Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

HellsAngel

Nablýskaná prehliadka márnivosti a hereckých výkonov najvyššieho formátu, ktorú tiahne nadol absencia výraznejšieho dramatického oblúka. Scott je na režisérskej stoličke tradične suverénny, film ale rýchlo vyšumí. ()

jjjerry

Ridley nám asi stárně. Dvě a půl hodiny nudy. Lady Gaga ani pushupky a maskérky nezachrání, ale možná to byl záměr, od prvního okamžiku velmi nesympatický. Adam Driver nehraje, ten tam prostě je a čumí. Jediný kdo v tom filmlu hraje je Jared Leto (a hraje krásně a maska perfektní). Hudba a atmosféra osmdesátek tam chvilku je krásná, hra s kamerou taktéž, ale pak to nějak umře. ()

Grázl83

Lady Gaga mě překvapila, hrála tu potvoru velmi dobře, přirozeně. Jinak spíše průměrný film o neprumerné rodině s pretazenou délkou ()

JackStrange

Tenhle film není lehké ohodnotit, v určitých ohledech se nemůžu ubránit a porovnávat s Irčanem (2019) od M. Scorsese. Oba filmy od přestárlých dinosaurů přišli v době streamovacích služeb, oba mají podstatně delší než dvouhodinovou stopáž, oba jsou životopisné thrillery, mají hvězdné obsazení a oba režiséři se rádi nelibě vyjadřují ke kvalitě moderního filmu a taky publika. No a hlavně mi oba moc nesedli. Nejsou to řemeslně špatně natočené filmy, ale bohužel to prostě ani nejsou žádné skvěle natočené filmy. Irčan má trochu silnější dějovou linku, tady se mi zase zdá zajímavější práce s kamerou. Ale oba jsou vlastně, jak v rámci předchozí tvorby tak i obecně, celkem fádní rutinní záležitosti. 60% ()

zodiak217

Za mňa bol tento film dlhá agoniou prepletená nuda. Áno, všetko je to veľkolepé a herecké obsadenie na čele s Lady Gaga skvelé, ale tak neskutočne dlhý a nudný film, to snáď nie je ani pravda. Stačil by mi vidieť začiatok a koniec a bol by som spokojný. Takto ma to vôbec nebavilo a nenadchlo. Neviem prečo to tak natiahli, ale viackrát už nie prosím. ()

tomino28

Bavilo mě to a řadu věcí musím na snímku ocenit, zejména vynikající herecké výkony všech hlavních představitelů, kteří si s nastudováním italské kultury a způsobu života dali opravdu velkou práci. Takový Jared Leto například tvrdil, že během natáčení mu v žilách místo krve koloval olivový olej, a já nemám důvod mu to nevěřit. Na druhou stranu příběh není nikterak strhující, vadila mi zbytečně dlouhá stopáž i jakési "vhození" do děje na začátku. Takže když to shrnu, jedná se o kvalitní podívanou, ovšem nejsem si jistý potenciálem na opětovné sledování. Kvalitní filmařský počin, který u mě nebyl schopen vyvolat větší emoce, bohužel. ()

SpicyNugget

Patrizia Reggiani se s Mauriziem Guccim setkala na večírku. Okamžitě vnuka zakladatele módního impéria uchvátila svou krásou a začali spolu chodit. Když bylo Patrizii 24 let, Maurizia si vzala za muže (i přes nevoli svého tchána Rodolfa, který v ní viděl zlatokopku). Z manželství vzešly dvě dcery, Alessandra a Allegra (ve filmu byla pouze první dcera). Když se Patrizia začala až příliš angažovat v řízení firmy, rozhodl se s ní Gucci rozvést. Maurizio byl zastřelen roku 1995 na schodech budovy Via Palestro, odkud své impérium řídil. Kdo jen za jeho smrtí stojí… Ano, toto se reálně stalo. Film byl skvěle natočený, zajímavý, Lady Gaga a Adam Driver byli perfektní, potěšila mě i Salma Hayek. To jsou mistři. Hezky se na to dívalo. Jen mě mrzí ta absence druhé dcery, ale to je opravdu detail. ()

B0mb4st1c

Strašně dlouhý a utahaný. Nevim co je dneska módního dělat filmy 2,5 hodinový, když z toho většinou vyleze něco jako tohle. Kdyby ten film byl o 3/4 hodiny kratší, tak by to byla fajn podívaná s kvalitními hereckými výkony. Přetaženost stopáže to táhne dolu. 6/10 ()

hony23

Úmorných 160 minut trvá tohle životopisné drama o jedné rodině, která si udělala byznys z prodeje brutálně předražených kabelek pro snobské paničky. Banální příběh plný lásky, zrady a pomsty zachraňují skvělé herecké výkony a dobrá hudba, takže se to dá dokoukat až do konce. ()

Igy007

Za 3 hodiny se toho dá tolik stihnout ... a může se stát taky skoro prd, jako zde ... to jste si měl vybrat asi jiný scénáristy, pane skote - takovej ví aj pí si to jistě může dovolit. Ne že by to byl váš první film, jímž jste mě málem unudil k smrti, strejčku. Ty 4 hvězdy jsou pro herce, a taky za hadry a za výběr hudby. ()

allegria

"Nejsem zrůda, jsem Gucci." Tu větu už asi nezapomenu. Bylo nejspíš těžké zpracovat právě tento příběh tak, aby nebyl příliš dlouhý a místy nenudil. Jeremy Irons a Al Pacino brilantní jako vždycky, jinak z Lady Gaga jsem byla maličko rozpačitá, nějak mi do toho nesedla. Ale rozhodně doporučuji vidět, pro mě osobně poučný film... ()

Franki69

No to se tedy až tak nepovedlo. A přitom - Riddley Scott u režie, v obsazení Adam Driver, Jeremy Irons, Al Pacino a Lady Gaga (od A Star Is Born ji nepodceňuju), co by se teda asi tak v příběhu o intrikách v nechutně zbohatlé rodině Gucci mohlo pokazit? No já nevím, ale asi všechno. V podstatě totiž sledujeme dvacetiletý dějový oblouk. Od seznámení plachého Maurizzia Gucciho s krystalickou zlatokopkou Patricii Reggiani, která se přivdá a z příjmení Gucci se jí postupně zatmí, až nechá manžela odprásknout. Prosim vás, jakejpak spoiler, to psali v novinách, vysílá to Prima Zoom a film je snad inspired by true..Problém je, že intriky jsou upozaděné a dějí se nenápadně, jaksi mimochodem (kdo teda podepsal tu akcii?) navíc všichni vypadají stejně, ať se děj odehrává v sedmdesátých letech, kdy bylo Patricii 25 (první flirtování s Maurizziem) nebo v roce 1995 kdy se teda střílelo… Kdo se v tom má vyznat, když navíc všichni nosej v podstatě stejný oblečení? Celejch těch dvacet let! To se tedy nepovedlo. Příběh sliboval „Boj o Moc“ ale Ridleymu se to v podstatě rozpadlo, hádám, že do scénáře mimořádně nahlas promlouvali právníci stále žijících členů klanu a investorů značky Gucci, až z původního šťavnatého scénáře zbyla v podstatě holá úřední zpráva. Protože asi tak byl film napínavý a záživný, bohužel. Občas nastupující nudu zažene nástup Jeremyho Ironse nebo Al Pacina, kteří jediní ve filmu doslova září. Zejména Ironsův výkon (tatínek Maurizzia, Rodolfo Gucci tuším) je skvěle minimalistický. Scéna kdy mu Maurizzio představuje snoubenku a on se dozví, že její tatík má firmu s kamiony…majstrštyk, zahraný jen letmým pohybem rtů. A je to bohužel asi nejvýraznější moment, který v celém filmu je. **Podíval jsem se rád, ale musím uznat, že se jsem teda vlastně moc nepobavil a o zabití Maurizzia Gucciho si zajímavější detaily přečtu do pár minut na internetu. Film zklamal a dávám 40%. ()

Ironhead

Dalo by se to celé popsat jako příběh jedné zlatokopky. Přes hvězdné obsazení a slavného režiséra, je to většinu času mírně rozvleklá nuda. A když to po více jak dvou hodinách začne konečně nabírat trochu tempo a dramatičnost, tak přijde uspěchaný konec s dovětkem... jak to bylo v reálu dál. :oT Takhle tedy ne pane Scott, byl jsem od vás v dřívějších dobách zvyklý na podstatně vyšší kvalitu. ()

bonovox

Mozaika príbehu klanu rodiny Gucci je dostatočne zaujímavým námetom pre filmové plátna a Ridley je ten správny režisér, ale celkovo ma to príliš nenadchlo. Dej je dosť uťahaný s náhodnými scénkami ktoré posúvajú dej dopredu...ešteže si to všetci herci patrične užívajú. Lady Gaga dokazuje svoju všestrannosť a skvelí sú aj Adam, Al, Jeremy a samozrejme aj Jered. Ako celok ale len za 60%, mohlo to byť veru lepšie ()

Sunwheel

O príbehu som nič nevedel a čakal som nejakú modernú sračku plnú ružovej a gýču. Naopak som sa dočkal kvalitného filmu s gradujúcim dejom, skvelými hviezdnymi hercami (nečakal som, že práve Lady Gaga bude nakoniec celkom dobrá herečka) a miestami až thrillerovým nádychom. A ešte podľa skutočnej udalosti urobený celkom verne (zistil som spätne). Kvalitná jednohubka! ()

Saxos

Nezlomný a dlouhověký klan Gucci. Prd. Stačila jedna sekretářská prcina z kamióňácké společnosti, která uměla vrtět prdelkou a všichni z klanu skončili buď v dřevěným penálu, nebo na krabicích pod mostem. A starý pán to tušil hned na začátku. Naštěstí došlo i na ní a na dlouhou dobu jí přidělili erární tepláčky. Super soundtrack. Závěr: doporučuji. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)