Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu...Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

Listeroman

Naprosto dokonale provedený film, který mně dostal po všech stránkách jak hereckými výkony tak režií a hudbou. Tohle všechno dohromady dokázalo parádně ukázat krutost války a pocity vojáků. Nejvíc se mi líbily charaktery postav jako krutý Burnes nebo dobrák Elias.Ve filmu je vystihnuta válka USA vs Vietnam ale taky voják vs voják což dokázalo dohromady přivést úžasný zážiteka opravdu dobrej pocit že jsem se na tenhle film konečně kouknul. ()

rawen

je to taková většinová odlehčená verze Apokalypsy bez filozofického přesahu a s méně (o hodně méně) drastickými účinky... bylo to prostě slabší, nevím, kvalitní film, který mi moc nedal a který nemám potřebu znovu vidět... zdá se mi silně nadhodnocený - 6/10 ()

PROROK14

Toto ma nepresvedčilo ze si zaslúži oscar za najlepší film. A ani 5hviezd by som tomu nedal. Je to dráma ale vojnová??..........na vojnový film sa tu poriadneho válčenia nedočkáte. Veľa kecov ktoré ma nebavili. Nechcem ho zas označiť za priemerný film. Ovšem že je to dobrý fílm ale 4 hviezdičky mu odo mňa musia stačit. ()

bouncer

Možná, že Četa není nejlepší americký film o válce ve Vietnamu, ale každopádně patří k mým oblíbeným. Oliveru Stoneovi se podařilo navodit báječnou atmosféru, která je místa možná až moc autentická. Co na filmu hodnotím asi nejvíce je jeho velice malý příklon k amerikanizaci a idealizaci. Je tu objektivně zobrazena nesmyslnost počínání američanů a utrpení jejich vojáků, kteří utíkají radši ke drogám, aby se nezbláznili. Závěrečný přepad Vietcongu mi asi navždy utkví v paměti jako jedna z nejlepších válečných (a velice krutých) scén...bravo! ()

Dale

Pravdivý príbeh o tom, aké to bolo vo Vietname a aké to je vo všetkých vojnách, popísané z vlastných skúseností Olivera Stonea. Skvelý Charlie Sheen a Willem Dafoe. Najlepší film o Vietname. ()

JohnCZ

Oproti satirické Olověné vestě či psychologické Apokalypse je Četa mnohem akčnější podívanou. Film se nesnaží o nějakou zbytečnou sofistikovanost, ale je relativně střídmý a velmi precizně technicky zpracovaný. A v několika momentech umí sakra zatlačit na pilu (vypálení vesnice), kdy divákovi proběhne mráz po zádech. Četa je film stojící na výborných hereckých výkonech tehdy ještě ne tak profláklých herců a na velice nepříjemné atmosféře. ()

Marek1991

Už dávno som sa pri filme necítil, že ho sledujem viac ako dvakrát dlhšiu dobu než bol. Dokonca som sa určitú dobu dosť nudil, ale tak ako pri Apokalypse to pripisujem snahe dať ochutnávku k realite. Vo filme je ukážka paranoje vojakov, vojnových zločinov na civilistoch, rozporov medzi vojakmi samotnými, neorganizovanosti, zabíjania vlastných, hádzania napalmu na vlastných, akých takých vojenských akcií, samoubližovania si, aby mohli odísť, ale je tam aj veľa podivností, napríklad kráter s takmer presne usporiadanými, akože mŕtvymi vojakmi okolo jeho stredu, akože ohorený Charlie Sheen a okolo neho zelená príroda, no nebolo to geniálne. Tak ako pri Apokalypse mi pri tom chýba nejaká poriadna hudba. Zároveň tak, ako pri Apokaplyse mi to nejaký hlbší zmysel neprinieslo, nejaké zvlášť emócie, bezcitnosť toho celého vyjadril Sheen, keď zabil, človeka, ktorý ho k tomu nabádal, pri filmoch to väčšinou končí opačne. Je to skôr ukecaný film s nejakými gestami, ale napriek tomu sa mi páčil viac než napríklad Apokalypsa. Opäť je výrazne protiamerický, protivojnový, nie síce nejak obrazný, ale aj v realite zobrazenia mohol byť lepší, vojnu samotnú nejak zvlášť neukázal. Napriek všetkým nedostatkom si myslím, že sa jedná o dosť dobré dielo, pozerateľné od polovice, avšak od tej už na špičkovej úrovni. Celý film je u mňa niekde medzi tromi a štyrmi hviezdami, ale vzhľadom na sebareflexiu, ukážku napríklad vplyvu drog, záverečné silné bojové scény, sklamanie na tvári vojaka, ktorý sa dozvedel, že preberá velenie a mnohé detaily, ktoré mi zážitok z toho spravili, to na tie štyri u mňa vytiahlo. ()

Cubinho

Jedno z nejlepších zobrazení Vietnamské války. Mladý Tylor sotva vylezl z hnízda a je hned postavem před krutosti spojené s Vietnamskou válkou. Postupem času jej válka pohlcuje. Krutost a nesmyslonst všech těchto bojů je zobrazena v postavě seržanta Barnese - vetší svini těžko pohledat. 9/10 ()

corpsy

Naj best of film o Vietnamskej vojne. Možno niekomu bude pripadať nudný a fádny, ale pozor, toto nieje akčný film, na to je tu John Rambo. Oliver Stone zúžitkoval svoje vietnamské zážitky a stvoril film, po ktorom sa už málokto rozhodne narukovať. Triumf. ()

PauloZ

Pěkný válečný film, kde se jako v jednom z mála filmů tohoto žánru prolínají i problémy uvnitř čety, jako je zabití sgt. Eliase a následná nedůvěra vůči jeho vrahovy. Nebyl to určitě nejlepší válečný kousek, co jsem viděl, ale rozhodně stojí za dvě hodiny času. ()

F.man

Z Čety jde strašně cítít , že Stone ví o čem točí. Bohužel autenticita je sice skvělá, ale bez existence příběhu toto samotná moc nezmůže. Tedy, některé fragmenty mají vážne sílu, ale jako celek na mě tahle legenda prostě nefunguje. Třeba pŕíště... Somebody once wrote: "Hell is the impossibility of reason." That's what this place feels like. Hell. ()

Marsik

NOVA HD - Hodně dobrý a zajímavý film, který nám ukazuje další tvář války ve Vietnamu. Film je z roku 1986 a já ho poprvé viděl až nyní, ale i teď, kdy už bylo natočeno x desítek válečných filmů, je Četa stále jeden z nejlepších válečných filmů. Mě se to prostě hodně líbilo. 80% ()