Milionár John Hammond (Richard Attenborough) financuje veľkolepý vedecký projekt, ktorého cieľom je oživiť dinosaury. Vybuduje pre ne veľkolepý zábavný park na ostrove Isla Nublar. Na preverenie bezpečnostných opatrení si najme vynikajúceho paleontológa Alana Granta (Sam Neill), jeho priateľku, paleobotaničku Ellie Sattlerovú (Laura Dernová), cynického matematika Iana Malcolma (Jeff Goldblum) a pragmatického právnika Donalda Gennara (Martin Ferrero), ktorému ide len o zisk z ojedinelej atrakcie. Užasnutí vedci podniknú prvý výlet po ostrove spolu s Hammondovými vnúčatami Timom (Joseph Mazzello) a Lex (Ariana Richardsová). Expedícia sa však rýchlo zmení na drámu, keď zradný počítačový expert Nedry (Wayne Knight) vypne bezpečnostné okruhy, aby mohol ukradnúť embryá dinosaurov, ktoré sľúbil konkurenčnej genetickej firme. Pôvodne príjemný výlet sa mení na hrozivú drámu. A k ostrovu sa blíži navyše aj tropická búrka... (TV JOJ)

Kariya

Je to neuvěřitelný. V tomto filmu je téměř všechno jako dnes, po skoro 18ti letech. Jediné dvě věci, kterých si všímám, kazící nestárnutí tohoto supersnímku, je absence mobilů a starý monitory ve tvaru beden. Ale zbytek rekvizit, vynálezů, techniky, atd., vyskytující se tady, jsou jakoby to bylo natočeno letos. A Tyranosaurus Rex při útoku na džípy je po obrazový stránce naprosto, ale naprosto jako živej, dokonalej. No a zvuk v celém filmu? To už je doslova orgasmus! Jako malý kluk jsem na tomto filmu vyrůstal a zatímco já jsem o něco zestárl, tento film nezestárl téměř vůbec! 95% ()

Izz

Po těch letech,kdy jsem Jurský park neviděla,jsem si jej pamatovala jako nekonečně zábavnou a přelomovou akci.Další zhlédnutí mi tyto vzpomínky zhatilo a měla jsem před sebou slušně natočený,ale taky dost nudný film bez spádu a se stárnoucími triky.To je ostatně problém Spielberga jako režiséra.Ve své době jsou jeho filmy úžasné,přelomové a dechberoucí.Časem ale ztrácí na lesku a pro další divácké generace jsou to jen odlesky dávno minulých dob.A Jurský park tento fakt zrcadlí naprosto dokonale. ()

Koonix

Film ktorý má v mojom srdci vyhradenú komôrku len a len pre seba:-D Vždy naň budem spomínať ako na najobľúbenejší film svojho detstva a stále ma dokáže pobaviť aj keď ho vidím snáď tridsiaty krát. ()

Knor

Tenhle film je pořád bomba, efekty dokonalé, velkofilm se vším všudy....život si najde cestu. Klasika a dokonalá filmařina. ()

smajly

Je to klasická spielbergovina, tedy masový a kasový trhák, který (právě v případě Jurského parku) vyvolal dinosauří mánii, která se mě, jako šestiletého smrada, držela dost dlouho. Film by se asi dal zařadit do sci-fi klasiky, a to díky zajímavému a dobře zpracovaného námětu a výborným efektům (dinosauři jsou opravdu jako živí). Na druhou stranu příběh je jednoduchý a snadno rozpoznatelný už na začátku, což zbytku ubírá na zajímavosti. Shrnul bych to tak, že jde o popcornový film v tom dobrém slova smyslu a dávám 75%. ()

Miagy

Skvelý zážitok prináša Spielberg na obrazovku doprevádzaný úžasným soundtrackom môjho obľúbeného skladateľa. Páčilo sa mi, že z film sa nevenoval len 1 téme - "hladný" T-rex, ale autor začal pekne od začiatku...Priblížil nám postavy, ich prácu a životy, prešiel k tajomnému ostrovu a šialenému vedcovi a napokon k dinosaurom a pomaly nám začal servírovať horor, ktorý som si schuti užil. PLUS:Efekty, stvárnenie saurov,HUDBA,zaujímavá téma MINUS:až takí silní ten t-Rex nemohol byť :) ()

