V tomhle svižném thrilleru plném akce spojí bývalý nájemný zabiják síly se svojí sestrou a problémovým teenagerem, aby se pomstil svému nevlastnímu bratrovi. (Netflix)

Trustme

Španělská akční komedie XTREMO překvapí. Překvapí typické uživatele ČSFD, kteří pějí oslavné ódy snad i na Stevena Seagala jako nindžu. Překvapí televizní diváky, kteří si objednali Netflix a poserou se z každé "akční" sračky, kde někdo trošku víc mlátí, střílí, než jak na TV Nova v sobotu po 22. hodině. Nejhorší je, že tihle odborníci a jejich oslavné recenze jsou seřazeny bohužel na hlavním čtecím místě a ubozí diváci se nechají ovlivnit jejich oslepeným hodnotícím entuziasmem v žánru o kterém tihle hošani nemají ponětí. Od doby, co vznikl mor akčního filmu - John Wick, je každý film o chlápkovi, který se mstí a strašně moc střílí přirovnán k Wickovi. Zkuste si najít nějaké hongkongské akční filmy a třeba zjistíte, že krom toho, že hlavní hrdina má šikmý oči, tak postřílel půl Kowloon City a měl na sobě černý oblek už 30 let před Wickem. Španělský film umí tvořit akci a mnohdy i takovou tu drsnou naturální variaci jakou umí jižní národy. Tady je ale skoro všechno úplně špatně: Hlavní postavu hraje v počátku příběhu tenista Radek Štěpánek a toho pak vystřídá Václav Upír Krejčí v posunu děje o několik let. Tento chlápek zmlátí každého. Tedy každého, kdo v choreografii pěkně počká, nabídne končetinu pro zlomení a nebo ochotně vystojí frontu na flákanec. Občas se pomůže nějakým hbitým střihem, aby tento prcek vypadal neporazitelně. Děj, scénář prezentuje kompletní klišé VHS akčních filmů (souboj se samurajskými meči!!). Totálně nesympatický hlavní představitel i zbytek ksichtů je, to co Španělům jde nejlíp. Plakát s ním si, ale na zeď pokojíčku nevylepím. Takže víc jim to bude slušet v těch obvyklých rolích Mexikánců drogových kartelů jako v Rambo V, kde si zahráli taktéž bratry. Plusem je skvělá hudba. Furt si ale říkám, že takto to natočit Češi, tak je to konečně první dobrý akční český film. ()

VanTom

Docela přirovnání k Johnu Wickovi sedí, rozhodně tedy počtem headshotů + celkovým bodycountem, inicializací zápletky a především přehlednou, efektní i efektivní, nápaditě choreografovanou akcí (bitka na záchodě!), kontaktní i přestřelkovou. Škoda proto, že se slušně rozjetý scénář zadrhne nepodloženou starostí o mladého delikventa a hloupou překombinovaností, přičemž i samotná vybíjená předvede své nejlepší v prvních "levelech", dál už se často nadbytečně natahuje zhovadilým nabíháním protivníků po jednom. Jo a Andrea Duro má sice půvabnou tvářičku, ale souboje na tělo a drsňácké pózy jí dvakrát neuvěříte. ()

Skeksis

Klasická téma pomsty, ktorú mám rada. Bojové scény sú super, herci sympatickí a uveriteľní, až na toho neprirodzeného potetovaného španielskeho kokota s odseknutým prstom, ktorý sa hrá na Japonca s drdolom na hlave. Keby bolo všetko to mlátenie a zabíjanie a zvuky s tým spojené skrátené aspoň o tretinu (pri ktorých som už pozerala na čas), a tiež nebyť toho patetického, mierne gýčového konca, tak by som dala aj za päť. ()

Sayge

Španělský John Wick se mixnul s Night comes for us a díky tomu máme možnost pustit si další, Extrémní řezničinu. Film se s akcí nesere a sype jednu akční scénu za druhou, díky čemuž není prostor pro nudu. Převažují spíše kontaktní souboje, ale střelby a headshotů je víc než dost. Krev cáká jak jen to jde a během soubojů se střídají různé zbraně, či nástroje a vše je doplněno slušným soundtrackem. Příběh není nic nového, ani extra originálního a zvraty, či napětí zde taky nehrají velkou roli, ale koho to zajímá když se nám konečně dostalo skvělé akční řežby s parádním bad ass hrdinou. ()

Hollohlaway

Třetí hvězda je za solidní akci, v Evropě nečekanou a za odvahu se s tématem popasovat. Rozjezd je taky pěkně syrovej a nadějně atmosférickej. Bohužel potom se začne akce skoro až moc stereotypně vršit a hordy nepřátel nabíhajících jeden po druhém jsou skoro až komicky nesmyslné. Je to celkem běžná deviza akčních filmů, ale tady je to do očí bijící. Zápletka je postupem času víc a víc nelogická, hlavně ten kluk se chová jak idiot, navíc je vysloveně nesympatickej. Některé akční scény snesou přísné měřítko, některé jsou slabší. Ve výsledku jednohubka na večer, ale já byl spíš zklamanej, začátek byl větší příslib. ()

kenkaku

Tak 7 minut to zabralo, než jsem pochopil o co jde. Ultra protivný groteskní debílek (brejličky v noci, culíček, přehrávání) sundá revolverem asi 15-20 borců se samopaly a beretami… bez přebíjení. Pak se film změní v kindershow (proč nevím). Pak už je to jen do konce slepenec akčních scén všemožného druhu (jakože ultra drsných a osamoceně přitom působící velice dobře) a dalšího kindershow. Bohužel cokoliv co se děje je vždy podkopnuto něčím retardovaným a zcela bez logiky. Dokonce i během rvaček… snad nejoriginálnější (a nejlepší) bitva v autdílně (cca v polovině) musí mít zakomponované debility jako: úderem do kapoty, rozsvítí potkávací i dálková světla na autě… jako proč? Aby ukázali jak děsně to nemyslí vážně (i když je celý film drsný já šmirglpapír). ()

sedm.1

Já tedy rozhodně nejsem expert na španělskou kinematografii, nicméně si dovolím tvrdit, že ryze akční filmové počiny nejsou úplně dominantním žánrem pocházejícím z této krajiny, o to víc jsem ovšem mile překvapen, jak se s tím nakonec poprali a i když si prakticky ve všech ohledech ,,vypůjčovali,, , kde jen mohli, tak já se bavil více než dobře a myslím, že Xtreme lze označit za slušný nářez, kterému lze tedy vytknout kde co, ale ve výsledku baví, a to považuji za nejdůležitější. Především chci ale hodnotit samotnou akci, kterou zde představují hlavně kontaktní souboje, což já osobně preferuji, a zde u mě vládne velká spokojenost, neboť vesměs jsou zpracovány přehledně, choreograficky přesně, a co mě nejvíc potěšilo, tak vážně nekompromisně. Ústřední hrdina je pak výborný řezník, který se toho nebojí, je vidět, že umí a i jeho herecký představitel je slušný týpek, což ovšem neplatí jen pro něj, jelikož i veškeré ostatní postavy a jejich představitele působí výrazným a nenudícím dojmem. Co se ovšem zápletky týče, tak to už je slabší, a na to, abych jí odpustil její kostrbatost, nenápaditost a celkovou nepřesvědčivost, a bral jí jen jako spojnici mezi jednotlivými akčními scénami, tak na to je tam té akce zas málo. Bohužel zde ale ani příliš nefungují atmosféra, napětí, emoce, takže ve výsledku, ano, akce naprosto uspokojivá a postavy a casting též, to ostatní ale zkrátka filmu dost ubližuje, takže nakonec hodnotím jako velmi dobrý průměr. ()

Lukoboss

Xtremo není špatnej film, dokonce bych řekl, že tady španělé nasadili laťku hodně vysoko v rámci akčního krimi-thrilleru, bohužel to ale platí tak nějak do poloviny, možná kousek za. Je to celkem drsná gangsterka plná soubojů, vyřizování účtů, bratrské zrady a přestřelek. Ale pak najednou jak snímek graduje, graduje i hloupost a naivita, která tam neměla co dělat. Souboje začínají být víc a víc komický, jeden z hlavních záporáků se zdá být skoro nesmrtelnej (anebo ho ti ostatní jako zázrakem netrefí ani ze dvou metrů) a začíná to jít do kopru. Nesmírná škoda, že neudrželi opratě pevně v rukou, hodnocení mohlo jít jednoznačně nahoru. P.S.: Jakmile jsi toho jednou součástí, už tě to nikdy nepustí ze svých spárů. ()

borec999

Nadupaná španielska variácia Johna Wicka, v ktorej sa nikto s nikým nevybavuje a všetko sa rieši štýlom: Tam kde nie je človek, tam nie je ani problém. Jednoduchý a nie príliš zaujímavý príbeh plne vynahrádza množstvo drsnej a kvalitne spracovanej akcie, ktorá je miestami naozaj až príliš podobná Wickovi (súboje 1 versus mnoho protivníkov; krátke rýchle a účinné likvidácie; používanie netypických predmetov na boj, minimum high kickov ktoré sú v reálnych bitkách menej účinné). S hercami som nemal problém-hlavný záporák je solídny magor, hlavný klaďas je drsný ako šmirgel a ženská hrdinka bola veľmi sympatická. Prakticky nemám filmu čo vytknúť a aj keď Wick alebo napr. aj tohtoročný Nikto (2021) boli asi ešte o kúsok lepšie, tak Španieli potešili a aj bez veľkej marketingovej kampane alebo hereckých hviezd natočili výborný akčný film. Slabších 5* a 90% ()

iXtr3m3

Veeeľmi veľmi kvalitný akčňáčik zo Španielska. Krásna španielska verzia Johna Wicka a Equalizera v jednom. Bojuje sa všetkým, čo je poruke, radosť pozerať. Fighty dostatočne zaujímavé, záporáci správne slizký a Teo Garcia potešil a zahviezdil fakt skvelo. Vedel by som si predstaviť pokračovanie s niekým, kto podporoval Lucera do Konklave. ()

Zombi

Španělé překvapili, gangsterku řízli motivem pomsty za smrt blízkých a přimíchali kung fu. Výsledek sice není nějak extra výjimečný, ale docela slušná akční podívaná z toho vylezla. Hlavní hrdina poměrně sympaťák, záporák správnej magor, ale pro závěrečný souboj mu chybí bojová průprava. Slušné 3 hvězdy. ()

mira007

Bývalý zabiják vs mafián se slabostí pro Japonsko ve španělském akčním filmu, který  je od první  do poslední minuty intenzivní jízdou násilí a kupou mrtvol podsvětí Barcelony.  Slušná kamera a choreografie bitev,  ale výsledek nic k zapamatování. ()

petikacka

Tak tohle je, ale pořádný španělský řeznický nářez v hlavní roli pro mě s naprosto neznámým Alberto Jo Leem (na čsfd ovšem vůbec nefiguruje mezi herci což teda nechápu když hraje hlavní roli?), který je něco mezi kung-fu pandou a Brucem Lee . Je to tak šíleně brutální, že jsem měla chvilkama chuť jít otřít obrazovku od krve, ale na druhou stranu jsou ty bojové chorošky tak novátorskovtipné, že jsem se celým filmem prochechtala. Najdete tu všechno, španělskou, japonskou i ruskou mafii, střelné, bodné i sečné zbraně včetně nářadí a je to prostě boží oddechovka, která vzdává hold starým dobrým béčkovým akčňákům ovšem s novodobým kouzlem, navíc podtržena výbornou muzikou.  Za mě 90% ()

bozka10

Žádne keci rovno k veci.Španieli spravili parádny priamočiary a jednoduchý revange akčnák, ktorý síce vykradol všetko co sa dalo,ale funguje to perfektne.Ja som sa teda pri Španielskom MMA Wickovy skvele bavil. ()

Illy

Klišoidní revenge béčko, které si na nic nehraje a servíruje parádní porci krvavé akce. Tohle se španělákům povedlo!! ()

Flopik

Španieli síce neprichádzajú s ničím novým, na druhú stranu však prinášajú akčnú mega pecku, ktorá ani chvíľku nestojí. Príbeh je jasný, jemu zabili syna jej otca a tak sa idú pomstiť. Originálne teda vôbec, súboje ma ale bavili a je jasné, že presne o to, tomuto filmu išlo. Niekde bola síce troška divná choreografia ale nato, že v každom súboji to bolo 1 vs 20 a takéto bitky boli celý film tak odpúšťam.  Jediná chyba je Andrea Duro, krásna a dostala strašne málo priestoru. Ale inak super, u mňa silné 4* ale jednu pridám, prečo nie, takéto filmy môžem. ()

TheSpearCZ

Neskutečně nabombený španělský akčňák, který překvapil jak jen mohl. Je to jedna velká brutální řežba, kde se na nic nehraje, střílí se tu malá děcka, boje zde probíhají na styl Johna Wicka, ale v originálnějším měřítku (taková flexa  byla hodně hustá), až mi v určitý moment připomínaly hru Gears of War (hlavní postava připomíná Marcuse z této herní série). Béčkový příběh tu hraje vedlejší housle, což se ale dá čekat, vzhledem k tomu, že se opravdu tvůrci soustředily především na samotné fighty, kterých tu byl nespočet. Krom toho to mělo také pěkný vizuál a charismatické vedlejší postavy. Akční překvapení roku. Čisté 4* ()

artas

Nemôžem si pomôcť, hlavný hrdina mi výzorom veľmi pripomína Jona Cryera a to potom uberalo aj na vážnosti. Inak znova x-tá variácia na (takmer) osamelého hrdinu, ktorý sa mstí za vyvraždenie rodiny. Koľko krát som už toto videl a určite aj v zábavnejšej verzii. ()

theSaint odpad!

Nesmyslné násilí bez opodstatnění. Střih/scénář, špatný. Film je prvoplánový a je založen pouze na brutalitě. Někomu to stačí. Mně ne. Naprosto zbytečná slátanina. ()

Hapretor

Nečekaně brutální až absurdně surová a někdy i tím paradoxně vtipná rubačka, kde mě překvapili herci/čky ... uměj to taky slušně ( ale Adkins je prostě Adkins ) ... poctivá brainwash zábava na uspání či zabití času ... ()