Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

Tsukikage

Dost se mi to líbilo, sice to vůči ostatním sci-fi na této úrovni trochu pokulhává. Během filmu jsem se bavil, postavy a scénář byl dobrý, určitě tam bylo něco nadprůměrného. Příběh dává smysl a má i zajímavá překvapení, je těžké vymyslet něco rafinovaného v této době, kdy už "všechno" vymyšleno a natočeno bylo. Výsledek: lehký nadprůměr. ()

Elyssea

Odmyslete si ten pěkňoučký scifi kabátek a dostanete průměrnou detektivku, na jejíž vyřešení by Herculu Poirotovi stačilo deset minut. Protože když nebudete koukat na ta futuristická cingrlata, uvidíte scénáristům až do žaludku a být o krok napřed před filmem není žádný problém. Palec nahoru za účast Maxe von Sydow, palec dolů za divné obsazení Colina Farella, protože mi chlapec už dlouho v nějakém filmu tak nepřekážel. Po tom slibném začátku přišlo zkrátka rozčarování. ()

bourec

ze začátku trochu zmatečný, ale pak to do sebe pěkně všechno zaklapne.Spielberg tady potvrzuje, že je opravdu režisérský eso.100%. ()

ad

Začátek hodně dobrý... ale poslední půl hodina ve filmu vůbec nemusela být :( alespoň mně by tam nechyběla, určitě by vše šlo vyřešit lépe. ()

starbrejkr

Minority Report je především naprosto precizně odvedená práce. Fascinující a až futuristická kamera a vypiplaná budoucnost, kterou mi ale trošku srážela její přemrštěnost....Nechápu, proč máme už tak dlouho tak velké oči co se týče vývoje společnosti, když ve většině oblastí už pokrok dlouhá léta spíše zpomaluje:-) Scénář je promyšlený do posledního detailu a člověk musí být celých 145 minut ve střehu, přesto se momenty na odlehčení najdou, dostala mě v tomhle ohledu hlavně prohlídka slídičů v různých domácnostech. Co mi na filmu vadilo nejvíc? Že si Steven opět neodpustil (stejně jako ve Válce světů) až odporně sladký happy end, kdo viděl, ví o čem mluvím.....Po celém tom temném a ponurém průběhu to působí jako pěst na oko a trošku to sráží dojem- ()

tomtomtoma

Efektní film o možné budoucnosti. Svěže akční, sytý zvuk, pohyb, napětí, možná myšlenka o stupni ochrany, systému a zneužití moci. Jen se tak dotkne, aby se zvýraznila dramatičnost a spravdlivý boj hlavního hrdiny při prokazování své nevinnosti. Šéf speciálního policejního týmu, který zatýká vrahy ještě před vraždou, John Anderton (Tom Cruise), se při odhalení nedostatků stává obětí systému při jeho ochraně. A tak nastává dramatický boj o záchranu a spravedlnost. Pochopitelně vítězný a původce potíží, stvořitel systému Lamar Burgess (Max von Sydow), páchá kajícnou sebevraždu. Z dalších rolí: policista, prověřovatel systému, Danny Witwer (Colin Farrell), který objevil pravou podstatu problému, tušitelka Agatha (Samantha Morton), která ze svého spícího stavu uspořádá hon na vraha své matky, doktorka Iris Hineman (Lois Smith), spolustvořitelka systému, a stále milující bývalá manželka Lara (Kathryn Morris). Znovuprožívání pocitů po ztrátě syna, boj o svobodu, boj o spravedlnost, pochyby, ztráta víry, boj a vítězství dobra. Hodně sentimentu a vznešeného patosu v zábavném hávu akční vize možné budoucnosti. ()

Amroth666

A další Spielberovo sci-fi dílo, které nezapomenu. Opět se potvrzují moje slova, že Spielberg vytváří nejlepší sci-fi filmy na světě. Přiznám se, že mi tam Tom Cruise moc neseděl, ale na druhou stranu to fakt hodně oživil. Podruhé vidím duo Spielberg a Cruise a podruhé se mi to líbilo. Tohle se nikomu nemůže nelíbit. Příběh naprosto strhující a akce totéž. Už koltovní film a trikově geniálně provedený. Spielberg je prostě machr! ____ John Williams OST 5/5 ____ ()

