Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

MzK

První shlédnutí ****, nově po letech se divám znova a hodnocení zachovávám. Povedená akční Sci-Fi podívaná, která ale každému nemusí sednout. Já v tom například vidím i jiný smysl (Google ví všechno co jste udělali, časem třeba bude umět předpovídat s větší či menší přesností). ()

Pajky3

Film co se mi tak dlouho vyhýbal, až mi pointu prozradila jedna z epizod Futuramy. To však ani trochu nevadí, protože Minority Report je přesně z těch filmů, které mám tak rád. Docházím k závěru, že nevím proč mít nerad Toma Cruise a znovu se přesvědčuju o jeho hereckých kvalitách, stejně tak jako je potvrzuje i Colin Farrell. Jsem spokojen a na Minority se s chutí podívám znovu. ()

Juto

Jedná sa o dokonalú zmes akcie, napätia, vzrušenia a filmu noir. Dej je inteligentný a svieži. Ľudia, ktorí tvrdia, že nie je originálny, museli film prespať. Tom Cruise je fantastický. 9/10 ()

emo

Steven opäť ukázal, žaje majster nad majstrov. Fantastcky ponurý sci-fi film noir, ktorý atmosférou prekoná jedine Blade Runner. ()

Machrovic

SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY, KTERÉ SE MI PODAŘILO ZACHYTIT: To je má půvabná asistentka slečna von Eicková. // Slečna von Eicková se do vás asi zamilovala. Má oči jen pro vás. // A neškrábat! // Šoupnu vám to sem do tašky a k tomu něco ke koukání. // Abyste uviděl světlo, nesmíte se bát tmy. // Najděte tu odlišnou zprávu. // Dejte si bacha, ať se neumažete. Minulost bývá špinavá. // Nemůžeš jen utíkat. - Každý z nás utíká! // Vlak staví na 21. a 22. stanici. - Tu první nestihnem. - Ale jo. // Johne, neutíkej. - Nemusíš mě honit. // Tušitelé se nemýlí, Johne Andertone. Ale i když se občas všichni neshodnou. // Chtěla jsem je léčit, ne proměnit. - Koho myslíte? - Ty nevinné co hledají vinné. // Nevěřte nikomu a hlavně najděte tu menšinovou zprávu. // Obvazy si nesmíte 12 hodin sundat. Jestli to uděláte tak oslepnete. Rozumíte? // Co myslíš? Čtyry slídiče nebo pět?- Radši osm mám velkej hlad. // Máme totožnost. Není to on! // Promiň mi to Johny, ale budeš muset zase utíkat. Béééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééž! // Vítám tě ve svým stádečku, Johne. ()

c.tucker

Dobře režisérsky zracovaný zajímavě pojatý scénář. Híří perfektními novotinami a promyšlenou budoucnoustí. Skvěle odvedená řemeslná práce. ()

BoXBe

Na každé další podívání je to s odstupem let lepší a lepší. A nesrovnatelné s dnešními tzv. blockbustery nebo spíše béčkovými pitomostmi s velkými záběry a monstrózními digitálními triky. Spielberg i Cruise tu dávají lekce z filmařiny. ()

forsythia

Hrát si s myšlenkou na změnu budoucnosti je rozhodně lepší nápad než měnit minulost, alespoň pod Spielbergovou taktovkou. Akční scény působily pravda trochu směšně, ale jinak film s výbornou atmosférou, výborným nápadem a výborným Cruisem. ()

WolfR

Originální děj, skvělá futuristická atmosféra, zajímavý vizuál a výborný Cruise v hlavní roli. Spielberg natočil další skvělé Sci-Fi, které zdobí i dobrá akce. 4 hvězdy. PS: Williamsova hudba tentokrát zklamala. ()

mortak

Film noir se sice nekoná, ovšem poslední záběr je docela mrazivý. Jednotlivec snad může dojít happyendu, ale společnost zůstává pořád totalitní. Ona totiž ta vize budoucnosti je docela přesná, pavouci už jsou tady (drony), autonomní vozidla se vyvíjejí, jen místo očí (drogový dealer out of system) ta kontrola bude v reálu spíše přes odběr energie. A svoboda jde pomalu pod kytičky. Už jen proto za pět, těch pár minut sentimentu (tento dům je plný lásky) Spielbergovi odpouštím. ()

majo25

To, že sa jedná o skvelý sci-fi triler, svedčí (aj) to, že ani po rokoch nestratil nič zo svojej kvality a vynikajúcej atmosféry. Ani 18 rokov po sa nepodpísalo pod jeho zostarnutie. Efekty aj dnes stoja za pozornosť. Spielberg opäť dokázal, že fantastické filmy točit jednoducho vie, vybral geniálne napísanú látku a režisérsky ju pozdvihol do vizuálnych výšin. ()

SoolenJV

Dokonalé sci-fi, které ohromí famózní vizuální stránkou a příběhem, který má hloubku a zamýšlí se nad základní otázkou etiky: Můžeme potrestat někoho za čin, který ještě nespáchal, ale má spáchat? Tom Cruise standardně dobrý, legenda Sydow taktéž, ale divák se nejvíce zapamatuje Agátu a uhlazeného Farrela. Spielberg je mistr všech žánrů, ale sci fi patří k jeho nejmilejším. To jasně dokázal v této temné vizi budoucnosti. ()

panMartin

Naprosto skvělý sci-fi thriller. Tom Cruise, kterého jsem nikdy moc nemusel se mi tady velmi líbil a dokonale mi sem zapadl. Za zmínku určitě ještě stojí výkony Colina Farrella, Samanthy Morton a Maxe von Sydowa. Vize budoucnosti je opravdu originální a vůbec bych se nezlobil, kdyby tak opravdu vypadala. Film je do detailu promyšlený, skvěle natočený, zahraný a rozhodně to je ten typ filmu, který by se měl vidět vicekrát. Je to dobrý příběh, který Vás chytne hned na začátku a vydrží až dokonce. Není tam žádné hluché místo, které by se dalo vynechat. Všechno je důležité a podstatné, proto se vyplatí dávat po celý film dobrý pozor. Scénář je famózní, příběh není předvídatelný. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz