Zet

Původní verzi jsem neviděl, ale tohle je stejně nudné jako poslední dobou neutuchající marvelovky a ještě k tomu nehorázně dlouhé. ()

Boris.

Snyderova verze je prostě lepší. A 4 hodiny vůbec neuškodily. Všechny postavy tak dostali daleko více prostoru, vše bylo mnohem lépe vysvětlené a ani na chvíli jsem se nenudil. ()

Mouchal

Tak jsme se dočkali. Ne každý to očekával, ne každý si to přál, ale je to tu. Naservírované v našlápnutém 4-hodinovém balení, který asi dost z nás odradí. Nicméně pro ty z nás, kteří se nenechají tak snadno odradit (nebo mají zoufale příliš mnoho volné času v této nepěkné době), čeká gigantická výprava do světa silných divoženek a mužných mořských víl. Ikdyž si detaily původní JL pramálo pamatuji, s určitostí vím, že Snyderova verze působí ucelenějším a rozvážnějším dojmem. Některé věci dávají větší smysl, ukáže se hlavní zlo a film jako celek působí prostě o něco lépe. Jen škoda, že původní bitva s Darkseidem (Zeus a Áres bok po boku + Lantern) působila o dost zajímavěji a poutavěji než na kterou jsme museli čekat něco přes 3 hodiny. Ve výsledku bych neřekl, že bychom se dočkali nového filmu (což jsem samozřejmě nečekal), ale spíše dost učesané verze původní JL s černě oděným Supermanem bez rozmazaného digi kňoura. Smysl Martiana Manhuntera bez možnosti sequelů a zbytečnosti v už tak nabitém příběhu mi přijde dost zvláštní. Kostým WW by mohl projít menší úpravou na celotělové brnění, které nosila občas v komiksech. Ikdyž je Gal pěkná baba, není většího cringe, než když se JL mlátí s nepřítelem a ona tam pobíhá takřka ve spodním prádle. Ale to už bych dostal moc za uši od WonderOnanistů, takže radši mlčím. 4 hodin pro tento výtvor nelituji, ale z neexistence pokračování nesmutním. 75% ()

holub109

Vlastně jsem se solidně bavil a je to určitě lepší než původní verze. To ale neznamená, že by měl být film hned nekriticky oslavován a přirovnáván k posledním dílům Avengers. Líbilo se mi, že jsme se konečně něco dozvěděli o Cyborgovi, a díky tomu jako postava funguje daleko lépe. Samozřejmě je zde daleko více prostoru na nejrůznější dovysvětlení a objasnění motivů postav, což dle mého v původní verzi značně chybělo. I finále je poměrně povedené a scéna se Speed force patří k highlitům filmu. Pořád to ale má strašně moc nedostatků. Předně ten 4:3 formát je totální hovadina, díky kterému jsou akční scény málo výrazné a tolik si je člověk neužije, zvlášť ve kvalitě, kterou nabízí HBO GO. Digitální efekty jsou pořád spíše průměrné a někdy i dost špatné, navíc ten R rating je totální zbytečnost, díky které jsme se dočkali tak 2 sprostých slov a trošky CGI krve. I tak to ale dopadlo vlastně docela slušně a klidně bych si další Snyderova pokračování dal. Za mě 69% PS: Přítomnost Martiana Manhuntera ne fakt zbytečná a Knightmare scéna funguje pěkně, ale moc nepasuje a rovněž je zbytečná ()

Psycho.R

Čtyři roky zpět jsem měl za sebou první filmy série a nehoráznou natěšenost na spojení těchto hrdinů. Po filmu, který přišel do kin jsem měl zvláštní pachuť již při sledování a na konci jsem se snažil přesvědčit sám sebe, že se mi to líbilo hodně. Ale cítil jsem, že mi nový barevnější a blockbusterovější styl nesedí. Když jsem teď viděl Snyder cut, tak bych si nafackovat za předchozí hodnocení. Ano příběh je stejný (nechápu místní argumenty, že kvůli tomu dávají kolegové 2*), ale přesto jde o úplně jiný film. Ponurá atmosféra, pomalé posouvání příběhu prostřednictvím vývoje a motivace postav, to je to, co je velká přednost tohoto filmu. Dokonce i Steppenwolf má svojí příběhovou linie a vše do sebe skvěle zapadá. Byl tu ponechán původní záměr, že jde o 1/3 příběhu, který bude gradovat a díky tomu se tu rozvine i mytologie amazonek, atlanťanů, lidí a dokonce i padouchů. Střídá se tu stylově drama, art, cool chvíle a akce, což by mohlo být fatální, kdyby to nebylo vyvážené. Nežene se tu primárně za kostkama, ale zjistíme, že celý záměr je hlubší. Všechny hlouposti, kterých se dopustil Whedon (díky tomuto snímku víme, že to byl on a studio) jsou zde eliminovány, protože původně se měli odehrát jinak. Když se v kinoverzi najednou objeví Steppenwolf a ukradne poslední kostku, říkal jsem si, to nemyslí vážně, taková kravina... Teď již víme, že to mělo být celé jinak. Ano jsem fanoušek DC a nevadí mi poslední filmy jako Aquaman, Shazam, ale je nich cítit, že jsou zjednodušené jak jen to jde a že se snaží jít na ruku dětskému publiku a to je co mi vadí. U DC očekávám dospělejší nadhled a tady Snyder dokázal, že je to fakt správný směr. Ps. Nová hudba a eRko filmu sluší. Pps. Jediné, co bych vytknul je, že závěrečné tři scény mají trochu problém z návazností (zřejmě protože jedna měla být titulková). Ppp. Postapo závěrečná vize je výborná a Leto do role Jokera sedne. ()

LordMysti

Vůbec nevím jak to ohodnotit. Už z upoutávek a po poslední Wonder Wooman jsem čekal totální propadák plný digitálního bordelu a nic víc. Nakonec jsem dostal tuny digitálního bordelu, ale... i tam bylo pár zajímavých originálních novinek (hlavně kolem supermana) a celkově i příběh a postavy nepůsobili tak pitomě jak jsem očekával. Takže za mě docela překvapení. ()

Sentax

Zack Snyder dostal svoje zadosťučinenie. Po všetkých stránkach lepší film ako pôvodná verzia z roku 2017. Vypichol by som postavy Flasha a Cyborga, ktorí tu dostali oveľa viac priestoru a budú vás baviť. Na druhú stranu taký Aquaman dostal menšiu kastráciu. Tie štyri hodinu ubehnú ako voda a ani sa nenazdáte a je koniec. Nám už môžu len ostať oči pre plač, že sa niektoré postavy a tento svet nebude ďalej rozvíjať. ()

EwE.EwE

Dívat se na Liga spravedlnosti Zacka Snydera, je jako vidět nový film. Nejen kvůli zobrazení 4:3, ale doplnění chybějících příběhů. Ty detaily dávají filmu úplně jiný nádech a jsem ráda, že to bylo takto příběhově rozšířené. Klidně to tak mohlo být napoprvé, ty 4 hodiny utekly strašně rychle... Trošičku jsem byla překvapena i změnou písniček, ale zřejmě k tomu měli důvod. Film se bude více líbit těm, kteří mají DC rádi a čekali na doplnění mezer. ()

Demonic189

O mnoho lepší reparát. Tie 4h mi (až na ten trochu ťažkopádny epilóg) ubehli ako voda. Hoci je tam viacero vecí, ktoré by som vystrihol, nedá mi nedať slabšie 4*. ()

Hellknight12

Zack Snyders cut Justice Liguage Dĺžka filmu 243min je podľa mňa je trochu veľa stačilo by aj 223min ale to nie až také zle. Našiel som zopár hluchých záberov, ktoré sú skôr na okrasu ako dejovo významné. Čo sa týka hudby je to úplne iné ako JL 2017 tu je z tej hudby cítiť tu atmosféru, keďže celý snímok je oveľa temnejší. Vidno, že režisér mal viac času. Čo sa týka konca tak aspoň za mňa je akurát a omnoho zaujímavejši ako v JL 2017. Herci sa samozrejme snažia a je to v tejto verzii vidieť. Konečne majú aj čo hrať. Charakteristiky postáv sú omnoho prepracovanejšie. Tie dve hodiny navyše sa oplatilo pridať. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Spoilerová časť 243 min filmu je vidieť poriadne. Úvodné titulky sú lepšie spracované. Sú síce o niečo dlhšie ale aj pekne spravené už na titulkách vidno, že film mal dosť času na úpravu a spracovanie. V snímku je rozobratá každá dôležitá postava vo filme. Film začína na ostrove amazoniek ako sa objaví prvá, krychla alebo ako to nazvať. Film je rozdelený na 6 časti + Epilóg. A to sú tieto: Part 1 S tím nepočítaj Batman. Part 2 Vek Hrdinov Part 3 Milovaná matka, Milovaný syn Part 4 Změnostroj Part 5 Celá Kráľovská jazda Part 6 Niečo Temnejšieho Epilóg Dvojnásobný otec . Každá časť má cca 45min. Páči sa mi toto rozdelenie filmu. Prečo ? . Pretože samotný film hovorí viac príbehov naraz. Aj záporák má omnoho lepšie vybudovaný charakter. A dôvody prečo robí to čo robí sú jasnejšie. Samozrejme najlepšie vyvinutú charakteristiku majú hrdinovia. Od Batmana cez Wonder Woman až po nové postavy, každý má svoj vlastný príbeh. V Epilógu sa nachádzajú podtitulkove scény z JL 2017 a ešte omnoho viac scén. Tato verzia po začatí tituliek už nemá žiadne podtitulkové scény. To beriem ako veľké plus. Tých 243min ubehne vcelku rýchlo. Koniec tejto série ukazuje na niekoľko ďalších filmov. Koniec spoilerovej časti! Porovnanie JL 2017 a JL Snyders cut. Je to len môj názor. Aký je váš ? Mne osobne príde JL 2017 ako film. ktorý ak neuvidíte nič vám neujde je to rýchly úvod stred a okamžitý koniec. JL Snyders cut je za to omnoho prepracovanejší a temnejší. Takže ak máte chuť na JL a nemáte čas tak 2017 ak máte čas tak Snyders cut. Prečo nešiel do kín tento kúsok ale zrýchlená verzia ? To je pekný príklad jedného filmu kde ak si dá režisér na čas tak sa to oplatí nie stále sa ponáhľať. ()

E lan

Nebýt té nerozumné délky, tak možná ještě o kousek vyšší hodnocení. Trikově nádherné, herci ok, příběh ucelený a ničím nepřekvapující. Ale udržet mou pozornost 4 hodiny, no slušná práce... ()

Zuchy

MOŽNÝ SPOILER: Pro ty, kdo tuto prodlouženou verzi Ligy spravedlnosti z roku 2017 ještě neviděli, říkám na rovinu - nic nového a zasádního nečekejte. Kdo tvrdí, že jde o úplně nový film, tak si lže do kapsy. Není to sice režisérská verze stejného filmu, figuruje samostatně, ale právě proto si nezaslouží lepší hodnocení. Po 4 letech jsme se dočkali v podstatě jen neúměrně prodloužených scén, které se tím stávají nudnými. Prostě vyhozené peníze a plýtváním lidskými zdroji a časem. Přežil/vydržel jsem však celé 4 hodiny. Ano, slova přežil a vydržel to vystihují naprosto přesně. Celou dobu si říkám "wtf? co ten film přinesl nového a zajímavého?" Za vše hovoří i to lesklé a přihřáté brnění, které dostal Steppenwolf v této verzi. Vůbec se k němu nehodí. Mnohem lépe vypadal bez něj v původním filmu. ()

Ceberus

Považuju tuto verzi za lepší než originál, včetně zajímavého závěrečného náčrtu hypotetického sequelu. Vysvětleno a doplněno je tu všechno, co se vysvětlit a doplnit dalo. ()

Nix

Tohle už je jiná liga, taková ta, kterou jsem chtěl vidět. Takhle mne to baví, formát a délku neřeším. Pokud mne film zaujme, je mi jedno, že je němý nebo různobarevný, tady je vše jak má být. Prokreslená psychologie postav a vše dává konečné smysl, Steppenwolf je sakra bad ass záporák a potěšila přítomnost Darkseida. A Jared? Tady prostě je skvělý a běhá mi mráz po zádech. DC postavy mají daleko propracovanější postavy než Marvel, jen to chce si s tím pořádně pohrát a mít šikovného režiséra, tohle se Snyderovi povedlo a je to náplast za ty neúspěchy. ()

Armin82

Přemýšlím proč tohle vlastně vzniklo? Snyderovi se nelíbila osekaná verze z roku 2017 nebo? Vždyť je to vlastně stejný film, akorát natažený do čtyř hodin(pokud na to šel někdo do kina, má můj největší obdiv). Jednotlivé scény jsou víc natažené, detailnější a podrobnější. A taky se někomu rozleželo v hlavě, že říct někomu co právě vylezl z rakve, že voní, je přinejmenším velkej fetišismus. Malinko lepší, než předchozí verze, ale moc to Snyder nespasil. Ve finále je tu jen více akcí a digi efektů ---60% ()

gemi

Bál jsem se, že to bude nějaká fantasy ptákovina, ale... Je to naprostý akční opus! Velkolepé bitvy v kvalitním CGI kabátku, úchvatné Amazonky, okouzlující Divoženka, odporní záporáci, hutný děj, odpovídající kratšímu seriálu, a stopáž, která umožňuje hlubší prokreslení dějových linek bez frenetického střihu. Téměř dokonalý film. Nepochopil jsem akorát ten formát 4:3, kvůli kterému mám čtyři hodiny čtvrtinu obrazovky černou. Stejně tak proslovy Temňáků nemusely být tak patetické a úplně všichni nemuseli být létající supermani. Ale jinak fakt paráda, skoro jsem dal pět! ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze