Väzenie Alcatraz bolo považované za miesto, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo utiecť. Všetkých, ktorí sa o to pokúsili, zadržali, zastrelili, alebo sa utopili v zradných prúdoch Sanfranciského zálivu. Frank Morris však bol majstrom útekov - podarilo sa mu to už niekoľkokrát a od chvíle, kedy sa do Alcatrazu dostal, nemyslel na nič iné... (RTVS)

Barghest

Útěkářská klasika s perfektním Eastwoodem, kterému role Franka Millera sedla jako zadek na nočník. Občas mi sice přišlo, že má až podezřele velké štěstí, ale to nic nemění na tom, že tenhle film je napínavý od začátku až do poslední minuty. A co je hlavní, člověk bude chtě nechtě hlavním hrdinům fandit a s prsty zarytými do sedačky je popohánět vstříc čerstvému vzduchu vně ostnatého drátu. ()

Guran

Clint Eastwood nastupuje ve 48 letech do další hlavní role. Kromě westernovek, které jsou u něj nejznámější, si zahrál i ve filmu o bývalé americké věznici. Snímek připomíná můj oblíbený a světový film "Vykoupení z věznice Shawshank", což jsem byl rád. Film je starší, je zde tedy vidět jiná vězeňská atmosféra. Shawshank je lepší a smutný, ale tento pravdivý děj nebyl vůbec ztráta času. Na tu dobu pěkně natočený. Velice se mi film líbyl. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 96%, Audience Score - 85% | FDb.cz - 81,3% | Útěz z Alcatrazu, aneb absolutní tabu film ve všech světových věznicích ;) Ale vážně, Eastwood je jako vždy ten správný drsňák, Siegel (který už dříve s Clintem spolupracoval na Dirty Harry) perfektně zachytil tehdejší podmínky v Alcatrazu, no a plán akce je samozřejmě rafinovaný a závěrečná útěková část napínavá až k prasknutí! 80% ()

PATWIST

Najlepší film s tématikou úteku z väznice, ďalej pozrite Vykúpenie z väznice Shawshank (1994), Vtáčnik z Alcatrazu (1962), Zelená míľa (1999) a Polnočný expres (1978) ()

JosefTomas

Alcatraz, nejstřeženější věznice, útěk, nemožný... Takhle to začne a pak jen sledujete, jak se plánuje útěk z vězení, který vás nechá napjaté od začátku až dokonce. Délka není smrtelná, tudíž vás to nebude nudit a vše zakončuje Clint Eastwood, který svým charisma dokázal roli Franka dotáhnout k dokonalosti. ()

Tominni

Co se týče útěků z vězení, tak je tento film jednoznačně klasikou. Dá se utéct z Alcatrazu? Ze samotné skály? No, Frank Morris si myslí, že ano. Je zajímavé, kolik je podobností s Vykoupením z věznice Shawshank......Každopádně, jde o velmi dobře odvedenou práci, film vás bezpochyby udrží celou dobu v napětí ()

PlysovyMacko

Skvelý väzenský film, nekladie sa tu tak dôraz na vzťahy, ale na samotný útek. Od momentu kedy sa začne kopať ma film chytil a nepustil do konca. Zaujímalo by ma, ako realistický je útek vyobrazený, ako krúžkom šikovných rúk dokázali vazni oklamať dozorcov aj riaditeľa. Kreativite sa medze nekladú. ()

marek29

Zajímavé historické dílo s odkazy do zelené míle. Zub času zde nelze přehlédnout, jakož ani amatérské postupy bezpečnostních složek. Ti však nic nemění na faktu jediného historického útěku z Alcatrazu. To, co se povedlo Franku Morrisovi a bratrům Anglinovým, bude už navždy tajemstvím. A jako odkaz nám poslouží tento napínavý film. ()

helrohir

Väzenská dráma so všetkým čo k tomu patrí. Ťaživá atmosféra, nejaké tie vzájomné väzenské rozbroje, plus k tomu tradične skvelý Clint Eastwood. Pri záverečnom úteku by sa napätie dalo krájať. V porovnaní s niektorými klasickými filmami z tohto prostredia však postrádam emocionálnejší podtext, prípadne bližšie zoznámenie sa s postavami. Ináč ale veľmi dobrý film. 75%. ()

mac000

Film stojí a padá s jednou hvězdou- Clint Eastwoodem. Ale Clint to ustál skvěle a film patří k tomu nejlepšímu, co akční specialista Don Siegel vytvořil. V dubnu 1982 promítalo kino Jalta v Brně ()

ostravak30

Útěk z Alcatrazu je kvalitní film, který s řemeslnou zručností jde přímočaře přímo k cíli. Není zde žádná zbytečná omáčka. Divák má možnost vidět pečlivé přípravy i strasti takového útěku a následně úprk samotný. O Clintu Eastwoodovi asi zbytečné mluvit, ten je prostě zárukou herecké kvality. Vše ostatní ale také stojí za to. Ostatně s  Donem Siegelem spolupracovali několikrát a zatím jen v jednom případě jsem byl mírně zklamaný. Za zmínku stojí, že jde o jejich poslední spolupráci a zároveň poslední film, na kterém se Don Siegel podílel i jako producent. ()

seba

Vězeňských dramat už bylo natočeno mnoho a mnoho o dost lepších, ale jako útěkařský film výborné. Vůbec, tahle drsněharryovská desetiletka Clintovy kariéry mě moc nebere. V roli ředitele potěší Patrick McGoohan (král Edward I ze Stetečného srdce). ()

mr.bredok

Jeden z nejlepších filmů o útěku z vězení, zároveň nejlepší film Dona Siegla. těžko by taky do role mohl obsadit lepšíhi drsňáka než je Clint Eastwood. ()

Danulinda

Sice trochu sušší začátek, který mě spíše nudil, ale pak se to začalo s přípravou hezky rozjíždět. Škoda, že nebyl děj celkově více propracovaný, bylo by to na pět bodů. ()

swinevenca

Pomalejší rozjezd, abychom se seznámili s chodem věznice, ale od chvíle, kdy začali plánovat útěk to bylo strhující, ne přímo v tom akčním slova smyslu, ale prostě to očekávání, jak se to zdaří. Bohužel jsem věděl, že se ven dostanou jen tři a že stěhování den po útěku je takové klišé pro neznalého diváka, ale i přes to, jsem byl pořádně na trní. A já věřím, že se jim utéct povedlo, jinak by se dřív nebo později přece jen ve vodě našli ()

BenchPress

Klasický thriller, který jsem donedávna neznal. Příběh začínající ve vězení odkuď se zdánlivě nedá uniknout (nebo si to aspoň všichni myslí, včetně personálu vězení) se postupně mění v napínavé drama, kdy se skoro bojíte pohnout, jak fandíte Morrisovi, aby utekl. Líbil se mi otevřený konec. Vynikající hudba, která dělá z filmu pravý thriller. 4/5 ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (viac)