Steven Grant, vľúdny zamestnanec darčekového obchodu, začne mať výpadky pamäte a spomienky na iný, cudzí život. Časom zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a delí sa o svoje telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Ich nepriatelia sú im v pätách a tak sa musia naučiť pracovať so svojimi komplexnými identitami. Navyše sa ocitnú uprostred smrtonosnej záhady medzi mocnými egyptskými bohmi. (Disney+)

Renie42

Chtěla jsem další dávku Marvelu a úplně něco jiného než Avengers a aniž bych věděla o co jde, viděla ukázku jsem si to pustila. Mile mě překvapilo zasazení, kde jsou egypští bohové, to mám ráda a zajímám se o to a tak nějak jsem si začala dávat dohromady, jak reálně ti bohové jsou zobrazení a jestli to tak je. A ten příběh hlavního hrdiny mi začal dávat smysl až později, ze začátku jsem se musela hodně soustředit, jak to že je někde jinde, střih, scéna, všichni mrtvý a on čumí jak péro z gauče, co se stalo, no já měla taky takový výraz. A co se týče bohů, je škoda, že nebyly všichni zobrazeni, jen nějací "avataři" a nevím, kde vzali podobu boha Choncu, protože mi to nedalo a hledala jsem podobu a je podobný bohu Usirovi, jen bez jeho koruny Horní a Dolní říše a zde je jako nějaký obří ptačí kostra, ale budiž. Jen Anemait nevím, zda je bohyně v tom pravém slova smyslu. Je to božská požíračka a v seriálu jako by měla zabít ty, co ještě nespáchali hřích a jejich srdce je čisté, ale v mytologii byla u vah, kde vážili srdce s pérem Maat a když bylo srdce těžší, tak se duše nedostala na druhý břeh a to už bylo vlastně v podsvětí, kde už mrtvý byl dávno mrtvý. Asi se v tom moc šťourám, ale jinak to její zobrazení i toho Chonsua bylo fajn. Jsem ráda, že jsem stihla vidět tu první řadu najednou a mohla jsem to zkousnout v jednom velkém soustě. ()

johnsnow

No síce to má slabšie i silnejšie chvíľky ale určite chválim, že je to asi najdrsnejší MCU seroš (stále v rámci mantinelov MCU) a celkom zaujímavé zvraty, takže určite nie najlepší seroš ale omnoho lepší než Hawkeye, teraz hor sa na strangea. ()

DaweForeman

Tak tohle byl trochu netradiční seriál ze světa Marvelu. Upřímně jsem byl postupně po malých dávkách překvapován přeměnou tohoto seriálu, který se zpočátku tváří jako klasická parodie typu Venom, ale později to začne mít rozjed v podobě akce, která se pak přemění v dobrodružství typu Indiana Jonese, dále pak v psychologickou/psychiatrickou část a v závěru pak na epickou klasiku, kterou třeba známe z Thora. Po severské mytologii tu tak máme egyptskou mytologii. Nová "hrdinská" postava se nedá lehce popsat pár slovy, kdy jen můžu napsat, že ten kdo neuviděl, prostě neuvěří a nepochopí její promyšlenost. Zároveň také jejím popisem bych se dopustil zbytečného spoilování, kdy jen napovím, že ona psychologická část hraje docela důležitou roli a autoři se na tomhle opravdu vydováděli. I když je to seriál, tak se to po grafické stránce velice povedlo a není zde vidět béčkovost, jak tomu bývá o ostatních seriálů. Tohle by klidně obstálo i lépe než některé filmy hlavní linky a obstálo by to i samostatně, kdyby to nebylo Marvel univerzum. ()

instageek_cz

Příběh o potenciálně velmi zajímavém hrdinovi s kořeny ve starověkém Egyptě se vypráví v 6 epizodách a dohromady trvá téměř 5 hodin. A je škoda, že jeho většinu trávíte s nesympatickými postavami, když přitom klíč ke skvělému seriálu měli tvůrci celou dobu před sebou. Oscar Isaac nepatří mezi mé oblíbence a není to jeho vina. Extrémně mě iritoval coby uber-mega-heroický Poe Dameron v SW VIII a IX (v epizodě VII byl ještě fajn, jako celé SW; jo a líbil se mi taky v Drive). Možná i proto mi přijde, že se na tuhle roli vůbec nehodí. Moon Knight měl být někdo mladší, „klukovštější“, u koho vás nebude ta neustálá vystrašenost za chvíli spíš štvát. Isaac hraje dvě postavy obývající jedno tělo. Střídavě je buď totálně ušlápnutým Stevenem, pracujícím v muzeu, a pak zase Marcem, super-schopným zabijákem. Protože jsou oba přehnaní (jeden neustále křičí a plačtivě o něco prosí, zatímco druhý je pořád drsný a vzteklý), těžko si je oblíbíte. Záporák Ethan Hawke nemá co hrát, je tudíž jen variací na klasického fanatika vedoucího náboženskou sektu. A ani hlavní ženská hrdinka moc sympatií nepobrala – většinu času je naštvaná (na Marca) nebo otrávená (ze Stevena). A tak sledujeme generické honičky, schovávačky ve tmě, tuctové akční scény, a je nám vlastně jedno, co a proč se děje. Aspoň, že egyptské prostředí je vždycky fajn (ale mohlo být výraznější), stejně jako starověcí bohové. Škoda, že ti jsou CGI, protože „počítačovost“ takových postav mě vytrhává z děje. Samotný Moon Knight vypadá parádně, v boji si ho však užijeme málo. To nejlepší přijde ke konci, kdy Steve přestane fňukat, Marc začne komunikovat, a oba spolupracují. Následuje spousta pěkných momentů, kdy pocítíte i emoce, vztah k nim dvěma. Tam to začíná šlapat, je to úplně o něčem jiném a ukazuje se nevytěžený potenciál série. Tohle měl být film, a možná by patřil i k tomu nejlepšímu v MCU. Seriálové natahování MK ublížilo. Hodnocení: 5,5/10. Mé další recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz. ()

JosefTomas

To to sakra trvalo. Tam kde Marvel ve filmech vykrádá ve velkém sám sebe a v seriálech prakticky dělá to samé, jen na větší stopáži, tam Moon Knight rozzáří úsměv na tváři svým vybočením. V prvé řadě je to po dlouhé době nevyrovnaný charakter (neskutečný výkon Oscara Isaaca), kterému mohu fandit od začátku do konce, za druhé ty akční sekvence vypadají sakra dobře a bojová choreografie je vypiplaná k dokonalosti. Chvály by šlo zajisté najít více, ale to už je záležitost spoilerová, takže pryč od toho. Čeho si cením ale ze všeho nejvíc, je naprostá nenávaznost na předchozí Marvelovky, protože co si budem, ukoukat to je někdy dost nesnesitelné. A když k tomu přidám drsnost celé té podívané (a to jsem si myslel, že Marvel vytěžil v PG-13 filmech všechno), tak tady je přesně ta Marvelovka, na kterou jsem čekal posledních 5 let. PS: Z donucení (mými kamarády) musím napsat negativa, abych obhájil (jen) 75% procent. Inu, posledních pár epizod poztrácí tu dynamiku a flow, které nastolily ty první, přičemž finále k tomu naopak zase přikročí přespříliš uspěchaně (jako by si někdo uvědomil, že to musí utnout). Hlavní důvod, proč navzdory chvále nejdu výš je následující: nový a neotřelý přístup je sice skvělý, v rámci Marvelu vyčnívá s přehledem, ale v porovnání s jinými seriály zas také světoborný není (takže takhle Tome a Filipe ;) ). ()

mrclTV

Sólo pre Oscara Isaaca a celkom netradičná Marvelovka s takmer hororovou atmosférou a konečne s poriadne wtf príbehom? Hneď je to zaujímavejšie, keď je hlavná postava v stave, ako keby ušla z psychiatrickej liečebne. Bohužiaľ, tá najzaujímavejšia časť (tápanie diváka, že o čo tu vlastne ide) vôbec netrvá dlho (de facto len jednu jedinú časť, veľká to škoda) a hneď to na niekoľko častí upadá od takého bežného štandardu. Avšak ku záveru prichádza ďalšia zmena, celkom vítaná (i keď tak trochu očakávaná). Vo výsledku je to len mierne nadpriemerná marvelácka výprava egyptskou mytológiou. ()

petrsponar

No čím začít, musím hlavně pochválit že je to něco nového, celý seriál sledovat rozpolcenost jedné postavy je vskutku zajímavé.Má to i celkově dost dobrý nádech,a já se jsem hltal každou epizodu, což mu připomíná že 4 a 5 epizoda je z celého seriálu to nejlepší, což jen ukazuje jak je Oscar Isaac dobrý herec dost si to tu užíval.Mrzí mě jen tě poslední epizody ta se moc nepovedla,ale celkově je to jedno velké plus dal byl 8/10,ale kvůli té poslední epizodě (nepočítám parádní post credit scénu)tak to vidím na 7/10 ()

Elio

Možné SPOILERY. Pořád čekám, kdy se někdo naplno chopí potenciálu kombinace retro hudby s absurdně vážnou scénou (viz potitulková scéna 6. epizody Moon Knighta), protože i když se Strážci o něco podobného (velice úspěšně) pokoušeli, pořád by se někdo mohl do podobného nápadu pustit bez servítek, jako Jake v závěru 6. epizody. Ale to jen tak mimochodem. Seriál Moon Knight ve své první části přišel s dost vážným psychologickým tématem, které myslím od Marvelu moc diváků nečekalo. O to víc první epizoda přinesla nový a osvěžující zážitek, který rozhodně rozvířil vody netradičním střihem, schizoidní atmosférou a nejasným pojetím toho, co realita je a co není. Druhá a třetí epizoda se ovšem začaly ubírat typicky Marvelovským proudem a naservírovaly nám hodně akce a málo myšlenek. No a pak přišla epizoda čtvrtá, která změnila pravidla hry a naplno se vydala směrem, o který první epizoda ve světle předposledních dvou dílů prakticky jen zavadila. Náš hrdina/hrdinové prošli v originálním prostředí sebepoznáním a smířením, které je nakonec sjednotilo v tak zábavnou dvojici, že se vážně těším na jejich další účinkování. To by byla tedy ta psychologická část, která byla zvládnutá bravurně a zvláště v pátém díle dosáhla svého píku. Jenomže... jen o tomhle seriál nebyl. Mimo tohle dost komplikované téma, které by samo o sobě vydalo na samostatnou sérii, se Moon Knight pokoušel absorbovat také tematiku "egyptských superhrdinů", avatarů egyptských bohů, kteří... kteří vlastně dělají "něco". V první sérii to bylo zastavení hlavního záporáka, ale co je jejich celkovým účelem ve světě, to je pro mě doteď záhadou. A právě v zmíněné druhé složce seriálu se ukrývá zásadní problém, který myslím hodně diváků odradil. Bylo to nudné, bylo to předvídatelné i nepředvídatelné (ne v pozitivním slova smyslu), bylo to "pojďme z bodu A do bodu B, třeba nás něco napadne cestou". Jednoduše nebyl jasně daný konflikt, jasně dané "něco", k čemu by seriál směřoval. Ve výsledku jsem tyto pasáže sledovala jen se znuděným, smířeným "meh", protože když se prostě někdo rozhodne pohnout oblohou o pár tisíc let zpět, tak to předpokládám asi něčemu pomůže. Ať tak či tak, tahle část seriálu dost ubírala na hodnotě, a i když jej nikterak nepotápěla do hlubin podprůměrnosti, pořád bohužel plavala po hladině. Pátá a šestá epizoda zde ve výsledku zapůsobily podobně nešťastným způsobem jako v Book of Boba Fett, kde celkové finále působilo ve světle předchozích dvou dílů poněkud vybledle. Protože ale oproti Book of Boba Fett celý seriál i přes finálový propad zůstal v mnohem konzistentnější podobě, rozhodla jsem se pro hvězdičky 4. Už jen proto, že Oscar Isaac to na tomhle seriálovém plátně rozjel opravdu ve velkém a já se na jeho (teď už trojí) herecký koncert v druhé sérii opravdu těším. ()

hrumsrt

Seriál, který se sice jeví jako nejodvážnější, ale až mi přijde, že to je moc. Pořád se na to dívám s tím, vidět toho hrdinu ve svojí masce, jak kosí jednoho hajzlíka po druhém, pořád mám spíš chuť vidět tu tupou akci, než dostat něco, nad čím budu přemýšlet dalších 6 dní. Tady dostáváme neotřelý pohled do rozervanosti akčního hrdiny, který ani vlastně není hrdina, jen chodící hostitel. Mně ta maska přišla i celkem cool a chtěl jsem vidět, jak srpem trhá nepřátele na kusy. Pakliže Vás ještě láká Starověký Egypt, rádi se kocháte pyramidami, či zlatými soškami, má to určitě, co nabídnout. Nakonec se však vyšší rating projeví v mind-fuck zvratu ve stylu Klub rváčů, který tak zásadně změní pravidla hry, že je nepochopili ani tvůrci. Tak od toho dali nakonec radši ruce pryč a divák místo velkolepého rozhřešení dostane tupou CGI rvačku dvou obrů. Je mi až do pláče, jak nesourodé to ve finále je. Perfektní herecké výkony - Ethan Hawke ,od začátku do konce razí dojem, že na Marvel je megastar; a Oscar Isaac, který zahrál snad všechny nálady a stavy, ovšem nakonec mi začala jeho mimóznost spíše vadit. Nechápu, jak na finále se vždy rozhodnou udělat nějaký mega přerody, což je fakticky hod mincí, zda to divák přijme nebo se bude cítit, že s ním bylo spíše vyjebáno.. Při očekáváních a díky potitulkovým scénám se jasně přikloním k druhé variantě. Tohle se nemůže nikdy funkčně provázat do MCU! 70% ()

TR4XY_CZ

Říkal jsem si, jestli nějaký seriál od Disney Marvelu topne Lokiho. A pro mě jím je nakonec Moon Knight. Už z trailerů jsem z toho měl vážně skvělý pocit a po shlédnutí všech šesti dílů můžu jen potvrdit, že se jedná o naprostou pecku. Není to žádný Daredevil, ten je o level výš, ale pokud jde o kvalitu, Moon Knight je tou skvělým příkladem. Akce, vizuál a hudba jsou asi na seriálu to nejlepší. Nemluvě o naprosto fenomenálním výkonu Oscara Isaaca v hlavní roli. Ten člověk má opravdu talent a jsem rád, že mohl zazářit v tomto seriálu. Ethan Hawke byl také úžasný jako hlavní záporák. Hodně se mi taky líbila ta Egyptská tématika celého seriálu. Bohové a magie v tomhle podání jsou úžasné. Zajímavá byla i celá psychologická linka hlavní postavy. Od problémům se spaním až po rozdvojenou osobnost. A ten konec? Stále se zotavuju z toho, jak neuvěřitelné to bylo. Snad jediná věc, která mi vadila, byla až možná trochu velká realizace memu "Random bullshit go!", kde jsem si u některých scén říkal, "kde? co? a jak?". To samé platí i pro trochu nedodělané CGI v jistých scénách. Taky bych více ocenil, kdyby se poslední epizoda více věnovala postavám než jen té klaické záchraně světa, kterou jsem viděli už milionkrát. Tenhle seriál se opravdu liší od ostatních Marvel projektů a jsem rád, že aspoň jednou se tvůrci rozhodli experimentovat. Dechberoucí podívaná, kterou bych doporučil všem fanouškům Marvelu a vzhledem k naprosto samostatnému ději i obyčejným divákům. 8/10 ()

blondboss

Moon Knight je komiksovým hrdinom, ktorý podľa mňa neponúka takú kvalitu ako jeho predchodcovia a v zásade aj jeho príbeh je viac-menej jalovým. Kto má samozrejme rád starobylú mystiku a dobrodružstvo v štýle Indiana Jonesa prekríženého s Tomb Raiderom, tak si môže prísť na svoje. To finále podobné hádam súboju Godzilly s Mothrou radšej ani nebudem komentovať. Mne toto do MCU proste veľmi nesedelo a uvidíme, ako budú tvorcovia s touto postavou pracovať ďalej. Marvel tu síce jemne zakopol, ale stále si drží nadštandardnú úroveň. 65 % ()

Kinofil

|| TV-14 || Marvel/Disney+ || Rozpočet: N/A || Marvelu se v posledních letech daří slibovat jedno a doručit něco úplně jiného. Velkou zásluhu na tom mají hardcore fanoušci, kteří si v diskuzích vysní svou představu, se kterou Marvel nikdy nepočítal. Ovšem v případě Moon Knighta tu byl obrovský potenciál na marveláckého Batmana, který po nocí kosí zločince a bojuje s dvojí osobností. K tomu nějaké to archeologické hrabání v Egyptě a měli bychom dostatek látky na 6 epizod. Místo toho se 3-4 epizody točíme v kruhu s rozpolceným Isaacem, který má v sobě dvě osobnosti a každá se dere ven. Nepočítal jsem to, ale jsem si jist, že je v seriálu víc proměn ze Stephana na Marka než na Moon Knighta. Superhrdina v kostýmu se tu skutečně mihne (téměř jako cameo) v pár scénách a mega slabém finále. Přitom předposlední epizoda patřila k jedním z vůbec nejlepších z produkce Marvel seriálů, kde předvedla jednak napětí, tempo a zvraty, ale také šikovnou režii a kameru. Až jsem měl pocit, že to točil někdo úplně jiný než zbytek. V ostatních dílech to byla tako televizní rutina, která nijak nevybočuje na standardem konkurence. Tohle jsou ty seriály, které stojí jako blockbustery? Pochvalu si tak odnáší pouze Isaac, jenž se s dvojrolí popasoval dobře, ačkoliv Stephen byl až moc uňouraný. A pak Hawke, který je boží snad všude a jeho standardní herecký projev stále strká do kapsy polovinu Marvel záporáků. Celkově je Moon Knight asi lepší než Hawkeye (ne o moc) a nastejno s Lokim (dobré epizody vs špatné). Na vrcholu u mě stále zůstává Wanda a na chvostu Falcon. 70%. ()

ZHODNOTITEL

Vizuálně pěkné a atraktivní. Příběh rozplizlý. Děj zmatený, nebo možná nedomyšlený, nebo je to jenom na efekt. Postavy se tam objevují a zase mizí, aniž bychom o nich něco věděli. Zkrátka jsou a cosi dělají. ()

fimler

Celou dobu jsem přemýšlel nad udělením 4 hvězd, ale na poslední chvíli si to rozmyslel. Přece jenom, první epizoda byla tragédie, kde jsem si říkal, že hloupěji a otravněji už hlavní postava nemůže být napsána. Díl číslo 2 a 3 tuto situaci trochu zlepšil a na stupiditě Stephena se ubralo, 4. epizoda byla za mě ta nejlepší, 5. dobře osvětlila situaci ohledně rozpolcené identity, ale stejně se nemůžu zbavit pocitu, že tento prvek, který měl být (u Marvelu) něco neviděného a nového, ve výsledku seriálu uškodil. 6. epizoda byla napínavá a pro mě zajímavá, především z toho důvodu, že mě zajímají egyptští bohové a jak si s tím poradí u Marvelu, tím pádem mě spíš bavil ten prvek Egypta a bohů, než seriál samotný. Poslední epizoda ukázala pár akčních scén, které na chvíli pobavili, ale nic co byste už 100x neviděli. Overall jsou to 3 hvězdy s krůčkem ke čtyřem. ()

Dukekuky

Další Marvel seriál který nebyl zas tak špatný. Máme tu mnoho dobrých postav, hlavně se povedla hlavní postava fakt úžasný ! 1. epizoda krásně odstartovala seriál a já byl napjatý na další ! 2. epizoda se také povedla sice o něco slabší než první ale také ušla. 3. epizoda byla taky skvělá a proto nechápu proč epizoda má nižší hodnocení. 4. epizoda start druhé poloviny seriálu, bohužel moc nezaujala. Tak jsem doufal že se to zlepší, a taky že jo ! 5. epizoda nás vzala na hodně zajimavé místa a taky Hrošice hodně pobavila ! 5. epizoda se nám povedla a asi se jedná o tu nejlepší. a máme tu zatím poslední epizodu. 6. epizoda finále, já který se sakra hodně těšil na finále ale mírné zklamaní. Poslední epizoda mě přišla hrozně zamotaná a taky byla kratší což je škoda. Finále bylo slabší ale předchozí epizody bylo super ! Seriál Moon Knight je taková klasika od Marvelu a nechápu proč se ty finále někdy tak pokazí ! 7/10 ()

IZFNP

Už od prvej zmienky o projekte som si strašne moc priala byť z Moon Knight nadšená. Všetko tomu išlo naproti: Oscar Isaac v hlavnej úlohe, tématika starovekého Egypta, marvelovka s netradičným “hrdinom” a prísľub temnejšieho spracovania a psycho mind games s divákom. Bohužiaľ tempo strašne skáče a tvorcovia nevedia “madness” svojho hrdinu využiť a vlastne ani moc pracovať s jeho charakterom. Prvá epizóda bola super, ale druhá nepriniesla naprosto žiadny vývoj. Tretia bola zase super, konečne pravé púštne dobrodružstvo a scenár ubral zo scén “Steven sa zrazu prebudil a my, tak ako on, netušíme čo sa stalo” a venoval viac času poznávaniu svojich charakterov, vďaka čomu začal baviť nielen hlavný hrdina, ale i dovtedy extrémne nevyužitá Layla. Lenže potom zase tempo zakolísalo, celá záplietka s liečebňou ma nudila, bola zbytočnou vatou a niekam nás posunul zas až posledný diel. Opakujem: bola som pripravená na to, že toto bude rana do čierneho. Lenže keď to porovnám s Hawkeyeom, ktorého som videla pred Moon Knightom, mesačný superhrdina z toho vychádza ako výrazne viac roztrieštený projekt, ktorý moc nezvládol naplniť svoj potenciál. Tam, kde bol lukostrelec dojemný, zábavný, prirodzený a fungujúci bez akejkoľvek snahy, Moon Knight sa v tom pláca a prevaluje a tápe. Snaží sa, ale prosto tápe. Druhej sérii snáď pomôže, že už máme expozíciu za sebou a Marc a Steven sú konečne na jednej lodi. ()

blazma

Hodně dobrý, doufám že Oscar Isaac dostane v roli Moon Knighta ještě mnoho příležitostí a uvidíme ho i v nějakém filmu, protože za mě to zahrál skvěle a velice rád ho v této roli uvidím znovu. ()

Juraxin

Marvel Cinematic Universe sa čím ďalej tým viac rozvíja a s tým aj netradičnosť jeho super hrdinov.A preto nám prináša nový netradičný seriál, tentoraz o menej známom hrdinovi, pri ktorom pochybujete či to je vlastne superhrdina zo sveta MCU,ale napriek tomu vás očarí úžasným dizajnom a dvojitou charizmou.Je to serial ktorý má idologicke a psychologicke ponimanie.A dovolim si povedať že je to nejlepši marvel serial roka 2022.    Hlavný dôvod prečo si seriál obľúbite sú užasne herecké výkony.Oscar Isac sa pre hlavnú rolu dokonale hodí. Hrá tu zamestnanca Britského múze, ktorý trpí námesačnosťou. Neskôr Steven zisťuje že v ňom žije druhá osobnosť menom Marc Spector. V rámci seriálu zisťuje, ktorá osobnosť je hlavná a ktorá druhoradá. V skratke nám tu Osac Isac ukazuje jeho skrytý herecky talent ,ktorý bol po neúspešnom star wars opomenutý. Musím povedať že všetky moje tajne túžby naplnil do poslednej bodky. Bol som fakt prijemne očarený😀. Vedľajšie obsadenie je tiež do značnej miery dobré. May Calamawy  ako doposiaľ neznáma herečka stvárňuje Laylu úplne fenomenálne bolo užasne sledovať s ňou každú scénu kedy sa z obyčajnej ženy vyvíja egyptská super hrdinka. A povedal by som že ide o najlepšiu ženskú postavu v celom svete MCU. A dúfam že tento seriál naštartuje jej hereckú kariéru ,bola by škoda ju nevidieť ju v žiadnom novom filme alebo seriáli. Ale tak či tak by som najviac vyzdvihol záporka Arthura(Ethan Hawke), ktorý tu je fantasticky napísaný, je to jeden z mala záporkou, ktorý má čo príbehu ponúknuť. Čo sa mi veľmi páči že konečne záporka vo svete MCU je viac prekreslený a hrá v príbehu väčšiu rolu a má čo príbehu ponuknuť.Skratke postavy sú dobre napísané, scenáristicky niet čo vytknúť.    Vizuálna stránka je pastvou pre oči. Čí už sa pozeráme na záverečne, stále meniace titulky alebo jednotlivé expozične krásne vystavené scény. Ďalšou pýchou seriálu je obraz na pretlačenie nočnej oblohy, neustále odkazovanie na mesiac, z ktorého berie silu, čí aj plavba cez púštne duny alebo súboje bohov. Akcia tu nesie dosť taký hororový nádych. Boje nám však neponúkajú len skvele nastavene uhly kameri ale aj užasnú choreografiu ktorej sa vám zastavuje zrak. Okrem toho sú tu využite slabšie GCI efekty, ale mne to až tak príbehu nevadí,lebo nie som moc zástancom GCI efektov.    Ďalšou strakou, ktorá robí seriál jedinečným je hudba. Ak bi mi niekto pred zhladnutím seriálu povedal že v marvel seriáli sa dočkám hudby zo 60.rokv a rapu ,tak by som mu povedal že je blázon. Ale aj napriek mojím obavám musím uznať na základe prazvláštneho dôvodu funguje hudba dobre.    Finále je veľmi rýchle, pre niektorých ľudí až uponáhľane, pretože príbeh potreboval vyriešiť všetko čo sa na obrazovke udialo, ale stále sa na obrazovke niečo deje. Harrow získal ešte väčšiu moc ako na začiatku, dve mocnosti moon knighta sa naučili spolupracovať a každý prispieť svojou silnou stránkou. Okrem toho tu vidíme egyptskú superhridinku, je to fakt skvelý recept obrovskému zakončeniu. V skratke finále je veľmi silne a úderne.    A ak by som mal teraz uviesť moje záverečné stanovisko tak by povedla že Moon knight je seriál, ktorý dokáže potešiť každého, či ste fanúšikom marvelu alebo nie. Znázorňuje nám úplne iný druh príbehu, kde sú postavy napísane dobre, vizuál je skvelý ako aj hudba, v skratke seriálu niet čo vytknúť.Teraz stačí len dúfať že nás tvorcovia ohromia ešte lepším pokračovaním 10/10. () (menej) (viac)

ReactLotus

Veľmi zvláštny, mätúci a divný seriál. Avšak si myslím, že to je aj dobre, pretože práve tá inakosť pôsobí pomerne sviežo a  oproti viac-menej všetkým MCU projektom má v jednom aspekte navrch - v psychológii a psychických poruchách, javoch a procesoch.  Možno aj práve preto ma seriál zaujual, tešil som sa naň a zvládol všetky slabšie pasáže(mňa totižto psychológia veľmi zaujíma) Marvel si najal  psychológa na pomoc pri tvorbe reálnejšej/uveriteľnejšej postavy trpiacej split personality disorder (rozdelená osobnosť/disociatívna  porucha osobnosti). A reálne to aj vidieť. Dokonca tu psychológia nie je zahrnutá len čo sa týka tejto poruchy, ale  taktiež sa tu nachádza aj v podobe psychiatrie a v niekoľkých menších detailoch, ktoré si divák nemusí hneď uvedomiť.  Neviem, či sa to malo aj stať, ale pri niektorých epizódach som pociťoval úzkosť (vlastne pri väčšine). V niektorých  menej, v iných viac. Pravdepodobne za to ale nemôže úplne seriál a dôvod je tochu iný. Paradoxne mi to ale zlepšilo zážitok a dojem z celkovej atmosféry seriálu. Príbeh síce nie je úplne najlepší a najzaujímavejší, skôr je miestami  chaotický, mätúci, pomalší a divný - predsa len, museli niečo dať do tých epizód... Ale ako predstavenie Marca Spectora,  Stevena Granta a Jakea Lockleyho a Khonshua to stačí a som s tým spokojný. Problém príbehu je asi najviac rozdiel medzi komiksami  a kinematografiou a tým, ako brutálne je Moon Knight vykresľovaný. Totižto spôsob, ako sa postavy správajú, prezentujú a vyzerajú (mám na mysli kostýmy a celkovú vyzáž) vyzerá miestami komicky a divne, avšak je to viac commic accurate a komiksy sú proste iné. Žiaľ nie všetko, čo dobre funguje na papiery (v komiksoch vlastne na obrázku), funguje rovnako dobre aj na "striebornom plátne"... Spomenul som síce, že je Moon Knight miestami nudný a pomalší, takže tvrdenie, že je miestami aj uponáhľaný znie ako pravý opak,  ono to tak fakt je. striedajú sa tu pomalšie s rýchlymi scénami, do toho tu je tá psychológia zamiešaná a na Disney pomery veľká brutalita, takže  ak máte záľubu vo fyzickkej bolesti, tu ju máte... - a taký je seriál. Nie je úplne vážny, aj keď je dosť brutálny, divák sa tu aj zasmeje (sú tu aj  dvojzmyselné vtipy....), ale zároveň je tu niekoľko veľmi smutných scén, ktoré myslím, že perfektne ukazujú našu psychiku a následky, ktoré rôzne  udalosti na nás môžu mať. Ale koniec koncov, Moon K night nie je zlý seriál, všetci herci a dabéri podávajú bravúrny výkon so svojimi postavami -  Ethan Hawk veľmi dobre stáril "fanatika" Arthura Harrowa, popravde som si nebol istý, ako to zvládne a nakoniec ma prekvapil. F. Murray Abraham má  veľmi dobrý hlas a Khonshu, ktorému ho prepožičal získal tým život a proste sa veľmi dobre počúva a znie cool, znie ako boh a Khonshu je predsa boh...  Moon Knight (tým mám na mysli všetky osobnosti Stevena Granta) v podaní Oscara Issaca je myslím hodný oscara. Hrá tu viacero osobností a  reálne každú stvárnil inak, každej dokázal dať samostatný "podpis" osobnosti a na záver (vlastne v potitulkovej scéne v poslednej epizóde seriálu)  som bol úplne nadšený. To, čo nám ukázali sme mnohí čakali a oni (Marvel) nám to dal. Yessss. Verím, že aj vďaka výkonu Isaaca som zo seriálu nadšný.  Kostýmy, kulisy a CGI je úprimne po väčšinu seriálu hrozné/slabé. Zle sa na to díva, cítiť tú umelosť a neprirodzenosť CGI a dosť mi to kazilo zážitok.  Taweret je na tom hádam aj najhoršie. Neviem, kde sa stala chyba, je mi ľúto, že práve toto je na tak slabej úrovni a pritom je to Marvel/Disney. Kostýmy,  ktoré neboli hlavne CGI, respektíve všetko, čo nebolo hlavne CGI je nádherné. Možno len ovládanie času a oblohy vyzerajú dobre, Layla ako avatar Taweret  (áno, avatar a nie, nie je to seriál o Avataroch/modrých mužíčkoch z Pandory) a Khonshu s Amit v niektorých scénach sú tiež ok a potok už reálne je všetko  ostatné sklamanie. Soundtrack je úžasný ako aj všetká hudba použitá v seriáli. "A Lonely Is A Man Without Love" mi stále zneje v hlave a za mňa to je možno  aj najlepší song zo všetkých songov použitých v MCU projektoch.  V skratke, je to zase niečo iné, príbeh je miestami uponáhľaný, inokedy spomalený, mätúci, trochu divný, slabší a po novom tu je aj skvelo zvládnutá ukážka  psychickej poruchy. Všetci herci a dabéri podávajú skvelý výkon (obzvláš5 Oscar Isaac), postavy sú zaujímavé uveriteľné a človek si s nimi dokáže vybudovať  pomyselný vzťah. CGI je takmer kattastrofálne a všetko, čo nie je CGI je pekné. Soundtrack a hudba sú úžasné. Moon Knight je hodný vášho času. Neviem sa  dočkať na ďaľšie stretnutie s týmto vlastne antihrdinom. 7,7/10 () (menej) (viac)

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)