zoufale hraje jokera, lady gaga a adam driver jsou famózní, ale slabá režie je posílá do pekel. ultimátní snaha o people-pleaser s příšernými italskými přízvuky. kamera si občas zašpásuje při procházení prostorem, ale manický střih rozbíjí její pozitivní účinky. příště radši house of mojsejovci. ()

ghatos

Ucházející vyprávění o tom, že když jsi šunt uvnitř, tak ti nepomůže ani to největší pozlátko. Lady Gaga by mohla za to dostat i Oscara, věřil jsem jí to. 62%. /Vánoční Kino Krnov ART s Růženkou/ ()

mkubalikova

Trochu problematické tempo mi kazilo finální dojem, nicméně herecké výkony, výprava a kostýmy jsem si hodně užila. Ridley mi letos dokázal, že do špičky i v osmdesáti stále patří Posledním soubojem, tohle je pověstná třešnička na dortu. 80% a ano, kabelku od Gucciho mám. ()

svobik

Definice průměrného a skvěle obsazeného životopisu, ve finále ale naprosto zbytečný film. Jedno velké scenáristické nic, které má o hodinu víc, než je potřeba. Přitom na papíře to smrdělo kandidátem na jeden z nejzajímavějších snímků roku. Ve finále úplný opak. ()

Jaro.Krafcik

Pridlhé, ale Ridley Scott zase ukázal že vie natočiť aj niečo iné okrem sci-fi a historických filmov. Klan Gucci začal pomerne dobre aj tak skončil. Parádne herecké výkony. Len niektoré momenty fakt nudili. Ak by bol film kratší a možno s dabingom, páčil by sa mi viac. 4* ()

vyfuk

Primární problém bych viděl v délce, která na poslední půlhodině v rámci zábavy začíná stagnovat. Taky existence Leta, který buď hraje jako kokot a nebo jeho role byla naprosto otřesná už ve scénáři, protože se s ní řešili strašné sračky. Doslova. Ale já myslím, že ty kvality byli od každého trochu. Avšak obecně vzato musím smeknout. Vyjmenoval jsem hlavní neduhy, ale jinak nemohu mluvit o tom, že by film nudil. Naopak. Po dlouhé době film, co mě zase chytil a já se nechal unášet na vizi oněch nápadů a příběhu. Takže za mě super film. Scott během jednoho roku vydal dva filmy a oba byly super. Což bych nikdy do Scotta neřekl. ()

cross

Řemeslně skvěle natočený film s dobovou výpravou a zábavnými hereckými výkony, které se už od pohledu hodí k excentrickému módnímu odvětví. A to by bylo tak asi vše. Nechápu jak Scott mohl natočit ve výsledku tak strašně utahaný, ukecaný a ve výsledku nudný film - a ještě mít tu odvahu natáhnout ho na tak dlouhou stopáž s tím, že když to začne být zajímavé, tak film během pár minut utne. Pro mě opravdu neuvěřitelné jak kvalitní a současně zbytečný film může být... ()

blackJag

Mohlo to být výborné, potenciál tu byl, nicméně se ukázalo, že na celovečerní film (byť stopáží velkorysý) toho bylo moc co říct a filmová zkratka tomuto tématu jednoduše vůbec neslušela. Jinak opravdu slušné, výprava, herci... Hrozně se mi líbil Jared Leto. Jeho herecká studie extravagantního Itala je na pomezí parodie, ale nikdy do ní nesklouzává úplně a je neuvěřitelně soustředěná a konzistentní po celou dobu filmu (nominace na Maliny úplně mimo). 60% ()

JohnSmith

Smekám před Scottem a jeho schopností natáčet ve svém věku filmy, které stojí za to vidět. I tenhle film stojí za vidění, ale není to zrovna můj šálek kávy. Herci i Gaga jsou fajn, teda kromě příšerného Leta, ale film je hrozně dlouhý a plyne velice pozvolnu. Vlastně se nedočkáme žádných zvratů a tempo se nezrychlí ani ke konci. Ale jinak je to fajn exkurze do módního světa. ()

drackula

Je to úplne môjho vedomostného a záujmového obzoru a asi preto ma to dokázalo zaujať a prekvapiť. Oceňujem skvelé herecké výkony a celkové vizuálne poňatie. Malo to prijateľné tempo a nebol to len ďalší nudný životopisný sumár. Ridley Scott je v roku 2021 neskutočne kvalitný. 90% HBO Max ()

Autogram

Aj keď je to životopisný film, Ridley dokázal zabezpečiť, že to nie je nudné, film má spád, k tomu dobrý výber hudby a o hviezdnej zostave ani nehovoriac. Na druhej strane, takmer tri hodiny sú veľa aj na kompletný životopis a už v polovici som sa začal obzerať a musel som si dať jeden deň pauzy pred druhou polovicou. Takže tri hviezdy sú akurát a musím oceniť výkon Lady Gaga, ktorá je pôvodne neherečka, ale pekne sa vypracovala. –––– Ďalšia kliatba? Kliatby sa nám už minuli. Skúsim niečo silnejšie. –––– V súčasnosti nie sú v spoločnosti Gucci žiadni Gucciovci. ()

Almásy

Campy masterpiece na ktorý sa budeme za 20-30 rokov pozerať rovnkaou optikou ako na Showgirls. A vôbec mi nebude prekážať keď Gaga dostane Oscara a stane sa tak Cher našej doby. ()

Fox85

Opět jsem odcházel z kina nadmíru spokojený. Příběh zajímavý a herecké výkony výborné, včetně titulní postavy - call me Gucci ()

blackkocour

Ples přeafektovaných voskových příšer, kde Lady Jája bude ilustrovaná jako noční můra, a kde Vás po tmavých nocích bude probouzet ze snů pošahaný italský přízvuk, ve stylu Maria a Luigiho. Dost roztěkané, a ke skákání od tématu k tématu dělá z filmu jen pomatenou hysterku. Před filmem jsem si okolnosti kolem italských Mojseovcou nezjišťoval nic, ale slovy ďábelského distributora, co nám slibuje tří dekádovou rodinnou historii o vášni, lásce, dramatu, pomstě a vraždě, tak se jen přenesu přes skvělou dekadenci příběhu, a skandálem po skandálu se dozvíme ty nejpeprnější a nejštiplavější okamžiky nejslavnější návrhářské famílii. Jojo, velká huba, velký neštěstí, ale povídali, že mu hráli. Spousta skvělých herců, co by si místo Oskarů zasloužilo možná tak Zlatou malinu za nejhorší herecké výkony, a opětovného stereotypu otylých a hloupých Američanů, jak se Italové chovají v každém okamžiku. Z Al Kapičína se stal něco jako vycpaný pan brambůrek, a silném přehrávajícím Žerárdu Letom, co mu každou chvílí, asi z toho pískajícího přízvuku, praskne šve od natahovací plešky. Adam Řidič, musím ho pochválit, se po mnoho letech v herecké branži ukázal v roli, která mu prostě sedí. Jako kdyby se s ní už narodil. K epilogu asi ještě zmíním Ríšu co ho popadla ta stařecká demence, a močová inkontinence, a myslí si že jeho bujará telenovela (čti "parodie"), o Džinim Žerváči, Kokot Šanel a Yves Seint-Laurentovi, bude krom uměleckým homo kládám, a nagelovaným šampónům, někoho zajímat. ()

upson

Společně s Posledním soubojem se jedná o to nejlepší co jsem v letošním roce v kinech viděl. Oba snímky měly vybroušený vizuál. Perfektní drive a zajímavě prokreslené postavy. Bude naprostá hanba, pokud bude ctěná akademie udělující zlaté plešouny i nadále ignorovat nedocenitelný přínos velikána světové kinematografie, kterým Ridley Scott bezpochyby je. Ostatně to nebude jediný opomíjený velikán. Ono je to v podstatě jedno, protože jmenovaná organizace je už spíše stínem toho, co si kdysi říkalo značka na prestižní ocenění. Jde zde pouze o politiku, placené inzerce, sociální inkluzi a zelenou planetu. Hlavní téma, tedy filmové řemeslo, jde již nějakou dobu stranou. Již brzy očekávám sloučení kategorie herce a herečka v hlavní i vedlejší roli, a to do kategorie nejlepší umělec v hlavní a vedlejší roli, a to z důvodu, aby nebyl diskriminován jakýkoliv bezpohlavní imbecil (teď jsem si dovolil hodně, vlastní názor se totiž v dnešní době trestá). Nicméně pokud jde o herecké výkony, tak Lady Gaga podává svůj životní výkon, ale pravda - moc těch výkonů zatím nebylo. Vždy jsem věděl, že se jedná o velmi dobrou podnikatelku, ale jako herečku jsem jí nikdy nevnímal. No, třeba nehrála, prostě jen ve filmu existovala. Adam Driver má svou hvězdu na chodníku slávy již teď jistou. Jared Leto pobavil. Jediné opravdu bolestné na snímku, bylo sledovat filmové velikány na sklonku své kariéry, tj. Al Pacino a Jeremy Irons. To opravdu bolelo. Dvě nejlepší scény z celého filmu? Jednoznačně úprk na motorce do Švýcarska a sdělení o prodeji akcií od Paola pro Alda. Díky Ridley! Dokonce byla zavedena nová filmová disciplína mezi herci, a to o předhánění se v akcentu. Vyhrál Jared Leto a o prsa asijské gymnastky prohrála Salma Hayek. ()

Maynard.

Návštěva s mojí drahou polovičkou v Cinestaru, tak trochu sem chtěl jít já a tak trochu i vona. O týhle značce toho zrovna moc nevím, jen víc, že to sou talijáni a že dělaj do voblečení. Proto sem šel do kina, abych si udělal takovou menší osvětu. A víš co sem se dozvěděl o týhle značce z filmu? Uplný hovno :o). Vůbec nechápu, jak sem mohl bez větších problémů vydržet celej film bez usnutí...Píšu to tady po každým filmu od R.Scotta, že je potřeba si dát mezi filmy odstup a trochu si to připravit, ale von mě nikdo neposlouchá :o). Asi jediný, co si budu pamatovat, tak výkon lady Gaga, ze který se stává poměrně výrazná filmová osoba a pak neskutečně zmaskovanýho Jareda Leta, kterýho sem nepoznal :o). Podobný filmy sou pro mě tak trochu za trest. A eště by mě zajímala jedna věc? Jakej chytrák tomuhle dal přízvisko " Krimi a Thriller"? To se někdo fakt do čista pomátnul... ()

Soweek

Tentokrát vážně ne. Celé to zachraňuje pouze skvělý Driver a kredit musím nechat také Pacinovi a trochu Ironsovi, ale zbytek mě vážně nepřesvědčil. Lady Gaga věřím, že udělala maximum proto aby se vžila o role a je na ní vidět hrozná snaha, ale občas to bohužel přehrává velice špatně.  A když jsme u toho přehrávání, u Jareda je opravdu odpuzující a divím se, že mu na place nikdo neřekl, že jeho "italský" přízvuk je spíše ze špatné parodie na spaghetti western než z áčkového dramatu. Ostatně za nesmyslný  italský přízvuk by si zasloužili vyhodit všichni včetně Ridleyho. Točíte americký film, s americkou produkcí a americkými herci, tak prosím přestaňte s přehráváním přízvuků. Působí to o to směšněji, že přízvuk má ve filmu pouze rodina Gucci, ale jakýkoliv jiný "Ital" mluví už úplně bez přízvuku nemluvě o tom, že část komparzu, která je skutečně italská, mluví s přízvukem americkým. ()

Autenticita

Film mě mile překvapil. Nečekala jsem, že budu spokojená po všech stránkách: scénář, kamera, výprava, hudba, herci, ...  Já tomu nemám co vytknout. Příběh víceméně o jedné vypočítavé ženské, která neváhá jít ve svém zájmu i přes mrtvoly, mě i přes svou nestandartní délku bavil celou dobu. Nic bych neubrala, nic mě nerušilo. Za mě dobrý. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)