zuzinka2

Velmi povedené sci-fi a jeden z nejlepších filmů s T. Cruisem. Film i přes delší délku rychle utíká, v příběhu není problém se orientovat, dává docela smysl a nejsou v něm do očí bijící nesmysly (na rozdíl od většiny sci-fi, které v poslední době vznikly) a udrží vás v napětí až do posledních minut. Konec jsem sice očekávala jiný, ale zase to nebylo nejhorší a ponurá atmosféra dobře podtrhuje zobrazení světa za 50 let. 80% ()

laik_60

Scifi ... ma nie vždy nadchne... Scifi s Cruisom tobôž nie. No a tá ústredná téma – myšlienka je zvrátena .. ako väčšina scifi ... obrátená ... film do telky do kina bych na to nešiel (tri body) ()

C0r0ner

Totální paráda, která i přes svou délku diváka nenudí a díky tradičně skvělé Spielbergově režii drží diváka napnutého od začátku do konce. Zajímalo by mě, jestli nás někdy taková budoucnost čeká. Identifikování pomocí očí a blitkobušky. Nebezpečně to zavání Velkým Orwellovým bratrem. Nicméně Minority Report je špičkové akční-detektivní sci-fi. 95% ()

Flynn

Film zajímavý s bravurně natočenou představou budoucnosti, to si Steven zase vyhrál, ale bylo to pro mě hrozně dlouhé a mělo to tak aspoň 3 konce. Už jsem se važně těšil kdy to zkončí. Čekal jsem od toho více. Začátek skvělý ale ke konci už jsem byl fakt tak trochu unuzený a ani mě moc nezajímalo rozuzlení.///// Po dalším shlédnutí musím přepsat historii :o) Nevím, zda to bylo jiným rozpoložením, či dozráním na tento film, ale pustil jsem si ho po pár letech a vyloženě mi to sedlo a líbilo se.... vize budoucnosti skvělá, zápletka dobrá, prostě fakt vyvedený kousek... nevím co jsem posledně dělal, že mě to tak neoslovilo....zřejmě mladická nerozvážnost :o) ()

ic

Podle me velmi zdařilý kousek, původně jsem měl trochu strach, jestli nepůjde jen o delší překomplikované sci-fi, ale naštěstí tomu tak rozhodně nebylo. Děj je sice možná složitý, ale rozhodně né nepochopitelný při troše pozornosti do sebe všechno zapadá a rychle pochopíte celou situaci. Říkal jsem si sice jestli vize budoucnosti (2054) není příliš nadsazená, ale zase nadruhou stranu mám reálnou šanci, že se toho roku dožiju a pak se uvidí :-) . Neustále jsem hledal nějakou nesrovnalost, která by pokazila souvislosti, ale přišel jsem na to, že skoro vše v tom filmu má svou logiku, až na to, proč by 3 přeživší feťáci získali schopnost vidět vřaždy v budoucnosti ale budiž, přece jen je tohle základ celého filmu. Taky jsem nikdy nezjistil, co se dělalo s potenciálními vrahy, které přistihli před spácháním jejich zločinu. Jestli je zamrazili navždy, nebo jen zavřeli podzem... ale pro film jeko celek to není podstaté. Všechno ostatní je excelentně promyšleno... rozhodně 5* ()

gabin(a)

Super film, hrozně mně překvapil. Toma Cruise moc nemusím, ale tady se mi fakt líbil. A beru jeho čich na dobré filmy: Rain Man, Narozen 4.července, Pár správných chlapů, Firma s famózním Hackmanem, Collateral. Tropickou bouři jsem ještě neviděla. Za mnohými hvězdami typu Richard Gere zůstanou jen hloupé romantické komedie. Dodatek: Tropickou bouři už jsem viděla a Tom Cruise byl ze všech nejlepšííííí! Bravo! ()

pakobylka

VELICE poučné. Uvidíte, že prostě nelze vytvořit absolutně spravedlivou a bezpečnou společnost. Neboť člověk je tvor neobyčejně vynalézavý, tudíž se nespokojí s vynalezením dokonalého systému. Neúnavně vynalézá dál, aby přišel na to, kterak by mohl ku vlastnímu prospěchu svůj skvělý vynález zneužít ... nebo alespoň obelstít. P.S.: Jenomže jaký vyšší smysl může mít řád, který je založený víceméně na zotročení tří lidských bytostí - a co dobrého může přinést ? ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz