Steven Grant, vľúdny zamestnanec darčekového obchodu, začne mať výpadky pamäte a spomienky na iný, cudzí život. Časom zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a delí sa o svoje telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Ich nepriatelia sú im v pätách a tak sa musia naučiť pracovať so svojimi komplexnými identitami. Navyše sa ocitnú uprostred smrtonosnej záhady medzi mocnými egyptskými bohmi. (Disney+)

vaclav.g.kar

Moon Knight postava která mi dlouhá léta leží v hlavě. A na jeho hraný debut se nemůžu dočkat už od oznámení v roce 2019. Seriál sliboval trochu jiné a drsnější pojetí MCU. Chápu že lidi nejsou spokojeni, čekali víc. Mě ale příběh Marca Spectora uchvátil od začátku. Vím že hodně nadržuju a fandím, ale za mě je Moon Knight po Lokim nejlepší MCU seriál a jedna z nejlepších sólo akcí v rámci MCU. Táhne to samozřejmě Oscar jakjen to jde.. 85% ()

Ulquiorra Cifer

MoonKnight je jedna z NEJ postav světa Marvelu. Bohůžel seriál byl spíše zklamání a taková jednohubka, na kterou se již podruhé dívat nebudete. Jediná věc, která seriál zachraňuje je Oscar Isaac a jeho vícero osobností. Ethan Hawke zde vypadal jako nesympatický a vyčpělý pornoherec z 90.let. Po Shang-Chi je to pro mě další pohřbená vedlejší postava Marvel Universe........ ()

AdelleR

Taková vážnější Marvelovka, člověk nad tím dlouho váhá, co se tam vlastně děje. Jediný a bohužel velký problém jsem měla s tím, že... to váhání tak nějak neustane. Protože nám je představen Marc a Steven a jejich podstata je vysvětlena, ale co Jake? Spousta prvků, na něž dokonce tvůrci opakovaně upozorňují v "Previously On", stejně zůstane nevyužita, nevrátí se k nim, neukončí se to. A to je ten největší problém. Prostě tomu chybí zastřešení. Konečná bitka je jasná, ale co po ní? Kde je vysvětlení toho, co se všechno dělo? (A podání originu Moon Knighta de facto stejným způsobem, jako tomu bylo u WandaVision, taky nepovažuju za kdovíjak geniální.) Koncept je jinak dobrý, jako neznalému divákovi mi to pěkně pomotalo hlavu. Egyptská mytologie zakomponovaná zajímavě. Hlavně tu musím vynachválit soundtrack, protože ten mi sedl už od první epizody. Vůbec celé se to nese v duchu Indiana Jonese a Mumie, takže takhle mi to sedlo, děj mě bavil, místy to bylo tak správně absurdně vtipné, jen mě mrzí, že tomu „něco" chybí. Škoda, že tak půlku věcí nevysvětlili. Jinak to je jednoznačně zajímavý počin a jsem zvědavá, jakou roli Moon Knight dostane v nadcházejících projektech. ()

numan odpad!

Musli-Marvel. Tahle pásová výrobna pseudokomiksů (Marvel) už poslala do světa spoustu peachovin, ale jejich nový machometánský shit jasně vede. V podstatě je to psychologický příběh o týraném chlapečkovi, kterému z toho po zbytek života mocně hrabe. Díly 4 a 5 jsou nesledovatelnou polucí, odehrávající se v jeho hlavě. Dál jsem se nedostal. Strašlivá zmatlanina, plná mozkoškrabných žvástů a vyjících muezínů, blbá jako Mohamrd sám. ()

Kyrgyzstanec

3,5⭐ Případ WandaVision. Břichem Marvelu se prokousávají extrémně poutavé motivy, ale jsou udušeny fádní verzí superhrdinského vesmíru. Postavy nezískají dojem duše/psychologické nuance tím, že je necháme ve scénáři dělat pár lidských činností jako je pojídání maršmelounů, ale necháme je celkově jednat jako lidi, ne jako vypravěče backstory. Pokud nás má film učit, že máme naslouchat našemu vnitřnímu hlasu, a že násilí je špatně, pak si vybral zatraceně blbý žánr & předlohu. ()

Stinger78

Sakryš sakryš, tohle pro mě bylo hodně rozporuplné. Možná, že jsem byl namlsán velkým očekáváním i skrz články, které Moon Knighta opěvovaly jako rozporuplného hrdinu, který nejde pro násilí daleko, možná, že od Marvelu tak nějak očekávám absolutní špičku. Tohle jelo jak na horské dráze, první dva díly špička, pak se hodně kecá a oblek je ve skříni a zase se to rozjelo až na konci, aby to vyvrcholilo nějakým tím digitálním bordelem. Šest dílů je tak akorát, téma je velmi svěží, ale trestuhodně nevyužité, Ethan Hawke by skvěle zahrál i lavičku v parku a byl za mě tahounem seriálu. Celkově vzato jako jednohubka na odstartování mého předplatného na Disney+ neurazilo. ()

Bohdy67

Čekal jsem víc.  Ne, že by to bylo špatné, možná sem i trochu měl po shlédnutí konce jedné epizody hned chuť na druhou, nicméně to bylo pro můj asi jednoduchý mozek někdy až příliš složité... Vlastně jsem ani nepochopil zda to byl původně Marc nebo Steven. (počítám že než se projeví rozpolcenost, je jedna hlavní osoba), nebo vlastně pak i někdo jiný... Až moc mi splývala realita a fikce... Pokud bude druhá serie, rád se podívám a asi i znovu na tuhle a snad mi to i dojde....Takhle prostě průměr 50% ()

Tomas.Abi

Moon Knight. Tak tento počin od Marvelu je opravdu něčím jiným, než co nám dosud studio přinášelo a doufal jsem že bude i něčím opravdu svěžím. Občas jsem se v ději opravdu ztrácel a netušil jsem co nám chtějí tvůrci sdělit. Po prvních velice zmatečných epizodách se dostáváme do Egypta, kde si konečně můžeme užít trochu té exotiky a možná i také akce. Bohužel pokud chtěli filmaři přenést trochu atmosféry z filmů o Indiana Jones i do této série, za mě se jim to vůbec nevydařilo. Některé archeologicko -detektivní prvky nedostávají tolik prostoru kolik by si zasloužili, ovšem naopak scény, které mapují psychickou rozpolcenost nebo spíše schizofrenii našeho hlavního hrdiny nás obtěžují každý třetí střih. Aby té psychologie nebylo málo, dostáváme celou epizodu z psychiatrické léčebny, kde se děj opravdu táhne a zbytečně se oklikami a různými zbytečnými scénami dostáváme k odhalení, které stejně už nějakou dobu tušíme. Scénáristé chtěli přijít s něčím novým, ovšem celá série je velmi nevyvážená. plácá se mezi psycho dramatem, dobrodružným filmem a komiksem. Je zde cítit i to, že se cílí i na ty mladší diváky, takže některé pasáže jsou velice groteskní. Teď k tomu. co je na tomto díle dobré. Herecké výkony jsou dobré. Isaac zahrál schizofrenika na jedničku. Kostýmy jsou skvělé, výprava také. Nasvícení a efekty jsou nádherné také, pokud nebudeme počítat hrošici  a krokodýla, kteří vypadali trochu divně a myslím si že mohli vypadat lépe, když postava Sutecha vypadala opravdu úžasně. Nechápal jsem jak mohli udělat zobrazení jednoho boha tak nádherně a nadpozemsky a z dalších dvou bohů udělali barevné kreatury, které by byli skvělými figurkami do dětské poličky.  6/10 a i když jsem se většinu času nenudil, vím, že se na to znovu nepodívám. ()

CheeseFigure

Zaujímavý počin, vymykajúci sa tradičným MCU projektom. Hlavná postava je zaujímavá, dopomáha tomu i jej porucha osobnosti, keď Oscar Isaac skvelo strieda medzi drsným Marcom a naivnejším Stevom. Hrdinské obleky, pre každú osobnosť iný, sa mi taktiež páčili. Hlavný záporák Harrow je zo začiatku zaujímavý fanatik, bohužiaľ tvorcovia s ním nepracujú viac a tak ostáva v šablóne ,,fanatický machiavelista túžiaci po lepšom svete". Ethan Hawke ho ale dobre stvárňuje, preto ho nemôžem označiť za hrozného antagonistu. Nesmiem zabudnúť ani spomenúť hlavnú ženskú postavu Layu. Jedná sa o drsnú bojovníčku, nič viac-nič menej, ale bola celkom sympatická. Ako som písal, vyhýba sa to tradičným Marvelovkám, ale i sem si tvorcovia prepašovali humor/cringe (záleží, ako to prijmete) v podobe hrošej bohyne Taweret. Akcia je štandard. Napriek kvalitným hereckým výkonom na strane hrdinu i záporáka ma to nevtiahlo tak, ako by som si prial. Pokračovaniu by som sa ale nebránil. ()

Orion12

Okay po fakt otřesné Ms. Marvel jsem myslel že s MCU seriály končím. S velkou opatrností jsem naskočil na seriál Moon Knight a oproti ms. Marvel zlepšení o 200%. Čekalo mě příjemné překvapéní s skvělým Oscarem Issacem v hlavní roli, který hraje opravdu skvěle a celý seroš táhne. S tajemnou egyptskou tematikou a zajimávým nápadem s rozdílními osobnostmi a stáhnul jsem to za den :) Taková hoodně fajn jednohubka. seroš jsem si užil od začátku do konce. Moc jsem do toho netahal mcu svět a jaké to bude mít dopady na MCU (což obrovské) přestává to trošku dávat smysl ale když tohle pominu seriál je skvělý. Neskutečně jsem si užil chemii a napětí ,,mezi dvěmi osobnostmi,, bylo to svěží a originální. Egyptská mytologie byla skvělá - po asijské mytologii - africké a indické tady mamá skvělou egyptskou která se mi líbila asi nejvíce. Každá MCU seriál byl zatím dost jiný ale v spoustě případum tím špatným směrem, tady by jste to vubec neřekli že to je MCU věc. Žadné odkazy na MCU, žádné přiblé vtípky, - opravdu proč marvel není takhle vážný častěji - Thor by se mohl ku*va učit, na MCU mě poslední dobou ten humor vytáčí a tady ticho.... až na toho HROCHA, ale to jsem se aspon zasmál. Často až hororový nádech, ještě více než nový strange- ty scény v hrobce byly jako vystžiižené z zajetí démonu, psychická porucha, plno flashbacku, objevovaní temné minulosti - to bylo kurva dobrýýýýý, takový chci MCU aspon trochu temný plosíím. MK je v komiksech dost brutální zabiják to jsem byl zvědav jak to vymyslí aby to bylo pro děti a ikdyž mě to sralo tak prostě v akční scéně všichni zemřeli xdd a zbytek bylo pro naše představivosti. Za ty akční scény hvězda dolu, ale chápu musí to být i pro děcka co kukaj MS. marvel. Bohové byli fajn, ano zase se zachranoval jsem svět, ale to jsme si už zvykli ne :) Když pominu že záporácí opět chtěli zničit svět - ale originálně - jenom hřišníky vysosat a ty akční scény jsem se prostě bavil, chemie mezi postavama byla fajn, prostředí, příběh, celkem kombinované flashbacky to jsem se až divil a cliffhanger na konci a velice přesvědčivý Ethan Hawke jako kultista :). 8.5/10. Já se bavil a po Lokim zatím nejlepší MCU seroš ()

RadaRAW

Nic jsem od toho nečekal, ale jsem příjemně překvapen. Je to podívné splácání tolika věcí dohromady, že by člověk nečekal že to bude fungovat. Však to nějakým způsobem funguje opravdu dobře a je to poměrně solidní filmový zážitek. ()

Mr.Nobody

Vůbec nechápu spojitost s MCU. A vnímám větší důraz na "mýticko-nábožensko-historické téma." Z nových projektů Marvelu tento považuji v současnosti jako nejslabší. Příběh je sice propracovaný, ale velmi špatně převedený do výsledného seriálu. Ale budoucnost ukáže. Třeba to bude někdy zajímavá postava. S tím propojením intelektuála a zabijáka v jednom. ()

Schkeble

ten scenar nepotaha ani deset sebevic dechberoucich oscar isaacu, takze jedna hvezdicka za stevena a druha za marca😋 a timto zacina i konci moje zkusenost s marvel serialy ()

Belphegor

Strašně rád bych tomu dal 5 hvězd, egyptské kulisy a historie mi je sympatická. Bohužel poslední dil byl zkratkovitý a trochu nelogický, docela dost mi strhává hodnocení. Cením si podtitulkové scény, ale dost mě štve, že si nedali moc záležet s vysvětlováním - nerazim ideu "prostě se to děje a ty se koukej". Takže me otázky: "proč Marc a Steven nezkameneli? Co je vlastně to krokodýlí žezlo zač? Kam se poději další bohové, když Ammit zabije jejich Avatary?" zůstaly nezodpovězeny. Taky ty CGI bohové mě přišli trochu dětinský. Jinak celkově oceňuji námět - superhrdina s rozdvojenou osobností je cool. Oscar Isaac do hlavní role sedí, stejně tak Layla je moc sympatická a její avatar milé překvapení. Obecně by to sneslo ještě dva dily navic. Dohromady se z toho mohl vytřískat hit, potenciál to má, takhke je to jen další tuctová marvelovka. ()

Gamora

Další MCU seriál který je za mě skvělý experiment s trochu drsnějšími prvky ale ne tak aby neměl 13+ rating. Zajímavě zpracovaný příběh o Marcovi Specterovi který trpí disociativní poruchou identity, a sdílí tělo s další osobností jménem Steven Grant. Marcův a Stevenův komplikovaný vztah je v seriálu dokonale znázorněn. Steven je přátelský nekonfliktní Angličan a Marc je výbušný americký zabiják, který je navíc i Avatar starého egyptského boha Konchu. Oscar Issac perfektně zahrál Marca a Stevena, a ve vedlejší roli musím pochválit herečku May Calamawy v roli Marcovi ženy Layly. Tajemná egyptská atmosféra, skvělé herecké výkony a zajimavé zpracování si zaslouží 8/10. ()

SpiderBoy

Skvělý seriál, Marvel zde pracuje jak s akční stránkou, tak i se stránkou pocitovou a dohromady to dává smysluplný a zajímavý příběh, na který stojí za to se podívat. Určitě doporučuji! ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)