V tomhle svižném thrilleru plném akce spojí bývalý nájemný zabiják síly se svojí sestrou a problémovým teenagerem, aby se pomstil svému nevlastnímu bratrovi. (Netflix)

Enšpígl

Že jeden z nejlepších akčních fláků, který jsem v poslední době viděl natočí Španělé, to jsem teda fakt nečekal. A co ten hlavní drsoň ? Kde takovýho boha španěláci vyhrabali ? Proti němu i Jasons Statham jen cukrovej dortíček pro ženský v coctail baru. Hrozná škoda, toho navýšení dějové zápletky o toho smetáka, protože jinak bych nevahál z pěti, byť Max byl asi výsledek dvou zamilovaných terminátorů, ale ty fighty, chorea, tvrdost, nápaditost, to teda wau.  No a Andrea Duro, chlapci, ta taky není marná, jen by jí to asi nechtělo nasírat. ()

Malarkey

Výborná akční jednohubka, jednoduchý příběh, správnej drsňák, ještě lepší protivníci a kamera, která se točí přesně tak, jak divákovi vyhovuje, aby si ty bitky užil. Že tohle ale natočí Španělé, to bych vážně nečekal. ()

EvilPhoEniX

Evilphoenixovy modlitby byly vyslyšeny v Barcelonské katedrále a konečně Španělé krom parádních Thrillerů mají na kontě i parádní akční řežbu, která si bere to nejlepší z Johna Wicka a Korejských gangsterek!Je to sice přímočarý Revenge dvou bratrů, při kterém zařve půlka lidí v Barceloně, ale vůbec mi to nevadí, protože film servíruje přesně to, co si fanoušek akce žádá a to je hromada mrtvých ( Troj ciferné číslo!!!) a jedna akční scéna za druhou ( Je tu snad 12 akčních scén tvl!).Je tu výborný hlavní hrdina, chlap, ze kterého jde strach a smrt cítit, je namakaný, jeho údery bolely i mě a rozhodně se mu dá skvěle fandit. Potěší i skvělý villain jakýsí mix Španělského Yakuzáka, který má skvělé kumpány ( Japonec!!). Akce je hezky různorodá, střídají se zajímavé lokace a pokaždé i jiná zbraň. Líbil se mi fight na toaletě, na parkovišti s noži, finále s katanou, fight v s Japoncem, fight s úzké chodbě, i v baráku a vrcholem je nejspíš dílna - Šroubováky místo nožů, kleště a flexa!! Došlo i na pár Wickovských headshotů a Rkem se zde místy fakt nešetří. Jde se z jedné akční scény do druhé, na nic jiného zde není prostor a díky Španělskému kabátku, to nepůsobí tak hloupě a naivně jako Americké akčňáky.Vizuál, našlapané tempo, fajn hudba, skvělý hlavní hrdina i záporáci a skvěle natočená akce z Xtreme dělá poctivou akční řežbu, která fanoušky akce nezklame. Kdo však čeká další drama, citové vydíračky, filosofování, romantiku, melo drama a jiné sračky, tak je na špatném místě.Netflix zabodoval a nejlepší Španělský akční film v historii. 8.5/10. ()

Eliott

Velice vydařený španělský akčňák založený na konceptu pomsty a natočený ve stylu Johna Wicka v němž si každý příznivec podobných filmů najde to své. Neboť zde velkou úlohu hraje mafie, jsou zde velice dobře propracované bitky, dokonce i souboj se samurajskými meči, přestřelky a hlavní postavy jsou nadmíru sympatické v čele se záporákem, který svoji úlohu splnil bezchybně. Jako nejsvětlejší bod filmu a osobně mojí nejoblíbenější pasáž bych viděl bitku na záchodech, která byla vskutku legendární. Přes všechny zmíněné klady však tomuto dílu něco chybělo a tak na 5 hvězd určitě nedosáhne. 80% ()

Spiker01

Na jednu stranu poctivá španělská mlátička na francouzský způsob, na tu druhou jsem už zkrátka nastavený tak, že mi podobná béčka už úplně nestačí, pokud nenabídnou vyloženě prvotřidní akci. Nakonec z toho vylezla typická spotřební netflixárna, u jejíž sledování jsem netrpěl tak jako u nedávného Posledního žoldáka s JCVD, ale ani to nemůžu extra doporučit. ()

*CARNIFEX*

Poväčšina akčných filmov dnešnej doby (aj minulej, to je jasné), je zaručenou dávkou “Extrémnej” hlúpoty. To čo sme voľakedy vnímali ako napätie, je už terazky viac menej na smiech, no jedna vec sa im uprieť nedá. Žiadna námaha mozgu, iba čistý relax a oddych. Dobrý akčňáčik .. dalo sa. ()

darkrobyk

Nijak originální, ale zábavná cesta k pomstě s hromadou mrtvol zaujme především ortodoxní žánrové fanoušky. Max je nezničitelný, Lucero mocichtivý bez slitování a Leo fakan na zabití, kterému nestačila ani lekce, při níž téměř přišel o život. Závěrečný souboj z říše fantazie je předvídatelný přesně tak, jak v podobných filmech bývá, anžto odkrouhnout padoucha na první dobrou by nepřineslo patřičnou katarzi. Vykydlení poskoků je výživné (ruce, nože, šroubováky, hřebíkovačka, pistole, samopaly, katany...) a nekompromisní. Silné 3* nakonec zaokrouhlím nahoru, byť postavy mi k srdci nepřirostly a znovu už to asi nedám... ()

HAL

Přestřelky nic extra, ale close combat je špičkový. Teo García, který za filmem stojí nejen jako herec ale přímo jako hlavní autor, je solidní monstrum - velmi se divím že tohle je jeho filmová prvotina, s tímhle pohybovým rejstříkem, masivní muskulaturou a sveřepým výrazem mohl vévodit evropským akčním béčkům už dávno. Tím spíš ve Španělsku, kde je takováto akční řezanice o to větší úkaz. Příběh nevím, asi není. ()

liskam

Velice povedené. Až na linku s puberťákem která byla dosti odfláknutá a taky finální mečování s katanama. Tak jsem asi vyděl největší rezervy. Za mě 69% ()

mzss1

[76%] Španělé prostě umí! Po akční stránce to bylo v podstatě dokonalé. Něco ve stylu Johna Wicka a to opravdu nechci přehánět. Akčních sekvencí bylo hodně. Hlavní hrdina bojoval proti velkému množství protivníků. Ale naštěstí zde akce nezačala nudit, i když jí mohlo být o trochu méně. Příběh vůbec nepřekvapí, moc nezaujme, ale ničím špatný není. Vedle vydařené akce mě nejvíc asi bavilo ústřední duo záporáků, kteří si zahráli zlé, mexické bratry v posledním Rambovi. Ti dva to zahráli opravdu bravurně, takže si mou pozornost udrželi až do konce. Takových filmů se natočilo dost, ale zde není, co bych extra zkritizoval. Skvělá AKCE a výteční záporáci. I hlavní hrdina krom svých bojových dovedností ušel. Asi bych to ještě víc zdramatizoval, abych měl o hlavního herce větší strach, ubral pár akčních sekvencí atd, ale co … každý den se na to dívat nebudu, ale někdy se k tomu třeba s chutí vrátím. ()

Vavča

Óscar Janeda jako charismatický šéf zločineckého kartelu převezme organizaci svého otce a hodlá expandovat dál. Jenže znáte to, někdo nebyl zabit pořádně jak měl a vrací se s plánem pomsty. Nijak scénaristicky dokonalé, nebo překvapivé, ale živelné a namakané souboje, akční choreografie je špičková, stejně tak herecký výkon Janedy jako záporáka nemá chybu. Film má dynamickou kameru hudbu, solidní herecké obsazení ve vedlejších rolích. Sympatická řežba, kde kvůli hlavnímu herci a někdy překvapivě řešeným soubojům přihazuji hvězdu navíc. ()

Kudly4

Vykrádačka snad všeho možného, ale co. Je to natočeno svižně, kladný postavy jsou sympatické, záporáci fakt hajzlové, kterým je jedno koho zabíjí - důchodce, ženy, děti (zabití Leovo rodiny, bylo hodně silný) akční souboje jsou přehledné, jsou krvavé, občas i dost brutální, sem tam to bylo i vtipný (souboj v ruským clubu na záchodě), hudba parádní. Nemám skoro co vytknout, snad jen to, že smrt "Prcka" mohla být brutálnější, navíc vůbec bych si napoprvé nevšimnul, jak umřel. Každopádně příjemná, akční podíváná, kde stačí vypnout mozek a užívat si tuhle Španělskou jízdu, která se jim vážne povedla. Slabší pětka. ()

PetrPan

Další   badassovský film v řadě a opět vcelku povedený. Španělsko mám v poslední době zafixované jako hájemství zdařilých thrillerů a hororů, ale jak vidno ani v akčním žánru se zdejší kinematografie neztrácí.  Zradili ho, zabili ho (špatně) a tak se vrací, aby se pomstil. Otřepané téma, které ale je-li podávané s gustem se nikdy neomrzí.  Ač je akce, zde zejména bojové umění, přestřelená, tak spíš připomíná poctivá akční béčka devadesátek než dnes populární až komiksem nasáklé "wickárny".  Krutosti a jisté pokleslosti se pak  Xtremo nijak  nevyhýbá, a tak tu umírají i nevinní, děti nevyjímaje. Kdo toto nemá rád, patrně to nevydýchá. Bitky jsou pak pochopitelně středobodem všeho a jsou svižné a funkční. Obzvlášť řezanice v garáži s různými nástroji i  součástmi karosérie se povedla. Jen to finále s katanami  mohlo být lepší a lépe skrývat nedostatky  všech zúčastněných. Silná trojka. ()

Arsenal83

Jackie Chan nemá šancu. Toľko bitiek, streľby a zlomených hnátov ako je tu koncentrovaných, to sa len tak nevidí. Tej akcie je tu až príliš a hlavne na začiatku v podstate prvých 15-20 minút nič iného pomaly nevidíme. Hlavne všetky zbrane majú snáď zásobník na 120 nábojov, nikdy sa nevyčerpá. Vraj španielska verzia Johna Wicka. Ale bez dobrých hercov. ()

Chrustyn

Španělé mají silnou filmovou produkci hlavně v rámci thrillerů a hororů. Zde se vydávají do vod béčkového akčňáku, soustředícího se na fyzické bitky. Má to své momenty a i přes viditelný mizivý rozpočet se bitky docela povedli. Všeho je bohužel málo a vyjma bitek je malý rozpočet hodně znát a bohužel to nijak nezachraňují po všech směrech nezajímaví herci. ()

rollman1

Ale jo, proč ne. Španělé nejsou úplně známí svými akčními fláky, takže když vyleze něco takového, co se aspoň snaží vzdát poctu Johnu Wickovi a třeba i tomu Zátahu, nemám problém to nadhodnotit. Jasně, není to vyloženě kulervoucí, ale je to natočené od srdíčka. Tvůrci jsou podle všeho fanoušky žánru a dali do toho opravdu maximum. Akce šlape, je celkem solidně brutální a fungují i postavy a to jak kladné, tak i záporné. Příběh je úplně banální premisa o pomstě, ale kolem toho ja namotáno spoustu dobře natočených soubojů a přestřelek, takže mě to vůbec neštvalo. Kdy naposledy jste viděli film, který by byl v tomhle žánru nějak originální co se týká příběhu? Já už dlouho ne, takže i když to mám pocitově spíš na 4*, dávám 5* a to jen proto, že jsem se skvěle bavil a vychutnal jsem si každou minutu aniž bych musel všechno prznit. ()