Steven Grant, vľúdny zamestnanec darčekového obchodu, začne mať výpadky pamäte a spomienky na iný, cudzí život. Časom zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a delí sa o svoje telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Ich nepriatelia sú im v pätách a tak sa musia naučiť pracovať so svojimi komplexnými identitami. Navyše sa ocitnú uprostred smrtonosnej záhady medzi mocnými egyptskými bohmi. (Disney+)

MatyRock

Celý seriál je podobně schizofrenní jako hlavní hrdina Mark/Stevan. Na jednu stranu je divákovi předkládána originální podívaná s minimem akce, zajímavými nápady a poměrně originálním příběhem. Na stranu druhou dostáváme velmi špatné CGI, fajn záporáka, který mohl být o třídu lepší, jelikož měl až Thanosovský potenciál a již zmíněný příběh bývá někdy zbytečně protáhlý, někdy zase až moc zkratkovitý. Rozhodně stojí za zmínku soundtrack, který se k tématu hodí a opravdu se povedl + vizuál nepůsobí jako typický projekt z MCU, což je příjemnou vizuální změnou. Tím nejlepším a povznášejícím elementem z celé show je hlavní hvězda Oscar Isaac. Nejenže má prostor hrát (a to dokonce hned několik postav), ale on hraje fenomenálně. Akčních scén je poskromnu, o to víc mrzí když jsou nepřehledné a zběsile sestříhané (pár jich ale dobrých je). 7/10 konečně opravdová (i když neúplná) změna šablony a svěžejší vítr v MCU. ()

Malingo

V porovnání s Lokim či Wandavision slabé, seriál má své světlé chvilky, ale finální dojem zůstává nemastná neslaná akce, která měla potenciál mnohem větší. ()

tein

Ne, ne, ne a ne! Toto je urážka MCU a nikdy nemělo být natočeno nebo odvysíláno či tomu měl být dán rating 12- (jelikož nad tento věk je to nedívatelný). Tolik debilovin a tak příšerně natočenou slátaninu by snad neměli vůbec přiřazovat k MCU. Jestli Green Lantern patří k samému dnu MCU filmů tak toto patří ještě hluboko pod něj a je to určitě to nejhorší z MCU seriálů co si lze představit. To i nekonečná Ulice, Růžovka nebo Kameňák vedle tohoto vypadají jako mistrovské a dokonale promyšlené oduševnělé dílo na úrovni. ()

jirikzaboj

Komiksovou předlohu Moon Knighta jsem moc neznal, jen nějaké základní setupy postavy a proto na tomto poli nemůžu porovnávat, jak dobře se tvůrci přiblížili a co dobrého, či špatného si z předlohy odnesli. Hodnotím tedy čistě představeného Moon Knighta v seriálu jako takového. Už na začátku mě výběr castingu velice zaujal a těšil jsem se, že se Isaac přidal k elitě MCU a věřil jsem od počátku v jeho kvality, které předváděl v různých projektech už dříve. Potvrdily se všechny má očekávání a v mnohém mě Oscar i překvapil. Ty jeho polohy jsou opravdu různorodé a dokázat tak sofistikovaně představit postavy 2 in 1 bylo prostě boží a je to nejspíše tou největší předností celého seriálu. Doplnění vedlejší postavy Layly coby doposud neznáme herečky May Calamawy bylo rovněž překvapující a je to nejspíš ještě lepší female hero actor, než ženská varianta v Lokiho seriálu. Tedy nejlepší ženská postava představena v celém MCU. (promiň Scarlet) Nakonec samotný Hawke, který se ujal role záporáka. Motivace je v Marvelu vždy důležitým pojítkem k tomu, aby zápletky tak nějak dávaly smysl a tady jsem neměl sebemenší problém se zápornou postavou, protože jeho motivace byly dostatečně odůvodněné a bylo na místě se nad nimi také zamyslet a proto příběh přinesl spoustu otázek, odpovědi, rozhřešení a zajímavý námět z egyptské mytologie, kterou doplňuje opravdu velkolepý OST a taky hudební soundtrack známých zpěváků, jako je například Bob Dylan. Seriál si bere z výpravného a dramaturgického hlediska spoustu inspirace z různých hunting treasure filmů a psychologických thrillerů, kde nejbližší přirovnání je asi opravdu ten dříve již zmiňovaný Fight Club, který je navždy v mém srdíčku a pokud je tohle téma kdekoliv nějak dobře zakomponované, tak si mě dost možná získá jen na základě tohohle. Proto především epizody, ve kterých se řeší rozbor psychologie hlavní postavy hodnotím jako ty nejlepší a nepotřebuju k tomu ani velkolepost příběhu, či akční nabouchané scény. Tvůrcům se tedy opravdu podařilo snad úplně POPRVÉ vymanit se ze spárů klasického komiksového formátu zfilmování a kdybych neznal ten fakt, že je Moon Knight součástí MCU, tak bych dost možná ani tento fakt nepoznal. Důkazem je, že se seriál totálně distancoval od dosavadního světa Marvelu a nepřinesl ani jednu dříve představenou postavu. Pozorný divák si ovšem jistých easter eggů všimne a je to spíše ten příjemný aspekt, u kterého se usmějete. Zároveň si seriál drží výpravčí úroveň a nekolísá mezi vážností a trapným humorem, který si konečně začíná Marvel odpouštět a chtěl bych, aby to tímto směrem pokračovalo, protože se potom dá spoustu věcí myslet opravdu vážně a s větší autentičností. Je to temnější, zralejší, dospělejší. Každý fanoušek na tyhle věci apeluje v pozitivním slova smyslu skrze ohlasy a doufám, že právě tohle přesvědčí MCU, že se to dá dělat i trochu jinak a kdo ví, jednou z toho může být opět seriózní svět a ne popcornová zábava. It was spoken. ()

chevronman

Moon Knight bez Moon Knighta. Marvel divákům nabídl pětihodinový origin, kde se titulní hrdina Moon Knight takřka neobjeví, a přitom to, když můžu hrdinu vidět v jeho kostýmu, je pro mě vždy vrchol superhrdinského žánru. Navíc jsem čekal víc potemnělou podívanou. Místo toho mi byla naservírovaná dětská rozjuchaná pohádka, která má (což by mě vlastně nemělo překvapovat) ukojit široké spektrum diváků od dětí po dospělé. Takže nepřekvapí, že Steven byl idiot a dívalo se mi na něho jen těžko, hudba tuctová, efekty v rámci televizních Marvel projektů spíš podprůměrné, humor dětinský, egyptští bohové jednali dost nelogicky, ale logických děr nabídl seriál více... Zkrátka asi nejslabší seriál od MCU. ()

JancakV

Jsem rád, že Moon Knight je něco jiného, než "kritici" a "fanoušci" očekávali. Doufám v druhou řadu, delší a tučnější. Rozvinutí tří charakterů Moon Knighta, vychcanost Khonshua, reakce bohů po ztrátě avatarů i snad jemné provázání se zbytkem MCU (možná i větší přes Bladea, Black Knighta atd.) by mi udělalo radost. Mimochodem jako origin v MCU, je to jeden z nejlepších, a je fajn že se nevěnoval jen dovádění v kostýmu, ale samotným charakterům postavy. Fakt je mi líto, že jste si neužili očekávaných šest dílů digitálního kostýmu a bezduchého vybíjení protivníků. Pche. ()

EricNor

Prvni dil byl svezi vtipný a sliboval trochu jiny Marvel. Jiny Marvel to tedy byl, ale bohuzel ne v dobrem. Uzvanene bez naboje, bez akce s vylozene nudici Ethanem Hawke, jehoz sceny me totalne nudily. Me prijde obecne nudny i Oscar Isaacs, ale ne tak jak Ethan. I kdyz jako nesmely Steven? bez sebevedomi byl docela fajn. Hvezda navic za May Calawami. ()

kickwait

Po slabších prvních třech dílech, které byly jednoduché a klasické, nám dali pánové z MÁRVELU docela solidní dílo. Ano, myslím, že poslední díl patří k těm lepším, a to díky potitulkové scéně, která mi připomněla, že komiksové filmy se stále můžou řídit komiksy. Jedna potitulková scéna ,ale nedokáže napravit celý seriál. Takže nemůžu říct, že by tato série byla špatná. Je nadprůměrná. Jen všechny PROMO materiály slibovaly drsnou a skoro Rkovou podívanou. Sériál je evidentně určena pro trochu inteligentnější část populace. Mezi velká pozitiva patří skvělý soundtack. Na seriál se určitě podívejte. Moon Knight byl pro mě jeden z nejočekávanějších projektů letošního roku a musím říct, že bych byl rád za druhou sérii. 8/10. ()

marvolo

MCU opäť skúša niečo nové, niečo iné. Tento krát sa pozrieme do sveta egyptských bohov. Seriál má dobré gradovanie, každou časťou sa posúvame ďalej a ďalej, odhaľujú sa nové skutočnosti, či motivácie. Oscar aj Ethan sú geniálni, funguje to. Musím ale povedať, že tá gradácia u mňa skončila pred poslednou časťou. Mám pocit, ako keby posledný diel už tvorcovia nejako odflákli, buď im došla inšpirácia, alebo ich tlačil čas, neviem. Posledný diel ma bavil najmenej a celkovo to kus pokazilo dojem z celého seriálu, lebo si zaslúžil aj iný záver. ()

Lobo35

Škoda docela velký potenciál , prvních pár dílů vás naprosto vtáhnou do děje a bohužel poslední díl to vše pohřbí. Muzika úžasná..... ()

Johny203

Tento seriál ma od začiatku chytil svojou unikátnou atmosférou ale je dosť možné že takto staromilsky pôsobil iba na mňa. Každopádne sa jedná o klasický MCU seriál ale napriek tomu ma bavil viac ako väčšina jeho kolegov. Moon Knight ako postava mi však učaroval a s radosťou privítam jeho ďalšie výstupy, obzvlášť keď ešte naplno nerozvinul čo všetko sa v ňom skrýva. Vrchol seriálu je jednoznačne štvrtá epizóda. ()

Jamien0

8/10 Chápu absolutní nadšení všech ostatních, hlásajících, že je seriál naprosto perfektní a bez chyb, ale ať už bych se snažil sebevíc na těch 10/10 by to moon knight pro mě nikdy nedosáhl a ani omylem nemohu říct, že by to bylo bez chyby. Celý třetí díl nedává vůbec žádný smysl, je špatně zpracovaný a působí spíše jako španělská telenovela. Samotný konec je tak předvídatelný tak moc, že i já - člověk který nikdy správně neuhádne konec filmů/seriálů a většinou je úplně mimo mísu, to tipl naprosto přesně a navíc i ta samotná akce a finální akční scéna byla trochu "zívačka".   Na druhou stranu, se ale Oscar Issac jako samotný Moon Knight, ukázal v tom nejlepším možném světle a všem nám předvedl, jak neuvěřitelný herec to vlastně je. Přechody mezi Stevem Grantem a Marcem Spectorem jsou naprosto, ale naprosto úžasné a přesně je poznat kdy kdo přebírá moc nad tělem.   Celkově postavy nepatří mezi moje nejoblíbenější z MCU, ale užíval jsem si je a fandil jim naplno po celou dobu seriálu. A Ethan Hawke, jako Arthur Harrow, neboli hlavní záporná postava taky nebyl vůbec k zahození.  Jako poslední věc samozřejmě chválím dobrou kameru, naprosto úžasný první díl, který je rozhodně nejlepší z celé série a po jehož dokoukání, jsem měl husí kůži po celém těle ještě druhý den, a samotné (za mě) skvělé zpracování Egyptských bohů a Egyptské mytologie obecně.  Na konci dne, to pro mě stejně na plné čáře přesáhlo ostatní MCU seriály a velice jsem si to i přes všechny mínusy užil. ()

72Nihlus

Skvelý výkon Oscara Isaaca, ale aj tak som tomu nejako nevedel prísť na chuť. Zo všetkých doterajších MCU seriálov mi toto príde najslabšie a to si nemyslím, žeby bola latka nastavená veľmi vysoko. Možno už na mňa začína tých fantasmagórií v MCU byť priveľa. Zápletka je absolútna komix rutina o svetovej hrozbe a ozvláštňuje to iba to psychické rozpoloženie hl.postavy z ktorého sa však dalo vytrieskať oveľa viac. ()

Keks

Wow. O druhém Doctoru Strangeovi se říkalo že to má být "jiný" a "dospělejší" a "drsnější" marvel. Well....bylo to jiný to je fakt ale čekal jsem víc jiný. Jiný asi jako tohle. Moon Knight je opravdu jiný trochu dospělejší marvel. Oscar Isaac a Ethan Hawke jsou opravdu skvělí herci a jejich postavám vše uvěříte. Pátý díl byl za mě nejlepší. Finále zůstalo hodně otevřené tudíž ja se těším na druhou sérii opravdu hodně! ()

Updated_Cake

Skvělí herci, skvělé kostýmy, skvělé vizuální efekty, ale celé to působí strašně nedotaženě. Seriál každých 10 minut na vás vytáhne novou otázku ohledně fungování věcí v tom seriálu, kterou ve finále ani nezodpoví. Jak se děj začne točit i kolem té psychiatrické léčebny, tak polovina věcí přestane dávat smysl. Ne že by to bylo nějak extra složité na pochopení, spíš to nedává smysl z hlediska fungování toho světa, které se do vás snaží seriál v několika epizodách narvat. Vlastně seriál se snaží na začátku dost netradičně představit dost netradičního hrdinu, následně zpochybnit i jeho pohnutky a snaží se z toho vydolovat maximum, ale prostě v polovině chtě nechtě přestane seriál dávat smysl. Seriál začne de facto rozporovat sám sebe a výsledkem je divná patlanina, která zastíní kvalitní herce, fajn kostýmy a to vše kolem. Nevím no, podle mě je tam spousta nevyužitého potenciálu a strašně moc chaosu. ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)