Smerfetka88

První film, u kterého jsem si zakrývala oči polštářem....tak na mě působil. A přestože od té doby uplynulo pár let, tak stále na mě působí stejně. A i když už mi vysvětlili, že někteří dinosauři jsou jen jako, tak na mě působí věrohodněji, než mnohé současnější počítačové příšery. Líbí se mi příběh, líbí se mi herecké výkony a líbí se mi i to, že to nepůsobí uměle. Jediné, co mi brání dát 5* je to, že tam nehraje Bohdalka. ()

celticek

Za tu dobu, co filmy sleduju, jsem se někam posunul. Na premiéře jsem samozřejmě byl a ze scény, kdy T-Rex čumí do auta a kdy se třepe hladina vody v kelímku jsem byl nadšený. Příběh ani herecké výkony nestojí za řeč. Podivuhodné je pouze to, že by snad opravdu šlo naklonovat dinosaura z krve komára uvízlého v jantaru a na tu dobu opravdu neskutečné efekty. Já mám rád velociraptory:) A pokaždé si kladu otázku - jak je možné, že Spielberg vždycky dostane takový nápad? ()

kyLuke

Triky na svou dobu skutečně fascinující a když k tomu přičtete výbornou režii , příjemný scénář a vynikající hudbu Johna Williamse vyjde vám z toho klasika , která i po dvaceti letech od svého stvoření působí tak dokonale , jako ve své době , dodnes se totiž nikomu nepovedlo toto dílo překonat ( samozřejmě v rámci žánru ) . ()

Chasida

Možná škoda, že jsem četl knižní předlohu. Ruku na srdce - Michael Crichton je skvělý spisovatel a Jurský park i Ztracený svět se mu povedl. Mezi jednoznačné klady a "esa" filmu patří určitě skvělé efekty a rozpohybovaní dinosauři. Jenže v mojí fantazii se hýbali ještě o něco lépe. Čtyři hvězdy, druhá polovina mohla být o něco delší a ne tak useknutá. Mám radši kratší předehru a delší hlavní část. A pateticko-romantické dohry nemusím vůbec. Alespoň zde. Počin každopádně jedinečný. (75%) ()

Lilien

Triky a efekty jurského parku to je niečo nadčasové, a bez mala 20 rokov od vzniku mi príde že i ja sa nachádzam v tom parku a prežívam s hrdinami ich dobrodružstvo. Spielberg dokázal preniesť na filmové plátno všetky najtajnejšie sny a predstavy hádam každého chlapca a vytvoril jednu nadčasovú klasiku. ()

Taffey

Na svou dobu výtečný film. Triky nevídané, dnes sice překonané, ale pořad dobré. Jestli mě ale někdo těžce ve filmu sral, tak to byl Ríša Atenburů. Byl blbý v originále aještě blbější v českém znění. Blum, tedy Goldblum, za ním též moc nezaostával, stejně, jaklop Sam Neil. Ty výkony mi přišly děsně familiérní, nepřirozené úsměvy, nevím. Odebírám hvězdu, po včerejším zhlédnutí. A tak debilní děcka, co tam hrály, to bylo neuvěřitelné. Chápu, že to byl záměr režiséra, ale sraly mě od začátku. Když se nic nedělo, strašní kingové. V momentě nebezpečí naprosto tupá. ()

Stanix

Jako malý 11-tiletý kluk odkojený na Cestě do pravěku a knihách Zdeňka Buriana se mi splnil sen a hleděl jsem z otevřenou hubou na nevídané audiovizuální efekty. Dnes už se jedná o nostalgickou klasiku a učebnici pro tvůrce, neboť tolika klišé a kýčů se v jednom filmu hned tak nenajde. Tedy z dnešního hlediska takový příjemný nevzrušivý popcorn. ()

snebka

Klasika. Já teda vyrostl spíše na dokumentu od BBC, ale myslím, že tenhle film se zasloužil o popularizaci oboru jako žádný jiný před ním. 85/100 **** (edit:19.5. 2019) ()

Oudee33

Spielberg mi splnil sen z dětství, když toto natočil. První projekce byla v kině, kde mi bylo 10let a promítalo se to až od 12. Úplně mě to tenkrát odzbrojilo. Výborné efekty na tu dobu, good herecké výkony, slušný příběh a gradující atmosféra.. Co víc si přát 95% ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch