V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

dehlie

rocky si to rozmyslel a vracia sa spať. boxuje s apollom po druhýkrát o titul. kto by nemiloval naivitu tohto príbehu ako i samotného zápasu v ringu? ()

Yardie

Méně kvalitní než jednička, hlavně kvůli psychologickému zaměření, resp. vykreslení postav. Na druhou stranu stále má své kouzlo "malého prostého filmu". Děj je naprosto ze života, tedy hlavně 3/4 filmu. Krásně vykreslený život člověka, který nic moc neumí a snaží se uživit rodinu. Příjemný obyčejný film, který má osobitou atmosféru a tím si získal svou pověst a zasloužil si úspěch. Vždy se kouknu rád. Nejde o nic výjimečného ve své podstatě, ale přesto je to skvělý film. Howgh! ()

Emo-haunter

Pokračování Rockyho se nese v duchu prvního dílu. Stallone se drží osvěčeného receptu a první půlka filmu je tak spíše jen posouvání hlavních a vedlejších postav někam dopředu v ději + trocha psychologie (svatba, narození dítěte, Paulieho změna zaměstnání, apod). Jakmile ale tuto nenáročnou hodinku zmáknete, čeká vás pořádná jízda. Už po probrání se Rockyho ženy z kómatu dostáváme pořádný nášup a velkou bitvu, která je o úroveň lepší, než ta v prvním díle, kdy se napětí dalo vážně krájet nožem a každý úder jsem prožíval :D Takže rozhodně si nemyslím, že by byl druhý díl slabší, to ani omylem, jen je prostě druhý, a v tom prvním je zkrátka zobrazen Rockyho vzestup ke hvězdám. Druhý naproti tomu ukazuje, že dostat se ke hvězdám ještě nic neznamená, a člověk si to musí sakra udržet - viz jeho přístup k pěnezům a následné hledání nové životní motivace. Rocky II je zkrátka rovněž film na velmi dobré úrovni. 7,8/10 ()

Klajnik

Stále dějově funkční, ale nikoli nové a poněkud předvídatelné - je nám totiž jasné, že do toho ringu znovu půjde. Se samotným zápasem mám pak největší problém, protože choreografie není dost dobrá a občas jde vidět, jak je jsou údery hrané. Tentokrát je to však ještě znatelnější než v jedničce. Rockyho styl "otevřená náruč" navíc působí zle. Proč má ruce dole a brzdí soupeřovy údery svou tváří? Co je to za taktiku? ()

hammerhead

Přitažlivá kultovní série, která je ovšem podobně naivní, jako Rockyho boxerský styl. Přesto vydržela několik kol a posbírala nějaké ty body. ()

Kroupa

Po dalším shlédnutí opravuji hodnocení, i když na hvězdu navíc to není. Tenhle film mi nepřijde horší než jednička, pokud taktně pomineme recyklované scény a podobné schéma zápasu (prakticky pouze jeho výsledek je jiný). SS není tak tupý, jak by se podle mluvy dalo soudit (jak ostatně sám v jedné scéně prohlásí:). Rocky v reklamě a celém tom kolotoči, který mu nesedí je výborný. ()

Jožin

Osobne by som povedal že dvojka je úspešnejšia ako jednička no fakty hovoria o inom.Rozúrený Apollo si myslí že Rockyho neporazil, a tak ho požiada o odvetu,, začína sa ďalší zápas storočia !!! ()

jilda

Jediné, co snese přísnější hodnocení je hudba. Jinak box nemá s realitou nic společného, deset vteřin zápasu a jel by na ARO. Tolik ran do hlavy nevydrží ani Homer Simpson. Ale i tak to pobaví. ()

tom.cube

První půlka je poměrně nudná a rozvláčená. Že je Rocky blb, už víme dávno, stejně jako to, že jedině box je jeho život. Závěrečný match je ale skvělý, a tak nakonec 4* s odřenýma ušima. ()

crozet

Nedobře se orientuju v jednotlivých dílech nebo pokračováních této epopeje - včera jsem ale viděl "dvojku" v TV, takže mi nedá nezahrát si na Zarathustru: Stallone (a jeho alter ego Rocky Balboa) je filmový koncentrát eklektického a ambivalentního amerického ducha se vším všudy, který směšuje zdánlivě nesmiřitelné protiklady jako romantismus vs. povrchnost, idealismus vs. póza, dobro vs. zlo, vážnost vs. směšnost, samostatnost a statečnost vs. sebedestruktivní infantilnost, moudrost vs. nezralost a tak dál... Rocky II je celá Amerika ve 114 minutách. A na závěr epitáfek Zarathustrovy babičky, která si pod prořídlý knírek skřehotá: Je lehké a nesprávné ji s úsměškem odsuzovat, je lehké a nesprávné ji nekriticky obdivovat; ovšem člověk by se na ni měl aspoň jednou zajet podívat. ()

Antaeus

Som rád, že sa nemenovaná česká TV rozhodla odvisierať (zrejme a dúfam) celú seriu, pretože som predtým Rockyho nidky nevidel (ja viem, hanba mi) a tu mám šancu skóre dorovnať. Tak som minulý týždeň videl diel prvý. A bol som nadšený! Sly HRÁ (!), rolu mu verím a žeriem ho. Naozaj veľmi pekný film o skromnom a (aj duchom) prostom boxerovi, ktorý dostal životnú šancu. No a tu, v druhom "kole"? Nuž.. Až príliš z toho cítiť snahu zopakovať prvý diel. Akurát sa Rockymu ťažšie verý ten prosťačik, keď má pod zadkom Pontiac Firebird a býva v lepšom, než náš primátor. Inu.. V Halyvoodoo treba úspech jedničky zopakovať a peniažky znova zarobiť. Tak siahneme po osvedčenom recepte a vyvaríme zo zbytkov ďalší hlavný chod. Čo na tom, že mu bude chýbať aróma a (najmä) chuť? Publikum to zbaští, zaplatí, a my sa môžeme tešiť na tretie kolo.. ()

Lilloos

Roztomile přihlouplý Rocky a příběh mnohem zajímavější než v jedničce. No jo, ale stavebním kamenem je pořád násilnický sport, který se mi od základů příčí. ()

Flopik

O trošku horšie ako jednotka.Väčšina sa tam opakuje , bez nejakej snahy skúsiť niečo nové.Stred filmu ma ani úprimne nebavil a len som čakal kedy už začne trénovať a prestane sa len tak bez duše prechádzať.Keď to prišlo bolo to super.Samotný posledný súboj tak isto super , užil som si ho na plno a ako celok to drží pokope . ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers