mitrax

viac sa mi pacila povodna Liga spravodlivosti, kedze tam tie nezmysly rychlejsie odsypali. Toto je ale 4h ocistec. uplne vazne, takyto scenar vam napisem za par dni aj ja. nez sa tie tri kocky zosynchronizovali ja som zionizoval do uplnej nepricetnosti. Niektore digitalne sceny popieraju fyziku, pri rucani chramu do mora napriklad. Ale ako pozeram zaberov maju dost a aj po tejto 4h komix nirvane maju stale este par hodin nepouzitych zaberov, tak verim, ze pride este dalsi reboot, tentokrat aspon v rozsahu 8h nech aj pani prstenov zcervenaju od zlosti a zavisti. páni a ta mytologia k tym kockam...fuuu ()

Lantern

Druhé podanie predošlého filmu Justice League 2017. Zo začiatku je to až nepríjemné pretože je film veľmi podobný predošlému filmu ktorý bol priemerný. Postupne sa to obracia a netrvá dlho pochopiť že tento film netreba zavrhnúť. Film je oveľa detailnejší a dĺžka 4 hodiny ma vydesila. Nemám rád príliš dlhé filmy ale tento si ten čas zaslúži a vyžaduje. Nie je dôvod na obavu pretože hoci je film dlhý a má popravde veľmi pomalé tempo tak je náročné tam hľadať momenty kedy sa divák nudí. Napätie je neustále a graduje. Fanúšik do Sci-Fi a Fantasy si príde na svoje. Zaujímavosť a dnes úplná rarita je formát 4.3. Takýto formát má svoje výhody ale aj nevýhody. Nie je náhoda že sa do dnešných dní zaužíval pomer strán 16:9. Ja som už zvyknutý práve na tento obraz a pozrieť si nový film vo formáte 4:3 je pre mňa nepredstaviteľné nepohodlné. Je pravda že do výšky je vidieť viac detailov a postavy sú takmer vždy komplet cele zobrazené na obrazovke. Zase ale sa stráca obsah do strán a hlavne scenérie zobrazujúce nejaké veľký priestor takto veľmi stráca. Nestrhávam za to hviezdu dole ale trocha ma zamrzelo že autor zvolil tento pomer strán. Stále existuje aj možnosť orezať zobrazovaný obraz alebo ho roztiahnuť. ()

AtemuLukas

Zack Snyder’s JUSTICE LEAGUE Tak konečně jsem se dočkal a mohl jsem shlédnout Snyderovu verzi Justice League, která byla speciálně natočena pro HBO Max. Od původní verze uběhly už dlouhé čtyři roky, ale přesto jsme se dočkali. Otázkou však je, jestli se jedná o posun k lepšímu. No ale vezmeme to od začátku. Upozorňuji, že tato recenze obsahuje spoilery!! Už od uplynutí pár minut filmu je jasné, že tu budou značné rozdíly. Základ však zůstává stejný. Bruce Wayne si uvědomí příchozí hrozbu a snaží se svolat tým hrdinů. Mezitím přichází na scénu Stephenwolf, který se snaží ukrást ukrást kostku, která je ukryta ve svatyni amazonek. Ovšem svět netuší hrozící nebezpečí, protože se ještě nevzpamatoval z padlého “boha”. No a zde se objeví na scéně Diana Price, která ihned v úvodu zachrání děti v muzeu, před šílenými teroristy a následně uvidí ve zprávách plápolající oheň v chrámu amazonek, který zapálila její matka, jako varovný signál před blížícím se nebezpečím. Samozřejmě signál pochopí a proto se vydá hledat Bruce Wayna, který se snaží naverbovat Aquamana a Flashe. Což se mu samozřejmě nakonec povede. Jediný kde je však klid je Metropolis, kde Lois stále truchlí za zesnulého Supermana. No to je asi k úvodu vše. Vlastně se to moc neliší od verze z roku 2017. No drobné rozdíly tu jsou. Hlavním rozdílem už od začátku je hudba. Ta je tu dost ponurejší, než v předchozí verzi. Dalším odlišným znakem tu je fakt, že každá z hlavních postav tu dostala větší prostor, který občas doplňuje a vysvětluje hluchá místa která měla právě předchozí verze. No buďme zcela transparentní, jediné co mne iritovalo bylo jak Lois truchlí za Supermana. Dle mého názoru moc natahované ale chápu chtěli ukázat důležitost této postavy. Co však potěší je, že příběh Cyborga a Flashe tu má větší prostor stejně tak jako vysvětlení krychlí, po kterých prahne Stephenwolf. No ale teď se mrkneme spíš na to, co tu funguje a taky na to, co tu pokulhává. Tak jdeme na to. Hodně se mi líbí, že postavy dostaly větší prostor, díky čemuž se vysvětlili některé otázky z předchozí verze. Celý příběh je temnější, což podtrhuje i hudba, která zde dostala dost velký upgrade. Tohle se někomu muže líbit někomu ne. Já osobně jsem za to rád, alespoň se to odlišilo od načinčané předchozí verze, která kopírovala Avengers. Některé charaktery postav dostaly taky změny. A právě tady budu asi poprvé kritizovat. Nejlépe to je vidět ve chvíli, kdy Bruce se svoji skupinou uvažuji o oživení Supermana. V původní verzi byla Diana proti a šla proti němu. Právě to se mi líbilo, protože to mělo docela dobrý protiklad názorů ve skupině. V nové verzi mu jde prostě na ruku. 4. Další změnu prodělaly i kostýmy. Batman už nemá takový lehce namodralý tón, ale má klasickou černou což mu sedí mnohem víc. Superman má naopak kontroverzní černou, což jako fanoušek asi pochopíte. ( v komiksu má při znovuzrození také černou) 5. Změna zasáhla i souboj při oživení Supermana, která je teď víc cool a Batman u ní nemá vtípky, které se k němu nehodily. 6. No a tím se dostáváme k tomu, co tu nefunguje. Co mne hodně irituje ve filmu je právě Cyborg. Opravdu tu jsou pasáže, kde to nízké CGI je na něm vidět. Což je obdivuhodné když vezmeme v potaz ten rozpočet. Další věcí která mi tu moc nesedí je Stephenwolf, který má dle mého názoru lepší zbroj v původní verzi. Hodně mi taky vadila Lois, která měla v původní verzi lepší vývoj. V této verzi jenom chodí s kávou a truchlí, nebo alespoň většinu filmu. 7. Finální fight má konečně spád a nádech temnoty oproti dřívější verzi a to je dobře. Vlastně celkově ten poslední fight působí lepším dojmem. Samozřejmě nahypovaný Superman zůstal i zde LUL,ale ten ending je o poznání lepší. No a to by byly zásadní body, teď koukneme na finále této vyčerpávající recenze. Stopáž má čtyři hodiny! Musím ale říct, že mi to ani tak nepřišlo. Celý film plynule plyne, takže vám ve výsledku ani nepřipadá tak dlouhý. Co však dost ve filmu pokulhává je CGI. Ano to je místy dost lidl. Těch světlých chvilek ovšem více. Hodně mě však mrzí některé vynechané scény. Například, když Diana ošetřuje Brucovi rameno, která byla podle mne pěkným doplňkem toho, že i hrdina je zranitelný. Co ale ve filmu působí dobře jsou prostě detaily. U této verze prostě nemáte pocit, že by byla nějaká uspěchaná, ba naopak. Co mě však hodně “rozsekalo” byla scéna, kdy je Joker a Batman proti sobě. Snyder si zde opravdu pohrál s emocemi a ten compare psychologie těchto dvou postav je opravdu neuvěřitelný. Za mě skvělá scéna. Ovšem poslední scéna s Brucem ve mne nechala trochu rozpolcené pocity. Scéna působí dobře, ale Affleck v ni působil trochu pohuble oproti celému filmu a předešlým dílům, možná jenom můj pocit. Takže pokud jste to dočetli až sem, tak neváhejte a koukněte na tento nebojím se říct masterpiece! Hodnocení: 90% () (menej) (viac)

unitedfan

Pecka! Ano má to spoustu chyb, je tam v některých momentech hodně zpomalovaček a digibordelu, ale i přesto musím říct, že jsem byl nadšený. Je to nesrovnatelně lepší film než ten Whedonův a ty 4 hodiny utekly jako voda. Hlavně je z toho cítit ta temnota, osudovost a zároveň pravý feeling komiksu od DC. Každá z postav má konečně nosný příběhový oblouk a tím pádem, už to nejsou jenom nezajímavé figurky jako v původní verzi. A musím říct, že bych si hned dal pokračování s příchodem Darkseida na Zemi nebo v závěru načrtnutou postapokalyptickou verzi se zlým Supermanem. Ale toho se bohužel už pravděpodobně nikdy nedočkáme. ()

AJensen

50% ty 2h tomu opravdu nepřidali, spíše naopak. Celý film mě jen utvrdil, že Whedonova verze byla líp sestříhaná. Příběh je pořád stejný a jediné co Snyder přidal, je milion digitálního bordelu, X do sebe naprosto nezapadajicich scén a wtf konec, myšleno ve stylu "absolutně netuším co tím chtěl" autor říct🤷‍♂️ příště si raději pustím originální film + něco jiného, než abych u Snyder cutu zase zkejsnul 4h... ()

Merotren

Jsem spokojen. Předchozí verze byl totální fail, kde vůbec nic nefungovalo, bylo to až občas cringe a při většině akcí se na to blbě koukalo. I když by se tady dalo taky několik věcí napravit, hodně věcí je tu naopak opraveno nebo vylepšeno. I ty 4 hodiny mě celkem utekly, i když se tedy přiznám, že hodina by se z toho mohla vystřihnout a ničemu by to neuškodilo. Po Muži z Oceli nejlepší DC film. Škoda, že jich není víc. Na tomhle poli vyhrává Marvel což mě dost mrzí a taky trošku i sere, protože co si budeme povídat, DC má prostě lepší postavy a celkově univerzum než Marvel. Můžeme být rádi alespoň za jejich animáky, tam rozhodně vyhrávají na plné čáře. 7,5/10 ()

BigJohn02

Dlouho jsem váhal, ta délka mě odrazovala a obával jsem se, že to bude otrava. Nicméně, oproti původní verzi tady spousta věcí dává smysl a epický rozmach tomu neuškodil. Jen škoda toho formátu. ()

danolol

I když se ve filmu nacházelo hodně dobrých prvků, což z něj udělalo o mnoho lepší film, než byl ten původní, je také potřeba říct jeho negativa. Hlavním negativem bylo zbytečné natahování celkové délky filmu. Nerozumím tomu, proč tam musely zůstat scény, které do finálního příběhu nic nepřinesly. Nemluvím teď o scénách, které prohlubují náš vztah k hlavním hrdinům, ale o scénách, které nemají žádný hlubší smysl. Kupříkladu zbytečně mnoho zpomalených scén nebo nevysvětlitelné scény většiny hrdinů, které se spíše staly bizarností nežli vztah prohlubující scénu. Kvůli těmto scénám je až nadlidský výkon podívat se na celý film najednou. Stále se ovšem jak jsem řekl, jedná o lepší film než ten původní a to je co říct. ()

KritAIk

Liga spravedlnosti Zacka Snydera z roku 2021 je určitě velkým zážitkem pro fanoušky superhrdinských filmů. Snadněji dostupná verze režisérovy vize z roku 2017 je sestříhána z původně natočených materiálů a nových záběrů, a nabízí téměř čtyřhodinovou podívanou na superhrdinský tým, který se spojuje proti hrozivému nebezpečí. Měl jsem ovšem mírné zklamání, že film se nezaměřil na ligu zaměstnanců ministerstva spravedlnosti, jak by mohl název filmu naznačovat. To by bylo určitě něco jiného a originálního, avšak to nemění skutečnost, že film stále nabízí solidní příběh. Liga spravedlnosti Zacka Snydera je postavena na silné atmosféře, která se podobá náladě temného a deprimujícího světa, kde existuje mnoho nebezpečí pro lidstvo. Zachovává se klasická Snyderova estetika - temná paleta barev, pomalé záběry, a vizuálně úchvatné efekty, které jsou dobře známy ze Snyderových předchozích filmů, jako je například Watchmen nebo Batman vs. Superman. Na druhou stranu, ačkoli film obsahuje mnoho akčních scén a bojů, ne všechny z nich jsou propracované a ucelené. Některé z nich se zdají být tam jen kvůli tomu, aby vypadaly vizuálně efektně a nijak příliš nezvyšují napětí nebo nevysvětlují důležité prvky příběhu. Výkon herců je obecně solidní, ačkoli některé postavy jsou poněkud nevýrazné a příliš se nevyznačují svými charakterovými rysy. Batman, Wonder Woman a Aquaman jsou ale vynikající a zaujmou svými výkony. Celkově lze říci, že Liga spravedlnosti Zacka Snydera z roku 2021 je slušným filmem, který je plný akce, dramatických momentů a vizuálních efektů. Ačkoli jsem si představoval něco jiného z názvu filmu, stále si myslím, že fanoušci superhrdinských filmů určitě budou mít z tohoto filmu radost. ()

kak2s

Proč ? omg proč ? 2k17 nestačilo ? Co takhle natočit pokračování když nic jinýho. Tohle parazitování s přitočením 20min duchaplných momentek a vydání rádoby nového dílu, přitom je to sračka jako verze z 2017 a záporáky radši nekomentovat. ()

Fonnel

Myslím, že možná moje hodnocení není fér, protože hodnotím pouze úseky u kterých jsem zrovna nespal. Doporučuji místo narkózy. ()

SalvorHardin

Stale nevychadzam z uzasu, ako to Joss Whedon mohol tak pokaslat. Ano, aj Snyderov cut co ma 242 min by sa dal zostrihat do prijatelnej kino-verizie, ale aj tak... tato verzia ma uplne iny feeling ako to, co ako psicek a macicka ukuchtil Whedon, uz len tie nechutne filtre, ktore Whedon pouzil na saturaciu obrazu boli zlocin, ale spravil z postav aj klaunov. Snyderov cut je definitivne solidna Justice League verzia a da sa to pozerat aj na etapy, ja som si spravil 15 min prestavku v polke. Musim povedat, ze zo vsetkych fimov z DC Snyderversu je toto asi to najlepsie, co Snyder dokazal spravit. Ale uplne chapem, ze jeho obsesia slow motion a temnejsia adaptacia DC moze fanusikov DC odpudzovat. Pre mna to vsak bol cas dobre straveny a chystam sa si to niekedy pozriet znova. ()

Megahead

Osobne sa mi viac páčila pôvodná verzia. Ani toto nie je zlé, lebo veľa momentov je tam už z pôvodnej verzii, ktorá však mala výhodu že nebola až takto roztiahnutá, mala rýchlejší + akčnejší spád a určite malo váhu aj to, že som ju videl ako prvú. Pozerať 4 hodinový film je teda poriadny nášup. Zároveň niektoré pozmenené scénky sa mi práve viac páčili ako originálne v jednotke. Preto som prekvapený z hodnotenia, pretože ja to cítim práve naopak, t.j. originálna (prvá) verzia je lepšia. ()

Dannyss

Nová podoba Ligy spravedlnosti je skvělým důkazem toho, že střih dokáže snímek probudit, ukázat ho v lepším světle a přinést další pozoruhodné akční sekvence. Zcela upřímně jsem byl kvůli enormní stopáži docela odtažitý a trvalo mi dlouho, než jsem se k němu odhodlal. Paradoxně jsem nepocítil pocit znudění či větší prázdnoty mezi filmovými částmi. Dočkali jsme se solidního rozpracování dvou opomíjených postav, a tím tato akční podívání nabírá lepší rozměr a zážitek. Navzdory své nevídané délce je znát občasný výpadek tempa nebo pokus o humor, jenž kazí místní atmosféru. Je však fér dodat, že upravená, ačkoliv prodloužená, verze DC superhrdinů má funkční jádro a stává se z ní hodně dobrý mix akce s pár chvalitebnými zvraty. 7,5/10. ()

Tabeer

Oh ano, tohle můžu. Čtyřhodinový maso, napěchovaný superhrdinama až k prasknutí. Marvel je sice Marvel, ale tohle se Zackovi zatraceně povedlo. Každej superhrdinskej nářez by měl mít tuhle necutovanou verzi, protože oproti původní lize spravedlnosti je tohle více, než koukatelný. Každý hrdina má svoji část filmu, kterou si po právu zaslouží. Co stojí za zmínku, je i Holkenborg, který mě dlouhodobě baví a dodává filmu skvělý hudební podkres. Proč nedat 5/5? Protože na čtyři hodiny je to místy utahaný a u zpomalených scén občas cuká ruka k ovladači k tlačítku přetočit. Co ale chtít... má to čtyři hodiny, žejo... ()

stormi

Ono by to byl dobrý film nebýt toho všeobjímajícího patosu. Hrdinové působí jakoby je maminka právě odstavila od kojení a oni byli donuceni opustit pokojíček a objevovat svět. Neustále si jich někdo musí doprošovat a pořád si je stěžují. Možná dostat bonbon, tak by to si lépe. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze